انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

برای انتخاب گزینه خود ابتدا موارد پست اول را مطالعه نمایید

یک
3 (6.7%)
دو
3 (6.7%)
سه
17 (37.8%)
چهار
22 (48.9%)

مجموع آرای اعضا: 45

نویسنده موضوع: کپی رایت کیلویی چند ؟  (دفعات بازدید: 13382 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
کپی رایت کیلویی چند ؟
« : 16 فروردین 1390، 04:05 ب‌ظ »
منظور از عنوان اینه که کپی رایت برای شما چقدر ارزش داره  ;)

هدف از ایجاد این نظر سنجی به دست آوردن یه آمار حدودی از رعایت این قانون در بین کاربران اوبونتو هست

فقط و فقط عاجزانه درخواست میکنم حقیقت رو انتخاب کنید
جواب این سوال رو نسبت به آینده و گذشته ندید و همین الان رو مد نظر بگیرید ، شاید در آینده بخواهید کپی رایت رو رعایت کنید ولی این نظر سنجی برای الان هست پس لطفا واقع بینانه به این نظر سنجی پاسخ بدید

گزینه اول :
این گزینه مربوط به کسایی هست که فقط و فقط از نرم افزار های آزاد استفاده میکنن و مخالف سر سخت انحصار هستند
یه چیزایی تو مایه های استالمن  ;D
قبل از انتخاب این گزینه به موارد زیر دقت کنید
شما اصلا فایل های صوتی و تصویری انحصاری در حال حاضر بر روی دیسک سخت خود ندارید
از هیچ نرم افزار انحصاری استفاده نمکیند و هیچگونه ستاپ و ... از این گونه نرم افزارها بر روی سیستم شما وجود نداره

بعید میدونم این گزینه شامل حال یکی دو نفر بیشتر بشه

گزینه دوم :
این گزینه مربوط به کسایی هست که کپی رایت رو رعایت میکنن
این افراد یا از نرمافزارهای آزاد استفاده میکنن یا از نرم افزارهای رایگان و یا از نرم افزار های پولی به صورت قانونی
این افراد هیچگونه فیلم و موزیکی که به صورت غیر قانونی خریداری شده هم بر روی سیستم خود ندارند
این فیلم ها شامل فیلم های هالیوودی و کلا خارجی هم میشه که به وفور در فروشگاه های ایرانی موجود هست ولی کپی رایتی رعایت نشده

گزینه سوم :
کمتر توضیح میدم
این افراد مانند افراد گزینه دوم هستند ولی قوانین کپی رایت رو برای فیلم و موزیک های  رعایت نمیکنند
این افراد کپی رایت نرم افزار ها رو تماما رعایت میکنن

گزینه چهارم :
این افراد در حال حاضر اصلا کپی رایت رو رعایت نمیکنن
اگه همین الان ویندوز غیر قانونی روی سیستم دارید و یا توی ویباکس نصبش کردید و یا با واین برنامه ای که کپی رایتش رعایت نشده نصب کردید این گزینه شامل حال شما میشه پس لطفا جو گیر نشوید و همین گزینه رو انتخاب کنید

هدف تنها کسب آمار حقیقست پس راستگو باشید
اصلا پی جنجال و حرف نیستم و جوابی هم به سوال هایی که تهش به جنجال ختم میشه نخواهم داد
اسپم آزاد هم هست تا تاپیک بالا بمونه و افراد بیشتری شرکت کنند  ;D
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
پاسخ به: کپی رایت کیلویی چند ؟
« پاسخ #1 : 16 فروردین 1390، 04:18 ب‌ظ »
من به 3 رای دادم ایمان جان! ;)
اگه بخوایم هم نمیتونیم کپی رایت موزیک و فیلم رو رعایت کنیم. باید بریم غار نشین بشیم.
ولی به لطف گنو/لینوکس و بنیاد گنو جایگزین های فوق العاده ای برای نرم افزار هست.
راستی فکر میکنم رعایت کپی رایت مطالب و متون هم باید اضافه بشه. ;)
اینجا خیلی از کاربرا سایت یا وبلاگ دارن  ;D
« آخرین ویرایش: 16 فروردین 1390، 04:47 ب‌ظ توسط Masoud.m »
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

