انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نماگرفت از میزکار گنو/لینوکس  (دفعات بازدید: 1382280 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
پاسخ : نماگرفت از میزکار گنو/لینوکس
« پاسخ #4860 : 24 اردیبهشت 1401، 01:09 ق‌ظ »
هیچ وقت نتونستم با سه تا چیز کنار بیام
گنوم
گنوم وافعا زشته تا وقتی kdeو سینامون هست چرا اون ](*,)
وقتی یکی که KDE داره به گنوم می‌گه زشت:

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 843
  • میلاد فشی
« پاسخ #4861 : 24 اردیبهشت 1401، 11:44 ق‌ظ »
گنوم
وقتی یکی که KDE داره به گنوم می‌گه زشت:
قصد ندارم موضوع بحث به سمت نزاع همیشگی KDE و Gnome‌بره.اصلا هم موافق این موضوع نیستم.محیط دسکتاپ یه چیز کاملا سلیقه ایه.اتفاقا من KDE دارم ولی فکر میکنم گنوم خیلی خوشگل تره.گنوم طراحی صاف و صیقلی داره و تو اکثر توزیع های محبوب و معروف دسکتاپ پیشفرض هستش.من واقعا محیط گنوم رو دوست دارم.از نظر زیبایی و طراحی و منحصربه فرد بودن خیلی حرف ها رو برای گفتن داره.به روزه و برای صفحات تاچ بهینه شده.حتی شنیدم طراحی Responsive داره و حتی روی موبایل ها هم هماهنگ و بهینه هستش  :o اما همونطور که گفتم من سنت گرا هستم و به دلیل این که  Workflow محیط KDE‌ سنتی هستش برام کار با محیط KDE‌ راحت تره و به همین دلیل KDE‌ رو نصب کردم.برای من Workflow و میزان مصرف حافظه اصلی و سرعت اجرا مهم تر از زیبایی بوده.و گنوم چون توی نسخه های جدید مصرف حافظه بالایی داره و سخت افزار بهتری میخواد به همین خاطر ترجیح دادم KDE‌ رو نصب کنم.البته این رو از معایب گنوم نمیدونم.چون به هرحال گنوم 42 نیازمندی سخت افزاری بالاتری رو نیاز داره و لپ تاپ من قدیمیه و بروز نشده.و از این نظر که گنوم سنگین تره به نظرمن ایرادی به گنوم وارد نیست.قانون مور هم همین رو میگه.KDE و گنوم هر دو قدرتمند هستند و هر دو هم طرفدارای خودشون رو دارند.یه نکته دیگه که من KDE‌رو دوست دارم.اغلب نرم افزارهای KDE‌ رو دوست دارم.مثل Kdenlive و Krita و Konsole‌ و ...
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
« پاسخ #4862 : 24 اردیبهشت 1401، 12:11 ب‌ظ »
نقل‌قول
اتفاقا من KDE دارم ولی فکر میکنم گنوم خیلی خوشگل تره.گنوم طراحی صاف و صیقلی داره و تو اکثر توزیع های محبوب و معروف دسکتاپ پیشفرض هستش.من واقعا محیط گنوم رو دوست دارم.از نظر زیبایی و طراحی و منحصربه فرد بودن خیلی حرف ها رو برای گفتن داره.
فقط همین بخشش مقصودم بود و کل دسکتاپ رو زیر سوال نبردم، این که بگن «گنوم واقعا زشت‌تر از KDE هست» واقعا زور داره. :‌))
شخصی‌سازی دسکتاپ رو زیبا می‌کنه، اما ملاک چیزیه که خود تیم KDE از لحاظ زیباشناسی به کاربر ارائه می‌ده.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #4863 : 24 اردیبهشت 1401، 03:24 ب‌ظ »
من کی گفتم زشته که بحث می کنید ؟ گفتم نمیتونم باهاش کنار بیام همین
الان صندلی من زشن نیست که
حتما نباید زشت باشه که نتونم باهاش کنار بیام
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #4864 : 24 اردیبهشت 1401، 03:36 ب‌ظ »
گنوم
ارتین گفت نه تو !
« آخرین ویرایش: 24 اردیبهشت 1401، 05:24 ب‌ظ توسط ㅤsudoㅤ »
آرچ و گنوم!

