انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکلات ابونتو ۱۱.۰۴  (دفعات بازدید: 33911 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
پاسخ : مشکلات ابونتو ۱۱.۰۴
« پاسخ #15 : 11 اردیبهشت 1390، 09:35 ق‌ظ »
یه سوال داشتم
فایر فاکس من با فونت فارسی مشکل پیدا کرده.
قبلا و همین الآن هم توی کروم با فارسی مشکل دارم.
شنیده بودم که مشکل کروم فقط توی اوبونتو ایجاد میشه. یه افزونه هم  برای فونت اوبونتو اومده بود که با اون هم کارم راه نیافتاد، یعنی هر صفحه رو باید دو باره رفرش کنم تا درست بشه.
با یه سرچ به این لینک بر خوردم که به نظر میاد مربوط به اوبی ۱۰.۱۰ بوده و این که با توجه به این گفته ها این مشکل اساسا مربوط به خود اوبونتو هست ولی من توی ۱۰.۱۰ همچین مشکلی با فایرفاکس نداشتم
http://danatarin.com/questions/228/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D9%81%D9%88%D9%86%D8%AA-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88%D9%86%D8%AA%D9%88-%D8%B1%D9%88-%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D9%86%D9%85
حالا سوالم اینه که  شمام به این مشکل برخوردید یا نه و اصلا این مشکل مربوط به اوبونتو ۱۱.۰۴ هست یا این که فایر فاکس ۴

ممنون

این که مشکل نیست.

تو هر سیستمی یک سری فنت نصب می شود مثلا در سیستم عامل ویندوز فونتها ی یپیش فرضی مانند تاهوما و آریال و غیره وجود دارند و در مک هم یک سری فنته دیگه. و حق انحصاریه اون سیستم عامل محصوب میشه. به دلیل اینکه بیشتر سایتهای فارسی از فنت تاهوما و آریال استفاده می کنند. (چون اکثر کاربرا ویندوز دارن) که فنت انحصاری مایکروسافت است در لینوکس فونت تاهوما وجود ندارد و از فونت پیش فرض مرورگر استفاده می شود. در لینوکس فونت پیش فرض فایر فاکس  serif است که متاسفانه فارسی را خوب پشتیبانی نمی کند.

برای این موضوع می توانید فنت های ویندوز را روی لینوکس نصب کنید. و این باگ نمی باشد!  ](*,)

همه کسانی که لینوکس نصب کنند این مشکل رو دارن (البته مشکل لینوکس نیست) اونجوری نشون می ده و یا باید فنتهای ویندوزی رو نصب کنند مثل تاهوما یا برن تو تنظیمات مرور گر فونشون رو به اون چیزی که دلشون می خواد تغییر بدن مثلا zar

و همچنین در کرومیوم.

خلاصش می شه اینکه: 1- فونت serif فارسیش درست نیست و 2- فونتی که سایت تو css تنظیم کرده تو سیستمت نیست باید نصب کنی نه مشکله لینوکسه نه مشکل مرورگر. مثل اون موقع که یه فایل ورد رو فونتشو تو سیستم خودت درست می بینی ولی وقتی می بری جایی که اون فنت نصب نیست درست نشون نمی ده چون فنتی که استفاده کردی تو سیستم دومی نیست. و اگر نصب کنی درست می شه. فقط فایلهای pdf این مشکلو ندارن.

گرفتی چی شد!

خیلی ببخشید که بحث اصلی تایپیک رو منحرف می کنم

حرف شما کاملا درسته و من اگه حرفی زدم فقط به خاطر چیزایی بود که توی وب خونده بودم. مثلا خونده بودم که کرومیوم فقط توی اوبونتو این مشکل رو داره
فونت های ویندوزی رو هم نصب کردم ولی انگار باهاش مشکل داره چون دیگه تو فایر فاکس متن ها رو نشون نمی داد، پاک کردم درست شد و درضمن با این که فونت ها رو پاک کردم.

اصلا کرومیوم فرق داره ربان فارسی رو وب نشون نمی ده. مثلا راست به چپ و غیره ولی خود کروم این مشکلو نداره.
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین mah454

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 48
« پاسخ #16 : 11 اردیبهشت 1390، 10:13 ق‌ظ »
سلام
من دوتا مشکل اساسی دارم .
اول اینکه فکر کنم مخازنش مشکل داره !
وقتی که می خواهم بک پکیج مثل simple-ccsm رو نصب کنم . این خطا رو میده !
# apt-get install simple-ccsm
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
Some packages could not be installed. This may mean that you have
requested an impossible situation or if you are using the unstable
distribution that some required packages have not yet been created
or been moved out of Incoming.
The following information may help to resolve the situation:

The following packages have unmet dependencies:
 simple-ccsm : Depends: python-compizconfig (>= 0.8.2) but it is not going to be installed
               Depends: compizconfig-settings-manager (>= 0.8.2) but it is not going to be installed
E: Broken packages
و دومی هم اینه که من از نرم افزار xchat برای IRC استفاده میکنم . وقتی که میزنم minimize to tray معلوم نیست که کجا میره ... !
این دومیه برای من خیلی مهمه . اگه میشه یکی بگه این system tray کجاست ... !

