انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: لینوکس به هیچ جا نمیرسه  (دفعات بازدید: 4339 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین faridkarami

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
لینوکس به هیچ جا نمیرسه
« : 26 فروردین 1390، 09:34 ق‌ظ »
خداییش الان ٦ ساله هر نسخه از اوبونتو رو خواستیم نصب کنیم هیچ کدوم بدون اشکال نبود ، امروز هم خواستم نسخه ١١.٠٤ بتا رو نصب کنم ،اصلا نصب نمیشه ،روی سیستم دوستام هم
امتحان کردم .ظاهرا فقط تو سی دی فرستادن دست خوب دارن تا حالا که ٣ تا برای من از نسخه های مختلف فرستادن(دستتشون درد نکنه) ولی این هیچ دردی رو دوا نمیکنه، من که فقط نمیتونم دلمو خوش ٤٠٠،٠٠٠ برنامه نویس روش کار کردن و یا ویروس نمیزنه.اگه ویندوز تو ایران هم پولی بود بازم توصیه میکردم که ویندوز استفاده کنید حداقل وقت و اعصابتون به هدر نمیره ،نسخه های لینوکس هر کدوم یه ادایی در میارن .یکی که اصلا نصب نمیشه ،یکی که درایورش هیچ جای دنیا پیدا نمیشه،یکی اینکه بعد یه آپدیت همه چی به هم میریزه و مجبورید از نو نصب کنید ،یکی اینکه رابطهات گرافیکی اصلا خوب کار نمیشن رو سیستم من ،بعد هر بار آپدیت شدن سیستم یه جور دیگه بالا میاد بعصی موقعها که اصلا بالا نمیاد
فقط دلمون خوشه که مجانیه ،به درک که مجانیه مگه وقت ما هم مجانیه .من که دیگه دست شستم از مزخرفات

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 921
پاسخ به: لینوکس به هیچ جا نمیرسه
« پاسخ #1 : 26 فروردین 1390، 09:48 ق‌ظ »

آقا فرید به انجمن خوش اومدی . این طوریام که میگید نیست ولی درسته بعضی موقعا اذیت می کنه ! من قبل اینکه مهاجرت کنم ویندوز ۷ داشتم . یکی از دلایل مهاجرتم اذیت کردنش بود ؟!! واقعا کلافم کرده بود ! در ضمن اینم بگم اوبونتو از سال ۲۰۰۴ شروع کرده و نسبت به سیستم عاملای دیگه یه خورده جوون تره درسته که هستش آماده بوده ولی خوب بالاخره خیلی چیزای دیگه هم مهمه . در مورد درایورم که من تا به حال به مشکل نخوردم ! اصلا تلویزیون دیجیتال رو خودم پست نحوه نصبشو تو این انجمن زدم . مزیت اصلی اوبونتو به رایگان بودنش نیست به لینوکس بودنشه !!‌
پیشنهاد می کنم یه طرفه قضاوت نکنی !

پ ن : اوبونتو دیگه سی دی مجانی نمیفرسته  ;D

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
« پاسخ #2 : 26 فروردین 1390، 10:09 ق‌ظ »
نباید از نسخه‌ی بتا توقع داشته باشی که بدون اشکال کار کنه
حداقل صبر میکردی نسخه نهایی میومد بعد!

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #3 : 26 فروردین 1390، 11:00 ق‌ظ »
دوست عزیز ، همیشه توصیه میشه کسانی که تجربه و دانش کافی ندارن (چه لینوکس چه سایر سیستم عامل ها - حتی نرم افزارها) از نسخه های غیر پایدار و آزمایشی استفاده نکنن
اگر شما با اوبونتو مشکل داشتید دلیل بر بدی خانواده لینوکس نیست ... حتی نسخه های فاینال اوبونتو هم پایداری مناسبی ندارن چه برسه به نسخه های آزمایشی !!!!

توصیه میکنم اگر میخواهید یک سیستم پایدار با دسکتاپ gnome داشته باشد و کار کردن با اون هم ساده باشه از دبیان استفاده کنید (آخرین نسخه پایدار اون اسکوئیز هستش) - اگر فقط پایداری براتون مهم باشه فدورا گزینه خوبی حساب میشه ، اگر دسکتاپ kde مد نظر شماست در درجه اول اوپن سوزه (پایداری خوب و راه اندازی و استفاده آسان) و بعد از اون آرچ (پایداری بیشتر - راه اندازی و استفاده سخت تر) رو بهتون پیشنهاد میکنم
« آخرین ویرایش: 26 فروردین 1390، 11:02 ق‌ظ توسط javandata »
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین shervinkh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 197
  • An ENFP
    • سایت شخصی
« پاسخ #4 : 26 فروردین 1390، 11:39 ق‌ظ »
خوب شما نمی خواید استفاده نکنید.زوری نیستش که.
لینوکس برای کسایی هست که می خوان با همه ی قسمت های کاپیوترشون آشنا بشن و بیشتر کار های کامپیوترشون رو خودشون انجام بدن و  در کل در کامپیوترشون آزاد باشن.و همجنین برای برنامه نویس ها و هکر ها.
البته بعضی از برنامه نویس ها هم با ویندوز راحت تر می نویسن که اون بستگی به خودشون داره٫

