انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

برای انتخاب گزینه خود ابتدا موارد پست اول را مطالعه نمایید

یک
3 (6.7%)
دو
3 (6.7%)
سه
17 (37.8%)
چهار
22 (48.9%)

مجموع آرای اعضا: 45

نویسنده موضوع: کپی رایت کیلویی چند ؟  (دفعات بازدید: 13386 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین b_gholamali

• Full Member
  • *
  • ارسال: 233
پاسخ به: کپی رایت کیلویی چند ؟
« پاسخ #15 : 17 فروردین 1390، 03:31 ب‌ظ »
اگه میتونستم از bf2 دل بکنم گزینه 3 میشدم  ;D ولی خوب این تنها دلخوشیمه...
« آخرین ویرایش: 17 فروردین 1390، 04:01 ب‌ظ توسط b_gholamali »
به جای تاج گل بزرگی که پس از مرگم برای تابوتم می آوری، شاخه ای از آن را همين امروز به من هديه کن...

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #16 : 17 فروردین 1390، 03:48 ب‌ظ »
من جایی کار می کنم که درآمد بسیار بالا است و اگر کسی بخواهد نرم اقزار را به طور قانونی بخرد هیچ مشکلی نیست اما با این حال باز هم از کرک شده ها بهره می گیرند (Cad و 3D Max). از دید من این مورد به جز درآمد به قوانین و سطح فرهنگی هم مرتبط است. من برنامه FL Studio را با هزار مشکل و به طور قانونی تهیه کردم و از آن زمان تاکنون شرکت سازنده همه به روز رسانی ها را رایگان به آدرس ای میل من می فرستد و مجبور نیستم در به در دنبال کرک و بروزرسانی ها بگردم. از آنجا که در ایران همه چیز بر پایه خواست سیستم حاکم اداره می شود و مسایل بی ربط با هم مخلوط می شوند قوانین هم در این باره بی ربط و ناکارامد است.

دقیقا به همین علت گفتم که مهندس داریم تا مهندس
با نظر شما هم کاملا موافقم
به همین علت هم هست که در صدد خرید چیزی به هزار دردسر هستم که لینک های دانلودش سراسر وب هست و چون فایل مولتی مدیا هست حتی نیازی به کرک کردن هم ندارد
ولی لذت استفاده از هر چیزی با رعایت قوانین حاکم بر اون اونقدر لذت بخشه که حاضرم به خاطرش دردسرهایی نظیر این بکشم (‌ البته هنوز که موفق به خریدش نشده ام )

