انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خالق اوبونتو: تا سال ۲۰۱۵ بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر اوبونتو خواهیم داشت  (دفعات بازدید: 4528 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 558

در هفته گذشته نشست UDS-O یا Ubuntu Developers Summit 11.10 در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد.

UDS نشست هایی ۶ ماهه از طرف شرکت کنونیکال برای برنامه ریزی و هدف گزاری برنامه آتی اوبونتو در نسخه آینده آن است که طی این نشست مصاحبه ای ۲۰ دقیقه ای با Mark Shuttleworth مرد شماره ۱ توزیع محبوب اوبونتو انجام و بر روی کانال اوبونتو بر روی YouTube منتشر شد.

در این ویدئو مارک به ۲۰۰ میلیون کاربر اوبونتو تا سال ۲۰۱۵ و برنامه آتی شرکت کنونیکال برای انتشار اوبونتو ۱۱.۱۰ و ۱۲.۰۴ اشاره می کند. پیشنهاد می کنیم در ادامه، این مصاحبه را تماشا کنید.

اگر کاربر و یا از دنبال کنندگان توزیع های لینوکس و اوبونتو و اوپن سورس هستید می تواند برایتان جذاب باشد.

منبع :

http://www.winbeta.net/200-%d9%85%db%8c%d9%84%db%8c%d9%88%d9%86-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1-%d8%a7%d9%88%d8%a8%d9%88%d9%86%d8%aa%d9%88/
و ما میطوانیم

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
به نظرم هدف بزرگی باشه ولی با این روند و یا بهبود یونیتی و حتی کا دی ای و خیلی از کارایی که کانونیکال در نظر داره انجام بده کنفرانس ها و میز گردهای توسعه دهنده ها و تعیین هدف و برنامه ریزی بتونه این توضیع رو به این هدف برسونه.
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین mozo68

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
مگه مایکروسافت و گوگل مرده و بقیه ی توزیع ها مردن :D

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
خوب شد این صورتک خنده را خودتان به نظرتان افزودید چون بسیار خنده دار بود!!!
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین Tahmooreth

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • یــاد بـاد
واقعیت اینه که اوبونتو و به طور کلی تر توزیع های لینوکس توانایی جذب چنین رقم کاربری در جهان را دارند ولی به شرطی که مشکلات کمبود نرم افزار حل شود. هنوز هم در بسیاری زمینه ها جایگزین قدرتمند برای نرم افزارهای تجاری وجود ندارد.

آفلاین Aref.Ariyapour

• Full Member
  • *
  • ارسال: 203
اون طور که من درمورد 11.04 دیدم، این حرفی که زده شده، چندان بی ربط نیست. این ۱۱.۰۴ با Unity به نسبت، کاربرای مبتدی رو راضی تر نگه داشته.(که این خودش یکی از اهداف Canonical بود تو توزیع ۱۱.۰۴)
موفق باشید
That's me in the corner
That's me in the spotlight, I'm
Losing my religion

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *

منم مثل خیلی های دیگه وقتی این خبر رو شنیدم خیلی خوشحال شدم و بسیار امیدوار.

ولی به نظر من بعید نیست از جمله اینکه تا قبلا از اینکه یونیتی بیاد وقتی گنوم با ابونتو منتشر میشد بخاطر زیبایی و راحتیش باعث شد توزیع های دیگه هم به سمت گنوم کشید بشن و دقیقا کپی ابونتو بشن(تا حدود زیادی) . مثل بک ترک ۴ و فدورا که نسخه گنوم داره.یعنی ابونتو باعث کسترش گنوم شد.

یکی دیگه ای هم که ببنظرم میرسه اینکه که دیگه سی دی ارسال نمکنن چون به اندازه کافی شهرت و محبوبیت پیدا کرده .

ضمن اینکه از لحاظ زیبایی و قدرت تنها سیستم عاملی هست که میتونه با سون-۷ رقابت کنه و همچنین با ویندوز ۸ . تا جایی که من میدونم سیستم عامل رایگان -زیبا - قدرتمند در پایداری با این محبوبیت و ... در دنیا به جز ایونتو نیست.

