انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

برای انتخاب گزینه خود ابتدا موارد پست اول را مطالعه نمایید

یک
3 (6.7%)
دو
3 (6.7%)
سه
17 (37.8%)
چهار
22 (48.9%)

مجموع آرای اعضا: 45

نویسنده موضوع: کپی رایت کیلویی چند ؟  (دفعات بازدید: 13367 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین -

• Full Member
  • *
  • ارسال: 146
پاسخ به: کپی رایت کیلویی چند ؟
« پاسخ #45 : 20 فروردین 1390، 05:34 ب‌ظ »
[گزینه ۲]
در مورد موزیک لینکی دارم، گفتم شاید برای شما هم جالب باشه  :)
http://www.goingware.com/tips/legal-downloads.html
http://www.jamendo.com/en/
http://www.joshwoodward.com/music/
http://incompetech.com/

آدم واقعا از توانایی های بعضی ها به شگفت میاد، مثل Josh Woodward
« آخرین ویرایش: 21 فروردین 1390، 12:16 ق‌ظ توسط جلال »

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #46 : 20 فروردین 1390، 09:44 ب‌ظ »
یه سوال داشتم...اون دوتا دوستی که گزینه ی یک رو زدن میشه دقیقا بگن چیکار می کنن با سیستم و چه استفاده دارن و از چه نرم افزارایی استفاده می کنن و اینکه آیا موسیقی گوش می دن و فیلم میبینن؟
واقعا !! :o :o :o

به نظر من مهمتر از این که این دوستان چه کاری با سیستمشون انجام میدن اینه که اصلا در ایران زندگی میکنن یا خیر (به شرطی که جواب حقیقی رو داده باشن!!!) ؟
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین Mohammad Reza Soltany

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
    • وب نوشته های یک مینی روزنامه نگار
« پاسخ #47 : 20 فروردین 1390، 10:05 ب‌ظ »
برای من قانع کننده نبود... فکر نمی کنم حداقل اینجا کسی باشه که شامل حال گزینه 1قرار بگیره...

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #48 : 21 فروردین 1390، 10:04 ب‌ظ »
برای من قانع کننده نبود... فکر نمی کنم حداقل اینجا کسی باشه که شامل حال گزینه 1قرار بگیره...
سلام
من یکی از اون دونفر هستم ! (نمی دونم اولیش کیه؟ -اونی که قبل از من این گزینه رو انتخاب کرده)
همونطوری که قبلا هم گفتم من موزیک(بعدا می گم چرا موزیک)آزاد ندارم ولی موزیکی که برخلاف قوانین کپی رایت باشه هم ندارم کلیه موزیک هام به رایگان در اختیار همه هستند(معلومه که منظورم خود خواننده رایگان ارائه کرده نه اینکه آدما کپیش کرده باشن!) این توضیح رو داشته باش
خب بریم سر بحث :من که شدیدا با نرم افزار غیر آزاد مخالفم و سعی می کنم که استفاده نکنم (به این خاطر می گم سعی می کنم چون بعضی قسمتهای لینوکسم (که  دقیقانمی دونم کجاهاش هست ونمی دونم اصلا الان دارم استفاده می کنم یا نه !(که به احتمال زیادنه )انحصاریه البته دارم سعی می کنم کارهام رو بیشتر با pcbsd انجام بدم که این شک رو هم نداشته باشم)) اما بحث سر مولتی مدیا :اگر به دوقسمت تقسیم کنیم یک قسمت فیلم ها وقسمت دیگر موزیکها (منظورم آهنگ ونماهنگ هست)وکلیپهایی که بعضی سازمان ها گروهها ومردم عادی یا... تهیه می کنند قسمت اول (فیلم ها )که به خاطر اینکه کامپیوتر بنده نمی تونه هم kde رو اجرا کنه وهم این فیلم هایی که (میگن )کیفیتش بالاست که خب باید بین فیلم وkde یکی رو انتخاب کنم که من kde رو انتخاب کردم به طور عادی هم علاقه ای زیادی به دیدن فیلم ندارم البته نباید فراموش کنید که من با انحصار فیلم (به عنوان هنر)خیلی بیشتر از انحصار نرم افزار مخالفم)یک سری فیلم های هم هست که یکسری
گروهها برای تبلیغ یا ترویج یا روشن کردن نظراتشون درست می کنند وبه رایگان در اختیار دیگران قرار می دهند که خب این فیلمها رو  نگاه می کنم (چون هم رایگانند وهم کامپیوترم می تونه پخشش کنه وهم با آزادی می شه کپیش کرد به نمایش عمومیش گزاشت وهم کارهایی از اون اشتقاق کرد یعنی یکجورایی آزادند)اما کلیپها خب من علاقه ی زیادی به آهنگ و خواننده ی خاصی ندارم فقط دوست دارم یکی چیزی با یک ریتمی صدا بکنه !(بهضی وقتها فقط خش خش گوش می دم)برای همین معمولا فقط یک آهنگ رایگان گیر می یارم و تا مدتها همون رو گوش می دن تا اینکه به یک طریقی از دسترسم خارج بشه که یکی دیگه جایگزینش کنم اما درمورد دیگر کلیپها این دسته معمولا به صورت رایگان توی اینترنت پخش می شن مثلا مثل ted.com یا چیزهای مشابه (البته اونهایی که رایگانند) امید وارم جواب سوالت رو گرفته باشی
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #49 : 22 فروردین 1390، 11:38 ق‌ظ »
من 1 رو زدم از نرم افزار های آزاد استفاده می کنم اونایی هم که آراد نیستن پولی نیستن و مشکل کپی رایت ندارن.