برای شرکت ها همیشه ربطی به درآمد نداره بلکه بیشتر مربوط به نوع خدمات رسانی و همچنین مشتری ها میشه (اکثر ماها که اینجا هستیم بخشی اعظمی از دزدی های نرم افزاریمون رو در محیط کاری انجام میدیم) ...
مثلا شما در نظر دارید یک شبکه کوچیک که بر پایه ویندوز باشه برای یک شرکت راه اندازی کنید در حالتی که بخواهید تمام سیستم ها از ویندوز ارجینال استفاده کنید مشتری باید قیمتی سرسام آور متقبل بشه در نتیجه یا باید (بییییییییییییپ)و یا کپی رایت رو نقض کنید .....
از طرف دیگه همه نرم افزارها مثل اتوکد قیمتشون پایین نیست ما خودمون با نرم افزارهایی کار میکنیم که لایسنسشون در حدود ۴۰۰۰ هزار دلار هستش ... خوب یا باید از جیب در یک قراداد فکستنی یکی دو تومنی ، ۴ تومن هزینه کنیم و یا از کرک شده ۱۶ هزار تومنی ۱۰۰ بار استفاده کنیم ...
باید واقع بود و قبول کرد که در ایران قوانین کپی رایت به دلیل چالش های زیاد هنوز هیچ جایگاهی نداره ، متاسفانه ما ایرانی ها تا زمانی که مجبور نباشیم برای قوانین و پروتکل ها ارزشی قائل نیستیم (چند وقت پیش در راستای انجام کاری یک شرکت آمریکایی از ما شکایت کرد و چون سرور توی کاندا بود مجبور شدیم زیان کرد بالایی بپردازیم حالا اگر توی ایران بود .............)
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #17 : 17 فروردین 1390، 03:57 ب‌ظ »
سلام
جالبه همه میگن که مشکلات اجرای کپی رایت اینهاست ولی کسی نمی گه که چرا اصلا باید اجراش کرد ؟؟‌ به قول دوستمون در صقخه ی اول همین تاپیک " ... یعنی که چی ؟... در واقع کپی رایت قرار چه مشکلی رو حل بکنه ؟ مالکیت عمومی چه مشکلی داره ؟
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
« پاسخ #18 : 17 فروردین 1390، 04:01 ب‌ظ »
به نظرم رعایت کپی رایت در مورد محصولات تولید داخل در زمینه های مختلف مثل موسیقی و فیلم و نرم افزار و کتاب و ... واقعا لازم و حیاتیه.و اگر از سوی مردم رعایت نشه سنگ روی سنگ بند نمیشه.
در مورد تولیدات خارجی به عنوان کشوری جهان سوم از جهاتی نمیتونیم کپی رایت را رعایت کنیم:
1- مثل روز روشنه که پرداخت قیمت های واقعی برای محصولاتی مثل نرم افزار برای مردم کشور ما غیر ممکنه. برای مثال هیچ دانشجویی توان مالی پرداخت میلیون ها تومان برای خرید نرم افزارهای مورد نیاز در رشته اش را نداره. انتظار اینکه مردم ما برای کپی رایت ارزش قائل باشند غیر منطقیه.
2- فرض کنید یک نفر بخواد نسخه اصل یک آلبوم موسیقی یا یک فیلم را از طریق سایت های اینترنتی مانند amazon خریداری کنه. به دلیل تحریم ، در همه مراحل خرید و حمل به ایران مشکل وجود داره و اصلا به دردسرش نمی ارزه.
هر کدام از ما بخواهیم برای موسیقی هایی که گوش میکنیم و در هارد دیسک ذخیره کردیم مبلغ واقعی اش را بپردازیم باید میلیون ها تومن برای این کار هزینه کنیم!

در مجموع به نظر من رعایت حق مولف و کپی رایت برای محصولات داخلی کاملا لازمه ولی در مورد محصولات خارجی نمی توان انتظار رعایت کپی رایت از سوی مردم را داشت.
ممنون طهمورث جان بابت نظر و توضیحاتت

اگه میتونستم از bf2 دل بکنم گزینه 3 میشدم، ولی خوب این تنها دلخوشیمه...
ممنون بابت نظرتون
این بازی ها هم مشکل بزرگیه برای خودش
برای شرکت ها همیشه ربطی به درآمد نداره بلکه بیشتر مربوط به نوع خدمات رسانی و همچنین مشتری ها میشه (اکثر ماها که اینجا هستیم بخشی اعظمی از دزدی های نرم افزاریمون رو در محیط کاری انجام میدیم) ...
مثلا شما در نظر دارید یک شبکه کوچیک که بر پایه ویندوز باشه برای یک شرکت راه اندازی کنید در حالتی که بخواهید تمام سیستم ها از ویندوز ارجینال استفاده کنید مشتری باید قیمتی سرسام آور متقبل بشه در نتیجه یا باید (بییییییییییییپ)و یا کپی رایت رو نقض کنید .....
از طرف دیگه همه نرم افزارها مثل اتوکد قیمتشون پایین نیست ما خودمون با نرم افزارهایی کار میکنیم که لایسنسشون در حدود ۴۰۰۰ هزار دلار هستش ... خوب یا باید از جیب در یک قراداد فکستنی یکی دو تومنی ، ۴ تومن هزینه کنیم و یا از کرک شده ۱۶ هزار تومنی ۱۰۰ بار استفاده کنیم ...
باید واقع بود و قبول کرد که در ایران قوانین کپی رایت به دلیل چالش های زیاد هنوز هیچ جایگاهی نداره ، متاسفانه ما ایرانی ها تا زمانی که مجبور نباشیم برای قوانین و پروتکل ها ارزشی قائل نیستیم (چند وقت پیش در راستای انجام کاری یک شرکت آمریکایی از ما شکایت کرد و چون سرور توی کاندا بود مجبور شدیم زیان کرد بالایی بپردازیم حالا اگر توی ایران بود .............)
کاملا باهاتون موافقم
به نکات خیلی خوبی اشاره کردید
همیشه از خوندن صحبت های شما  (‌ نوشته های شما  ) به شخصه لذت میبرم