آفلاین ahmad511800

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 413
    • اخبار استخدامی
« پاسخ #2 : 16 فروردین 1390، 05:00 ب‌ظ »
هرکاری می کنم نمی تونم از idm دست بکشم
سرعت بقیه دانلود منیجر ها خیلی کمه
به همین دلیل هم کنار لینوکس ویندوز نصب دارم
تا شب که می خوام دانلود کنم از اون استفاده کنم.
فعلا 4 هستم اما اگه کسی بهم دانلود منیجر خوب لینوکسی در سطح idm معرفی کنه
می شم سطح 3
Ewrek reşî le ser me da tê

Degurrmiji dewê merev bihar tê

آفلاین محمد باقر اهتمام

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 661
  • محمد باقر حمایت می کند از : Ogre3D , CrystalSpace
    • کتاب و انجمن فارسی گیمپ
« پاسخ #3 : 16 فروردین 1390، 05:41 ب‌ظ »
منم گزینه ۴ هستم . البته 90 درصد رعایت نکردم کپی رایتم شامل آهنگ ها ، ویدیوها و فیلم ها ، ویدوهای آموزشی کتاب ها و مستندات هست . توی نرم افزارها فکرکنم فقط همون ویندوز توی باکس و idm و باشه . همین دو تا .

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #4 : 16 فروردین 1390، 10:35 ب‌ظ »
من گزینه ۳ را برگزیدم چون در ایران نمی توانم به موسیقی مورد پسندم دسترسی داشته باشم هر گاه که بیرون از ایران هستم موسیقی را به طور قانونی می خرم اما شور بختانه در ایران چنین چیزی ناممکن است. فیلم هم ندارم.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #5 : 16 فروردین 1390، 11:34 ب‌ظ »
من اصلا به کپی رایت اعتقاد ندارم که بخوام رعایت کنم! یعنی که چی!!!!!!!!!!
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 921
« پاسخ #6 : 17 فروردین 1390، 12:32 ق‌ظ »
من گزینم ۲.۵ هستش ! یعنی سعی می کنم قوانین فیلم و موسیقی رو رعایت کنم . برای ایرانیا که حتما ولی برا خارجیا چون دسترسی هم ندارم که اصلشو تهیه کنم دانلود می کنم .

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #7 : 17 فروردین 1390، 07:23 ق‌ظ »
سلام
آقا مخمان !(مخ ما !) هنگید یکمی شفاف سازی کن منظورت از کپی رایت چیه ؟ چون نرم افزار آزاد هم کپی رایت داره ویک فرقی هم بین آزادو رایگان بزار مثلا من الان توی کامپیوترم هیچ موزیک (به غیر از یکی دوتا)آزادی ندارم ولی برای همه ی موزیکهام کپی رایت رو رعایت کردم(مثلا مثل موقعی که خود خوانند ه موزیک رو به صورت رایگان منتشر می کنه) (گزینه ی دوم هم نیستم چون تحت هیچ شرایطی از نرم افزار های رایگان ولی انحصاری استفاده نمی کنم )با این اوصاف من گزینه ی چندمم!؟ به همین خاطر می گم که واضح ترش کن یک چیز دیگه به ما تو دبیرستان می گفتند که برای یک آمار گیری خوب نباید پرسش گر چیزی ... ولش کن اگه طولانی بشه می ترسم فکر کنی که می خوام جنجنال راه بندازم:D
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 17 فروردین 1390، 11:54 ق‌ظ »
من هم تا همین اواخر که یه لیسانس ویندوز برای لپ تاپم بگیرم گزینه چهار بودم ولی یه هفته ای هست که گزینه سه شده ام  ;D

از دوستانی که شرکت کردند و صادقانه جواب دادند صمیمانه سپاسگذارم

من به 3 رای دادم ایمان جان! ;)
اگه بخوایم هم نمیتونیم کپی رایت موزیک و فیلم رو رعایت کنیم. باید بریم غار نشین بشیم.
ولی به لطف گنو/لینوکس و بنیاد گنو جایگزین های فوق العاده ای برای نرم افزار هست.
راستی فکر میکنم رعایت کپی رایت مطالب و متون هم باید اضافه بشه. ;)
اینجا خیلی از کاربرا سایت یا وبلاگ دارن  ;D
اینو خوب اومدی دادا  ;)