و در نظر بگیریم که دید ما در ایران نسبت به دید دیگران در خارج از اینجا کاملا متفاوت محسوب میشه. پس نباید بخندیم چون رشد دنیا رو نباید با رشد ایران مقایسه کرد  ;)

مثلا :

اگه به سایت زیر مراجه کنید فروم زبان ایتالیایی رو میبینید که اگه یه کم به بخش  آمار سایت در پایین دقت کنید خواهید دید که لااقل از لحاظ تعداد کاربران و مباحث چه قدر با فروم ما تفاوت دارند :
الان چند ماهی هست ما کابر جدید نداریم ! اونجا بالای ۱۴۰ هزار کاربر دارند! ؟

http://forum.ubuntu-it.org/

و ما میطوانیم

آفلاین mozo68

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
خوب شد این صورتک خنده را خودتان به نظرتان افزودید چون بسیار خنده دار بود!!!

شوخیه جدیی کردم
به حر هال من هم خیلی خوشحال میشم
ولی نه فقط با یه حرف با یه سخنرانی
 ;D
کسی میدونه در حال حاضر چند نفر از لینوکس استفاده میکنن چقدر ابونتو؟
جواب معتبر میخام نه حدث و ...
راستی ما بالا خره از 1 درصد بیشتر شدیم یا نه؟

آفلاین ibtkm

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 79
    • وبلاگ من درباره ی امنیت , لینوکس و برنامه نویسی
به نظرم هدف بزرگی باشه ولی با این روند و یا بهبود یونیتی و حتی کا دی ای و خیلی از کارایی که کانونیکال در نظر داره انجام بده کنفرانس ها و میز گردهای توسعه دهنده ها و تعیین هدف و برنامه ریزی بتونه این توضیع رو به این هدف برسونه.

اره هدف بزرگیه + سخت.
الان واقعا با یه سری کار ها می شه خیلی اوبونتو رو ترویج داد . الان کسایی که با ویندوز کار می کنن خیلی هاشون تا حالا لینوکس رو از نزدیک ندیدن. خیلی هاشون ویندوز رو به خاطر فیاقش دوس دارن . ولی خب kde جدید یا gnome 3 یا unity رو ندیدن! چیز هایی مثل conky یا docky رو ندیدن و ...

اگه هم هدف استفاده های شخصی و سادگی باشه که باز لینوکس کلی نرم افزار دیفالت داره که تمام کار های ساده ادم رو راه می اندازه. فوقش یه نصب کدک!

یعنی منظورم اینه که خیلی ها هنوز با قابلیت های لینوکس اشنا نیستن و خب همایش هایی که مثلا امیرکبیر برگذار می کنه یا همینی که تو خواجه نصیر برگذار شد می تونه فرصت خوبی باشه که لینوکس رو بقیه معرفی کنیم.
تفکر آزاد به همراه تصمیم گیری آزاد در دنیای آزاد. این است دنیای لینوکس.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
راستی ما بالا خره از 1 درصد بیشتر شدیم یا نه؟

بله قربان. ۳ درصد شدیم ;)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443
قبلا از اینکه یونیتی بیاد وقتی گنوم با ابونتو منتشر میشد بخاطر زیبایی و راحتیش باعث شد توزیع های دیگه هم به سمت گنوم کشید بشن و دقیقا کپی ابونتو بشن(تا حدود زیادی) . مثل بک ترک ۴ و فدورا که نسخه گنوم داره.یعنی ابونتو باعث کسترش گنوم شد.
هر چی فکر می‌کنم نمی‌دونم چه‌جوری تعجبم رو از این تیکه نشون بدم
اگه یه روز از عمرم مونده باشه باید دبیر دیکته ابتدایی بشم و ...
« آخرین ویرایش: 12 خرداد 1390، 06:22 ب‌ظ توسط Sadrolla »
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *

قبلا از اینکه یونیتی بیاد وقتی گنوم با ابونتو منتشر میشد بخاطر زیبایی و راحتیش باعث شد توزیع های دیگه هم به سمت گنوم کشید بشن و دقیقا کپی ابونتو بشن(تا حدود زیادی) . مثل بک ترک ۴ و فدورا که نسخه گنوم داره.یعنی ابونتو باعث کسترش گنوم شد.

