انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نماگرفت از میزکار گنو/لینوکس  (دفعات بازدید: 1382559 بار)

0 کاربر و 15 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
پاسخ : نماگرفت از میزکار گنو/لینوکس
« پاسخ #4695 : 29 بهمن 1400، 08:26 ب‌ظ »
توزیع هاشو دیدم چیاس ، فقط اینکه توزیع های مود شدش رو نفهمیدم !
تا مرحله کد رو هم رفتم و کپی شد توی کلیپ بورد اما هنوز سوالم اینه که کجا نصب میشه ؟ چجوری میشه واردش شد ؟ وارد ترموکس که میشی انگار وارد همون توزیع میشی ؟

و اینکه مثلا میانگین چقدر دانلود میشه و چقدر فضا میگیره ؟
قبلا فقط termux رو نصب كرده بودم. شل zsh و چند برنامه هم نصب كردم مثل youtube-dl و tmux. كلا فقط براى دانلود استفاده ميكردم تورنت و يوتيوب
منم یا از wget استفاده میکنم برای دانلود سریع تر ( واقعا سریع تره از نرم افزارای اندرویدی ) و با کامند ها بازی میکنم حرفه ای تر شم ، صفحات من رو میخونم و یکم هم با ویم تمرین میکنم ! برای مواقعی که دور از سیستمم !
آرچ و گنوم!

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #4696 : 29 بهمن 1400، 08:40 ب‌ظ »
زیاد از موضوع اصلی دور نشدید؟ این موضوع برای این ایجاد شده تا کاربر‌ها عکس‌های میزکار‌ها رو قرار بدند. ۴ صفحه هست که حرف زدید (بیشتر بی ربط به موضوع) و توی این ۴ تا صفحه، فقط ۱ عکس از میزکار قرار داده شده. انتظار داریم وقتی این موضوع رو باز می‌کنیم، بیشتر با عکس از میزکار مواجه بشیم تا  صحبت اعضا. لطفا برای چیز‌های دیگه، موضوع جدید بسازید و اونجا مطرح کنید.  :)
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #4697 : 29 بهمن 1400، 10:26 ب‌ظ »
و اینکه در واقع کجا نصب میشه ؟ توی ترموکس ؟ یعنی مثلا ترموکسو پاک کنی اونم حذف میشه یا چی ؟
بله ترماکس اصل قضیه‌س. بله اگه ترماکس رو clear data بکنی همه چی پاک میشه.

اقا حل شد ! ویدیوی اموزشی رسمیشو دیدم اوکی شدم ! باحال بود ! اما کاش xfce خام رو نصب نمیکرد لاقل ! خب نیازی به این نرم افزار دوم نبود ! توی ویکی خود ترموکس هم هست اموزش نصب دسکتاپ ! از مخازن خودش ! لاقل اومدن نرم افزار جدا زدن یه چیز خام که نباید بزارن ، فقط با این نرم افزاره مسیر سر راست تره بقول شما !
خب به هر حال مسیر کاربر رو خیلی کوتاه کرده‌ن. همچنین configuration سرور vnc رو خودشون انجام داده‌ن و دو تا اسکریپت مخصوص start و stop کردنش هم داخل توزیع‌ها گذاشته‌ن. اگه اوبونتو رو نصب کردی حتماً دیدی موقع start کردن سرور vnc یه prompt متنی میاره و تنظیمات رزولوشن و پورت رو ازت می‌پرسه و تنظیم می‌کنه.
نسخه‌های مود شده دسکتاپ خام ندارن و یه سری تم و پک آیکون و شخصی‌سازی‌هایی دارن. به علاوه‌ی یه سری نرم‌افزار از پیش نصب شده. که تا اینجاش رو خودمون هم می‌تونیم انجام بدیم. اما نوشته‌ن یه سری بهینه‌سازی هم داخلشون هست که عملکرد توزیع رو ارتقا میدن ولی نگفته‌ن دقیقاً چی هستن. بعید می‌دونم چیز خاصی باشن. در کل یه سری کارهای معمولی رو به جای کاربر انجام داده‌ن که بتونن یه پولی در ازاش بگیرن!

ولی دم شما گرم چه حوصله ای دارین ! توی اون مانیتور کوچیک گوشی چه شخصی سازی ماهی کردید ! کاش میشد گنوم رو هم نصب کرد ! اگه میشد حتما میکردم ! اما ن بلدم کاستومایز xfce رو و ن حوصله و علاقه ای به یادگیریش دارم !
داخل گوشی vnc نزدم که. در پست اصلی هم نوشته‌م. خیلی راحت‌تره که گوشی رو با کابل متصل کنی به لپتاپ و USB Tethering رو فعال کنی و با نرم‌افزار remote viewer (virt-viewer) یا remmina به گوشی وصل شی.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین mskf1383

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 407
« پاسخ #4698 : 30 بهمن 1400، 03:30 ب‌ظ »
این هم از میزکار من؛ همین الان یهویی!