هرکاری می کنم نمی تونم از idm دست بکشم
سرعت بقیه دانلود منیجر ها خیلی کمه
به همین دلیل هم کنار لینوکس ویندوز نصب دارم
تا شب که می خوام دانلود کنم از اون استفاده کنم.
فعلا 4 هستم اما اگه کسی بهم دانلود منیجر خوب لینوکسی در سطح idm معرفی کنه
می شم سطح 3
خیلی ممنون دوست خوبم از نظرت
دان دم آل خیلی خوبه ولی به پای IDM نمیرسه  ;) و واقعا فقدان یه دانلود منیجر همه فن حریف احساس میشه  ::)

منم گزینه ۴ هستم . البته 90 درصد رعایت نکردم کپی رایتم شامل آهنگ ها ، ویدیوها و فیلم ها ، ویدوهای آموزشی کتاب ها و مستندات هست . توی نرم افزارها فکرکنم فقط همون ویندوز توی باکس و idm و باشه . همین دو تا .
محمد جان تشکر بابت نظر ارزشمندت
خدا کنه یه دانلود منیجر خوب واسه لینوکس پیدا بشه
اگه میلیاردر بودم این IDM  رو میخریدم میگفتم نسخه رایگان لینوکسی بزن  :D

من گزینه ۳ را برگزیدم چون در ایران نمی توانم به موسیقی مورد پسندم دسترسی داشته باشم هر گاه که بیرون از ایران هستم موسیقی را به طور قانونی می خرم اما شور بختانه در ایران چنین چیزی ناممکن است. فیلم هم ندارم.
ممنون زرتشت جان بابت نظرتون
واقعا این مشکل بزرگیه
خود من میخوام یه پکیج صوتی (‌آموزشی ) از آمریکا سفارش بدم ولی نه  Credit-card دارم و نه توی لیست ارسال ها اثری از اسم ایران هست به همین دلیل مجبورم که این لقمه رو دور سرم بچرخونم به این صورت که پول بریزم به حساب دوستم توی انگلیس و اون برام سفارش بده و بعد از اونجا برام ارسال کنه  ، تازه منتش هم سرم میمونه  ::)
خدا کنه از شر این موارد راحت بشیم تا لااقل کسایی که می خوان رعایت کنن بتونن

من اصلا به کپی رایت اعتقاد ندارم که بخوام رعایت کنم! یعنی که چی!!!!!!!!!!
این هم نظریه  ;)
و ممنون بابت نظرتون دوست گرامی

من گزینم ۲.۵ هستش ! یعنی سعی می کنم قوانین فیلم و موسیقی رو رعایت کنم . برای ایرانیا که حتما ولی برا خارجیا چون دسترسی هم ندارم که اصلشو تهیه کنم دانلود می کنم .
ممنون بابت نظرت
اتفاقا می خواستم این مورد رو جدا کنم ولی گزینه های نظر سنجی زیاد میشد و  با توجه به اینکه حدس میزدم شرکت کننده زیادی نداشته باشه نتایج یکم مبهم مییشد
برای همین گفتم گزینه ها رو به حداقل برسونم و دیگه مسئله رو زیاد نشکافم

سلام
آقا مخمان !(مخ ما !) هنگید یکمی شفاف سازی کن منظورت از کپی رایت چیه ؟ چون نرم افزار آزاد هم کپی رایت داره ویک فرقی هم بین آزادو رایگان بزار مثلا من الان توی کامپیوترم هیچ موزیک (به غیر از یکی دوتا)آزادی ندارم ولی برای همه ی موزیکهام کپی رایت رو رعایت کردم(مثلا مثل موقعی که خود خوانند ه موزیک رو به صورت رایگان منتشر می کنه) (گزینه ی دوم هم نیستم چون تحت هیچ شرایطی از نرم افزار های رایگان ولی انحصاری استفاده نمی کنم )با این اوصاف من گزینه ی چندمم!؟ به همین خاطر می گم که واضح ترش کن یک چیز دیگه به ما تو دبیرستان می گفتند که برای یک آمار گیری خوب نباید پرسش گر چیزی ... ولش کن اگه طولانی بشه می ترسم فکر کنی که می خوام جنجنال راه بندازم:D
سلام وحید جان
بی سوادی ما رو شما ببخش  ;) من زیاد از این مسائل کپی رایت و اینا سر در نمیارم و در همین حدی که سوال کردم فقط میخواستم بدونم
این رو بدون اون گزینه اول رو مخصوص خودت گذاشته بودم  ;D
همونطور که اون بالا گفتم دیگه نمیخواستم گزینه ها رو بشکافم و زیاد ترشون کنم تا نتایج متراکم تر بشه