فیلم و موزیک داخلی ها رو می خرم خارجی ها رو هم فامیلمون هر سال برام می اره (خارج زندگی میکنن) یعنی مال خودشو هر سال سر سال برام می اره.

اگرم چیزی رو دانلود کنم زود نگاه می کنم پاک می کنم. (مجله فقط اونم خیلی کم چند ماهه که نکردم)
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

• Full Member
  • *
« پاسخ #50 : 22 فروردین 1390، 12:49 ب‌ظ »

فیلم و موزیک داخلی ها رو می خرم خارجی ها رو هم فامیلمون هر سال برام می اره (خارج زندگی میکنن) یعنی مال خودشو هر سال سر سال برام می اره.

اگرم چیزی رو دانلود کنم زود نگاه می کنم پاک می کنم.
یعنی اگه فامیلتون برات نیاره باز نگاه نمیکنی؟ یعنی وای میستی سال به سال یه نفر برات بیاره که نگاه کنی؟ البته بگذریم که راجع به این مساله هم خیلی توی همین تاپیک بحث شد...
و مورد بعدی اینکه داری میگی دانلود میکنی و پاک میکنی؟ خب چه ربطی داره به رعایت کپی رایت... بهرحال استفاده غیر قانونی غیر قانونیه دیگه...منم فیلم هایی که دانلود میکنم رو یک بار نگاه میکنم و پاک میکنم... اصولا فیلم های کمی هستن که آدم علاقه مند باشه به نگهداری شون

• Full Member
  • *
« پاسخ #51 : 22 فروردین 1390، 12:50 ب‌ظ »
اون دوست دیگه مون هم که گفتن بخاطر سازگاری نداشتن سیستمشون فیلم نگاه نمیکنن یعنی اگه توی پخش فیلم با kde مشکل نداشتن احتمالا فیلم نگاه می کردن!

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #52 : 22 فروردین 1390، 12:54 ب‌ظ »
و مورد بعدی اینکه داری میگی دانلود میکنی و پاک میکنی؟ خب چه ربطی داره به رعایت کپی رایت... بهرحال استفاده غیر قانونی غیر قانونیه دیگه...منم فیلم هایی که دانلود میکنم رو یک بار نگاه میکنم و پاک میکنم... اصولا فیلم های کمی هستن که آدم علاقه مند باشه به نگهداری شون

