انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

نظر شما در مورد دروسی که در رشته نرم افزار (دانشگاه) درس داده می شود چیست؟

به روز و کاملا به درد بخور
0 (0%)
متوسط و مناسب با بازار
1 (4.3%)
ضعیف و کاملا قدیمی و پیش پا افتاده
9 (39.1%)
خیلی ضعیف و بدون توجه به نیاز ای روز
13 (56.5%)

مجموع آرای اعضا: 17

نویسنده موضوع: نظرسنجی در مورد رشته نرم افزار  (دفعات بازدید: 4464 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
نظرسنجی در مورد رشته نرم افزار
« : 18 خرداد 1390، 01:22 ب‌ظ »
رشته نرم افزار در دانشگاه ها و دروس آن به نظر شما در چه وضغی قرارا دارند؟
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
پاسخ به: نظرسنجی در مورد رشته نرم افزار
« پاسخ #1 : 18 خرداد 1390، 02:25 ب‌ظ »
بنده در یک دانشگاه دولتی + علمی-کاربردی دوره کاردانی نرم افزار را گذرانده ام .
دانشگاه دولتی : دروس ریاضی و فیزیک نامربوط به رشته فراوان - لاکن استادان همه استاد کارند
علمی - کاربردی : سرفصل دروس به تازگی (‌4-5 سال پیش ) به روز شده و بسیار خوب و کاربردیست لاکن استادان و خود دانشگاه در سطح خوبی نیست

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
« پاسخ #2 : 18 خرداد 1390، 04:09 ب‌ظ »
درود

مشکلات این رشته ( به طور کلی و نه مختص به دانشگاه خاص )

1- نداشتن استاد باسواد و حتی آگاه از اصولی ترین مطالب
2- جدی نگرفتن پروژه پایانی و کپی کاری و یا انجام ندادن خود شخص
3- قدیمی بودن سر فصل ها
4- اصول تولید نرم افزار امروز کامل عوض شده که هیچ هماهنگی با درس ها نداره
5- نبودن امکانات اولیه در اکثر دانشگاه ها به طوری که اکثر دانشجو ها فقط در تئوری بعضی از مسائل رو میشنون و حتی یک بار هم به طور عملی پیاده سازی نمی کنند

نتیجه این ها داشتن  مهندس های بی سوادی هست که حتی اصول تولید نرم افزار رو هم نمی دنن

یک بار دیگه متذکر می شم که این صحبتم در مورد اکثر دانشگاه ها هست و نه 100% طبیعتا 4 5 درصدی هم هستند که با مطالعات و علایق خودشون این فاصله ها رو جبران می کنن آدم های با سوادی هستند
« آخرین ویرایش: 18 خرداد 1390، 04:29 ب‌ظ توسط کرگدن »

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 18 خرداد 1390، 04:45 ب‌ظ »
درود

مشکلات این رشته ( به طور کلی و نه مختص به دانشگاه خاص )

1- نداشتن استاد باسواد و حتی آگاه از اصولی ترین مطالب
2- جدی نگرفتن پروژه پایانی و کپی کاری و یا انجام ندادن خود شخص
3- قدیمی بودن سر فصل ها
4- اصول تولید نرم افزار امروز کامل عوض شده که هیچ هماهنگی با درس ها نداره
5- نبودن امکانات اولیه در اکثر دانشگاه ها به طوری که اکثر دانشجو ها فقط در تئوری بعضی از مسائل رو میشنون و حتی یک بار هم به طور عملی پیاده سازی نمی کنند

نتیجه این ها داشتن  مهندس های بی سوادی هست که حتی اصول تولید نرم افزار رو هم نمی دنن

یک بار دیگه متذکر می شم که این صحبتم در مورد اکثر دانشگاه ها هست و نه 100% طبیعتا 4 5 درصدی هم هستند که با مطالعات و علایق خودشون این فاصله ها رو جبران می کنن آدم های با سوادی هستند