در کل از همه ی کسایی که تا الان شرکت کردند  سپاسگذارم
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #9 : 17 فروردین 1390، 12:21 ب‌ظ »
با درود

eMan جان قضیه ایجاد این تاپیک چیه ؟ مچ گیره ؟!!!!
صادقانه باید بگم که من خودم به شخصه جزء گروه چهارم هستم !!!! متاسفانه با توجه به ماهیت شغلیم و محدودیت هایی که برای ایرانی ها وجود داره ناگزیرم کمی تخطی کنم (البته در بعضی از موارد مثل نرم افزار های تولید داخل قانون کپی رایت رو رعایت میکنم ...)
البته به قول جناب سید (یاد جبهه افتادم و شبهای عملیات) کمی شفاف سازی بفرماید ...
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #10 : 17 فروردین 1390، 12:23 ب‌ظ »
نه بابا ! اختیار دارید شما جسارت ما رو ببخش
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 17 فروردین 1390، 01:33 ب‌ظ »
با درود

صادقانه باید بگم که من خودم به شخصه جزء گروه چهارم هستم !!!! متاسفانه با توجه به ماهیت شغلیم و محدودیت هایی که برای ایرانی ها وجود داره ناگزیرم کمی تخطی کنم (البته در بعضی از موارد مثل نرم افزار های تولید داخل قانون کپی رایت رو رعایت میکنم ...)
البته به قول جناب سید (یاد جبهه افتادم و شبهای عملیات) کمی شفاف سازی بفرماید ...
درود دادا
نه مچ گیری نیست  ;D این سوال ذهنم رو مشغول کرده بود و بعد از یه هفته کلنجار با خودم، گفتم که بپرسم  ;)
ممنون از شما و همه دوستانی که صادقانه جواب دادند  ;D

البته یه نکته ای میمونه و اون ...
یه جورایی پول خرید نرم افزار ها هم با سطح در آمد ها توی ایران نمیخونه و این خودش موردیه که طرف رو مجبور میکنه از نرم افزار ها به این صورت استفاده کنه
مثلا توی ایالات متحده ، فکر کنم یه تایپیست ساده با ۴۰ ساعت کار کردن (‌۵ روز کاری ) یه ۸۰۰ دلاری به جیب میزنه و می تونه به راحتی یه برنامه ای نظیر اوتوکد رو بخره ولی اینجا یه مهندسش جونش بالا میاد تا ۱ میلیون کار کنه و یه اتوکد برای کارش بخره ( البته مهندس تا مهندس داریم  ;) )

خواهش میکنم وحید جان  ;)
« آخرین ویرایش: 17 فروردین 1390، 01:36 ب‌ظ توسط eMan »

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #12 : 17 فروردین 1390، 01:44 ب‌ظ »
با درود

درود دادا
نه مچ گیری نیست  ;D این سوال ذهنم رو مشغول کرده بود و بعد از یه هفته کلنجار با خودم، گفتم که بپرسم  ;)
ممنون از شما و همه دوستانی که صادقانه جواب دادند  ;D

البته یه نکته ای میمونه و اون ...
یه جورایی پول خرید نرم افزار ها هم با سطح در آمد ها توی ایران نمیخونه و این خودش موردیه که طرف رو مجبور میکنه از نرم افزار ها به این صورت استفاده کنه
مثلا توی ایالات متحده ، فکر کنم یه تایپیست ساده با ۴۰ ساعت کار کردن (‌۵ روز کاری ) یه ۸۰۰ دلاری به جیب میزنه و می تونه به راحتی یه برنامه ای نظیر اوتوکد رو بخره ولی اینجا یه مهندسش جونش بالا میاد تا ۱ میلیون کار کنه و یه اتوکد برای کارش بخره ( البته مهندس تا مهندس داریم  ;) )