در پایان بگم که داریم تبادل اطلاعات میکنیم و بنده دارم از دانش افرادی نظیر دوست عزیزم javandata و Zartosht و وحید و سایر دوستانی که نظرشون رو ارائه میدن استفاده میکنم
لطفا هر کسی نظر خودش رو بگه و از هر گونه حاشیه رفتنی جلوگیری کنید
مدیر این تاپیک خود شما هستید  ;)
ممنون

جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
« پاسخ #19 : 17 فروردین 1390، 05:02 ب‌ظ »
شاید جالب باشه نظر مراجع رو در این باره بدونید :
استفاده از نرم افزارهای قفل شکسته در صورتی که متعلق به کفار حربی باشه موردی نداره. ( من با همین موارد مشکل دارما... )

به هر حال. ما تو دنیا تولید کننده نرم افزار کافر نداریم. چه برسه که در جنگ هم باشیم...

همگی کشور های تولید کننده نرم افزار پیرو ادیان الهی هستند و ما با هیچ کدوم هم در جنگ نیستیم.

پس از نظر شرعی این کار ( شکستن قفل نرم افزارها ) حرام است  ;D

یه سوال : آقای مرجع تقلید کامپیوتر ( ببخشید رایانه ) دفتر شما ویندوزش اورجیناله ؟؟؟  :-X
« آخرین ویرایش: 17 فروردین 1390، 05:11 ب‌ظ توسط Masoud.m »
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #20 : 17 فروردین 1390، 05:23 ب‌ظ »
سلام
جالبه همه میگن که مشکلات اجرای کپی رایت اینهاست ولی کسی نمی گه که چرا اصلا باید اجراش کرد ؟؟‌ به قول دوستمون در صقخه ی اول همین تاپیک " ... یعنی که چی ؟... در واقع کپی رایت قرار چه مشکلی رو حل بکنه ؟ مالکیت عمومی چه مشکلی داره ؟
شما حاضرید یک آلبوم موسیقی که یکسال تمام برایش تلاش کرده اید و هزینه های بسیاری را هم صرف کرده اید به رایگان در اختیار همه قرار دهید؟ اگر بله! از کجا پول برای هزینه های زندگی خود به دست می آورید؟

