انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نماگرفت از میزکار گنو/لینوکس  (دفعات بازدید: 1382615 بار)

0 کاربر و 15 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
پاسخ : نماگرفت از میزکار گنو/لینوکس
« پاسخ #4680 : 29 بهمن 1400، 03:59 ق‌ظ »
جدا؟ حالا عکس که نه روی گوشی خودم نصب می کنم و نشون میدم. اینطوری اگر چنین حرفی رو زد میگم ویندوز ۱۱ رو نصبش کن.
من قبلاً خودمو بیچاره کردم از ویندوز ایکس پی بگیر به بالا نتونستم روی اندروید نصب کنم.
البته یکی دیگه از آشنایان رو بهش اوبونتو و مانجارو رو معرفی کردم و فکر نمی کردم جدی گرفته باشه ولی دیدم پیام فرستاد که کدوم نسخه از مانجارو رو باید دانلود کنه. در مورد پارتیشن بندی هم قرار شد کمکش کنم.
اینم یک حرکت مثبت  ;)
البته من به یک نفر راضی نمیشم. باید هر کس رو می شناسم بهش گنو لینوکس رو حتی شده معرفی هم بکنم! حالا نصب هم نکردن مهم نیست ولی حداقل بدونن چنین چیزی هم وجود داره.
چون هنوز خیلیا نمی دونن سیستم عامل چیه و ویندوز چیه.
میگن ویندوزت چنده یا ویندوزت لینوکسه!
یکی از افتخاراتم اینه : یکی از دوستانم رو که هنوز وارد دنیای کامپیوتر نشده بود ، گنو لینوکسیش کردم ! هنوز ویندوز رو نچشیده اوبونتویی شد ، از همین اول هم به ترمینال عادتش دادم !
البته همین دوستی که قراره به زودی لینوکسی بشه هم تقریباً هیچی بلد نیست. فقط تنها کارش این بوده که کامپیوتر رو روشن می کرده!
ولی با محیط ساده و باحالی که گنوم داره بنظرم خیلی راحت می تونه یاد بگیره. فارسی هم که کامل داره، راهنمای ویدیویی هم که داره.
البته موندم چی معرفی کنم از یک طرف اوبونتو کلی ابزار کاربردی پیش فرض نصب داره ولی فروشگاهش به اسنپ متصله و فردا روزی سیستمش کند شد نگه این چی بود بهم معرفی کردی از یک طرفی هم منجارو پیش فرض نرم افزار کاربردی مثل لیبره آفیس و ... نداره و کاربر باید دستی نصب کنه. فروشگاه منجارو هم من تا حالا نتونستم نرم افزاری ازش نصب کنم بعید می دونم این بنده خدا بتونه (چون کلا لیست نرم افزار هارو خالی نشون میده ولی با ترمینال مشکلی نداره).
ترمینال هم فکر نکنم برای کاربر تازه وارد مناسب باشه مخصوصا این که بخواد عادت هم بکنه. حداقل باید یکم با محیط گرافیکی کار کنه بعد کم کم کار با ترمینال و این هارو یاد بگیره.
از طرفی دستورات ترمینال فارسی نداره.