همه دانشگاه ها وضعیت اینه! یکی بدتر یکی بد! از شریف بالاتر داریم! اگر می بینی اون داشنجوهاش بهتر کار می کنند خودشون کار کردن نه استاد ها یاد بدهند بهشون.
 تازه یه  دانشجو بود می گفت بعضی استادهای اینجا استادهای سنتی هستند و از علوم روز عقب موندن. حتی اونایی که دکترا دارن.
وقتی یکی میره پزشک می شه 70 درصد رو تو دانشگاه یاد می گیره 30 در صد رو تو تجربه (تقریبا) ولی نرم افزار برعکسه! از نظر کار با سخت افزار  و اسمبلی و زبان ماشین که دیگه نگو! هنوز رو cpu 8086 گیر کردن!
6 واحد رو با ویژوال بیسیک گذروندم سرمو نمی تونم از این ننگ عظما بالا نگه دارم. دانشجوی رشته کامپیوتر 6 واحدش ویژوال بیسیک بوده! 4 واحدش دلفی! 1 واحدش رفتن به اینترنت! 1 واحد فتوشاپ! 4 واحد دلفی!
واقعا این درسمون بود با مدرک می تونم ثابت کنم!
« آخرین ویرایش: 18 خرداد 1390، 04:57 ب‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 18 خرداد 1390، 05:00 ب‌ظ »
بنده در یک دانشگاه دولتی + علمی-کاربردی دوره کاردانی نرم افزار را گذرانده ام .
دانشگاه دولتی : دروس ریاضی و فیزیک نامربوط به رشته فراوان - لاکن استادان همه استاد کارند
علمی - کاربردی : سرفصل دروس به تازگی (‌4-5 سال پیش ) به روز شده و بسیار خوب و کاربردیست لاکن استادان و خود دانشگاه در سطح خوبی نیست

اضافه می کنم: دانشگاه دولتی تو رشته های فنی در کاردانی توسط آموزش پرورش اداره می شد!

آزاد: پول بدید! امکانات متوسط!، استاد فارغ التحصیل خود دانشگاه آزاد هم مربی و استاد یار بعضی موقع کارمند!!!! :) دروسی که دانشجوی بنده خدا بتونه قبول شه تا بیاد کارشناسی باز پول بده! منتها بیشتر!!
« آخرین ویرایش: 18 خرداد 1390، 05:04 ب‌ظ توسط finaprp »

آفلاین Mohammad Reza Soltany

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
    • وب نوشته های یک مینی روزنامه نگار
« پاسخ #5 : 18 خرداد 1390، 10:35 ب‌ظ »
وضعیت نسبت به چندسال قبل داره بهتر میشه...اما یه نکته رو باید توجه داشت که فقط و فقط تلاش خود دانشجو مهمه....همه ی دانشجوهای نرم افزار بطور مثال درس مهندسی نرم افزار رو پاس میکنن اما توی هر دانشگاه تعداد خیلی کمی رو میتونین پیدا کنین که بتونن یه تحلیل ساده از یک نرم افزار رو ارائه بدن... چیزی که من تجربه کردم اینه که فقط دانشجو باید دنبال یاد گرفتن و تجربه کردن باشه وگرنه نمیتونه استفاده مفیدی کنه...
حداقل چیزهایی که باید یه مهندس نرم افزار یاد بگیره یکی اینه که مسلط باشه به مبحث مهندسی نرم افزار و اینکه یه متد مهندسی نرم افزار رو کاملا تسلط داشته باشه...کنارشم مسائلی مثل بانک های اطلاعاتی و یک زبان برنامه نویسی رو یاد داشته باشه

آفلاین esfahan2000

• Full Member
  • *
  • ارسال: 214
  • VA)(ID
« پاسخ #6 : 18 خرداد 1390، 11:14 ب‌ظ »
من قبلا کارشناسی کامپیوتر بودم خیلی درسهای بی ربط از قبیل ریاضی و فیزیک باید پاس میکردیم
اما انصراف دادم و الان که کاردانی میخونم تو دوره کاردانی ۲۱ واحد برنامه نویسی مختلف داریم حتی کارگاه لینوکس هم جزو چارت درسهامون هستش.
چترها را باید بست/زیر بارن باید رفت/فکر را خاطره را زیر باران باید برد/با همه مردم شهر زیر باران باید رفت/دوست را زیر باران باید دید

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 19 خرداد 1390، 11:14 ق‌ظ »
من قبلا کارشناسی کامپیوتر بودم خیلی درسهای بی ربط از قبیل ریاضی و فیزیک باید پاس میکردیم
اما انصراف دادم و الان که کاردانی میخونم تو دوره کاردانی ۲۱ واحد برنامه نویسی مختلف داریم حتی کارگاه لینوکس هم جزو چارت درسهامون هستش.