این مالکیت از گونه خصوصی نیست که در برابر عمومی قرار گیرد بلکه گونه آن، معنوی است.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #21 : 17 فروردین 1390، 07:30 ب‌ظ »
.
پیرایش:آدم بعضی وقتها چیزی می نویسه که بعد پشیم.ون می شه
« آخرین ویرایش: 17 فروردین 1390، 08:15 ب‌ظ توسط سید وحید رضا برهانی »
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #22 : 17 فروردین 1390، 08:15 ب‌ظ »
دوستان عزیز بحث مالکیت چه شخصی ، چه جمعی ، چه معنوی و چه مادی حتی در ضمن شریعت ها هم آمده پس یک چیز مذموم و بد نیست بلکه لازمه و موتور محرک هر عملی محسوب میشه ...
وقتی من به عنوان یک شخص مستقل و یا وابسه قرار باشه دستاوردی در قبال زحمتی که میکشم نداشته باشم هرگز اون کار رو انجام نخواهم داد (مگر در مواردی که جبر وجود داشته باشه)
عقل و وجدان حکم میکنن که شما حتی وقتی یک ایده رو ارائه می کنید صاحب اون هستید و  حق دارید در مورد اون تصمیم گیری کنید چون بالاترین هزینه که همان وقت و زمان هست رو براش صرف کردید (تا چه برسه به تولید یک محصول که علاوه بر ایده مستلزم ثرمایه گذاری و ... است).
به نظر من ما میتونیم قانون کپی رایت رو نقض کنیم (مثل این که میتوانیم دزدی کنیم و از دیوار خانه مردم بالا برویم) اما نمی توانیم بگویم قانون کپی رایت نباشد چرا با نقض کپی رایت از طرف عده ای از مردم به چرخه تولید خسارت وارد میشود ولی با حذف آن چرخه تولید از حرکت باز خواهد ایستاد .....
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 17 فروردین 1390، 10:43 ب‌ظ »
دوستان عزیز بحث مالکیت چه شخصی ، چه جمعی ، چه معنوی و چه مادی حتی در ضمن شریعت ها هم آمده پس یک چیز مذموم و بد نیست بلکه لازمه و موتور محرک هر عملی محسوب میشه ...
نمی دونم منظورت از شریعت چیه ولی اگر منظورت تعالیم ادیان(فرقی نمی کنه کدومشون بقول یک بنده خدایی همه ی دین ها یکسانند فقط روزهای تعطیلشون فرق می کنه) هست که شما بیا ثابت کن که ادیان در این باره هرچی گفتن درسته  بعد از اون بحث خوب یا بد نیار وسط که اوضاع قاطی می شه (البته به لحاظ من ) اما در مورد موتور محرک بله حق با شماست ولی نکته ی مهم اینکه تا چه اندازه دقیقا بحث بر سر محدوده های این مالکیت هست نه در ذات مالکیت
وقتی من به عنوان یک شخص مستقل و یا وابسه قرار باشه دستاوردی در قبال زحمتی که میکشم نداشته باشم هرگز اون کار رو انجام نخواهم داد (مگر در مواردی که جبر وجود داشته باشه)
خب دقیقا مشکل من با شما اینکه شما همه ی دستاورد رو در پول می بینید (نمی گم این بده یا خوب واگر بی احترامی کردم عذر می خواهم) ومن اصلا به خاطر گرایشات سیاسی-اجتماعی با پول مخالفم شما اگر هرکاری بکنید یک بازخوردی خواهد داشت (خوب یا بد ) که خب این بازخورد همان دستاورد شماست (در این مورد برای اینکه منظورم شفاف تر بشه در حیطه ی مباحث سوسیوبیولوژی فکر کنید)
عقل و وجدان حکم میکنن که شما حتی وقتی یک ایده رو ارائه می کنید صاحب اون هستید و  حق دارید در مورد اون تصمیم گیری کنید چون بالاترین هزینه که همان وقت و زمان هست رو براش صرف کردید (تا چه برسه به تولید یک محصول که علاوه بر ایده مستلزم ثرمایه گذاری و ... است).
یک مشکل دیگه .عقل من حکم می کنه که یک ایده تا زمانی من صاحبشم که توی مغز من باشه ! نه زمانی که گفتم چون زمانی که می گم دیگه توی مغز دیگران هم هست و من صاحب اختیار مغز دیگران(واطلاعات درون آن) نیستم یکی از خوبی های نرم افزار آزاد و فلسفه های مشابه به اون اینکه شما می تونید آزادانه ایده اتون رو بگید بدون اینکه از دزدیده شدنشون (به قول شما البته!) یترسید
به نظر من ما میتونیم قانون کپی رایت رو نقض کنیم (مثل این که میتوانیم دزدی کنیم و از دیوار خانه مردم بالا برویم) اما نمی توانیم بگویم قانون کپی رایت نباشد چرا با نقض کپی رایت از طرف عده ای از مردم به چرخه تولید خسارت وارد میشود ولی با حذف آن چرخه تولید از حرکت باز خواهد ایستاد .....
دقیقا روی چه حسابی این نتیجه گیری رو می کنی ؟ (سوال کردم وقصد جسارت نداشتم واقعا می خوام بدونم)
« آخرین ویرایش: 17 فروردین 1390، 10:45 ب‌ظ توسط سید وحید رضا برهانی »