البته سیستمش فکر نکنم اوبونتو رو بتونه بالا بیاره ضعیفه.
این دوست من که خیلی هم خوشش اومد از ترمینال و بهش عادت کرده ، میخواد همه کاراشو ترمینالی انجام بده جوگیر !
در مورد اوبونتو هم خب اسنپو پاک کن ، گنوم سافتورو نصب کن براش !
نصفه شبی دو نفره با هم انلاینیم و گپ می‌زنیم ! یکم ترسناکه ! انگار توی یک کلبه تاریک وسط جنگل بارونی ایم !
آرچ و گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4681 : 29 بهمن 1400، 04:03 ق‌ظ »
راستی من یه فایل تکست ساختم که توش نوشتم با چ ترتیبی چیا بگم به دوستم ، از تاریخچه تا سخت افزار و انواع نرم افزار ، چجوری سیستم بالا میاد و قواعد لینوکس و مفاهیم و بعد نحوه کار با بش و دستورات مختلف ، البته جوریه که خودم میفهممش ، اما خب اگه همه چیزایی که نوشته توی این فایلو خودت بلد باشی میتونی راحت تر باهاش ارتباط بگیری
گفتم شاید به دردت خورد برای یاد دادن گنو به دوستت ! اپلود کردم پیوست …
یجورایی انگار دوره lpic رو ریختم توش ، ن کاملا اما خیلی چیزاشو ، به همراه یه چیزایی اضافه برای رفیقم که اصلا هیچی نمیدونه از دنیای کامپیوتر
« آخرین ویرایش: 29 بهمن 1400، 04:06 ق‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #4682 : 29 بهمن 1400، 04:08 ق‌ظ »
البته امیدوارم انویدیا نداشته باشه و اگر هم داشته باشه درایور آزاد بتونه جواب بده وگرنه ...
البته ایشون خیلی مهمه براشون اطلاعاتشون پاک نشه. از کامپیوتر هم که چیزی سر در نمیارن. شاید اصلاً پارتیشن خالی نباشه برای نصب.
اگر بیام اشتباها پارتیشن هاشو فرمت کنم اعتبارم رو بین دوست آشنا از دست میدم ;D (موقع ریسایز کردن پارتیشن ها توی ویندوز بعضی مواقع من پارتیشن هام فرمت شدن و دست به دامن ریکاوری شدم)

این فایلی که دادید یک سری کلمات و حروف درهم برهمه و معلوم نیست چی نوشته.
« آخرین ویرایش: 29 بهمن 1400، 04:09 ق‌ظ توسط Mt »
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4683 : 29 بهمن 1400، 04:17 ق‌ظ »
البته امیدوارم انویدیا نداشته باشه و اگر هم داشته باشه درایور آزاد بتونه جواب بده وگرنه ...
البته ایشون خیلی مهمه براشون اطلاعاتشون پاک نشه. از کامپیوتر هم که چیزی سر در نمیارن. شاید اصلاً پارتیشن خالی نباشه برای نصب.
اگر بیام اشتباها پارتیشن هاشو فرمت کنم اعتبارم رو بین دوست آشنا از دست میدم ;D (موقع ریسایز کردن پارتیشن ها توی ویندوز بعضی مواقع من پارتیشن هام فرمت شدن و دست به دامن ریکاوری شدم)

این فایلی که دادید یک سری کلمات و حروف درهم برهمه و معلوم نیست چی نوشته.
ریز به ریز و کلمه به کلمه بخونش !
پاراگراف پاراگراف جدا شده از هم اجزاش ، اولی تاریخچه ، دومی سخت افزار ، سومی نرم افزار ، چهارمی فایل سیستم ، پنجمی قواعد و مفاهیم ، ششمی بش و قواعدش ، و آخری هم کامند ها با آرگومان و اپشن های کاربردیشون ! کامند ها هم دسته بندی شدن ! اولین دسته عمومی ، دومی مدیریت فایل ، سومی ادیت فایل ، چهارمی مدیریت بسته ، پنجمی دریافت اطلاعات از سیستم ، ششمی پروسه ها و سیگنال ها و …
آرچ و گنوم!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #4684 : 29 بهمن 1400، 12:22 ب‌ظ »
اینم ویندوز ۷ ما.  ;D
توی این چند ماهی که با گنوم کار می کردم راحت نبودم همش می گفتم عادت می کنی آخرش به این نتیجه رسیدم چرا خودتو اذیت می کنی!
این شد که اومدم روی سینامون و دارم با آرامش از سیستم استفاده می کنم.  :)
البته الان مشکل فونت دارم و فونت سیستم تنظیمه فونت فایرفاکس هم تنظیم کردم ولی نمی دونم چرا برای سایت های فارسی فونت اعمال نمیشه (توی گنوم با تغییر منطقه مشکل حل میشد ولی توی سینامون همچین گزینه ای نداره)
ای دی ای نصب کن با تم و پنجره و ایکون ویندزد و انیمیشن بوت که دیگه اصلا نفهمی اومدی گنو  ;D همین روزه همچین کاری میکنم چالش خوبی است
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #4685 : 29 بهمن 1400، 01:14 ب‌ظ »
واو!!! میشه نحوه نصبش رو آموزش بدید؟
خیلی سرراسته. اپ termux رو از F-droid (نسخه‌ی گوگل‌پلی دیگه بروزرسانی نمیشه و رها شده) نصب کن. همه‌ی اتفاقای باحال داخل همین termux میفته. بعد اپ Andronix رو نصب کن. این اپ چند توزیع مختلف رو داخل خودش گنجونده. اوبونتو با دسکتاپ xfce رو انتخاب کن و کدی که کپی میشه رو داخل ترماکس paste کن و مراحل نصب رو برو جلو. اگه در هر مرحله مشکلی داشتی یه تاپیک باز کن.

