انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

با جایگزینی پوسته جدید گنوم  Unity با وضع کنونی به جای پوسته کلاسیک:

موافق هستم
22 (62.9%)
مخالف هستم
13 (37.1%)

مجموع آرای اعضا: 35

نویسنده موضوع: Unity Reviews  (دفعات بازدید: 13007 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
Unity Reviews
« : 04 بهمن 1389، 12:32 ق‌ظ »
درود بر همه

پیش از پاسخ به این تاپیک به این نکته توجه نمایید که تنها و تنها آنچه را شخصا درباره این پوسته جدید آزموده اید بگویید و از گفتن دیدگاه هایی که تنها به سلیقه و شنیده ها و خوانده های شما مربوط می شود خودداری نمایید. این تاپیک دربرگیرنده دیدگاه هایی است که نکات خوب و بد Unity را عنوان خواهد کرد.

پس از نصب پوسته جدید دو چیز مرا ناامید کرد: نخست نوار غیرقابل سفارشی سازی بالا و Luncher بزرگ سمت چپ. دوم افزوده شدن کلیک های ماوس برای دسترسی به برنامه ها و پوشه ها و مدیریت کلی سیستم. ویژگی خوب Unity سرعت بسیار بالا در اجرای دستورات است اما همان گونه که گفتم فابلیت سفارشی سازی بسیار پایین آمده است. دسته بندی برنامه ها چندان منظم نیست و برای دسترسی به Preferences و Administration دردسر زیاد و کلیک های بیشتری نیاز است. روش دسترسی سریع به application مورد نظر تایپ آن در قسمت Search است که موجب کندی کار می شود.

زیبایی پوسته در سطح معمولی است و آنچنان دگرگونی شگفت آوری انجام نشده است. من شخصا پس از آزمایش Unity دوباره به پوسته کلاسیک گنوم بازگشتم.
« آخرین ویرایش: 04 بهمن 1389، 12:36 ق‌ظ توسط Zartosht »
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین Aref.Ariyapour

• Full Member
  • *
  • ارسال: 203
پاسخ به: Unity Reviews
« پاسخ #1 : 04 بهمن 1389، 01:49 ق‌ظ »
سلام زرتشت عزیز.
اولین تجربه من از Unity این بود که اصلا نتونستم کامل تجربش کنم. در واقع تو سیستم من مشکل داشت و اصلا کامل بالا نمیومد. تو فروم خود ubuntu هم مطرح کردم تو این لینک:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1608239
اما راه حلی براش پیدا نکردم. بعد از Update ها و نصب کارت گرافیک و ... هم فرجی نشد.
این تجربه من بود. در ضمن لپ تاپم DELL Inspiron 6400 هستش.
موفق باشید
That's me in the corner
That's me in the spotlight, I'm
Losing my religion

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
    • It's Me
« پاسخ #2 : 04 بهمن 1389، 09:01 ق‌ظ »
این رو مد نظر داشته باشید که Unity به شدت تحت توسعه هست و مرتب در حال تغییره. قضاوت نهایی رو باید گذاشت برای انتشار نسخه 11.04

ولی خوب من یک ایراد بزرگ از نظر طراحی در Unity می‌بینم: پنل بالا با پنل سمت چپ به هم برخورد می‌کنند و در واقع همپوشانی دارند.
اگر هدف از پنل سمت چپ صرفه‌جویی در فضای عمودی صفحه باشه (که باید باشه) پنل بالا زائد هست.
Notification Area و App Indicator‌ ها رو میشه در یک پنل کوچک در گوشه سمت راست بالای صفحه جا داد.
Download Arios http://arioslinux.org

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
« پاسخ #3 : 04 بهمن 1389، 11:06 ق‌ظ »
سلام و عشق؛

من با ابونتو نت بوک کار کردم و تجربیاتی در استفاده از نسخه های اولیه یونیتی دارم؛ قبلا هم بحث شده بود در این زمینه که من نظر مخالف داشتم ولی خوب با گذر زمان و دیدن برخی تغییرات و خبرها در نظریاتم یک سری تغییرات ایجاد شده که به بیان اونها می پردازم.

نسخه های اولیه یونیتی بسیار منو محور هستن، مثل منو های موبایل البته با این تفاوت که سعی شده حالت پنجره ای بودن برنامه ها کماکان حفظ بشه که بسیار با دسکتاپ های معمولی فرق می کنه و برای کسانی که اولین بار هست اون رو می بینن تا حدی کار رو مشکل می کنه در استفاده از اون، چرا که تغییراتی در نحوه ی عملکرد وجود داره خواه ناخواه.

به نظر من سیاست کانونیکال از دید مخاطب ( این نظر من هست و ممکنه درست نباشه ) اینه که کانونیکال داره یک سیستم عامل با رابط کاربری یک پارچه می سازه که بتونه به راحتی با سایر میزکارها و سیستم عامل های تجاری رقابت کنه، به نظر من یونیتی داره گلچینی از محاسن دسکتهاپ های ویندوز، مکینتاش و دسکتاپ های خود گنو/لینوکس رو برای خودش انتخاب می کنه.

