انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نماگرفت از میزکار گنو/لینوکس  (دفعات بازدید: 1382793 بار)

0 کاربر و 14 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : نماگرفت از میزکار گنو/لینوکس
« پاسخ #4605 : 14 بهمن 1400، 11:33 ق‌ظ »
میزکار phosh روی دبیان. گوشی pocophone
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #4606 : 14 بهمن 1400، 11:51 ق‌ظ »
اقای بهزادی نمیگید یکی میبینه دلش میخواد ؟  :P

چقدر ایکون هاش شبیه گنوم است
روی موبیان دیگه چه میزکار های دیگ ای است ؟ کی دی ای موبایل هم هست ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #4607 : 14 بهمن 1400، 12:05 ب‌ظ »
واقعا خیلی حال میده وقتی یه گوشی گنو/لینوکسی با میزکار شبه گنوم داشته باشی! آقای بهزادی همه دستورات و برنامه هایی که تو دسکتاپ نصب می شن رو میشه نصب کرد یا فقط این برنامه ها مخصوص برای موبایل ساخته شدند؟
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4608 : 14 بهمن 1400، 12:08 ب‌ظ »
چقدر ایکون هاش شبیه گنوم است
چون phosh پوسته‌ای برای میزکار گنومه.

روی موبیان دیگه چه میزکار های دیگ ای است ؟ کی دی ای موبایل هم هست ؟
بله. کی‌دی‌ای و تعدادی مدیر پنجره هم به خوبی روش اجرا می‌شن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #4609 : 14 بهمن 1400، 12:29 ب‌ظ »
این گوشی دیگه آخرت پشتیانی رام‌های غیر رسمی رو داره :D
از نظر شارژدهی چطوره اون دبین؟ سریع خالی نمی‌کنه؟ گوشی داغ نمیشه؟
تجربه‌ی کلی خوبی داره؟ مشکلات و کمبود خاصی نداشته؟
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #4610 : 14 بهمن 1400، 03:20 ب‌ظ »
۱- چرا فونت ساعت اونطوریه؟
۲- چقدر رم مصرف میکنه؟
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
« پاسخ #4611 : 14 بهمن 1400، 03:31 ب‌ظ »
این گوشی دیگه آخرت پشتیانی رام‌های غیر رسمی رو داره :D
از نظر شارژدهی چطوره اون دبین؟ سریع خالی نمی‌کنه؟ گوشی داغ نمیشه؟
تجربه‌ی کلی خوبی داره؟ مشکلات و کمبود خاصی نداشته؟
اگه درست بگم دوربینش کلا کار نمیکنه

منبع: https://wiki.mobian-project.org/doku.php?id=pocof1

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
« پاسخ #4612 : 14 بهمن 1400، 11:21 ب‌ظ »
به یاد یونیتی

« آخرین ویرایش: 14 بهمن 1400، 11:24 ب‌ظ توسط مجتبی باغبان »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4613 : 15 بهمن 1400، 12:56 ق‌ظ »
من از Droidian استفاده میکنم که سنگینتره از موبیان. ولی همین هم حدود دوازده ساعت باتری نگه میداره. داغ نمیکنه. حدود دو گیگابایت رم مصرف میکنه در استفاده عادی. تجربه اش از اندروید بهتره. دوربینش هم کار میکنه.
مشکل اصلیم رو این گوشی پشتیبانی نشدن یه سری ویدیوهاست.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #4614 : 15 بهمن 1400، 12:57 ق‌ظ »
به یاد یونیتی

ببخشید شما چطور نوار عنوان و کلید های باز و بسته و مینیمایز رو آورید توی پنل؟ جالب شد برام.
ولی با این حال هیچ شخصی سازی میزکاری تجربه یونیتی رو نمیده. برید اوبونتو یونیتی ۲۱٫۱۰ نصب کنید و با کامپیز لذت ببرید.
البته من داشتم پاکش کردم یکم برام تکراری شده بود ولی الان چند وقته از گنوم ۳ خیلی خوشم اومده و اوبونتو ۲۰٫۰۴ نصب کردم و راضیم و تکراری نشده ولی می ترسم تا سال ۲۰۲۵ پشتیبانی اوبونتو ۲۰٫۰۴ تموم شه اونوقت چی کار کنم؟ باید گنوم ۳ رو ببوسم بزارم کنار؟
پس تکلیف سلیقه چی میشه؟
راهی هست که بشه گنوم ۳ رو روی نسخه های جدید اوبونتو داشت که نه سیخ بسوزه نه کباب؟ (ناپایدار نشه)

توی یک تاپیک پرسیده بودم مگه ساختار لینوکس جوری نیست که همه برنامه ها و کتابخانه هاشون باید با هم هماهنگ باشن پس چجوری میشه که میشه نسخه قدیمی از یک نرم افزار رو نصب کرد گفتند توی این شرایط برنامه در home نصب میشه.
پس چرا در مورد نصب گنوم ۴۰ روی اوبونتو ۲۰٫۰۴ پرسیده بودم گفتند که ناپایدار میشه و توزیع رو خراب می کنه؟ (البته قبلا فکر می کردم گنوم ۴۰ چیز باحالیه برم تستش کنم ببینم چجوریه بخاطر همین می خواستم این کارو کنم ولی الان گنوم ۳ رو می خوام)