+1
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #53 : 22 فروردین 1390، 02:19 ب‌ظ »
اون دوست دیگه مون هم که گفتن بخاطر سازگاری نداشتن سیستمشون فیلم نگاه نمیکنن یعنی اگه توی پخش فیلم با kde مشکل نداشتن احتمالا فیلم نگاه می کردن!
سلام
احتمالا البته از اونجایی که توی پست آغازین (آقا ایمان ) گفته شده بود که به گذشته و آینده کاری نداشته باشید من این گزینه رو انتخاب کردم وخب چون هنوز آینده نیومده با یقین نمی تونیم بگیم که چه کاری می کردم ! وبقول شما فقط می تونیم حدس بزنیم
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #54 : 22 فروردین 1390، 02:57 ب‌ظ »
من بین ۲ و ۳ هستم
۹۸ درصد نرم‌افزارهایی که استفاده می‌کنم آزاد هستن، به ندرت از نرم‌افزار رایگان و غیرآزاد استفاده می‌کنم(مثل بعضی درایورهای لینوکسی). آخرین باری که ویندوز یا نرم‌افزارهای کرک‌شده (یا کپی‌شدهٔ غیرمجاز) استفاده کردم یادم نیست (یه ویندوز اورجینال رو لپ‌تاپم دارم که ممکنه ماهی یه‌بار هم نرم توش!! حتی درایور وایرلس‌م رو هم توش نصب نکردم و توش به اینترنت وصل نمیشم، خیالم هم راحته که ویروس نمی‌گیره ;D)
موبایلم هم N900 هست که بیشترش آزاده و اون کمترش هم قانونیه.

موزیک و فیلم رو تا حد امکان، اگه قابل خریداری باشه خریداری می‌کنم. مخصوصاً محصولات ایرانی رو سعی می‌کنم حتماً بخرم. از طریق فروشگاه‌های اینترنتی و پرداخت آنلاین، بعضی‌ها بعد از پرداخت آنلاین CD/DVD رو می‌فرستن، بعضی‌ها اصلا لینک دانلود میدن که امیدوارم این نوع خرید (پرداخت آنلاین و گرفتن لینک دانلود) روز به روز رایج‌تر بشه.
اما خب فیلم‌ها موزیک‌های خارجی رو نمی‌تونم بخرم (فعلاً) پس مجبورم کپی کنم! (چون نمی‌تونم خودم رو ایزوله کنم)

به هر حال نقض کپی‌رایت یه جور دزدی هست. و اینکه مثلاً دولت آمریکا و دولت کشورهای غربی، چند‌ده سال پیش از کشور ما کلی دزدی کردن، دلیل نمیشه که ما، الآن از مردم اونها دزدی کنیم. پس تا جای ممکن باید سعی کنیم کپی‌رایتشون رو رعایت کنیم. چون کپی‌رایت قانون هست. و بی‌قانونی یعنی هرج‌و‌مرج، یا قانون جنگل، شما بخونید «خر تو خر»، مثل بعضی کشورها مثل ...
« آخرین ویرایش: 22 فروردین 1390، 04:58 ب‌ظ توسط سعید رسولی (ilius) »

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
« پاسخ #55 : 22 فروردین 1390، 03:58 ب‌ظ »
نقل‌قول
من بین ۲ و ۳ هستم
۹۸ درصد نرم‌افزارهایی که استفاده می‌کنم آزاد هستن، به ندرت از نرم‌افزار رایگان و غیرآزاد استفاده می‌کنم(مثل بعضی درایورهای لینوکسی). آخرین باری که ویندوز یا نرم‌افزارهای کرک‌شده (یا کپی‌شدهٔ غیرمجاز) استفاده کردم یادم نیست (یه ویندوز اورجینال رو لپ‌تاپم دارم که ممکنه ماهی یه‌بار هم نرم توش!!)
موبایلم هم N900 هست که بیشترش آزاده و اون کمترش هم قانونیه.

