انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: گفتگوی داغ صفرویک درباره نرم‌افزارهای کرک شده  (دفعات بازدید: 5709 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مهران رهباردار (mehionline)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • یه کاربر ساده نرم افزارهای آزاد
    • وبسایت شخصی من
سلام

هم اکنون از شبکه هفت(آموزش) یک برنامه (صفرویک) درباره نرم افزارهای کرکشده و همراه با یک نظرسنجی دراین مورد در حال پخش است لطفا تماشا کنید و نظر هم بدهید
 ====
« آخرین ویرایش: 06 تیر 1390، 07:28 ب‌ظ توسط mehionline »

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
من که ندیدم ، شما دیدی تعریف کن

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
اینو نگفتن که از نظر مراجع دینی:

مصادیق کفّار حربی در مسأله کپی رایت
من سوالی از شما درباره ی استفاده از نرم افزار ها پرسیدم که بدون رعایت اجازه تولید کننده، مورد استفاده اکثر ما ایرانیان است و شما در جواب گفتید که «این کار جز با رضایت تولید کنندگان اصلى آن جایز نیست، مگر در صورتى که از کفّار حربى باشند»
مگر جز اسرائیل به کس دیگری هم کافر حربی می گویند؟ تقریبا همه ی نرم افزار های ما از امریکا است و بعد اروپا، شاید فقط یک برنامه ی ترجمه متن معروف از اسرایل موجود باشد. تکلیف چیست ؟ آیا ما گناهی مرتکب می شویم؟
امریکا، انگلیس، فرانسه، اسرائیل و... جزو کشورهای محارب هستند.

و بعد:

اگر کسى یک نرم افزار داشته باشد و به صورت قفل شکسته باشد، اگر ما آن را بخریم و استفاده کنیم درست است یا نه؟
این کار جز با رضایت تولید کنندگان اصلی آن جایز نیست، مگر در صورتی که از کفار حربی باشند، که در این صورت اشکالی ندارد.

نتیجه گیری آزاد.

منبع:

http://persian.makarem.ir/estefta/index.php?mit=819

پی نوشت: اگر اینجوری باشه چین و کشورهای کمونیستی می شن کافر خالی! یا اونام حربیند. فقط متهدای آمریکا حربی اند؟ این غیره منظور کشورهای غربی اند یا سرمایه داری یا بلوکغرب سابق که الآن متحد آمریکا محصوب می شن. کسی که می دونه بگه روشن شویم.
« آخرین ویرایش: 09 تیر 1390، 10:58 ق‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530

من سوالی از شما درباره ی استفاده از نرم افزار ها پرسیدم که بدون رعایت اجازه تولید کننده، مورد استفاده اکثر ما ایرانیان است و شما در جواب گفتید که «این کار جز با رضایت تولید کنندگان اصلى آن جایز نیست، مگر در صورتى که از کفّار حربى باشند»
مگر جز اسرائیل به کس دیگری هم کافر حربی می گویند؟ تقریبا همه ی نرم افزار های ما از امریکا است و بعد اروپا، شاید فقط یک برنامه ی ترجمه متن معروف از اسرایل موجود باشد. تکلیف چیست ؟ آیا ما گناهی مرتکب می شویم؟

و بعد:

اگر کسى یک نرم افزار داشته باشد و به صورت قفل شکسته باشد، اگر ما آن را بخریم و استفاده کنیم درست است یا نه؟
این کار جز با رضایت تولید کنندگان اصلی آن جایز نیست، مگر در صورتی که از کفار حربی باشند، که در این صورت اشکالی ندارد.

نتیجه گیری آزاد.

منبع:

پی نوشت: اگر اینجوری باشه چین و کشورهای کمونیستی می شن کافر خالی! یا اونام حربیند. فقط متهدای آمریکا حربی اند؟ این غیره منظور کشورهای غربی اند یا سرمایه داری یا بلوکغرب سابق که الآن متحد آمریکا محصوب می شن. کسی که می دونه بگه روشن شویم.
دوست عزیز چرا اینقدر قضیه رو پیچیده می کنید ؟!!!
هیچ کدوم از ما متخصص در امور دینی نیستیم تا بخواهیم در این مورد نظر بدیم ، اما از نظر حقوقی کپی کردن هر محصول بدون اجازه تولید کننده جرم و فاعل آن مجرم شناخته می شود ...
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *

و بعد:

نتیجه گیری آزاد.