گوشیتون چیه ؟
این چه uptime ترسناکیه ؟ 😮😂
redmi k30 pro zoom
اون uptime یه چیز مجازیه.

من ترموکس رو نصب دارم ، خیلی باحاله و برای خیلی کارا ازش استفاده میکنم ، مخصوصا wget
اما ازونجایی که فعلا گوشیم پشتیبانی و اپدیت میگیره روتش نکردم ، پس مخازن روت ترموکس رو بررسی نکرده بودم ، این proot با همون دستورش نصب میکنه کنار اندروید و تمام یا دردسر داره ؟
هیچ نیازی به دسترسی ریشه نداره. به همین علت در پست اصلی نوشتم «روی هر گوشی اندرویدی قابلیت نصب شدن داره».
اصلاً خودت کاری با proot نداری. بالا نوشتم چطوریه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4686 : 29 بهمن 1400، 02:40 ب‌ظ »
اینم ویندوز ۷ ما.  ;D
توی این چند ماهی که با گنوم کار می کردم راحت نبودم همش می گفتم عادت می کنی آخرش به این نتیجه رسیدم چرا خودتو اذیت می کنی!
این شد که اومدم روی سینامون و دارم با آرامش از سیستم استفاده می کنم.  :)
البته الان مشکل فونت دارم و فونت سیستم تنظیمه فونت فایرفاکس هم تنظیم کردم ولی نمی دونم چرا برای سایت های فارسی فونت اعمال نمیشه (توی گنوم با تغییر منطقه مشکل حل میشد ولی توی سینامون همچین گزینه ای نداره)
ای دی ای نصب کن با تم و پنجره و ایکون ویندزد و انیمیشن بوت که دیگه اصلا نفهمی اومدی گنو  ;D همین روزه همچین کاری میکنم چالش خوبی است
منم تو فکرم هست آموزش شخصی سازی سینامون بزارم.
برای کسی که می خواد محیطش شبیه ویندوز باشه ولی سیستمش توان اجرای محیط سنگین و پر باگ kde رو نداره سینامون براش مناسبه.
واقعا میزکار خوبی هست. رابط کاربری خیلی راحتی داره. گنوم بنظرم بدرد کاربر تازه کار می خوره که نمی دونه کامپیوتر چیه.

فقط منظورتون رو از ای دی ای متوجه نشدم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #4687 : 29 بهمن 1400، 04:13 ب‌ظ »
سنگین ؟ پرباگ ؟ کی دیای یکی از قدیمی ترین و بهترین میزکار های گنو است
شما تو چه توزیعی امتخحانش کردید ؟ من خیلی وقته روی کی دی ای هستم تنها مشکلی که دیدم اتصال نصاب تم به سرورش بود که توی نسخه های جدید حل شده کی دی ای خیلی میزکار جذابی است
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4688 : 29 بهمن 1400، 04:34 ب‌ظ »
باگ که خیلی زیاد داره پایدار ترین حالت رو روی دبیان استیبل داشتم.
تازه اون هم باز مشکل نصب تم رو داشت.
کلا همه ی اینها رو در نظر نگیریم خیلی از گنوم سنگین تره.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4689 : 29 بهمن 1400، 07:24 ب‌ظ »
واو!!! میشه نحوه نصبش رو آموزش بدید؟
خیلی سرراسته. اپ termux رو از F-droid (نسخه‌ی گوگل‌پلی دیگه بروزرسانی نمیشه و رها شده) نصب کن. همه‌ی اتفاقای باحال داخل همین termux میفته. بعد اپ Andronix رو نصب کن. این اپ چند توزیع مختلف رو داخل خودش گنجونده. اوبونتو با دسکتاپ xfce رو انتخاب کن و کدی که کپی میشه رو داخل ترماکس paste کن و مراحل نصب رو برو جلو. اگه در هر مرحله مشکلی داشتی یه تاپیک باز کن.