من از Droidian استفاده میکنم که سنگینتره از موبیان. ولی همین هم حدود دوازده ساعت باتری نگه میداره. داغ نمیکنه. حدود دو گیگابایت رم مصرف میکنه در استفاده عادی. تجربه اش از اندروید بهتره. دوربینش هم کار میکنه.
روی کامپیوتر لینوکس تقریباً به خوبی پشتیبانی میشه ولی برای موبایل چرا خودتون رو اذیت می کنید؟ امنیت که توی موبایل معنی نمیده.
الان اکثرا همه ی نرم افزار های کاربردی برای اندروید و iOS منتشر شدند سیستم عاملی که نرم افزار درست حسابی پیدا نشه به درد نمی خوره.
به قول لینوس توروالدز مردم از سیستم عامل استفاده نمی کنند. سیستم عامل رو برای این دارند که نرم افزار هاشون رو روش اجرا کنند.
« آخرین ویرایش: 15 بهمن 1400، 02:25 ق‌ظ توسط Mt »
خداحافظ لینوکس!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #4615 : 15 بهمن 1400، 11:51 ق‌ظ »
خوب چرا همون موبیان رو استفاده نمیکنید ؟ گفتید که مشکل سیمکارت دارید توی اون ؟
این ویدیو ها که میفرمایید کدکی چیزی نداره که درست بشه ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4616 : 15 بهمن 1400، 04:13 ب‌ظ »
دوازده ساعت استفاده‌ی ترکیبی؟ یا دوازده ساعت صفحه‌ی روشن (SOT)؟!! اگه مورد اوله خب خیلی کمه! اگه مورد دومه هم خیلی زیاده!

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #4617 : 15 بهمن 1400، 07:07 ب‌ظ »
نقل‌قول از: مجتبی باغبان link=topic=211.msg1205517#msg1205517 date=16439
[/quote
ببخشید شما چطور نوار عنوان و کلید های باز و بسته و مینیمایز رو آورید توی پنل؟ جالب شد برام.
ولی با این حال هیچ شخصی سازی میزکاری تجربه یونیتی رو نمیده. برید اوبونتو یونیتی ۲۱٫۱۰ نصب کنید و با کامپیز لذت ببرید.
البته من داشتم پاکش کردم یکم برام تکراری شده بود ولی الان چند وقته از گنوم ۳ خیلی خوشم اومده و اوبونتو ۲۰٫۰۴ نصب کردم و راضیم و تکراری نشده ولی می ترسم تا سال ۲۰۲۵ پشتیبانی اوبونتو ۲۰٫۰۴ تموم شه اونوقت چی کار کنم؟ باید گنوم ۳ رو ببوسم بزارم کنار؟
پس تکلیف سلیقه چی میشه؟
راهی هست که بشه گنوم ۳ رو روی نسخه های جدید اوبونتو داشت که نه سیخ بسوزه نه کباب؟ (ناپایدار نشه)
اینا هر دوتاشون گنوم۳ هستن یکی که روی اوبونتو ۲۰.۰۴ هست گنوم ۳.۳۶ هست اون یکی گنوم ۳.۴۰ هست.
اگه سیستمتون از UEFI پشتیبانی نمیکنه بهتره به یک توزیع دیگه مهاجرت کنید که گنوم جدید داشته باشه
متنفر از گنو و FSF

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4618 : 15 بهمن 1400، 09:20 ب‌ظ »
اینا هر دوتاشون گنوم۳ هستن یکی که روی اوبونتو ۲۰.۰۴ هست گنوم ۳.۳۶ هست اون یکی گنوم ۳.۴۰ هست.
اگه سیستمتون از UEFI پشتیبانی نمیکنه بهتره به یک توزیع دیگه مهاجرت کنید که گنوم جدید داشته باشه
چیزی به اسم گنوم ۳.۴۰ نداریم. روش شماره‌گذاری گنوم تغییر کرد و بعد از نسخه‌ی ۳.۳۸ (که تا اون موقع اعداد سمت راست نقطه ۲ تا ۲ تا اضافه می‌شدن) رفت روی گنوم نسخه‌ی ۴۰ و از این به بعد اعداد یکی یکی میرن بالا. الان گنوم نسخه‌ی ۴۱ منتشر شده و نسخه‌ی ۴۲ در حالت بتا قرار داره.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #4619 : 15 بهمن 1400، 09:43 ب‌ظ »
پس تکلیف سلیقه چی میشه؟
منظورم رو متوجه نشدید. من می خوام روی نسخه های جدید اوبونتو گنوم ۳ داشته باشم. نمی خوام گنوم ۴۰ توی نسخه قدیمی اوبونتو داشته باشم. دیگه تا ۵ سال دیگه همه ی توزیع های لینوکس رفتن روی گنوم ۴۰. اون موقع تکلیف من چی میشه؟ چجوری گنوم ۳ بیارم؟
« آخرین ویرایش: 15 بهمن 1400، 09:49 ب‌ظ توسط Mt »
خداحافظ لینوکس!