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #4699 : 30 بهمن 1400، 05:29 ب‌ظ »
البته همین دوستی که قراره به زودی لینوکسی بشه هم تقریباً هیچی بلد نیست. فقط تنها کارش این بوده که کامپیوتر رو روشن می کرده!
ولی با محیط ساده و باحالی که گنوم داره بنظرم خیلی راحت می تونه یاد بگیره. فارسی هم که کامل داره، راهنمای ویدیویی هم که داره.
البته موندم چی معرفی کنم از یک طرف اوبونتو کلی ابزار کاربردی پیش فرض نصب داره ولی فروشگاهش به اسنپ متصله و فردا روزی سیستمش کند شد نگه این چی بود بهم معرفی کردی از یک طرفی هم منجارو پیش فرض نرم افزار کاربردی مثل لیبره آفیس و ... نداره و کاربر باید دستی نصب کنه. فروشگاه منجارو هم من تا حالا نتونستم نرم افزاری ازش نصب کنم بعید می دونم این بنده خدا بتونه (چون کلا لیست نرم افزار هارو خالی نشون میده ولی با ترمینال مشکلی نداره).
ترمینال هم فکر نکنم برای کاربر تازه وارد مناسب باشه مخصوصا این که بخواد عادت هم بکنه. حداقل باید یکم با محیط گرافیکی کار کنه بعد کم کم کار با ترمینال و این هارو یاد بگیره.
از طرفی دستورات ترمینال فارسی نداره.

البته سیستمش فکر نکنم اوبونتو رو بتونه بالا بیاره ضعیفه.
واقعا تنها مشکلی که پیش رومون برای دعوت بقیه هست همین فروشگاه ها هستن. توزیع ها یه فروشگاه گرافیکی درست حسابی ندارن!
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4700 : 30 بهمن 1400، 06:10 ب‌ظ »
نرم‌افزارهای گنوم گرافیک خوبی داره. ولی مشکلش اینه که زیادی به فلت‌پک اهمیت می‌ده.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #4701 : 30 بهمن 1400، 06:32 ب‌ظ »
نرم‌افزارهای گنوم گرافیک خوبی داره. ولی مشکلش اینه که زیادی به فلت‌پک اهمیت می‌ده.
فکر کنم بهترین فروشگاه همین فروشگاه گنوم باشه ولی بازم خیلی مشکلات داره. نظر خودتون هم همینه
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #4702 : 01 اسفند 1400، 12:08 ب‌ظ »
این هم از میزکار من؛ همین الان یهویی!
به به چقدر قشنگ
فایل ترجمه میزکار اونجا چه می کنه ؟ :o
یک دستی هم به اون داک بد بخت بکشید  ;D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین mskf1383

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 407
« پاسخ #4703 : 01 اسفند 1400، 01:18 ب‌ظ »
فایل ترجمه میزکار اونجا چه می کنه ؟ :o
گذاشتم‌شون توی آب‌نمک خوب جا بیفتن ;D
یک دستی هم به اون داک بد بخت بکشید  ;D
چرا؟ خوبه که!
پیشنهادی دارید؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4704 : 02 اسفند 1400، 10:12 ق‌ظ »
یکم شفافیت و مات شدن و گوشه های گرد و شاید هم یکم انیمیشن و یکم اب نمک برای داک  ;D  ;)
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #4705 : 03 اسفند 1400، 11:25 ب‌ظ »
Geforce 9500gt  ;) فقط کارت گرافیکش!
اطلاعت در neofetch هست دیگه...

« آخرین ویرایش: 03 اسفند 1400، 11:27 ب‌ظ توسط مرتضی . م »

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 901
  • وبمستری به سبک سامیت
« پاسخ #4706 : 04 اسفند 1400، 09:39 ق‌ظ »
Geforce 9500gt  ;) فقط کارت گرافیکش!
اطلاعت در neofetch هست دیگه...

از polybar استفاده کردید ؟
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
« پاسخ #4707 : 06 اسفند 1400، 10:04 ق‌ظ »
اینم میزکار من:

یک گنوم ۴۱ خالص با کمی تغییرات
من از سادگی گنوم ۴۱ خیلی خوشم میاد و برای همین زیاد تغییرش ندادم

Artix Linux - dinit

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4708 : 06 اسفند 1400، 01:14 ب‌ظ »
عاشق این تصویر زمینه های ساده و مدرن هستم
باید یکی درست حسابی برای خودم طراحی کنم

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
حتا ساده تر از گنوم !
« پاسخ #4709 : 06 اسفند 1400، 03:15 ب‌ظ »
واسه من سادگی گنوم کافی نبود ! حتی باز هم ساده ترش کردم ! کلا داک و پنل رو برداشتم رفت !
نرم افزار هایی که یک بار تنظیم میشن و تا مدت ها نیازی بهشون نیس و برنامه هایی که نقش نمایش دهنده یا ویرایشگر رو دارن و از طریق مدیر پرونده میشه بهشون دسترسی داشت رو به طور کلی مخفی کردم !
برنامه هایی که استفاده زیادی میشه ازشون هم از طریق کلیک در گوشه های نمایشگر قابل اجرا هستن ! پس اونا هم مخفی شدن ! کلا خوشم نمیاد برای انجام یه کاری یا حداقل اجرای چیزی بیش از یک راه باشه ! 

یکم فقط اون آیکون اینکسکیپ رو مخه ! جور نیس با بقیه !
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1400، 03:17 ب‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!