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
« پاسخ #4865 : 24 اردیبهشت 1401، 05:20 ب‌ظ »
خدایا.. 😂😂

آفلاین AbOl

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 338
  • Debian
« پاسخ #4866 : 24 اردیبهشت 1401، 06:48 ب‌ظ »
یکی از دلایلی که از kde خارج شدم این بود که ساختار گنوم مدرن تر بود
زیاد علاقه ای به ساختار کلاسیک kde ندارم
welcome to freedom

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 798
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #4867 : 24 اردیبهشت 1401، 07:10 ب‌ظ »
خارج از بحث نکته جالبی به نظرم رسید ، اینکه کلمات و اسم و صفت خیلی بیشتر از چیزی که فکرش و بکنیم توی زندگی روزمره ما تاثیر دارن ،
مثلا اگه جای دو کلمه مدرن کلاسیک رو با خام و پخته عوض کنیم ، اونوقت گنوم آخریه میشه یه دسکتاپ خام (که یعنی خیلی جا داره که کامل شه ، باحاله چون جدیده ولی خیلی چیزاش قراره عوض شه و تغییرات و جزییات زیادی مونده که بهش اضافه شه و این وسط ممکنه هرچندوقت یبار کلی تغییر کنه نسبت به قبل و این چیزیه که یه استفاده کننده شخصی و تفننی میپذیره نه جامعه فراگیر یا صنعتی) و کی دی ای میشه یه دسکتاپ پخته (یعنی اونقدر به ثبات و پایداری رسیده که الان دیگه تغییر بزرگی نداره و فقط امکانات و تغییرات جزئی بهش اضافه میشن و ساختارش اونقدر پایدار هست که جامعه کلی بتونه ازش استفاده کنه و یا حتی جامعه صنعتی به سمتش بیاد و اون و مثلا جایگزین ویندوز توی استیم دک کنه) .
ما خودمون بر اساس خاسته خودمون انتخاب میکنیم از چه گروه کلماتی استفاده کنیم .
مثلا وقتی کسی توی جنگ کشته میشه ، اگر هدفش در راستای اهداف سیاسی یا معنوی ما نبوده یا حتی خلافش بوده میگیم به هلاکت رسید ، برعکسش رو میگیم به شهادت رسید ، در حالی که هردو داشتن یک کار و انجام میدادند در واقعیت .
الان که بهش فکر میکنم در روز شاید صد مورد اینچنین باشه که انتخاب میکنیم چه دسته ای رو برای صدا زدنشون استفاده کنیم ، این قضیه هدف بحث و گفتگو کردن رو کلا زیر سوال میبره .
به نظر نوعی از مغلطه به حساب میاد این قضیه ، تصور کنید دو نفر میخان برن داخل خونه ای در شرایط خاصی ، نفر دوم از اولی میپرسه ببین خونه برق داره و چراغ هاش روشنه تا من هم واردش بشم ، اولی در جواب میگه تاریک نیست ! ، یعنی خاموش هست لامپ ها ولی چون میدونه اگه خاموش باشن دومی نمیاد و اولی هدف و خاستش اینه که دومی بیاد پس اینطوری با مغلطه میخاد کاری کنه که خاستش اجرا بشه ، تاریک نیست از نظر باینری معادل روشن هست میشه ولی ما انسان ها که باینری نیستیم ، درخواست کننده دو حالت رو خاسته (روشن است یا خاموش است) ولی پاسخ دنده حالت سومی ایجاد میکنه بر اساس یکی از حالت ها که هدفش هست که درخواست کننده رو به اشتباه میندازه . چقدر باورهایی که بر اساس همین ساختار در ذهنمون کاشته نشده ! .
« آخرین ویرایش: 24 اردیبهشت 1401، 07:43 ب‌ظ توسط S Y N C R E X »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4868 : 25 اردیبهشت 1401، 12:26 ق‌ظ »
البته مدرن به نوع طراحی برمی‌گرده و نه عمرش. کلی طراحی کلاسیک خام داریم، کلی هم طراحی مدرن پخته.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #4869 : 27 اردیبهشت 1401، 01:58 ب‌ظ »
kde بدون هیچ تغییر خاصی
واقعا محیطش جذابه ! به اندازه گنوم دوستش دارم !