بله.فک کنم همون دبیر دیکته بشی بهتره تا اینجا یه تاپیک رو از موضوع اصلی منحرف کنید!! بعد هم میگن چرا 30 ساله رو یه نقطه باقی موندیم.
و ما میطوانیم

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
ولی به نظر من بعید نیست از جمله اینکه تا قبلا از اینکه یونیتی بیاد وقتی گنوم با ابونتو منتشر میشد بخاطر زیبایی و راحتیش باعث شد توزیع های دیگه هم به سمت گنوم کشید بشن و دقیقا کپی ابونتو بشن(تا حدود زیادی) . مثل بک ترک ۴ و فدورا که نسخه گنوم داره.یعنی ابونتو باعث کسترش گنوم شد.
فدورا و بک ترک راه ویژه خودشان را می پیمایند و به اوبونتو ربطی ندارند همچنین گنوم یک پروژه کاملا مستقل است که سیاست های آن هیچ تاثیری از اوبونتو نگرفته اند. پس اوبونتو نقشی در افزایش کاربران گنوم دست کم به صورت مستقیم نداشته است بلکه برعکس دیدگاه شما من فکر می کنم این گنوم است که به اوبونتو کمک های فراوان رسانده است.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *
فدورا و بک ترک راه ویژه خودشان را می پیمایند و به اوبونتو ربطی ندارند همچنین گنوم یک پروژه کاملا مستقل است که سیاست های آن هیچ تاثیری از اوبونتو نگرفته اند. پس اوبونتو نقشی در افزایش کاربران گنوم دست کم به صورت مستقیم نداشته است بلکه برعکس دیدگاه شما من فکر می کنم این گنوم است که به اوبونتو کمک های فراوان رسانده است.

مرسی.آقا من این تیکه رو جابجا نوشم، انتظار داشتم که دوستان مطلب رو بگیرن.
(تصحیح کردم به صورت زیر: )

وقتی گنوم با ابونتو منتشر میشد   ------> وقتی ابونتو با گنوم منتشر میشد.

البته پست رو تصحیح میکنم کوتاهی از طرف من بود.(جمیعا متاسفم)

منظور من این بود تا قبل از اینکه یونیتی بیاد وقتی ابونتو گنوم رو یدک میکشد این ترکیب باعث شد که توجه همگان به سمت ابونتو جلب بشه. به نطر من کاملا هم درسته چون تا قبل از محبوبیت ابونتو ، فدورا فقط با KDE منتشر میشد.

نقل‌قول
فدورا و بک ترک راه ویژه خودشان را می پیمایند و به اوبونتو ربطی ندارند همچنین گنوم یک پروژه کاملا مستقل است که سیاست های آن هیچ تاثیری از اوبونتو نگرفته اند

کافیه که "بک ترک 5 " رو نصب کنید یا بصورت Live اون رو اجرا کنید. آیا باز هم روی نظر خودتون  باقی میمونید؟

و ما میطوانیم

آفلاین Sadrolla

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 443

بله.فک کنم همون دبیر دیکته بشی بهتره تا اینجا یه تاپیک رو از موضوع اصلی منحرف کنید!! بعد هم میگن چرا 30 ساله رو یه نقطه باقی موندیم.

هرچند زیر خاکی بالا میکشم ولی این رو الان دیدم
اول اینکه ما ۳۰ سال رو یه نقطه نموندیم
دوم اگر هم مونده باشیم دلیلش سواد فوق العاده بعضی از ...
اول قوانین خدا را به طور کامل رعایت کنیم بعد انتظار حمایت کامل رو از خدا داشته باشیم.