خواهش میکنم وحید جان  ;)
من جایی کار می کنم که درآمد بسیار بالا است و اگر کسی بخواهد نرم اقزار را به طور قانونی بخرد هیچ مشکلی نیست اما با این حال باز هم از کرک شده ها بهره می گیرند (Cad و 3D Max). از دید من این مورد به جز درآمد به قوانین و سطح فرهنگی هم مرتبط است. من برنامه FL Studio را با هزار مشکل و به طور قانونی تهیه کردم و از آن زمان تاکنون شرکت سازنده همه به روز رسانی ها را رایگان به آدرس ای میل من می فرستد و مجبور نیستم در به در دنبال کرک و بروزرسانی ها بگردم. از آنجا که در ایران همه چیز بر پایه خواست سیستم حاکم اداره می شود و مسایل بی ربط با هم مخلوط می شوند قوانین هم در این باره بی ربط و ناکارامد است.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 17 فروردین 1390، 02:06 ب‌ظ »
من جایی کار می کنم که درآمد بسیار بالا است و اگر کسی بخواهد نرم اقزار را به طور قانونی بخرد هیچ مشکلی نیست اما با این حال باز هم از کرک شده ها بهره می گیرند (Cad و 3D Max). از دید من این مورد به جز درآمد به قوانین و سطح فرهنگی هم مرتبط است. من برنامه FL Studio را با هزار مشکل و به طور قانونی تهیه کردم و از آن زمان تاکنون شرکت سازنده همه به روز رسانی ها را رایگان به آدرس ای میل من می فرستد و مجبور نیستم در به در دنبال کرک و بروزرسانی ها بگردم. از آنجا که در ایران همه چیز بر پایه خواست سیستم حاکم اداره می شود و مسایل بی ربط با هم مخلوط می شوند قوانین هم در این باره بی ربط و ناکارامد است.
دقیقا به همین علت گفتم که مهندس داریم تا مهندس
با نظر شما هم کاملا موافقم
به همین علت هم هست که در صدد خرید چیزی به هزار دردسر هستم که لینک های دانلودش سراسر وب هست و چون فایل مولتی مدیا هست حتی نیازی به کرک کردن هم ندارد
ولی لذت استفاده از هر چیزی با رعایت قوانین حاکم بر اون اونقدر لذت بخشه که حاضرم به خاطرش دردسرهایی نظیر این بکشم (‌ البته هنوز که موفق به خریدش نشده ام )

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • یــاد بـاد
« پاسخ #14 : 17 فروردین 1390، 03:19 ب‌ظ »
به نظرم رعایت کپی رایت در مورد محصولات تولید داخل در زمینه های مختلف مثل موسیقی و فیلم و نرم افزار و کتاب و ... واقعا لازم و حیاتیه.و اگر از سوی مردم رعایت نشه سنگ روی سنگ بند نمیشه.
در مورد تولیدات خارجی به عنوان کشوری جهان سوم از جهاتی نمیتونیم کپی رایت را رعایت کنیم:
1- مثل روز روشنه که پرداخت قیمت های واقعی برای محصولاتی مثل نرم افزار برای مردم کشور ما غیر ممکنه. برای مثال هیچ دانشجویی توان مالی پرداخت میلیون ها تومان برای خرید نرم افزارهای مورد نیاز در رشته اش را نداره. انتظار اینکه مردم ما برای کپی رایت ارزش قائل باشند غیر منطقیه.
2- فرض کنید یک نفر بخواد نسخه اصل یک آلبوم موسیقی یا یک فیلم را از طریق سایت های اینترنتی مانند amazon خریداری کنه. به دلیل تحریم ، در همه مراحل خرید و حمل به ایران مشکل وجود داره و اصلا به دردسرش نمی ارزه.
هر کدام از ما بخواهیم برای موسیقی هایی که گوش میکنیم و در هارد دیسک ذخیره کردیم مبلغ واقعی اش را بپردازیم باید میلیون ها تومن برای این کار هزینه کنیم!

در مجموع به نظر من رعایت حق مولف و کپی رایت برای محصولات داخلی کاملا لازمه ولی در مورد محصولات خارجی نمی توان انتظار رعایت کپی رایت از سوی مردم را داشت.