منبع:

دوست عزیز چرا اینقدر قضیه رو پیچیده می کنید ؟!!!
هیچ کدوم از ما متخصص در امور دینی نیستیم تا بخواهیم در این مورد نظر بدیم ، اما از نظر حقوقی کپی کردن هر محصول بدون اجازه تولید کننده جرم و فاعل آن مجرم شناخته می شود ...

زیاد پیچیده نیست اینها آمریکا را کافر حربی می دانند و استفاد از محصولاتش به صورت کرک شده را مباح. فقط محصولاتی که در کشورهای اسلامی تولید شود را باید کپی رایتش را رعایت کرد این خیلی ممه پیچید کردن نیست.
اینجا حقوق معنا ندارد تکلیف معنا دارد. شما مکلفید نه محق!  :-X
« آخرین ویرایش: 09 تیر 1390، 04:26 ب‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
زیاد پیچیده نیست اینها آمریکا را کافر حربی می دانند و استفاد از محصولاتش به صورت کرک شده را مباح. فقط محصولاتی که در کشورهای اسلامی تولید شود را باید کپی رایتش را رعایت کرد این خیلی ممه پیچید کردن نیست.

در پست پیشین نیز عرض شد ما در باب دین صاحب دانش تمییز سره از ناسره نیستیم که بخواهیم در مود اون دم بزنیم و اظهار فضل کنیم (خودم رو میگم) ...
فرضا اگر چنین حکمی هم داده شده باشه امت رو ملزم به نقض کپی رایت (به عنوان یک فریضه دینی) نمیکنه.
باز هم فرض بر این که فقط آمریکا کافر حربی محسوب بشه ، در این صورت فقط کپی رایت محصولاتی که توسط دولت (تاکید میشه دولت نه ملت) آمریکا تولید و توسعه داده میشن قابل نقضه.
زیر پا گذاشتن حقوق معنوی سایرین بنا به شارع مقدس کاری حرام و جز حق الناس محسوب میشه.

مبانی دین رو نباید تفسیر به رای نمود و گرنه از هر حکمی با کمی تغییر در نحو میشه چندین معنا استخراج کرد ( به اصطلاح خودمون براش چندین درخت پارس قابل رسمه)
« آخرین ویرایش: 09 تیر 1390، 03:25 ب‌ظ توسط javandata »
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *

در پست پیشین نیز عرض شد ما در باب دین صاحب دانش تمییز سره از ناسره نیستیم که بخواهیم در مود اون دم بزنیم و اظهار فضل کنیم (خودم رو میگم) ...
فرضا اگر چنین حکمی هم داده شده باشه امت رو ملزم به نقض کپی رایت (به عنوان یک فریضه دینی) نمیکنه.
باز هم فرض بر این که فقط آمریکا کافر حربی محسوب بشه ، در این صورت فقط کپی رایت محصولاتی که توسط دولت (تاکید میشه دولت نه ملت) آمریکا تولید و توسعه داده میشن قابل نقضه.
زیر پا گذاشتن حقوق معنوی سایرین بنا به شارع مقدس کاری حرام و جز حق الناس محسوب میشه.

مبانی دین رو نباید تفسیر به رای نمود و گرنه از هر حکمی با کمی تغییر در نحو میشه چندین معنا استخراج کرد ( به اصطلاح خودمون براش چندین درخت پارس قابل رسمه)

دولت منظورشون نبوده چون در سوال دیگر در جای دیگر گفته شد اگر شرکت خصوصی بود و از اقدامات آن دولت هم طبعیت کرد کافر حربی است نه تنها آمریکا بلکه فرانسه و ... هم همچنین.

>> در پست پیشین نیز عرض شد ما در باب دین صاحب دانش تمییز سره از ناسره نیستیم که بخواهیم در مود اون دم بزنیم و اظهار فضل کنیم (خودم رو میگم) ...
ببخشیدا ! ولی عرض شما مربوط به این می شه که من از خودم در آورده باشم. نا سلامتی به سایت به مرجع لینک دادم و چند تا استفتا رو گذاشتم. ایشون گفته خیلی واضح که نقض کپی رایت شرکت ها و دولتهای طرفدار کافر حربی (و کافر حربی یعنی فرانسه، انگلیس، آمریکا و ...) مجاز است. و اظهار فضل ما حق ماست شما رو نمی دونم می خوای چه جوری زندگی کنی!! یعینی ما قدرت جدایی سره از ناسره. (منظور همون بدو خوب) به قول من چپ و راستمون رو هم نداریم؟ و خودم می دونم چی خوبه چی بده و نیاز به ....
و به خاطر همینه که اومدم سمت دنیای آزاد گنو/لینوکس.