به این عکس دقت کنید :

قبلا هم این مطلب رو گفتم که این طرح دسکتاپ بسیار شبه اون چیزی هست که توی مکینتاش دیده میشه.

اما یک مشکل اینه که جمع کردن کلیه محاسن در یک جا دلیل بر برتری نیست و باید نحوه ی چیدمان صحیحی برای اونها اعمال بشه، من هم با نحوه ی چیدمان المانهای یونیتی در اوبونتو 10.04 نت بوک ادیشن یه سری مشکلات داشتم، البته هنوز با نسخه ی جدید کار نکردم ولی خیلی در موردش تحقیق کردم.

باید دید که نسخه ی نهایی این دسکتاپ چه تغییراتی رو شامل میشه اما میشه امیدوار بود که اگر به نحو احسن از محیط استفاده کنند بتونن جایگاه مطلوبی رو در بین کاربران بدست بیارن.

با تشکر
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 04 بهمن 1389، 12:55 ب‌ظ »
این رو مد نظر داشته باشید که Unity به شدت تحت توسعه هست و مرتب در حال تغییره. قضاوت نهایی رو باید گذاشت برای انتشار نسخه 11.04
ولی خوب من یک ایراد بزرگ از نظر طراحی در Unity می‌بینم: پنل بالا با پنل سمت چپ به هم برخورد می‌کنند و در واقع همپوشانی دارند.
اگر هدف از پنل سمت چپ صرفه‌جویی در فضای عمودی صفحه باشه (که باید باشه) پنل بالا زائد هست.
Notification Area و App Indicator‌ ها رو میشه در یک پنل کوچک در گوشه سمت راست بالای صفحه جا داد.
با دیدگاه شما درباره شکیبایی تا انتشار نسخه پایانی موافق هستم از همین رو است که در پرسش (با وضع کنونی) را گنجاندم. از دید من یکی از مهم ترین ویژگی های یک دسکتاپ خوب توانایی در سقارشی سازی آن است و این توانایی هر چه بیشتر باشد بهتر است. هم اکنون این ویژگی در Unity دیده نمی شود.
-------

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 04 بهمن 1389، 04:49 ب‌ظ »
در کل خوبه و مشکلی ندارم باهاش. ولی اگه اون پنل بالا رو حداقل در حالت maximize نداشت، خیلی بهتر می شد. می تونستن در حالت عادی اون رو بردارن و با زدن یک دگمه مثل super یا حتا alt اون رو فراخوانی کنن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین maka

• Full Member
  • *
  • ارسال: 205
    • گنودام (Gnudom)
« پاسخ #6 : 04 بهمن 1389، 06:17 ب‌ظ »
من تا حالا امتحانش نکردم ولی هر روزه اسکرین شات ها و اخبار هاشو دنبال می کنم و هر روز نسبت روز قبل نا امید تر می شم! ;D
اون پنل سمت چت یکی از چیز های بدش هست! (واقعا رو اعصابه)
در کل :
اوبونتو رو ول کنین بیاین آرچ با گنوم ۳ :D

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 04 بهمن 1389، 11:19 ب‌ظ »
من تا حالا امتحانش نکردم ولی هر روزه اسکرین شات ها و اخبار هاشو دنبال می کنم و هر روز نسبت روز قبل نا امید تر می شم! ;D
اون پنل سمت چت یکی از چیز های بدش هست! (واقعا رو اعصابه)
در کل :
اوبونتو رو ول کنین بیاین آرچ با گنوم ۳ :D
توجه به یک درخواست و رعایت آن اینقدر سخت است: پیش از پاسخ به این تاپیک به این نکته توجه نمایید که تنها و تنها آنچه را شخصا درباره این پوسته جدید آزموده اید بگویید و از گفتن دیدگاه هایی که تنها به سلیقه و شنیده ها و خوانده های شما مربوط می شود خودداری نمایید. این تاپیک دربرگیرنده دیدگاه هایی است که نکات خوب و بد Unity را عنوان خواهد کرد.
-------

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 04 بهمن 1389، 11:21 ب‌ظ »
در کل خوبه و مشکلی ندارم باهاش. ولی اگه اون پنل بالا رو حداقل در حالت maximize نداشت، خیلی بهتر می شد. می تونستن در حالت عادی اون رو بردارن و با زدن یک دگمه مثل super یا حتا alt اون رو فراخوانی کنن
خوب این درست همان سفارشی سازی یک دسکتاپ است. اگر بخواهیم نوار Luncher و Icon های موجود در آن را دگرگون نماییم چه باید کنیم؟ این می شود مانند دسکتاپ سیستم عاملی چون ویندوز که یک نوار ابزار دارید و دیگر هیچ. موافقید؟
-------