چه دانشگاهی؟ آزاد، نیمه دولتی، علمی کاربردی، دولتی

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
« پاسخ #8 : 19 خرداد 1390، 12:06 ب‌ظ »
سلام،

رشته های مرتبط با کامپیوتر در کل بگم که چند سالی میشه که دارن تغییراتی رو ایجاد می کنند، من به وضوح یادم میاد زمانی رو که داشتم با ویندوز XP  کار می کردم و مدرس در مدرسه برای درس کامپیوتر به ما داس درس میداد!!!!!

از طرفی بعد از این همه اگه به اطراف نگاه کنیم می بینیم که همه چی رنگ و بوی مایکروسافتی میده!!! درسته که من رشته ام کامپیوتر نیست ولی وقتی دوستانم رو می بینم و یا زمانی که در بازار شاغل بودم میدیدم که نفر میاد دنبال دیسک های نصب گنو/لینوکس میگرده چرا که یکی دو درس از چندین درسش اختصاص داره به آشنایی با گنو/لینوکس!!!!!!

اینها خوبه اما کافی نیست؛

وقتی صحبت از دروس دانشگاهی میشه منی که رشته ام کامپیوتر نیست با دیدن سر فصلها خود به خود به یاد شرکت معظم مایکروسافت می افتم.

یک سوال اینجا پیش میاد که فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با کامپیوتر واقعا چقدر بعد از اتمام درسشون می تونن بازدهی داشته باشند، اگه به دور و بر خودمنو نگاهی بندازیم میبینیم خیلی از افرادی رو که به صورت تجربی تونستن موفقیت های زیادی کسب کنن.

نظر شخصی من :

دانشگاه و مدرک دانشگاهی در ایران از نظر افراد فقط برای اینه که بگن طرف مدرک داره بذاریمش سر یه شغلی ( هرچی می خواد باشه) و از دید مسئولان با مدرک ICDL تفاوت عمده ای نمی کنه، حداقل منی که توی ایران هستم این رو به خوبی دیدم و درک کردم...
که این اصلا خوب نیست، حتی مسئولان امر هم زیاد تلاشی برای به روز بودن در دانشگاه ها فکر نکنم انجام بدن و اگر فعالیتی هم صورت میگیره ثمره ی حرکت ها و فعالیت های دانشجویانه.

دوستان اگر جایی غیر کارشناسانه نظر دادم شمرنده، من از دید عمومی و دید مردم به این قضیه نگاه کردم و نظراتی رو دادم چون خودم هم یکی از همین مردم ام و رشته ام نیز کامپیوتر نیست!

با تشکر
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 19 خرداد 1390، 12:39 ب‌ظ »
سلام،

رشته های مرتبط با کامپیوتر در کل بگم که چند سالی میشه که دارن تغییراتی رو ایجاد می کنند، من به وضوح یادم میاد زمانی رو که داشتم با ویندوز XP  کار می کردم و مدرس در مدرسه برای درس کامپیوتر به ما داس درس میداد!!!!!

از طرفی بعد از این همه اگه به اطراف نگاه کنیم می بینیم که همه چی رنگ و بوی مایکروسافتی میده!!! درسته که من رشته ام کامپیوتر نیست ولی وقتی دوستانم رو می بینم و یا زمانی که در بازار شاغل بودم میدیدم که نفر میاد دنبال دیسک های نصب گنو/لینوکس میگرده چرا که یکی دو درس از چندین درسش اختصاص داره به آشنایی با گنو/لینوکس!!!!!!

وقتی صحبت از دروس دانشگاهی میشه منی که رشته ام کامپیوتر نیست با دیدن سر فصلها خود به خود به یاد شرکت معظم مایکروسافت می افتم.