موزیک و فیلم رو تا حد امکان، اگه قابل خریداری باشه خریداری می‌کنم. مخصوصاً محصولات ایرانی رو سعی می‌کنم حتماً بخرم. از طریق فروشگاه‌های اینترنتی و پرداخت آنلاین، بعضی‌ها بعد از پرداخت آنلاین CD/DVD رو می‌فرستن، بعضی‌ها اصلا لینک دانلود میدن که امیدوارم این نوع خرید (پرداخت آنلاین و گرفتن لینک دانلود) روز به روز رایج‌تر بشه.
اما خب فیلم‌ها موزیک‌های خارجی رو نمی‌تونم بخرم (فعلاً) پس مجبورم کپی کنم! (چون نمی‌تونم خودم رو ایزوله کنم)

به هر حال نقض کپی‌رایت یه جور دزدی هست. و اینکه مثلاً دولت آمریکا و دولت کشورهای غربی، چند‌ده سال پیش از کشور ما کلی دزدی کردن، دلیل نمیشه که ما، الآن از مردم اونها دزدی کنیم. پس تا جای ممکن باید سعی کنیم کپی‌رایتشون رو رعایت کنیم. چون کپی‌رایت قانون هست. و بی‌قانونی یعنی هرج‌و‌مرج، یا قانون جنگل، شما بخونید «خر تو خر»، مثل بعضی کشورها مثل ...

+1 سعید جان. کاملا مثل خودم و عقیده ی خودم.

ولی پیشاپیش حدس میزنم سید جان چه پاسخی بدن به این صحبت شما. ( البته اگه پاسخ بدن )  :)
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

• Full Member
  • *
« پاسخ #56 : 22 فروردین 1390، 05:03 ب‌ظ »
سلام
احتمالا البته از اونجایی که توی پست آغازین (آقا ایمان ) گفته شده بود که به گذشته و آینده کاری نداشته باشید من این گزینه رو انتخاب کردم وخب چون هنوز آینده نیومده با یقین نمی تونیم بگیم که چه کاری می کردم ! وبقول شما فقط می تونیم حدس بزنیم
منم نگفتم گذشته یا آینده...صحبت سر حاله....یعنی الان...اینکه اگه مشکل نداشته باشین با kde شاید شرایط فرق میکرد...

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #57 : 22 فروردین 1390، 10:03 ب‌ظ »

اگرم چیزی رو دانلود کنم زود نگاه می کنم پاک می کنم.
یعنی اگه فامیلتون برات نیاره باز نگاه نمیکنی؟ یعنی وای میستی سال به سال یه نفر برات بیاره که نگاه کنی؟ البته بگذریم که راجع به این مساله هم خیلی توی همین تاپیک بحث شد...

یه سوء تفاهم پیش امده گفتم بعضی مجله هل رو دانلود می کنم و پاک می کنم. نگاه کن:
من 1 رو زدم از نرم افزار های آزاد استفاده می کنم اونایی هم که آراد نیستن پولی نیستن و مشکل کپی رایت ندارن.

اگرم چیزی رو دانلود کنم زود نگاه می کنم پاک می کنم. (مجله فقط اونم خیلی کم چند ماهه که نکردم)
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #58 : 23 فروردین 1390، 10:39 ق‌ظ »
به هر حال نقض کپی‌رایت یه جور دزدی هست.
هممم. خب من یکم فکر کردم دیدم بستگی داره که دزدی رو چی تعریف کنیم
مثلاً جعل اسکناس کار غیرقانونی هست ولی باید دید جعل اسکناس هم یک جور دزدی هست یا نه! نقض کپی‌رایت (استفادهٔ غیرقانونی از نرم‌افزار) هم شباهت زیاد به جعل اسکناس داره. چون چیزی از کسی گرفته نمیشه (با دزدی پول و ماشین و ... فرق داره). یا مثلاً کسی که توی خیابون از چراغ قرمز رد میشه و سرعت غیرمجاز میره و... داره کار غیرقانونی می‌کنه و استفادهٔ غیرقانونی از خیابون. ولی نمیشه گفت خیابون رو دزدیده!
پس بستگی داره به تعریف ما داره که نقض کپی‌رایت رو اسمش رو دزدی بذاریم یا صرفاً کار غیرقانونی.
« آخرین ویرایش: 23 فروردین 1390، 10:41 ق‌ظ توسط سعید رسولی (ilius) »