>> فرضا اگر چنین حکمی هم داده شده باشه امت رو ملزم به نقض کپی رایت (به عنوان یک فریضه دینی) نمیکنه

من اینجوری گفتم! گفتم گفته کپی رایت فقط برای محصولات امت اسلام باید رعایت شه و برای کفار حربی مثل دول غربی و شرکتهای طرفدار دول غربی و شاید کشورهای کمونیستی (شاید به خاطر روابط خوبشون با چین و ونزویلا اینو فاکتور بگیرن)  مجاز است.

>>

خیر همه شرکتای طرفدار سیسات خارجی آمریکا مثل مایکروسافت و ...  رو هم می گن، اگر می گی نه برو استفتا کن  ثابت کن که منظورشون فقط دولت آمریکا یا اسراییله نه بقیه شرکتها و کشور ها.
>> زیر پا گذاشتن حقوق معنوی سایرین بنا به شارع مقدس کاری حرام و جز حق الناس محسوب میشه.

آره جز کافر حربی که:
؛این کار جز با رضایت تولید کنندگان اصلی آن جایز نیست، مگر در صورتی که از کفار حربی باشند، که در این صورت اشکالی ندارد. ؛

اول  دانش بعد اظار نظر کردن. خیلی از احکام با غید موئمن یا مسلم محدود می شن و کفار و یا کفار حربی استسنا. که مواردش تو رساله ها زیاده.

مثلا نگا کردن به زن کافر بی حجاب گناه نیست (نگاه به تصاویر مستهجن از کافران رو شامل نمی شه) یا ....

این واضحه که مراجع تقلید که صاحب فتوی در امور دینن و مفتی هستند کپی رایت محصولات دول غربی (رابطه سیاسی خوبی با ایران ندارن) و کمپانی های طرفدار آنان (و یه مرجع گفته بود که  شرکتهایی که اگر از اقدامات آنان نیز راضی باشند هم شامل کافر حربی اند) را مباح و بی اشکال می دانند. (اینو نمی دونم که رعایت کردن کپی رایت این نوع محصولات جایز است یانه چون شاید بگن کمک کردن به کافر حربی  محصوب می شه و جایز نیست.)

« آخرین ویرایش: 09 تیر 1390، 04:40 ب‌ظ توسط finaprp »

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
ببخشیدا ! ولی عرض شما مربوط به این می شه که من از خودم در آورده باشم. نا سلامتی به سایت به مرجع لینک دادم و چند تا استفتا رو گذاشتم. ایشون گفته خیلی واضح که نقض کپی رایت شرکت ها و دولتهای طرفدار کافر حربی (و کافر حربی یعنی فرانسه، انگلیس، آمریکا و ...) مجاز است. و اظهار فضل ما حق ماست شما رو نمی دونم می خوای چه جوری زندگی کنی!! من قدرت جدایی سره از ناسره. (منظور همون بدو خوب) به قول من چپ و راستمون رو هم نداریم. و خودم می دونم چی خوبه چی بده و نیاز به ....
و به خاطر همینه که اومدم سمت دنیای آزاد گنو/لینوکس.
خوب اینجا بحث اختیار یا جبر پیش میاد در واقع طرفدار به کسی گفته میشه که با میل و اراده خودش از سیاست های دولت مطبوعش حمایت میکنه.
اگر کسی به اجبار در مسیلی با یک جریان هم مسیر بشه نمیتوان اون رو با بقیه جمعیت مورد بحث یکی دونست و رفتاری مشابه بقیه باهاش داشت ...

من اینجوری گفتم! گفتم گفته کپی رایت فقط برای محصولات امت اسلام باید رعایت شه و برای کفار حربی مثل دول غربی و شرکتهای طرفدار دول غربی و شاید کشورهای کمونیستی (شاید به خاطر روابط خوبشون با چین و ونزویلا اینو فاکتور بگیرن)  مجاز است.
خیر اینطوری نیست !!!
جوامع و ملل به سه دسته تقسیم میشن :
امت های اسلامی
کافران حربی
سایرین

طبق مواردی که به اونها استناد کردید حق کپی رایت فقط برای کافران حربی قابلیت نقض داره.