یک سوال اینجا پیش میاد که فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با کامپیوتر واقعا چقدر بعد از اتمام درسشون می تونن بازدهی داشته باشند، اگه به دور و بر خودمنو نگاهی بندازیم میبینیم خیلی از افرادی رو که به صورت تجربی تونستن موفقیت های زیادی کسب کنن.

نظر شخصی من :

دانشگاه و مدرک دانشگاهی در ایران از نظر افراد فقط برای اینه که بگن طرف مدرک داره بذاریمش سر یه شغلی ( هرچی می خواد باشه) و از دید مسئولان با مدرک ICDL تفاوت عمده ای نمی کنه، حداقل منی که توی ایران هستم این رو به خوبی دیدم و درک کردم...
که این اصلا خوب نیست، حتی مسئولان امر هم زیاد تلاشی برای به روز بودن در دانشگاه ها فکر نکنم انجام بدن و اگر فعالیتی هم صورت میگیره ثمره ی حرکت ها و فعالیت های دانشجویانه.

دوستان اگر جایی غیر کارشناسانه نظر دادم شمرنده، من از دید عمومی و دید مردم به این قضیه نگاه کردم و نظراتی رو دادم چون خودم هم یکی از همین مردم ام و رشته ام نیز کامپیوتر نیست!

با تشکر

بعضی از اساتید خودشون مثلا به جای درس دادن ویندوز میان لینوکس درس می دن امتحانشم خودشون می گیرن و اگر نه من الان چارت کاردانی و کارشناسی رو دارم هیچ درسی مربوط به لینوکس و اپن سورس وجود نداره. مثلا یه استادی بود به جای دلفی جاوا درس داد.

من موندم خود آمریکاش نرم افزار های اپن سورس تدریس می شه. مثلا پایتون پرل پی اچ پی جاوا لینوکس حتی بعضی استادا بلندر و مایا و کلی مسایل به درد بخور. اونوقت ایران asp و c# و VB و photosho! و غیره. بعد از صبح تا شب به آمریکا فحش می دن از خود آمریکا از محصولات مایکروسافت بیشتر استفاده می شه تو ادارات دولتی و شرط استخدام داشتن مدرک در به کارگیری ورد و اکسل و ویندوزه!

آدم می ره تو ایران دانشگاه فکر می کنه که داره مدرک مایکروسافت رو می گیره!! خیلی از همکلاسیام نمی دونن لینوکس چیه! یارو می گه ویندوزه جدیده! می خواستم خودمو حلق آویز کنم! می گم بابا رشتت کامپیوتره ها! حتمی اپل رو هم نمی شناسی؟ می گه ها اون گوشی جدیدا!!! :( رشته کامپیوتر از این پشت کوهی ا زیاد هستن!

بد بختی اینا می خوان بعدا بشن استاد، مهندس!!
« آخرین ویرایش: 19 خرداد 1390، 12:49 ب‌ظ توسط finaprp »

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
« پاسخ #10 : 19 خرداد 1390، 01:45 ب‌ظ »
سلام،

رشته های مرتبط با کامپیوتر در کل بگم که چند سالی میشه که دارن تغییراتی رو ایجاد می کنند، من به وضوح یادم میاد زمانی رو که داشتم با ویندوز XP  کار می کردم و مدرس در مدرسه برای درس کامپیوتر به ما داس درس میداد!!!!!

نظر شخصی من :

با تشکر

بعضی از اساتید خودشون مثلا به جای درس دادن ویندوز میان لینوکس درس می دن امتحانشم خودشون می گیرن و اگر نه من الان چارت کاردانی و کارشناسی رو دارم هیچ درسی مربوط به لینوکس و اپن سورس وجود نداره. مثلا یه استادی بود به جای دلفی جاوا درس داد.

من موندم خود آمریکاش نرم افزار های اپن سورس تدریس می شه. مثلا پایتون پرل پی اچ پی جاوا لینوکس حتی بعضی استادا بلندر و مایا و کلی مسایل به درد بخور. اونوقت ایران asp و c# و VB و photosho! و غیره. بعد از صبح تا شب به آمریکا فحش می دن از خود آمریکا از محصولات مایکروسافت بیشتر استفاده می شه تو ادارات دولتی و شرط استخدام داشتن مدرک در به کارگیری ورد و اکسل و ویندوزه!