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19713
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #18 : 12 اردیبهشت 1390، 12:10 ق‌ظ »
یه سوال داشتم
شنیده بودم که مشکل کروم فقط توی اوبونتو ایجاد میشه. یه افزونه هم  برای فونت اوبونتو اومده بود که با اون هم کارم راه نیافتاد، یعنی هر صفحه رو باید دو باره رفرش کنم تا درست بشه.
با یه سرچ به این لینک بر خوردم که به نظر میاد مربوط به اوبی ۱۰.۱۰ بوده و این که با توجه به این گفته ها این مشکل اساسا مربوط به خود اوبونتو هست ولی من توی ۱۰.۱۰ همچین مشکلی با فایرفاکس نداشتم
http://danatarin.com/questions/228/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D9%81%D9%88%D9%86%D8%AA-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88%D9%86%D8%AA%D9%88-%D8%B1%D9%88-%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D9%86%D9%85
حالا سوالم اینه که  شمام به این مشکل برخوردید یا نه و اصلا این مشکل مربوط به اوبونتو ۱۱.۰۴ هست یا این که فایر فاکس ۴

ممنون

برای رفع این مشکل در نوار آدرس فایرفاکس عبارت about:config را تایپ کنید و سپس جلوی کادر Filter عبارت harfbuzz را تایپ کنید. با دوبار کلیک بر روی عبارت gfx.font_rendering.harfbuzz.level از لیست ظاهر شده، پنجره‌ی کوچکی باز می‌شود که مقدار پیش‌فرض 2 در آن قرار دارد. به‌جای عدد 2 ، عدد صفر را درج کنید و OK را کلیک کنید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Aref.Ariyapour

• Full Member
  • *
  • ارسال: 203
« پاسخ #19 : 12 اردیبهشت 1390، 12:25 ق‌ظ »
http://www.webupd8.org/2011/04/how-to-re-enable-notification-area.html

سلام دوست عزیز.
من یه سوال داشتم. میخواستم بدونم که وقتی این Notification Area قبلی رو فعال میکنیم، آیا کلا panel بالا عوض میشه و میشه مثل قبل؟
الان که تو Unity نرم افزار های مختلف با panel بالا integrated شدن، من خیلی خوشم اومده و نمیخوام این مورد از بین بره.
آیا اگر Notification Area قبلی رو فعال کنیم، این مورد از بین میره؟
ممنون از همه دوستان عزیز
That's me in the corner
That's me in the spotlight, I'm
Losing my religion

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #20 : 12 اردیبهشت 1390، 04:02 ب‌ظ »
فکر نکنم مشکلی پیش بیاد و همونجور integrated بمونه  ;)

آفلاین Sir-Shadow

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 69
« پاسخ #21 : 12 اردیبهشت 1390، 05:41 ب‌ظ »
یه سوال داشتم

ممنون

برای رفع این مشکل در نوار آدرس فایرفاکس عبارت about:config را تایپ کنید و سپس جلوی کادر Filter عبارت harfbuzz را تایپ کنید. با دوبار کلیک بر روی عبارت gfx.font_rendering.harfbuzz.level از لیست ظاهر شده، پنجره‌ی کوچکی باز می‌شود که مقدار پیش‌فرض 2 در آن قرار دارد. به‌جای عدد 2 ، عدد صفر را درج کنید و OK را کلیک کنید.

دوست عزیز ممنون از راهنمایی شما
ولی من تازه فهمیدم که اگه فونت ها رو دستی کپی کنم مشکل پیش میاد و برای رفع این مشکل هم کافیه فونت رو باز کنم و رسما نصبش کنم
با این کار فونت ها دیگه هیچ مشکلی نداره و حتی مشکل کرومیوم هم تقریبا دیگه برطرف شده
« آخرین ویرایش: 12 اردیبهشت 1390، 05:43 ب‌ظ توسط Sir-Shadow »

آفلاین xoma

• Full Member
  • *
  • ارسال: 151
« پاسخ #22 : 13 اردیبهشت 1390، 07:51 ق‌ظ »
با سلام

عرض کنم که لپ تاپ بنده با سی دی 11.04 بوت نمیشه ؛ یعنی فقط صفحه اول که میاد بعد میره تو یه صفحه سیاه و بعد هم هیچ اتفاقی نمی افته اما با 10.04 راحت بوت میشه.جالب اینه که دسکتاپم بدون هیچ مشکلی بوت میشه ولی لپ تاپ نه.(همین مشکلو با 10.10 هم داشتم.رو فلش هم ریختم نه 10.10 نه 11.04 بوت نشد ولی رو pc هر دوش راحت بوت میشه.)