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4870 : 27 اردیبهشت 1401، 02:19 ب‌ظ »
تو چرا هنوز ۲۰.۰۴ ای ؟ 😂😂 نت نداری ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4871 : 27 اردیبهشت 1401، 02:26 ب‌ظ »
یه نگاهی هم به تلگرام بنداز 🥲
آرچ و گنوم!

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #4872 : 27 اردیبهشت 1401، 02:34 ب‌ظ »
تو چرا هنوز ۲۰.۰۴ ای ؟ 😂😂 نت نداری ؟
دانشگاه نت نداده بهمون 😂😂 ترم یک که بودم ماهی ۱۱ گیگ میدادن الان دانشگاه غذامونو بزور جور میکنه اینترنت شده یهمسئله خیلی کم اهمیت ! تا تیر ماه وضعیت همینه رفتم خونه سریع دووانش میکنم خودمم از اوبونتو خسته شدم !
یه نگاهی هم به تلگرام بنداز 🥲
ای جان 😂 چشم

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #4873 : 29 اردیبهشت 1401، 08:50 ب‌ظ »
خارج از بحث نکته جالبی به نظرم رسید ، اینکه کلمات و اسم و صفت خیلی بیشتر از چیزی که فکرش و بکنیم توی زندگی روزمره ما تاثیر دارن ،
مثلا اگه جای دو کلمه مدرن کلاسیک رو با خام و پخته عوض کنیم ، اونوقت گنوم آخریه میشه یه دسکتاپ خام (که یعنی خیلی جا داره که کامل شه ، باحاله چون جدیده ولی خیلی چیزاش قراره عوض شه و تغییرات و جزییات زیادی مونده که بهش اضافه شه و این وسط ممکنه هرچندوقت یبار کلی تغییر کنه نسبت به قبل و این چیزیه که یه استفاده کننده شخصی و تفننی میپذیره نه جامعه فراگیر یا صنعتی) و کی دی ای میشه یه دسکتاپ پخته (یعنی اونقدر به ثبات و پایداری رسیده که الان دیگه تغییر بزرگی نداره و فقط امکانات و تغییرات جزئی بهش اضافه میشن و ساختارش اونقدر پایدار هست که جامعه کلی بتونه ازش استفاده کنه و یا حتی جامعه صنعتی به سمتش بیاد و اون و مثلا جایگزین ویندوز توی استیم دک کنه) .
ما خودمون بر اساس خاسته خودمون انتخاب میکنیم از چه گروه کلماتی استفاده کنیم .
مثلا وقتی کسی توی جنگ کشته میشه ، اگر هدفش در راستای اهداف سیاسی یا معنوی ما نبوده یا حتی خلافش بوده میگیم به هلاکت رسید ، برعکسش رو میگیم به شهادت رسید ، در حالی که هردو داشتن یک کار و انجام میدادند در واقعیت .
الان که بهش فکر میکنم در روز شاید صد مورد اینچنین باشه که انتخاب میکنیم چه دسته ای رو برای صدا زدنشون استفاده کنیم ، این قضیه هدف بحث و گفتگو کردن رو کلا زیر سوال میبره .
به نظر نوعی از مغلطه به حساب میاد این قضیه ، تصور کنید دو نفر میخان برن داخل خونه ای در شرایط خاصی ، نفر دوم از اولی میپرسه ببین خونه برق داره و چراغ هاش روشنه تا من هم واردش بشم ، اولی در جواب میگه تاریک نیست ! ، یعنی خاموش هست لامپ ها ولی چون میدونه اگه خاموش باشن دومی نمیاد و اولی هدف و خاستش اینه که دومی بیاد پس اینطوری با مغلطه میخاد کاری کنه که خاستش اجرا بشه ، تاریک نیست از نظر باینری معادل روشن هست میشه ولی ما انسان ها که باینری نیستیم ، درخواست کننده دو حالت رو خاسته (روشن است یا خاموش است) ولی پاسخ دنده حالت سومی ایجاد میکنه بر اساس یکی از حالت ها که هدفش هست که درخواست کننده رو به اشتباه میندازه . چقدر باورهایی که بر اساس همین ساختار در ذهنمون کاشته نشده ! .
چطور شد؟!
پخته مساوی کلاسیک
خام مساوی مدرن
هلاکت مساوی شهادت شد؟!  :o
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #4874 : 16 خرداد 1401، 01:01 ب‌ظ »
سلام
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com