کسایی که از کامپیوتر توقع دارن هر کاری رو به راحتی و با زدن یک دکمه انجام بده باید برن ویندوز استفاده کنن.ویندوز اصلا برای این اومده که انجام کار ها رو برای چنین کاربرانی که فقط می خوان با کامپیوتر (به راحت ترین صورت) انجام بدن اومده.در ضمن چون ویندوز تو ایران کرک شدس شما باید برید کرک شدش رو استفاده کنید؟
من خیلی از کار ها رو برای کامپیوتر های دوستام که ویندوز دارن انجام میدم ولی فقط اگر ویندوزشون اصل باشه.(که متاسفانه در ایران همچین نسخه هایی فقط روی لپ تاپ ها پیدا میشه)
به نظر من حتی کسایی که می خوان با کامپیوتر راحت و آسون کار کنن باید ویندوز رو بخرن.
وقتی یه شرکت سیستم عامل یا نرم افزارش رو فروشی کرده شما حق ندارید به طور غیر قانونی از اون استفاده کنید چه اینجا ایران باشه چه کشور دیگه!
در ضمن شما با اوبونتو مشکل داری چه دلیل داره که بنویسی (لینوکس به هیچ جایی نمی رسه).
و اینکه منم خیلی وقت ها با اولین بار گذاشتن CD نتونستم اوبونتو رو به راحتی نصب کنم ولی بالاخره درست شده.
و همچنین نباید روی یک نسخه از روی beta فضاوت کرد٫
تصور اینکه (لینوکس یعنی اوبونتو) مانند این تصور نادرست عامه است که (سیستم عامل یعنی ویندوز).
من خودم نصب شدن آرچ رو بیشتر می پسندم.
توی این آسان نصب ها هم توزیع هایی مثل دبیان و opensuse بخوبن ولی این اوبونتو نصب کنندش یکم مشکل داره.

به نظر من شما اگر می خواهید از گنو/لینوکس استفاده کنید از توزیع های بر پایه kde یا توزیع Linux Mint استفاده کنید٫
Gentoo KDE x86_64
Notebook:Asus N53SN
www.shervin.org

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #5 : 26 فروردین 1390، 03:31 ب‌ظ »
خداییش الان ٦ ساله هر نسخه از اوبونتو رو خواستیم نصب کنیم هیچ کدوم بدون اشکال نبود ، امروز هم خواستم نسخه ١١.٠٤ بتا رو نصب کنم ،اصلا نصب نمیشه ،روی سیستم دوستام هم
امتحان کردم .ظاهرا فقط تو سی دی فرستادن دست خوب دارن تا حالا که ٣ تا برای من از نسخه های مختلف فرستادن(دستتشون درد نکنه) ولی این هیچ دردی رو دوا نمیکنه، من که فقط نمیتونم دلمو خوش ٤٠٠،٠٠٠ برنامه نویس روش کار کردن و یا ویروس نمیزنه.اگه ویندوز تو ایران هم پولی بود بازم توصیه میکردم که ویندوز استفاده کنید حداقل وقت و اعصابتون به هدر نمیره ،نسخه های لینوکس هر کدوم یه ادایی در میارن .یکی که اصلا نصب نمیشه ،یکی که درایورش هیچ جای دنیا پیدا نمیشه،یکی اینکه بعد یه آپدیت همه چی به هم میریزه و مجبورید از نو نصب کنید ،یکی اینکه رابطهات گرافیکی اصلا خوب کار نمیشن رو سیستم من ،بعد هر بار آپدیت شدن سیستم یه جور دیگه بالا میاد بعصی موقعها که اصلا بالا نمیاد
فقط دلمون خوشه که مجانیه ،به درک که مجانیه مگه وقت ما هم مجانیه .من که دیگه دست شستم از مزخرفات