آفلاین aref3d

• Full Member
  • *
  • ارسال: 239
« پاسخ #9 : 05 بهمن 1389، 11:42 ق‌ظ »
من تجربه کار با یونیتی روی نت بوک lenovo ideapad s10-3t که تاچ اسکرین هست را دارم.
برخلاف نظر سایر دوستان باید بگویم در کار کردن با نت‌بوک مخصوصا از نوع لمسی یونیتی بسیار کاربردی‌تر و خوش‌دست می‌باشد ولی خالی از اشکال نیست و هنوز جای کار دارد.
بزرگ شدن لانچر سمت چپ شاید برای مانیتورهای با رزولیشن بالا جالب نباشد (شخصا در این نوع مانیتورها منو را پایین ترجیح میدهم. ترکیبی که در elementary os استفاده شده) ولی در مورد نت بوک با دقت تصویر ۱۰۲۴x۶۰۰ یک حسن به حساب می‌آید. افزوده شدن کلیک ماوس برای دسترسی به برنامه‌های کاربردی هم شاید برا این دسته از سیستم‌ها مخصوصا نوع لمسی بهتر باشد.

با این قسمت از نظر دوستم زرتشت کاملا موافقم:
نقل‌قول
ویژگی خوب Unity سرعت بسیار بالا در اجرای دستورات است اما همان گونه که گفتم فابلیت سفارشی سازی بسیار پایین آمده است. دسته بندی برنامه ها چندان منظم نیست و برای دسترسی به Preferences و Administration دردسر زیاد و کلیک های بیشتری نیاز است. روش دسترسی سریع به application مورد نظر تایپ آن در قسمت Search است که موجب کندی کار می شود.
و با رسیدن به نتیجه مشابه دوست خوبم فتاحی:
نقل‌قول
و مشکلاتی که با globalMenu داشتم (بعضی از برنامه‌ها درست جواب نمیده به عنوان مثال onboard ماکسیمایز شده بود و هیچ آیکونی برای برگشت به وضعیت اولیه وجود نداشت) به این نتیجه رسیدم که فعلا با ترکیب محاسن یونیتی با گنوم فعلی از مزایای هر دو استفاده کنم. پس دست به کار شدم و با استفاده از Avant و این مطلب و چند تا چیز دیگه به دسکتاپی مطابق سلیقم رسیدم.

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
    • It's Me
« پاسخ #10 : 06 بهمن 1389، 07:03 ب‌ظ »
اقا دسکتاپ بسیار قشنگی ساختی. ما هم در آریوس تلاش کردیم تجربه‌ای شبیه Unity رو با کمک AWN عرضه کنیم:
http://arioslinux.org

آفلاین aref3d

• Full Member
  • *
  • ارسال: 239
« پاسخ #11 : 06 بهمن 1389، 07:55 ب‌ظ »
اقا دسکتاپ بسیار قشنگی ساختی. ما هم در آریوس تلاش کردیم تجربه‌ای شبیه Unity رو با کمک AWN عرضه کنیم:
http://arioslinux.org
ممنون از لطفت
چوب کاری میکنید، چون خیلی شبیه آریوس هست.  :oops:  اگر یادتون باشه گفته بودم سلیقه من با شما تو انتخاب برنامه‌ها، کانفیگ و ظاهر خیلی نزدیک به همه :P
من از آریوس به صورت لایو استفاده می‌کنم و به دوستانی که هم که میخوان تجربه خوبی از لینوکس داشته باشند توصیه میکنم ولی خودم ترجیح میدم همه کانفیگ‌ها را شخصا انجام بدم تا توی اینکار تجربه بهتری پیدا بکنم.
باز هم به‌خاطر زحماتی که برای آریوس می‌کشید ممنونم.

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
    • It's Me
« پاسخ #12 : 06 بهمن 1389، 07:57 ب‌ظ »
اختیار دارید آقا. آریوس بیشتر برای کسانی هست که این کارها رو بلد نیستن یا وقت و حوصله‌اش رو ندارن. آره حس کردم نظرم به نظر شما نزدیکه :))

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
« پاسخ #13 : 06 بهمن 1389، 08:00 ب‌ظ »
بدون در  نظر گرفتن اینکه چه نوع دسکتاپی  هست و چه نوع ویژگی داره ، اضافه شدن یک گزینه جدید در  میزکارها یک رشد در  دنیای اوپن سورس خواهد بود. :)

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 06 بهمن 1389، 09:23 ب‌ظ »
بدون در  نظر گرفتن اینکه چه نوع دسکتاپی  هست و چه نوع ویژگی داره ، اضافه شدن یک گزینه جدید در  میزکارها یک رشد در  دنیای اوپن سورس خواهد بود. :)
دیدگاه بسیار روشنفکرانه ای است. شاید بهره گیری از این پوسته در کنار گنوم کلاسیک موجب شود کاستی های آن رفته رفته برطرف گردد و یک نوآوری در رابط کاربری پدید آید.
-------