انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: گوشی های دارای سيستم عامل گنو/لينوکس  (دفعات بازدید: 11597 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین silica

• Full Member
  • *
  • ارسال: 104
باسلام
میخوام یه گوشی نوکیا n900 بخرم لطفا کسانی که تجربه کار با این گوشی را دارند درباره مزایا و معایب این گوشی توضیح بدن .
یه عیبی که از این گوشی شنیدم شارژ باطریش زود تمام میشه . آیا این موضوع صحت داره و راهی برای رفع آن هست ؟
ممنون

درسته.
پول N900 ندید. گوشی Android بگیرید.
باسلام
من هم در ابتدا قصد خرید اندروید را داشتم با بودجه ای کمتر از بودجه n900 . اما چون دیدم سیستم عامل n900 بر پایه دبیان است و بیشتر به لینوکس شبیه است ( طبق تحقیق در وب - android va maemo ) به سمت n900 متمایل شدم ولی متاسفانه شنیدم که ماندگاری شارژ باطری نوکیا کم است هر چند که بعضی ها میگن با عوض کردن باطری اورجینال با باطری 2200mah مشکل برطرف میشه ؟!! حالا این وسط موندیم android یا maemo ؟؟
الم تکن ارض الله واسعة فتهاجروا فیها

آفلاین Sir-Shadow

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 69
اگر بحث سیستم عامل باشه، maemo بیشتر از اندروید شبیه این سیستم عامل هایی است که روی لپ تاپ ها داریم و meego که جای خود دارد.
ولی کار با گوشی های موبایل خیلی متفاوت از کار با لپ تاپ هست و اصولا باید ببینی که بازار به کدوم سمت تمایل داره.
درمورد سیستم عامل برای موبایل یکی از عوامل اصلی تعیین کننده برنامه های کاربردی هست که آندروید توی این زمینه پیشتازه.

نکته دیگه این هست که n900 یک گوشی روز بازار نیست، تکنولوژی خیلی بالای نداره و سیستم عامل اون هم دیگه جایی استفاده نمیشه.

یه نکته دیگه درمورد گوشی موبایل سخت افزار اون هست که تغریبا در خرید گوشی موبایل حرف اول رو میزنه!
مواردی مثل سی پی یو، میزان رم، نوع صفحه نمایش، نوع تاچ اسکرین به کار رفته،
خیلی خلاصه عرض کنم
الآن سی پی یو های سامسونگ حرف اول رو میزنه، تا جایی که اپل هم در گوشی آیفون 4 از سی پی یو های سامسونگ استفاده میکنه.
تکنولوژی صفحات نمایش هم در دستان سامسونگ هست و در اینجا هم اپل برای نسل آینده گوشی های خودش از صفحات super amoled سامسونگ استفاده میکنه!
در آخر باید بگم به نظر من بهترین گوشی بازار Google Nexus S است و بعد از اون هم I9000 Galaxy S که هر دو ساخت سامسونگ هست.

خیلی پر حرفی کردم
سوالی بود در حد توان در خدمتم!

آفلاین mrmohsen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 291
بهترين گوشي آيفون هست بعدش هم اين جديدترين گوشي كه نوكيا با مي گو خواهد داد.
از آندرويد و كلا گوگل بدليلي كه شايد خيلي هاتون بگيد چرت و پرته حالم بهم مي خوره
امام صادق (ع): دوست ندارم شما جوانان را بر غیر از دو گونه ببینم:دانشجو یا دانشمند

آفلاین Azhang

• Full Member
  • *
  • ارسال: 236
  • kurosaki ichitax
نقل‌قول
بهترين گوشي آيفون هست
قصد جسارت ندارم  :)ولی بهتره این جور مطالب رو با دلیل بگید!!
این جوری به اطلاعات ما هم یه چیزایی اضافه میشه ;)

آفلاین Ali.M

• Full Member
  • *
  • ارسال: 124
سلام
من هم قصد خرید گوشی x10 mini رو داشتم که سیستم عاملش آندرویده ولی از یکی شنیدم که آندروید با فارسی مشکل داره!! توی پیامک فارسی و مرورگر و ....

این حرف درسته ؟ اصلا کسی تا حالا تجربه‌ی کار با آندروید رو داشته؟ پشتیبانیش از زبان فارسی چطوره؟؟

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
اندروید هیچ مشکلی با فارسی نداره
من رو Samsung Galaxy tab به راحتی فارسی تایپ میکنم و اس.ام.اس فارسی میفرسته

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت

سلام؛

دوستان بحث iPhone  رو وسط نیارید که اپل توی انحصار طلبی روی مایکروسافت رو هم سفید کرده - این آی فون با همه ی خوبیهاش، نمونه ای کامل از دشمن آزادی نرم افزار و کاربره....!!!!!!!