آدم می ره تو ایران دانشگاه فکر می کنه که داره مدرک مایکروسافت رو می گیره!! خیلی از همکلاسیام نمی دونن لینوکس چیه! یارو می گه ویندوزه جدیده! می خواستم خودمو حلق آویز کنم! می گم بابا رشتت کامپیوتره ها! حتمی اپل رو هم نمی شناسی؟ می گه ها اون گوشی جدیدا!!! :( رشته کامپیوتر از این پشت کوهی ا زیاد هستن!

بد بختی اینا می خوان بعدا بشن استاد، مهندس!!

سلام مجدد؛

ببینید فلسفه ای که در ایران توسط بیشتر دانشجویان دنبال میشه فقط رسیدن به مدرک هست برای اینکه در آینده شغلی پیدا کنند، حالا هر رشته ای که داشته باشی زیاد مهم نیست و فقط صرف داشتن مدرک صدق میکنه، علم و دانش فنی اون رشته هم زیاد مهم نیست!!!
باید پذیرفت که فرهنگ درس و درسخوانی و کسب علم الان در بیشتر موارد برای اهداف اقتصادی و اشتغال هست، تا جایی که یکی از فامیل های من با اینکه لیسانس کامپیوتر داره، توی شهرداری به عنوان تایپیست مشغول به کاره، من به استعداد هاش واقف ام اما مسئولان نه...

مثال های زیادی از این قبیل میشه زد، همین عوامل خارجی ( نگرش به رشته های دانشگاهی با دید کنونی که مسئولان دارن ) و داخلی ( اینکه دانشجویان فقط برای گرفتن مدرک و بدون توجه به استعداد ها و علایق خود انتخاب رشته می کنند ) باعث میشه که هیچ بهبودی در این امر حاصل نشه.

نمیشه تقصیر رو گردن فقط مسئولان نهاد و یا اینکه فقط گردن دانشجویان... اینجا خشت اول کج بوده که دیوار دانش و دانشگاه تا الانش کج اومده، و حتی من هم از این امر مستثنی نیستم...

"من خودم کاردانی عمران دارم، اما علاقه ی من کامپیوتر هست"

با تشکر
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین Caesar

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 383
    • A Virtual World for Learninig English
« پاسخ #11 : 19 خرداد 1390، 02:55 ب‌ظ »
چرا یه طرفه قضاوت می‌کنید؟! چرا فقط اونایی رو می‌بینید که به لینوکس می‌گن «ویندوز جدید»؟!
بابا تو ابن خراب‌شده‌ای که من درس می‌خونم استاده اومده سر کلاس Qt درس می‌ده!(مبانی برنامه‌سازی،C )
توی آزش هم Qt رو می‌گن، درسته، شاید Qt رو با Visual Studio کار کنن، ولی دارن Qt می‌گن!
فکر می‌کنم این به اندازه‌ی کافی خوب هست!

آفلاین Mohammad Reza Soltany

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
    • وب نوشته های یک مینی روزنامه نگار
« پاسخ #12 : 19 خرداد 1390، 03:10 ب‌ظ »
فکر میکنم خیلی از دوستانی که دارن راجع به رشته ی نرم افزار صحبت می کنن شناخت زیادی از این رشته ندارن....من ندیدم جایی چیزی راجع به میکروسافت باشه که بخواین بگین رشته ی نرم افزار همه اش شده میکروسافت..

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 19 خرداد 1390، 03:33 ب‌ظ »
فکر میکنم خیلی از دوستانی که دارن راجع به رشته ی نرم افزار صحبت می کنن شناخت زیادی از این رشته ندارن....من ندیدم جایی چیزی راجع به میکروسافت باشه که بخواین بگین رشته ی نرم افزار همه اش شده میکروسافت..

شناخت یعنی چی؟ یکی بگه چه جوری می تونم از رشته نرم افزار شناخت پیدا کنم؟ رشتمون اینه ها مثلا! چه طور ندیدی؟! تو شبکه با چی کار می کنن! ویندوز یا لینوکس. تو برنامه نویسی ویژوال استودیو کار نمی کنند. و ...