گوشیتون چیه ؟
این چه uptime ترسناکیه ؟ 😮😂
redmi k30 pro zoom
اون uptime یه چیز مجازیه.

من ترموکس رو نصب دارم ، خیلی باحاله و برای خیلی کارا ازش استفاده میکنم ، مخصوصا wget
اما ازونجایی که فعلا گوشیم پشتیبانی و اپدیت میگیره روتش نکردم ، پس مخازن روت ترموکس رو بررسی نکرده بودم ، این proot با همون دستورش نصب میکنه کنار اندروید و تمام یا دردسر داره ؟
هیچ نیازی به دسترسی ریشه نداره. به همین علت در پست اصلی نوشتم «روی هر گوشی اندرویدی قابلیت نصب شدن داره».
اصلاً خودت کاری با proot نداری. بالا نوشتم چطوریه.
اره ترموکس رو از f-droid گرفته بودم اما این Andronix رو از گوگل پلی بگیرم ؟ اخرین ورژن هست ؟
به جز ubuntu xfce دیگه چی داره ؟
و اینکه در واقع کجا نصب میشه ؟ توی ترموکس ؟ یعنی مثلا ترموکسو پاک کنی اونم حذف میشه یا چی ؟
چجوریاس ؟
« آخرین ویرایش: 29 بهمن 1400، 07:27 ب‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4690 : 29 بهمن 1400، 07:28 ب‌ظ »
Andronix کلا کار نمی کنه. کلا ارور اینترنت میده با این که نت دارم.
هر کاری کردم وارد نشد.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4691 : 29 بهمن 1400، 07:44 ب‌ظ »
Andronix کلا کار نمی کنه. کلا ارور اینترنت میده با این که نت دارم.
هر کاری کردم وارد نشد.
من با چیزشکن وارد شدم !
آرچ و گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4692 : 29 بهمن 1400، 07:49 ب‌ظ »
توزیع هاشو دیدم چیاس ، فقط اینکه توزیع های مود شدش رو نفهمیدم !
تا مرحله کد رو هم رفتم و کپی شد توی کلیپ بورد اما هنوز سوالم اینه که کجا نصب میشه ؟ چجوری میشه واردش شد ؟ وارد ترموکس که میشی انگار وارد همون توزیع میشی ؟

و اینکه مثلا میانگین چقدر دانلود میشه و چقدر فضا میگیره ؟
« آخرین ویرایش: 29 بهمن 1400، 07:51 ب‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4693 : 29 بهمن 1400، 08:21 ب‌ظ »
اقا حل شد ! ویدیوی اموزشی رسمیشو دیدم اوکی شدم ! باحال بود ! اما کاش xfce خام رو نصب نمیکرد لاقل ! خب نیازی به این نرم افزار دوم نبود ! توی ویکی خود ترموکس هم هست اموزش نصب دسکتاپ ! از مخازن خودش ! لاقل اومدن نرم افزار جدا زدن یه چیز خام که نباید بزارن ، فقط با این نرم افزاره مسیر سر راست تره بقول شما ! ولی دم شما گرم چه حوصله ای دارین ! توی اون مانیتور کوچیک گوشی چه شخصی سازی ماهی کردید ! کاش میشد گنوم رو هم نصب کرد ! اگه میشد حتما میکردم ! اما ن بلدم کاستومایز xfce رو و ن حوصله و علاقه ای به یادگیریش دارم !
« آخرین ویرایش: 29 بهمن 1400، 08:24 ب‌ظ توسط / sudo rm -rf »
آرچ و گنوم!

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 868
« پاسخ #4694 : 29 بهمن 1400، 08:24 ب‌ظ »
توزیع هاشو دیدم چیاس ، فقط اینکه توزیع های مود شدش رو نفهمیدم !
تا مرحله کد رو هم رفتم و کپی شد توی کلیپ بورد اما هنوز سوالم اینه که کجا نصب میشه ؟ چجوری میشه واردش شد ؟ وارد ترموکس که میشی انگار وارد همون توزیع میشی ؟

و اینکه مثلا میانگین چقدر دانلود میشه و چقدر فضا میگیره ؟
قبلا فقط termux رو نصب كرده بودم. شل zsh و چند برنامه هم نصب كردم مثل youtube-dl و tmux. كلا فقط براى دانلود استفاده ميكردم تورنت و يوتيوب
اسلکور