انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آموزش دانلود زمان بندی شده  (دفعات بازدید: 3539 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین regularuser

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 38
آموزش دانلود زمان بندی شده
« : 03 آبان 1389، 06:44 ب‌ظ »
نمی دونم آموزشش تو فروم هست یا نه . این روش را من خودم با یه کم گشت وگذار پیدا کردم
ابتدا با فرمان زیر ابزار gnome schedule را نصب کنید.
sudo apt-get install gnome-scheduleبعد یه دایرکتوری که میخواهید فایلهای دانلودی داخلش ذخیره بشه درست میکنید . مثلا من روی دسکتاپ یه پوشه به اسم download درست کردم. فایل zip زیر را دانلود کنید و فایل download.sh را از اون استخراج کنید و داخل پوشه بریزید .
http://up.iranblog.com/Files73/8a932c3390094a69941f.zip
 روی اون کلیک راست کنید و در قسمت premissions گزینه allow executting را تیک بزنید . حالا با یه برنامه متنی بازش کنید و آدرسهایی که داخلش هست به آدرسهای خودتون تغییر بدید. میتونید آدرسهای مختلف را با یه فاصله توسط کلید space پشت سر هم بنویسید. فایل را ذخیره کنید. اگر با  wget آشنایی دارید میتونید دستورهای دیگه هم خودتون اضافه کنید.

gnome schedule را از قسمت system tools پیدا کنید و اجرا کنید. new و سپس recurrent task را انتخاب کنید.در description یه اسم دلخواه بزنید. در قسمت command خط زیر را وارد کنید
home/user/Desktop/download/download.sh/
به جای user اسم کاربری خودتون را بنویسید. زمان شروع را تنظیم کنید و apply کنید. این وظیفه دانلود را شروع خواهد کرد
new و سپس recurrent task را انتخاب کنید.در description یه اسم دلخواه بزنید. در قسمت command خط زیر را وارد کنید
killall wget
زمان شروع را تنظیم کنید و apply کنید . این وظیفه دانلود را قطع خواهد کرد.
حالا می تونید از gnome schedule خارج بشید. آدرسهای داخل فایل download.sh همیشه از طی زمانبندی که تنظیم کردید داخل پوشه download دانلود خواهند شد.
فقط وقتی دانلود شروع میشه صفحه ترمینال ظاهر نمیشه. اینجا را باید بقیه دوستان راه حلش را بگن.

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
پاسخ به: آموزش دانلود زمان بندی شده
« پاسخ #1 : 03 آبان 1389، 08:27 ب‌ظ »
اول اینکه اگه aria2c رو نصب کنید، که یه جورایی بهتره از wget برای ما، توی فایل اسکریپتتون یه چیزی بنویسید شبیه این :
aria2c -i ./dl.lst -m 0 -j 10 -l ./arialog.txt
و لیست دانلودهاتون رو، هر خط یکی بگذارید تو فایل dl.lst .
دوم اینکه cron زو میتونید بدون gnome schedule و از طریق خط فرمان هم میشه ویرایش کرد .
سوم هم، cron ترمینال رو نشون نمیده، اگه لازم باشه خودتون میتونید اون رو log کنید.
« آخرین ویرایش: 03 آبان 1389، 10:59 ب‌ظ توسط fzerorubigd »

آفلاین regularuser

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 03 آبان 1389، 10:06 ب‌ظ »
آره. aria2 بهتره . پس فایل download.sh را به این صورت ویرایش کنید.
هر کاری میکنم نمیتونم خط اولش را درست تایپ کنم. خط اول را کاریش نداشته باشید . خط بعدی را به این صورت ویرایش کنید:
aria2c -i ./dl.lst -d /home/user/desktop/download/ -m 0 -c -s 2 -j 1 --max-file-not-found 0 -l ./arialog.txt-s 2 یعنی هر فایل را با دو کانکشن دانلود کنه . j- 1 یعنی فقط یه دانلود را همزمان انجام ده. به جای user اسم کاربری خودتون را بنویسید.
حالا یه فایل درست کنید به اسم dl.lst و در هر سطرش یه آدرس وارد کنید. بعد هر دوفایل download.sh و dl.lst را به پوشه home/user/ منتقل کنید که user همون اسم کابری تون هست. در gnome schedule هم آدرس فایل download.sh را اصلاح کنید که میشه :
home/user/download.sh/
اونجایی هم که نوشتید killall wget ویرایش کنید و killall aria2c بنویسید.
« آخرین ویرایش: 04 آبان 1389، 02:23 ق‌ظ توسط regularuser »

آفلاین regularuser

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 04 آبان 1389، 02:22 ق‌ظ »
پست ۳ را دو سه بار آپدیت کردم . باز هم اگر دیدید مشکلی داره بگید.

آفلاین solook

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
« پاسخ #4 : 22 بهمن 1389، 03:36 ب‌ظ »
میشه راهنمایی کنید جطوری میشه  اینو با برنامه DownThemAll  فایبر فاکس ست کرد

آفلاین soroush419

• Full Member
  • *
  • ارسال: 164
پاسخ به: پاسخ به: آموزش دانلود زمان بندی شده
« پاسخ #5 : 18 آذر 1390، 12:30 ق‌ظ »
آره. aria2 بهتره . پس فایل download.sh را به این صورت ویرایش کنید.
هر کاری میکنم نمیتونم خط اولش را درست تایپ کنم. خط اول را کاریش نداشته باشید . خط بعدی را به این صورت ویرایش کنید:
aria2c -i ./dl.lst -d /home/user/desktop/download/ -m 0 -c -s 2 -j 1 --max-file-not-found 0 -l ./arialog.txt-s 2 یعنی هر فایل را با دو کانکشن دانلود کنه . j- 1 یعنی فقط یه دانلود را همزمان انجام ده. به جای user اسم کاربری خودتون را بنویسید.
حالا یه فایل درست کنید به اسم dl.lst و در هر سطرش یه آدرس وارد کنید. بعد هر دوفایل download.sh و dl.lst را به پوشه home/user/ منتقل کنید که user همون اسم کابری تون هست. در gnome schedule هم آدرس فایل download.sh را اصلاح کنید که میشه :
home/user/download.sh/
اونجایی هم که نوشتید killall wget ویرایش کنید و killall aria2c بنویسید.
تو این دستوری که شما نوشتید وقتی یک فایلی دانلودش تموم می شه از لینکش از توی تکست حذف می شه یا نه ؟
بعد اگه دانلود یک لینک نیمه کاره بمونه دفعه بعد از ادامه اون دانلود رو شروع می کنه؟

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #6 : 18 بهمن 1390، 03:40 ب‌ظ »
چرا این همه دردسر برنامه uget رو نصب کنید اسکجول خیلی قوی داره حتی یک ثانیه هم اشتباه نداره البته بر اساس یاعت تنظیم میشه یکی دو تا باگ خیلی خیلی کوچیک داره البته شایدم ناسازگاری با اوبونتو باشه ولی انقدر کوچیک هست که میشه از کنارش گذشت
و از همه مهمتر خاصیت چک کردن کلیپ برد رو هم داره
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید