انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پروژه PalWebOS  (دفعات بازدید: 5581 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین noshad_da

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
    • زندگي روي نت!
پروژه PalWebOS
« : 04 تیر 1390، 12:56 ب‌ظ »
با افتخار آغاز پروژه PalWebOS رو اعلام می کنم.

این پروژه یک رمیستره که بر اساس اوبونتو ۱۰.۱۰ منتشر میشه و کلا برای فعالیت در وب سفارشی سازی شده. بسیاری از پکیجهای غیرضروری و اضافی حذف شدن، کارایی سیستم عامل بهینه تر شده، از گنوم ۲.۳۲ جهت واسط گرافیکی استفاده می کنه و برای نصب بر روی کامپیوترهای قدیمی هم بسیار مناسبه. تا اونجا که امکانش بوده محیط رو ساده کردم.

آخرین بسته های به روز رسانی و کلیه کدکهای صوتی و تصویری، جاوا و Flash Player از پیش نصب شدن.

پکیجهای اصلی نصب شده به شرح زیر هستن:
Linux Kernel 2.6.35-28 generic
Gnome 2.32.0
Nautilus 2.32.0
Firefox 4.0.1
Chromium 12.0.742.91
Empathy 2.32.1
Gwibber 2.32.2
OpenOffice.org Word 3.2.1
Banshee 1.8.1
SMPlayer 0.6.9
Multimedia codecs
Adobe Flash Player 10.3
Shotwell 0.9.2
GPicView 0.2.1
Winff 1.2
BleachBit 0.8.0
و...

PalWebOS هنوز جای کار زیادی داره و تلاش اصلی رسیدن به سیستم عاملی سبک، ایمن و ساده برای فعالیتهای عادی روزمره و بخصوص اینترنتی هست که کاربر بدون پیچیدگیهای معمول، بتونه باهاش کار کنه. به زودی نسخه آزمایشی رو روی هاست قرار می دم.

« آخرین ویرایش: 04 تیر 1390، 01:11 ب‌ظ توسط noshad_da »
زندگي روي نت!

یک دقیقه صبر کردم و بعد گفتم: بله!؟...

آفلاین PedramPaakzad

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 84
پاسخ به: پروژه PalWebOS
« پاسخ #1 : 04 تیر 1390، 01:42 ب‌ظ »
سلام دوست من

تا به حال اسم Joli OS رو شنیدی؟ دقیقا به همون منظوری که شما مد نظرته ساخته شده و یک اینترفیس جذاب و منحصر به فرد داره و در هدف خودش بسیار کامل، حرفه‌ای و تر و تمیز ساخته شده:

http://www.jolicloud.com/download

http://distrowatch.com/table.php?distribution=jolios

بهتره انرژیت رو صرف کمک به سایر پروژه‌ها مثل AriOS کنی که اینقدر ریلیسش طول نکشه!

آفلاین noshad_da

• Jr. Member
  • *
    • زندگي روي نت!
« پاسخ #2 : 04 تیر 1390، 04:32 ب‌ظ »
دنیای گنو/لینوکس یعنی تنوع و خلاقیت و به همین خاطر ما شاهد انبوهی از توزیعها و برنامه ها هستیم.

آریوس پروژه خیلی خوبی هست که توسط دوستمون آقای فتاحی توسعه داده میشه و طرفداران خودشو داره. اینکه بنده و دیگران با آقای فتاحی و یا ایشون با دیگران فعالیت مشترک داشته باشن موضوع دیگه ای هست.

چیزی که من روش کار کردم، اوبونتویی هست که برای محیط وب آماده شده نه بر پایه وب. این دو با هم تفاوت دارن. اکثر برنامه های jolicloud تحت وب هستن چون این پروژه بر اساس تکنولوژی ابری توسعه پیدا می کنه. طبیعتا اون هم طرفدارا و کاربرای خودشو خواهد داشت.

اما در اینجا من یک دو جین پکیج اضافی رو حذف کردم برای کسانیکه هرگز باهاشون سر و کار نخواهند داشت. برنامه هایی اضافه کردم که عمده کاربرای ایرانی در نت ازش استفاده می کنن یا می تونن استفاده کنن. پروژه های جدیدی که این روزها شاهدش هستیم، تلاششون فقط ساده تر کردن محیط کار برای کاربرا هست و اگر بخواهیم اینطور قضاوت کنیم که چون فلان پروژه وجود داره پس پروژه های جدید نداشته باشیم، اون روح تنوع طلبی و خلاقیت جامعه اوپن سورس رو هم رد کردیم.
زندگي روي نت!

آفلاین PedramPaakzad

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 04 تیر 1390، 08:48 ب‌ظ »
اولا Joli Cloud نه، Joli OS. بعد هم کی گفته Joli OS بر پایه‌ی وب هست؟؟ اگر بر پایه وب بود که دیگه لازم نبود ایمیج 700 مگیش رو دانلود و نصب کنی! Joli OS یه توزیعه (سیستم عامله) بر پایه‌ی اوبونتو که مخصوص کاربردهای مرتبط با وب و cloud ساخته شده. اگر هم چیزی غیر از این باشه که فقط میشه نصب 4 تا برنامه! اینو هر کاربری با هر سطح دانشی به راحتی میتونه انجام بده!

شما مختاری هر طور که دوست داری از وقتت استفاده کنی، اما هیچ فایده یا نتیجه‌ای در انتشار یه ریمستر از اوبونتو 10.10 که از نسخه‌ی ابتدایی (آلفای) گنوم شل استفاده میکنه (!!!) و 4 تا نرم‌افزار اضافی روش نصب شده نیست.

بازم توصیم اینه که اگر میخوای کار مفیدی انجام داده باشی وقتت رو صرف امور با ارزش‌تر کنی. کسی غیر از خودت از این ریمسترت استفاده نمیکنه ;)

آفلاین hkh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 20
« پاسخ #4 : 04 تیر 1390، 10:50 ب‌ظ »
یه نکته که جا افتاده:

Joli OS: یه سیستم عامله که میشه نصب کرد

Joli Cloud: یه نرم افزار تحت وب هست که با ثبت نام میتونید ازش استفاده کنید

--------------------------------------

من کوچک تر از این حرفهام ولی به نظر من هم کاربردی نداره مگر اینکه همراه با یه نو آوری باشه.

آفلاین noshad_da

• Jr. Member
  • *
    • زندگي روي نت!
« پاسخ #5 : 04 تیر 1390، 11:25 ب‌ظ »
این رمیستر برای من دنیایی تمرین و آموزش داشته و داره و این بزرگترین نتیجه اش برای من بوده. کسی انتظار نداره کاربرای حرفه ای چون شما بیاد و از این رمیستر استفاده کنه. این هدف رو هم نداشتم ولی برای آینده دارم. اگر بخوایم حرفهای شما رو ملاک قرار بدیم، پس اصلا چه نیازی به رمیستر داریم که خیلیا برای خودشون دارن چنین توزیعهایی تهیه می کنن؟

شما فقط به لحاظ تکنیکال به قضیه نگاه می کنید که البته خیلی خوبه اما کافی نیست. به این هم فکر بکنید که پشت صحنه این پروژه ها خیلی چیزا برای یادگیری، آموزش، تولید محصول و حتی تجارت هست که شما قطعا از اونها بی خبرید و نیازی به توضیح من نداره.

با احترام و تشکر از نصایحتون.
زندگي روي نت!

آفلاین PedramPaakzad

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 05 تیر 1390، 07:09 ق‌ظ »
نقل‌قول
این رمیستر برای من دنیایی تمرین و آموزش داشته و داره و این بزرگترین نتیجه اش برای من بوده.

مطمئنا همینطوره و این خیلی عالیه که یه کاربر اینقدر مشتاق به یادگیری باشه، ولی بنده گفتم فایده‌ای در انتشار (ریلیس) اون نیست نه اینکه برای شما فایده‌ای نداشته!

نقل‌قول
اگر بخوایم حرفهای شما رو ملاک قرار بدیم، پس اصلا چه نیازی به رمیستر داریم که خیلیا برای خودشون دارن چنین توزیعهایی تهیه می کنن؟

آفرین، نکته دقیقا همینه، خیلیا برای خودشون تهیه میکنن، نه برای انتشار عمومی یا به عنوان یه پروژه! در واقع یا به عنوان یک hobby این کار رو میکنن یا برای اینکه همیشه یک توزیع آماده و باب میل خودشون داشته باشن. داستان دیسترو/ریمستر با ریمسترهای شخصی کاملا متفاوته.

الان مواردی رو که شما در مورد ریمسترت ذکر کردی مرور میکنیم:

*بسیاری از پکیجهای غیرضروری و اضافی حذف شدن؛ همه به راحتی میتونن انجام بدن
*کارایی سیستم عامل بهینه تر شده؛ دقیقا چی بهینه شده و چطوری؟! هزار تا راه برای بهینه سازی وجود داره
*تا اونجا که امکانش بوده محیط رو ساده کردم؛ اولا که اسکرین شات چیز دیگری میگه، دوما گنوم 2 به صورت پیش فرض فوق‌ العاده سادست (2 تا پنله)، چی رو شما ساده کردی؟!
*آخرین بسته های به روز رسانی و کلیه کدکهای صوتی و تصویری، جاوا و Flash Player از پیش نصب شدن؛ بازم همه به راحتی میتونن انجام بدن، همچنین تعداد زیادی توزیع که این کار رو به صورت پیش فرض انجام میدن وجود داره، مثل مینت

در واقع ریمستر شما هیچ چیز خاص و منحصر به فردی که انتشار عمومی اون رو توجیه کنه یا بشه اسم پروژه روش گذاشت نداره، یه ماجراجویی شخصی بوده...

چیزی که من میگم اینه که بهتره شما وقت و مهارتت رو صرف چیزی کنی که قبلا جواب خودش رو پس داده و به کمک امثال شما هم احتیاج داره...

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #7 : 05 تیر 1390، 08:37 ق‌ظ »
به نظرم اگر تو  کمبودهای نرم افزاری لینوکس کار کنید و چند تا نرم افزار بنویسید خیلی مفید تر از ایجاد رمیستر یا توزیع باشه.

من خودم اول قصد این کار رو داشتم اون اوایل اما بعد فهمیدم ایجاد چند نرم افزار تو زمینه ای گوناگون که در لینوکس کمبود هست بهتره که چند تا شو این جا اعلام کردم مثل مرور گر و آفیس و چند نرم افزار دیگه که هنوز قطعی نشده و کمککردن به پروژه گیمپ.

این کارها خیلی بهترند.
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #8 : 05 تیر 1390، 03:49 ب‌ظ »
ای بابا! چه خبره؟ یه نفر زحمت کشیده و یه ریمستر درست کرده، من نه تستش کردم و نه قصد تستش رو دارم، ولی همین فدر میدونم که باید تشکر کنم. خیلی وقتها چیزهای به ظاهر بی فایده بسیار مفید هم میشن.
نقل‌قول
من خودم اول قصد این کار رو داشتم اون اوایل اما بعد فهمیدم ایجاد چند نرم افزار تو زمینه ای گوناگون که در لینوکس کمبود هست بهتره که چند تا شو این جا اعلام کردم مثل مرور گر و آفیس و چند نرم افزار دیگه که هنوز قطعی نشده و کمککردن به پروژه گیمپ.
اونوقت مثلا یکی که اصلا برنامه نویس نیست، کلا بذاره بره دیگه؟

جالبه! این بنده خدا حتی یه فید بک مثبت هم نداشته!

-- خیلی وقته که فقط میخونم، و فقط وقتی احساس میکنم چیزی باید گفته بشه که گفته نشده مینویسم. این دفعه واقعا واجب بود که جواب داده بشه!

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 05 تیر 1390، 04:09 ب‌ظ »
ای بابا! چه خبره؟ یه نفر زحمت کشیده و یه ریمستر درست کرده، من نه تستش کردم و نه قصد تستش رو دارم، ولی همین فدر میدونم که باید تشکر کنم. خیلی وقتها چیزهای به ظاهر بی فایده بسیار مفید هم میشن.
نقل‌قول
اونوقت مثلا یکی که اصلا برنامه نویس نیست، کلا بذاره بره دیگه؟

-- خیلی وقته که فقط میخونم، و فقط وقتی احساس میکنم چیزی باید گفته بشه که گفته نشده مینویسم. این دفعه واقعا واجب بود که جواب داده بشه!

زور که نکردم فقط گفتم این بهتره همین.
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #10 : 05 تیر 1390، 05:25 ب‌ظ »

منم دیس شده بودم.ولی وقتی تا ته صفحه رو خوندم گفتم آن شم فقط یه تبریک گرم و خسته نباشید به توسعه دهندش بگم و برم.
رفتار بعضی دوستان یه جورایی یه جوری شده اخیرا!!
موفق باشی.وادامه بده به کارت.بعدا خودت با توجه به بازخورد-فیدبک- تصمیم بگیر که چیکار میخوای با توزیعت بکنی.

ویرایش:شما با گنوم شل یه جورایی سخت تر کردی کار رو تا ساده تر،نه؟؟
« آخرین ویرایش: 05 تیر 1390، 05:29 ب‌ظ توسط mrmrn »
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 05 تیر 1390، 05:34 ب‌ظ »

منم دیس شده بودم.ولی وقتی تا ته صفحه رو خوندم گفتم آن شم فقط یه تبریک گرم و خسته نباشید به توسعه دهندش بگم و برم.
رفتار بعضی دوستان یه جورایی یه جوری شده اخیرا!!
موفق باشی.وادامه بده به کارت.بعدا خودت با توجه به بازخورد-فیدبک- تصمیم بگیر که چیکار میخوای با توزیعت بکنی.

ویرایش:شما با گنوم شل یه جورایی سخت تر کردی کار رو تا ساده تر،نه؟؟

منم موافقم:

و حالا که توزیع می خواهی درست کنی:

یک سایت قوی درست کنی و
1- توزیع رو به نظرم تو نسخه بعدی باید:

با گنوم 3 و گنوم شل نسخه نهایی بیرون بدید.

از تمی که خود ساخته اید یا تمی زیبایی دیگر برای دیسترو خود استفاده کنید

از یک مرور گر استفاده کنید ولی اسکریپت بنویسید مرورگرای دیگرو راحت بتونن نصب کنن.
برای نت بوک بهینش کنی.
ظاهرشو سفارشی تر کنی ساده سازی تر کنی.

اسمش رو هم عوض کنی به یک چیزه دیگه ایرانی تر بگذاری حتمی نباید بر اساس کاربرد باشه.

امکانات وب 2 اش رو هم بهبود بدی.

امکانات اتصال به VPN وایرلس دایال آپ (چون توزیع ایرانیه) بهبود بدی.
« آخرین ویرایش: 05 تیر 1390، 05:37 ب‌ظ توسط finaprp »

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
« پاسخ #12 : 05 تیر 1390، 10:52 ب‌ظ »
سلام اینو هم اگه قرار بدین خیلی خوب میشه
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,18512.msg139762.html#msg139762

یک سوال : این حجم نهاییش قراره چه قدر باشه ؟

پیشاپیش بابت زحماتتون ممنون  =D> =D> =D> =D> =D>

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
    • It's Me
« پاسخ #13 : 12 تیر 1390، 04:58 ب‌ظ »
آقا من هم خسته نباشید میگم و تبریک. به نظرم زیاد شدن این پروژه‌ها اصلا هم بد نیست و هر کس کاری رو که دوست داره باید انجام بده. البته برای هر پروِژه‌ای باید یه گروه هدف در نظر گرفت، نیاز سنجی کرد و بعد طرح اصلی رو پیاده کرد.
Download Arios http://arioslinux.org

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 16 تیر 1390، 11:06 ب‌ظ »
http://www.geteasypeasy.com/

این هم یه رمیستر شبیه همون رمیستر شماست. چیز خوبیه. الگوی خوبی می تونه باشه.
« آخرین ویرایش: 16 تیر 1390، 11:11 ب‌ظ توسط finaprp »