من الآن نسخه بتای 11.04 را نصب کردم هیچ مشکلی باهاش ندارم. هیچی. الآنم دارم توش راحت با qt4 برنام نویسی می کنم. دوما کسی کسی را زور نمی کند که از چیزی استفاده کند یا نه. بلکه خودتون انتخواب کردید و من لینوکس رو ترجیح می دم شما اگر بلد نیستی باهاش کار کنی یا اصولا با اپن سورس حال نمی کنی یا با ویندوز راحت تری یا وابسته ب ویژوال استودیو و محصولات مایکروسافتی و یا فقط برای ویندوزی هستی برو ویندوز استفاده کن ما هم با لینوکس حال می کنیم. تو هم برو با وبندو و آقایان ویروس و رجیستر ی سنگین (بعد از نصب چند دتا نرم افزار) حالشو ببر.
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #6 : 26 فروردین 1390، 03:32 ب‌ظ »
یه چیز دیگه!
من همون حسی رو تو ویندوز دارم که یه کاربر اینترنت تو ایران!
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #7 : 26 فروردین 1390، 06:09 ب‌ظ »
فرید جان شما کلا اومدی اکانت باز کردی که دعوا کنی؟ (: کامپیوتر، سیستم عامل و اینترنت ابزار هستن. هر مدلی شون به درد یکی می خوره. صاف و ساده (:
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین HojjatJafary

• Full Member
  • *
  • ارسال: 107
« پاسخ #8 : 26 فروردین 1390، 08:10 ب‌ظ »
نکته ای که از نظر من مهم به نظر می یا اینه که:

برای تمام مشکلات لینوکس حتما یه راه حل منطقی و جالب پیدا می شه، یعنی بلاخره یه راه حلی داره، باید حوصله داشته باشی تا حلش کنی.
ولی وقتی تو ویندوز یه مشکلی پیدا بشه دیگه حل کردنش به همین سادگی ها نیست، یا حداقل اگر هم ساده باشه شما چیزی از اون سر در نمیارید چون همه چیز مثل یک جعبه سیاه می مونه. یکی از ساده ترین راه های حل کردن مشکلات ویندوز نصب دوباره اونه که خیلی آزار دهندست.
یا باید مقداری از منابع سیستم مثل Ram و CPU رو هدر بدی یا باید با دردسرهای ویروسها دست به گریبان بشی.

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #9 : 26 فروردین 1390، 09:29 ب‌ظ »
من از نسخه ۶.۰۶ تا کنون ابونتو دارم و هیچ مشکلی برایم پیش نیامده است و چیزی که از این سیستم عامل دریافتم این بود که برای داشتن آن باید روحیه مصرف گری را کناری نهاد و به جستجو و نوآوری پرداخت.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین faridkarami

• Newbie
  • *
« پاسخ #10 : 26 فروردین 1390، 11:03 ب‌ظ »
دوستان ببخشید اگه یه کم تند رفتم
من فایل iso رو از خود سایت گرفتم رایتش کردم که از بوت بالا نیومد اینستال اینساید ویندوز هم با درایو مجازی نصب کردم که اونم بالا نمیومد.دوباره دانلود کردم همون شد اصلا ارور این بود که ایمیج مشکل داره.
به هر حال ما که تعصبی به هیچ کدوم نداریم فقط چیزایی که گفتم واقعا عصبی شده بودم

آفلاین HojjatJafary

• Full Member
  • *
  • ارسال: 107
« پاسخ #11 : 26 فروردین 1390، 11:54 ب‌ظ »
برای این که مطمئن بشی که فایل هات درست داونلود شدن از دستور md5sum استفاده کن.

آفلاین narcissus

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1132
    • روز شمار شروع!
« پاسخ #12 : 27 فروردین 1390، 12:00 ق‌ظ »
کوچ از یک محیط  و سیستم عامل  به لینوکس به خاطر تفاوت ها و تغیر عادت ها و رو به رو شدن با چیزهایی که از اول باید گرفت، اعصاب خوردی داره و زیاد غیر طبیعی نیست ، اگر صبور باشید با مشکلات غیر قابل حلی رو به رو نیستید .  :)
اگر اینترنت مناسبی ندارید و برای گرفتن فایل iso مشکل دارید پیشنهاد من اینه که در نهایت  از فروشگاه ها مجازی بخرید .
من هم با حرف دوستان دیگه در باره نسخه بتا موافقم و بهتره اگر حوصلشو ندارید از یک نسخه پایدار استفاده کنید و سراغ نسخه ها ازمایشی نرید .
حتی اگر دیدید هم چنان با ابونتو مشکل دارید انتخاب های زیادی هست و میتونید توزیع های دیگه ی لینوکس را هم امتحان کنید .
به هر حال به انجمن خوش امدید .  ;)
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win