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #24 : 17 فروردین 1390، 11:30 ب‌ظ »
ایده شما درباره مالکیت معنوی مانند مخالفت با بدیهیات است مانند اینکه روز روشن را انکار کنیم. اگر همه مصرف کنندگان این ایده را داشته باشند دیگر تولید چه معنایی خواهد داشت؟ همه از همه چیز به رایگان و به طور دلخواه استفاده کنند و همه انتظار داشته باشند که تولید کنندگان به خواسته آن ها تن دهند! اگر ما با چیزی مخالف باشیم دلیل بر این نمی شود که آن چیز اشتباه است. اگر شما در جایی مشغول به کار هستید و حقوق در برابر این کار دریافت می نمایید آیا حاضرید از این پس دیگر حقوقی نگرفته و به آن کار ادامه دهید؟ این مالکیت شما بر توانایی هایتان است که در برابر گرفتن حق تلاشی که می کنید در اختیار دیگری قرار می دهید. ایده شما در ذهنتان است و اگر آن را بگویید در ذهن همه خواهد بود اما این ایده از کجا آمده و با چه قیمتی؟ چقدر هزینه شده تا آن ایده به اجرا دربیاید؟ شرکت کنونیکال دیگر سی دی های اوبونتو را به رایگان در خانه شما نخواهد فرستاد چرا؟ به دلیل هزینه هنگفت این عمل. تا جایی که می شد انجام شد اما از این پس دیگر نمی شود. اما اینک پیشنهاد داده اقرادی که همچنان می خواهند سی دی های اوبونتو را به طور اصل در اختیار داشته باشند سی دی ها را بخرند منتها قیمت سی دی ها بسیار ناچیز در نظر گرفته شده است و همچنان می توان آن را رایگان دانلود کرد یعنی هزینه به دست آوردن آن به طور کامل با خواهان این محصول است.
از دید من اشتباه شما در این است که مالکیت معنوی را با انحصارگرایی اشتباه گرفته اید. کاری که مایکروسافت و اپل انجام می دهند و در برابر آن ها مجموعه متن بازها قرار دارند اما همین متن بازها هم همه چیزشان رایگان نیست مانند پشتیبانی اما به دلیل بازمتن بودن انحصارگرا نیستند.
متن بازها هم دو قسمت آماتور و حرفه ای دارند. آنچه آماتور است به مصرف های روزمره مربوط می شود مانند پخش کننده ها و برنامه های کاربردی اما قسمت حرفه ای تنها بخشی از برنامه خود را به رایگان در اختیار دیگران قرار می دهد و باقی آن در برابر گرفتن حق تلاشی است که به خرج داده شده است. هیچ منطقی نمی پذیرد که در برابر تلاشی که برای اجرایی کردن یک ایده انجام شده حقی در نظر گرفته نشود. آیا کسی می تواند با هزینه زمان و انرژی بسیار محصولی را تولید کند و به همه رایگان تقدیم کند و بازخورد آن هم خوب باشد و به همین بازخورد خوب بسنده کرده و به تولید محصول بعدی با همان هزینه ها بپردازد؟؟ آیا کسی که یک نرم افزار حرفه و کامل تولید کرده پیش از این برای به دست آوردن دانشی که به واسطه آن توانسته چنین کاری کند هزینه نکرده است؟ این هزینه ها از کجا جبران خواهد شد؟ کرک کردن؟
« آخرین ویرایش: 17 فروردین 1390، 11:37 ب‌ظ توسط Zartosht »
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #25 : 18 فروردین 1390، 12:16 ق‌ظ »
بیایم اینجوری نگاه کنیم! من یه نوشابه درست کردم که مضرات نوشابه های دیگر رو نداره بعد می آم کلی اون رو گرون می فروشم و پول زیادی جیب می زنم یه شرکت هم می سازم اون رو انحصاری خودم می کنم کلی ازش محافظت می کنم. آیا اگر این فرد ایده و فرمول این نوشابه را به مردم دیگر بدهد و خودش هم یک شرکت داشته باشد و به شرکتای دیگر کمک کند مردم سلامت تر نیستن؟ حالا هنر و موسیقی هم همینجوره تو دنیای جدید این کمپانی های فیلمسازی و موسیقی چرا در برابر خواست کابران به خاطر تمعشون مقاومت می کنند*