اپل توی طراحی نرم افزار برنامه نویس ها رو مجبور می کنه که از چه API هایی استفاده کنند، و حتی API  های غیر مجازی هم هست که اگه توسط برنامه نویسی استفاده بشه اون برنامه رو اپل برای انتشار قبول نمی کنه.

پس بحث آی فون رو نه در این انجمن و نه حتی در دنیای متن باز و آزاد نکنید دوستان.

با تشکر؛
« آخرین ویرایش: 27 آذر 1389، 12:19 ق‌ظ توسط xpress »
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین Azhang

• Full Member
  • *
  • ارسال: 236
  • kurosaki ichitax
پاسخ به: گوشی های دارای سيستم عامل گنو/لينوک
« پاسخ #22 : 27 آذر 1389، 09:51 ق‌ظ »
سلام
من هم قصد خرید گوشی x10 mini رو داشتم که سیستم عاملش آندرویده ولی از یکی شنیدم که آندروید با فارسی مشکل داره!! توی پیامک فارسی و مرورگر و ....

این حرف درسته ؟ اصلا کسی تا حالا تجربه‌ی کار با آندروید رو داشته؟ پشتیبانیش از زبان فارسی چطوره؟؟
بله گوشی های اندرویدی تا نسخه 2.2 اندروید با فارسی مشکل داشتن که باید گوشی رو روت بکنی (یه اصطلاح ه) تا فارسی رو ساپورت کنه البته تا جایی که خوندم تو نسخه 2.3 اندروید از عربی پشتیبانی کامل میشه که خو به جز 4تا حرف الفبای فارسی با عربی یکیه!
اگه واسه خرید عجله نداری یه سر به اینجا بزن جای خوبیه:

and-roid.irالبته فعلا دارن سرور عوض میکنن یه مدت باید صبر کنی!
« آخرین ویرایش: 27 آذر 1389، 09:53 ق‌ظ توسط Azhang »

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس

سلام؛

دوستان بحث iPhone  رو وسط نیارید که اپل توی انحصار طلبی روی مایکروسافت رو هم سفید کرده - این آی فون با همه ی خوبیهاش، نمونه ای کامل از دشمن آزادی نرم افزار و کاربره....!!!!!!!

پس بحث آی فون رو نه در این انجمن و نه حتی در دنیای متن باز و آزاد نکنید دوستان.

با تشکر؛
+1
سلام
خواستم من بگم دیدم شما زودتر گفتید دوستان توجه کنید که همه چیز کاربر پسندی بهتر پردازنده ی بهتر و ساختار بهتر و بطور کلی کیفیت مهندسی بهتر نیست آزادی هم چیز خیلی مهمیه
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین mrmohsen

• Sr. Member
  • *
حرفتون درسته اما من فقط مي خواستم نامش رو بعنوان گوشي محبوب ببرم نه براي مقايسه ممكنه يكي بگه من از گوشي هاي بدرن سيستم عامل خوشم مياد
درسته دوستان آزادي خيلي مهمه اما چيزي كه توي آيفون خيلي مهمه قدرت صفحه لمسي ش هست و قطعا نرم افزار ها بر اساس پشتيباني اي كه اون سخت افزار انجام ميده خيلي قوي و كارآمد ميشن.يعني بنظر من قدرت اپل بدليل كاربر پسندي و پردازنده نيست مهم ترين قسمتش تاچ كه اين نيازمند يك پردازنده قوي هست و سيستم عاملي كه به نحو احسن بتونه از اين قدرت استفاده كنه
حالا دو سوال
١-api چيه فقط لطفا توي پيام خصوصي جواب بديد كه از بحث خارج نشيم
٢- آزادي براي سخت افزار هم هست ؟ اگر نه پس تنها گناه اپل توي iosهست كه متن باز نيست( اگر كوتاه همينجا اگر نه مي خواين توي يك تاپيك ديگه مطرح كنم.
امام صادق (ع): دوست ندارم شما جوانان را بر غیر از دو گونه ببینم:دانشجو یا دانشمند

lomion

• مهمان
دوستان لطفا بحث رو در «گوشیهای دارای سیستم عامل گنو/لینوکس» دنبال کنن :)