آفلاین faridkarami

• Newbie
  • *
« پاسخ #13 : 27 فروردین 1390، 02:25 ق‌ظ »
ممنون
البته من ٣ سالی میشه اینجا ثبت نام کردم ولی خب بیشتر خواننده بودم
من کلا در مورد همه توزیعها مشکل داشتم که چرا نباید اول نیاز اولیه یک کاربر خانگی در نظر گرفته بشه تا مثلا جلب کاربرها با پشتیبانی از زبانهای مختلف.
من این سی دی هارو تو ١٠ الی ١٥ دقیقه دانلود میکنم ،متاسفانه ایران نیستم .
کلا بحثهایی مثل متن باز و امنیت آدم رو خسته میکنه آخه آدم نمیدونه امنیت برای یک کاربر معمولی خانگی چه خطراتی ممکنه وجود داشته باشه ،مطمئنا
ویندوز و لینوکس هم در پی جلب شرکتهای بزرگ و سازمانها هستند چون اونا خریدارهای اصلی هستند نه کاربر خانگی که در کشوری مثل اینجا ممکنه تا ٢ سال هم بعد از خرید کامپیوتر هنوز از سیستم عاملشون استفاده میکنن.
من فکر میکنم که اگر مساله لینوکس رابطه برقرار کردن با کاربر آماتور باشه بهتره.

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #14 : 27 فروردین 1390، 10:31 ق‌ظ »
من کلا در مورد همه توزیعها مشکل داشتم که چرا نباید اول نیاز اولیه یک کاربر خانگی در نظر گرفته بشه تا مثلا جلب کاربرها با پشتیبانی از زبانهای مختلف.

کلا بحثهایی مثل متن باز و امنیت آدم رو خسته میکنه آخه آدم نمیدونه امنیت برای یک کاربر معمولی خانگی چه خطراتی ممکنه وجود داشته باشه
دوست عزیز ، اولین گام در شناخت یک سیستم عامل (و نرم افزار) درک علت ایجاد و توسعه اون محسوب میشه ؛ برای مثال شما به عنوان یک کاربر خانگی که کارهای گرافیکی انجام نمیدید نیازی ندارید که از کامپیوترهای اپل استفاده کنید و مابه تفاوت قیمتی اون رو تقبل کنید (مکینتاش در درجه اول برای رفع نیازهای کاربران حرفه ای که در حوزه گرافیک فعالیت میکنن توسعه و تکامل یافته-هرچند که در درجه دوم نیازهای کاربران معمولی نیز مورد توجه قرار گرفته) ...
اما یونیکس از ابتدا برای استفاده در شبکه و به عنوان یک سیستم عامل چند کاربری ایجاد گردید و بعدها لینوکس با تغییراتی (بعضا بنیادی) از اون مشتق شد ، خوب شما از این نوع سیستم عامل در درجه اول امنیت رو انتظار دارید و پس از اون اینترفیس مناسب و پوزر فرندلی بودن ؛ در حال حاضر شرکت های توسعه دهنده خانواده لینوکس با بهبهود رابط کاربری و کاربر دوست کردن سعی در جذب طیف بیشتری از افراد رو دارن ....
امنیت مهمترین مساله در شبکه ها محسوب میشه (که کلاینت ها نیز جز جدا نشدنی از اون هستن). در کشورهای توسعه یافته بیشترین تراکنش ها و خدمات دولتی و خصوصی از طریق شبکه های الکترونیکی انجام میشن به همین دلیل اهمیت امنیت نمود بهتری داره (این بحث نیاز به مقدمه چینی زیادی داره و در صورتی که واقعا مشتاق دانستن اهمیت امنیت و رمزنگاری و همچنین مقدمات اون هستید بفرمایید تا بیشتر توضیح بدم)

مطمئنا ویندوز و لینوکس هم در پی جلب شرکتهای بزرگ و سازمانها هستند چون اونا خریدارهای اصلی هستند نه کاربر خانگی که در کشوری مثل اینجا ممکنه تا ٢ سال هم بعد از خرید کامپیوتر هنوز از سیستم عاملشون استفاده میکنن.
من فکر میکنم که اگر مساله لینوکس رابطه برقرار کردن با کاربر آماتور باشه بهتره.
تفاوت بنیادی لینوکس و ویندوز (در حال حاضر) بازار هدف و مشتری های بلقوه اونهاست ؛ ویندوز بیشترین فروش و فیدبک مالی رو از طرف کاربران خانگی داره اما لینوکس بیشترین بازخورد مالیش از طرف شرکت ها تامین میشه.
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.