چرا نمی گذارند همه از هنر بهر مند بشن مگه همه مردم پولشو دارن. مگه کپی غیرقانونی صورت نمی گیره حالا بیان با یه سازو کار دیگه به موسیقی کمک کنن و هزینش رو با کمک گرفتن از دوستداران در بیارن مثلا فیلم x نسخ ای از فیلمش رو بگزاره رو اینترنت و به کاربرا بگه برین این رو کپی کنید به هزار نفر نشون بدید ولی اگر از فیلم خوشتون اومد بیاد کمک کنید اینجوری نمی شه! این یه بحث طولانیه. هنر طبقاتی نمی شه! موسیقی طبقاتی نمی شه! تکنولوژی تبقاتین\ نمی شه. و ... . مثل ویکیپدیا (قدیما کلی پول پدیا ها بود!)

وجود قانون برای نشر مطالب بد نیست ولی نه چیزی که جلوی انتشار آزاد و بهره مند شدن همرو بگیره!
« آخرین ویرایش: 18 فروردین 1390، 12:27 ق‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین Z_Z

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
« پاسخ #26 : 18 فروردین 1390، 07:20 ق‌ظ »
سلام
من 3 رو انتخاب کردم .
نرم افزار خاصی استفاده نمیکنم . اگر هم جایی گیر کردم صورت مساله رو پاک میکنم  ;D
ولی
فیلم و مخصوصا سریال نبینم میمیرم  ;D
--------------------------------------------------------
یک چیز دیگه هم بگم . اینجام گیر کرده
ای بر پدر پول و به وجود آورنده پول لعنت که هرچی میکشیم از همین پوله .

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
پاسخ به: پاسخ به: کپی رایت کیلویی چند ؟
« پاسخ #27 : 18 فروردین 1390، 02:12 ب‌ظ »
وجود قانون برای نشر مطالب بد نیست ولی نه چیزی که جلوی انتشار آزاد و بهره مند شدن همرو بگیره!
قانون هیچ وقت جلوی نشر آزاد رو نگرفته بلکه جلوی نشر آزاد مواردی که صاحب امتیاز راضی نیست رو گرفته ...

دقیقا روی چه حسابی این نتیجه گیری رو می کنی ؟ (سوال کردم وقصد جسارت نداشتم واقعا می خوام بدونم)
چون هیچ وقت جلو خودخواهی و زیادخواهی عده ای از آدم ها رو نمیشه گرفت اما با تصویب قانون و مقررات قبح دزدی از بین نخواهد رفت و عده کثیری به دلیل ترس از محکومیت و یا درک زشتی این کار دزدی نخواهند نمود
حقیقتش اینه که من حوصله بحث های بی سرانجامی که شرکت کنندگان بدون شناخت درست و از روی تعصبات پوچ جبهه گیری میکنن رو ندارم به همین دلیل فقط به این بخش از پستتون جواب دادم.
« آخرین ویرایش: 18 فروردین 1390، 02:18 ب‌ظ توسط javandata »

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #28 : 18 فروردین 1390، 03:53 ب‌ظ »
قانون هیچ وقت جلوی نشر آزاد رو نگرفته بلکه جلوی نشر آزاد مواردی که صاحب امتیاز راضی نیست رو گرفته ...

چون هیچ وقت جلو خودخواهی و زیادخواهی عده ای از آدم ها رو نمیشه گرفت اما با تصویب قانون و مقررات قبح دزدی از بین نخواهد رفت و عده کثیری به دلیل ترس از محکومیت و یا درک زشتی این کار دزدی نخواهند نمود
حقیقتش اینه که من حوصله بحث های بی سرانجامی که شرکت کنندگان بدون شناخت درست و از روی تعصبات پوچ جبهه گیری میکنن رو ندارم به همین دلیل فقط به این بخش از پستتون جواب دادم.

من گفتم همه نه اونایی که پول دارند.

چیزی که مدنظر منه یه چیزیه مثل ویکیپدیا که هم بزنم به تخته! خوب پول در می آره و هم سایت خوبیه.
« آخرین ویرایش: 18 فروردین 1390، 03:56 ب‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #29 : 18 فروردین 1390، 04:03 ب‌ظ »
در ضمن طبق گفته خودتون:

نقل‌قول