خواهش میکنم یه راه کار ارائه بدید چون خیلی حال گیری شده. ](*,)
من  ا و بو نــــــــــــــــــــــــتو ر ا  دوست  دارم  و  پدرم  دبیــــــــــــــــــــــــــان  ر ا .

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 13 اردیبهشت 1390، 11:30 ق‌ظ »
با سلام

عرض کنم که لپ تاپ بنده با سی دی 11.04 بوت نمیشه ؛ یعنی فقط صفحه اول که میاد بعد میره تو یه صفحه سیاه و بعد هم هیچ اتفاقی نمی افته اما با 10.04 راحت بوت میشه.جالب اینه که دسکتاپم بدون هیچ مشکلی بوت میشه ولی لپ تاپ نه.(همین مشکلو با 10.10 هم داشتم.رو فلش هم ریختم نه 10.10 نه 11.04 بوت نشد ولی رو pc هر دوش راحت بوت میشه.)

خواهش میکنم یه راه کار ارائه بدید چون خیلی حال گیری شده. ](*,)

من اروز اومدم با لایو بالا بیام تو DVD-RW بالا نیومد و مشکل شما پیش اومد ولی وقتی تو DVD-Rom گذاشتم بالا اومد. فکر کنم مشکل شمام این باشه. beta 1 مشکلی نداشت.

آفلاین xoma

• Full Member
  • *
« پاسخ #24 : 13 اردیبهشت 1390، 06:57 ب‌ظ »
مرسی از شما دوست عزیز

ولی وقتی با pc میارمش بالا و فلش نصاب اوبونتو هم میسازم ؛ با فلش هم بوت نمیکنه. بعد از اون چطور با 10.04 هیچ مشکلی نداره؟
من  ا و بو نــــــــــــــــــــــــتو ر ا  دوست  دارم  و  پدرم  دبیــــــــــــــــــــــــــان  ر ا .

آفلاین xoma

• Full Member
  • *
« پاسخ #25 : 14 اردیبهشت 1390، 07:35 ب‌ظ »
کسی نیست جواب ما رو بده ؟؟؟  :(

آفلاین miuzen_2

• Newbie
  • *
  • ارسال: 20
« پاسخ #26 : 14 اردیبهشت 1390، 09:16 ب‌ظ »
سلام
من یه مشکل دارم با این نسخه‌ی جدید، اونم این‌ه که بعد از این که یه مدتی باهاش کار می‌کنم وقتی پنجره‌ای رو maximize می‌کنم کل پنجره سفید می‌شه و فقط اون نوار بالایی که اسم پنجره و اینا هست می‌مونه! البته اگه کلیک راست کنم واکنش کلیک راست درسته، ولی خب کل پنجره سفیده! پنجره در حالت کوچیکش درست‌ه البته.

آفلاین dadhp

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
« پاسخ #27 : 14 اردیبهشت 1390، 09:27 ب‌ظ »
با درود خدمت دوستان
من با نصب ۱۰.۰۴ روی لپ تاپم ( k50in asus) مشکلی نداشتم اما موقع نصب ورژن جدید این ارور رو دریافت میکنم:

The installer encountered an error copying files to the hard disk:

[Errno 5] Input/output error

This particular error is often due to a faulty CD/DVD disk or drive, or a faulty hard disk. It may help to clean the CD/DVD, to burn the CD/DVD at a lower speed, to clean the CD/DVD drive lens (cleaning kits are often available from electronics suppliers), to check whether the hard disk is old and in need of replacement, or to move the system to a cooler environment

آفلاین Darknight

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
« پاسخ #28 : 16 اردیبهشت 1390، 07:19 ب‌ظ »
سلام به جملگی
emerald کلا کار نمی کنه
compiz-fusion به صورت خیلی شدید مشکل داره.
فعلا همینارو سراغ دارم
تا ببینیم بعدا چی میشه

آفلاین احسان

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
« پاسخ #29 : 16 اردیبهشت 1390، 08:07 ب‌ظ »
خوب شده!
(چرا اینجا دکمه حذف نداره؟)
« آخرین ویرایش: 16 اردیبهشت 1390، 08:14 ب‌ظ توسط احسان »