اول  دانش بعد اظار نظر کردن. خیلی از احکام با غید موئمن یا مسلم محدود می شن و کفار و یا کفار حربی استسنا. که مواردش تو رساله ها زیاده.

مثلا نگا کردن به زن کافر بی حجاب گناه نیست (نگاه به تصاویر مستهجن از کافران رو شامل نمی شه) یا ....

این واضحه که مراجع تقلید که صاحب فتوی در امور دینن و مفتی هستند کپی رایت محصولات دول و کمپانی های طرفدار آنان (و یه مرجع گفته بود که  شرکتهایی که اگر از اقدامات آنان نیز راضی باشند هم شامل کافر حربی اند) را مباح و بی اشکال می دانند. (اینو نمی دونم که رعایت کردنش جایز است یانه چون شاید بگن کمک کردن به کافر حربی  محصوب می شه و جایز نیست.)
این که چه برداشتی و تفسیر از فرامین داشته باشیم کاملا به ذهنیت ما و دانش ما بر میگرده ، باید قبول کنیم در مورد دین ما جز عوام محسوب میشیم و جایگاه شامخی نداریم که بخواهیم نظرات خودمون رو وارد کنیم.
بعضی از مباحث رو میشه به راحتی حلاجی کرد ولی بقیه رو باید به کارشناس اون موضوع واگذار کنیم ...
« آخرین ویرایش: 09 تیر 1390، 04:42 ب‌ظ توسط javandata »

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
تفاوت نگرش من با شما به امور مختلف تفاوت از زمین تا ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمان است. پس نتیجه ای جز کشدار شدن و ایجاد مشکل برای انجمن نداره.

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
برای اینکه به تبار خاصی بر نخورد نوشته خود را این چنین اصلاح می کنم: مبحث خنده داری است مبحث کپی رایت در دین های سامی.
« آخرین ویرایش: 11 تیر 1390، 05:09 ب‌ظ توسط Zartosht »
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
پاسخ به: گفتگوی داغ صفرویک درباره نرم‌افزا&#
« پاسخ #10 : 11 تیر 1390، 05:15 ب‌ظ »
پشیمان گشتم پستم را ویرایش کردم.
« آخرین ویرایش: 11 تیر 1390، 05:31 ب‌ظ توسط finaprp »

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
من تو قم از مراجع سوال کردم همشون به جز آقای مکارم میگن جایز نیست منظورش هم تابلوه. فقط آقای مکارم میگه اگه حربی باشه یعنی باهاش تو جنگ باشیم  مشکلی نداره. پس این یعنی .....
دلیل و مستند هم دارم و میتونم براتون اسکنش کنم بذارم رو سایت.

آفلاین sayres

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1096
    • دست نوشته های من
قابل توجه دوستان:
امت نه ملت !!!یعنی از ملت استفاده کنید
مثل این میمونه که پارسی را فارسی بگیم ....ما عرب نیستیم ما
پارسیم با ۷۰۰۰ سال تمدن ......

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
من تو قم از مراجع سوال کردم همشون به جز آقای مکارم میگن جایز نیست منظورش هم تابلوه. فقط آقای مکارم میگه اگه حربی باشه یعنی باهاش تو جنگ باشیم  مشکلی نداره. پس این یعنی .....
بحث از امور آشکار است و تشخیص آن نیازی به داشتن تخصص در دانش ویژه ای ندارد. آقایان علما و روحانی هر چه بگویند و نظر دهند محترم است برای خودشان اما چه آن ها بگوبند جایز است و چه نگویند بسیار پیش از این ها اخلاق می گوید که جایز نیست. دین، علم نیست که در آن متخصص شویم یک مسلک و مجموعه ای از سنت ها است همین و بس. چنان که بسیاری از نظریات دینی امروزه توسط علم رد شده اند و در گذشته توسط اخلاق. کپی رایت یک قانون است و قانون زاییده علم حقوق و حقوق نتیجه زندگی اجتماعی آدمی. اینک که قانون در این باره حکمی صادر کرده هیج نظریه و مسلکی قادر به رد آن نیست حتی اگر کسی همچون من مخالف نرم افزارهای کد بسته باشد.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین مهران رهباردار (mehionline)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • یه کاربر ساده نرم افزارهای آزاد
    • وبسایت شخصی من

اگر امکان داره بذارین رو سایت،