آفلاین mrmohsen

• Sr. Member
  • *
با عرض پوزش نكات مطرح شده حتما در تاپيك هاي جداگانه بحث خواد شد
[quote author=mrmohsen link=topic=16000.msg127857#
٢- آزادي براي سخت افزار هم هست ؟ اگر نه پس تنها گناه اپل توي iosهست كه متن باز نيست( اگر كوتاه همينجا اگر نه مي خواين توي يك تاپيك ديگه مطرح كنم.
[/quote]

آفلاین امیرمهری

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1270
  • درورد بر اوبونتو
پاسخ به: گوشی های دارای سيستم عامل گنو/لينوک
« پاسخ #27 : 27 آذر 1389، 06:08 ب‌ظ »
با عرض پوزش نكات مطرح شده حتما در تاپيك هاي جداگانه بحث خواد شد

api کتابخانه و ابزاری برای توسعه (کار اماده) مزیتش هم اینکه کار برنامه نویس رو کمتر میکنه
سخت افزار آزاد هم داره و به زودی یک مقاله تو سایت میذارم (البته اگر فرصتی پیش بیاد)
گوشی اپل با محدودیت های که یکجور استاندارسازی برای گوشیش کرده که همش هم بد نیست

کسی گوشی X8  سونی اریکسون رو امتحان کرده؟

نقل‌قول
روزی هست که گوشیمو عوض کردم . گوشی دوست داشتنی قدیمی خودم یعنی a1200 رو فروختم و بعد از ۲ سال یک گوشی لینوکسی دیگر به نام Xperia سری X8 رو خریدم . خیلی ازش راضی هستم و فکر کنم یه چند سالی داشته باشم . از اونجا که زیاد اهل عوض کردن گوشی نیستم و خوره گوشی نیستم این می تونه یه چند سالی پیشم باشه فقط و فقط به خاطر لینوکسی بودنش و قیمت مناسبش . ۲۴۰ هزارتومان

رم ۲ گیگ بایتی و دوربین ۳.۲ مگاپیکسل و cpu 600MHZ

http://fedora1.wordpress.com/2010/11/23/%DA%AF%D9%88%D8%B4%DB%8C-x8/
« آخرین ویرایش: 27 آذر 1389، 06:44 ب‌ظ توسط amir mehri »
خداحافظ وبلاگ نويسي

من كاربر حرفه اي لينوكس نيستم
فقط خوب جستجو ميكنم.

آفلاین milad-x

• Full Member
  • *
  • ارسال: 128
باسلام
میخوام یه گوشی نوکیا n900 بخرم لطفا کسانی که تجربه کار با این گوشی را دارند درباره مزایا و معایب این گوشی توضیح بدن .
یه عیبی که از این گوشی شنیدم شارژ باطریش زود تمام میشه . آیا این موضوع صحت داره و راهی برای رفع آن هست ؟
ممنون

گوشی  N900  دارم

غولترین گوشی ئی هست که توعمرم دیدم
USB host ش هم فعال شده
هرکاری بگی میکنه شاید بشه گفت تنها گوشی ئی ( ببخشید تبلت بگیم بهتره !!!!!!!‌ چون خیلی از کلاس یه گوشی یا پاکت پی سی هم بالاتره )  هست که میشه روش سیستم عامل مالتی بوت  داشت یعنی  میشه روش اوبونتو رو در کنار maemo که خودش  سیستم عامل گوشی هست داشت و بصورت دوال بوت استفاده کرد!!
یا اندروئید و ..... رو کنار مائموی خود گوشی!!

بر پایه دبیان و اوبونتو   نوشته شده و محیط کارش هم گنوم هست

هر ماه یه چیزی برای سکته کردن داره!!!!!! مثل همین usb host و ...........

اما مثل اوبنتو هم کاملاً وابسته به اینترنت هست نصب نرم افزار هاش
اگه با اینترنت سرو کار دارید بهترین گوشی برای اینکار هست
راحتتون کنم یه کامپیوتر  کوچک (نت بوک ) با پشتیبانی GSM/3G همیشه تو جیب و در کنار شماست
من دارم و ازش لذت میبرم

حتی ویندوز ۹۸  رو هم روش نصب کردن و براحتی بالا آوردن

آفلاین امیرمهری

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1270
  • درورد بر اوبونتو
خیلی زود این ها رو پیدا کردم

http://tuxmobil.org/phones_linux.html

http://www.linuxfordevices.com/c/a/Linux-For-Devices-Articles/Linux-Mobile-Phones/

گوشی ها گنولینوکسی زیاد هست که نمی دونستم!
خداحافظ وبلاگ نويسي

من كاربر حرفه اي لينوكس نيستم
فقط خوب جستجو ميكنم.