بعضی اساتید بر اساس علاقه شخصی (که اینم به نظرم یه ضعفه که یادگیری باید شانسی باشه یعنی شانس بیاری استاد VB درس بده یا java یا به غول شما  qt (شما می گید به اندازه کافی خوب هست. معیار اندازه کافی مشخص نیست در ضمن باز هم ویژوال استودیو است و صد درصد تو  یه محیط آکادمیک نرم افزار کرک شده هستش! که باید آموزش داده بشه  ) یک استاندارد مشخص که مشخص کنه استاد چی درس بده هر سال عوض بشه بر اساس نیاز جامعه و روز باشه وجود نداره. مثلا همین درسی که شما qt خوندید آموزش c هست. c هم زبان پایه و مهمی است ولی به شما qt درس داده. خوب این یعنی بی برنامگی در آموزش که یک جا یک چیزی خوند و فارغالتحصیل شد یک جا دیگه یک چیز دیگه!

تو دانشگاه باید با برنام ریزی هماهنگ یک چیزی رو بر اساس نیاز جامعه تدریس کنند نه اینکه یک سری درس رو برا رفع تکلیف و نمره دادن یاد بدن.
 (ممکنه چند تا استاد باشن این طور نباشن) ولی از قدیم گفتن با یک گل بهار نمی شه!

شما رشته نرم افزار فارغ التحصیلاشو مثلا با پزشکی مقایسه کن آیا اون ها در اون رشت ای که درس خوندن در حد ابتدایی ترین چیزها لنگ می زنن که کسی که در اون رشته هم نیست خندش می گیره.

؛     «نمیشه تقصیر رو گردن فقط مسئولان نهاد و یا اینکه فقط گردن دانشجویان...»

پس نه فقط تقصیر مسئولانه نه فقط داشنجو و نه فقط استاد.

مقصر همه ان ها هستند از مسئول برنامه ریز بگیر تا من داشنجو.

عین فوتبال که تو باخت یا برد از مدیر تیم مقصرن تا بازیکن. نمی شه که (جدیدا مد شده) همه رو تبرئه کنیم و بگیم هیچ کی مقصر نیست ساختارها خرابن و ... در صورتی که اگر هیچ کس مقصر نیست پس چرا این مشکل وجود داره!

من خودمم رشتم نرم افزاره و الآن م دانشجو هستم ولی این دلیل نمی شه ضعف ا رو نبینم و رشتمو بی خودی خوب جلوه بدم. و به نظر من قصور مسئولین و هیات های علمی این رشته و تصمیم گیران این موضوع از همه بیشتره چون اون ها هستند که تصمیم گیر هستند.

پی نوشت:

یک سری مشکلات دیگه مثل مدرک گرایی و نا آشنایی به زبان خارجی هست که این مشکلات و مشکلات دیگه کلی اند و تو همه رشته ها هستند منظورم بیشتر تو این رشته بود.
« آخرین ویرایش: 19 خرداد 1390، 03:57 ب‌ظ توسط finaprp »

آفلاین Z_Z

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
« پاسخ #14 : 19 خرداد 1390، 04:22 ب‌ظ »
آقا بیخیال
دنبال چی میگردی ؟

خود من به خاطر این که نرم سربازی رفتم دانشگاه .
خودت باید بخونی . تو دانشگاه ۴ تا چیز اشتباه هم بهت یاد میدن ، اول اسمت هم یک کلمه ۵ حرفی میزارن بهت میگن مهندس ( مگه اسم خود آدم چه ایرادی داره ؟ انقدر بهت مهندس میگن تا اسمت یادت میره ) بعدش باعث سربلندی و افتخار پدر و مادر میشی .
فردا همسرت پز میده که با مهندس یا دکتر ازدواج کرده .
فردا به چشم یک آدم بی سرو پا و لات و علاف و انگل و ....... نگاهت نمیکنن . بالاخره رفتی دانشگاه ( ما میگفتیم زایشگاه )
ای آقا دست رو دلم گذاشتین با این تاپیک و پست ها . چرا من رو در این موقعیت قرار میدی ؟ who is thissssss ... کیهههههههههههه

خانه از پای بست ویران است .