انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نماگرفت از میزکار گنو/لینوکس  (دفعات بازدید: 1382279 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : نماگرفت از میزکار گنو/لینوکس
« پاسخ #4950 : 31 امرداد 1401، 02:57 ق‌ظ »
قبول نیس ارمان خان ، خیلی منطقی بود ، بابا من می‌خوام دبیان بمونم ، چ این کارو کردین با من ؟ اقا دانیال یکاری بکنین ، یه چیزی بگین 🥲
فقط دارم مقایسه می‌کنم. وگرنه که دبیان کم حرفی نیست. بعیده واسه کاربر دسکتاپ سطح بالاتری از امنیت نیاز باشه.

حس یادگیری توزیع جدید ندارم وگرنه با تمام عشقی که دارم به دبیان ، بدم نمیاد یه مدت بیام ارتیکس با دینیت ، ولی نه حوصله درک مدیر بسته جدید هست و نه زی شل ! نه کشف تفاوتای محسوس و نامحسوس در ساختار ..
اگه الان راضی هستی که دلیلی هم نداره تغییر ایجاد کنی.
راستی zsh واجب نیست که. می‌تونی همون بش رو نصب کنی. اگه یه سری توزیع‌های بر پایه‌ی آرچ از ابتدا با zsh میان علتش اینه که خب باحالتره و امکانات خوبی داره!
« آخرین ویرایش: 31 امرداد 1401، 03:07 ق‌ظ توسط آرمان اسماعیلی »
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2568
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #4951 : 31 امرداد 1401، 07:12 ق‌ظ »
تنها خوبیه زد شل رنگی بودنش هست. من که ازش بیشتر ندیدم.
مثلا تو یک دستور می‌نویسی، اگه رنگی شد می‌فهمی درسته. ;)
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4952 : 31 امرداد 1401، 12:00 ب‌ظ »
البته که اینطور نیست که ۵ دقیقه بعد از بروزرسانی هر کد، بسته‌ی دبیانش ساخته بشه و وارد مخزن بشه. اگه از این نظر نگاه کنیم آرچ لینوکس سریعترین بروزرسانی‌ها رو داره. بلکه نگهدارنده‌ها باید بخوان و بتونن تفاوت یک commit امنیتی، با رفع باگ یا ویژگی جدید رو از هم تمیز بدن و بروزرسانی امنیتی بسته‌ها رو بذارن در اولین اولویت. فقط در اون صورته که میشه گفت بروز بودن یعنی امن بودن. که خب از اونجایی که به طور کامل از خودشون سلب مسؤولیت کرده‌ن، مشخصه که لااقل قصد چنین کاری رو ندارن و خودشون رو درگیر داستان امنیت نمی‌کنن.
بله. پنج دقیقه نیست، ولی خب معمولاً خیلی سریع‌تر از آرچه‌ مثلاً همین گنوم ۴۲ یا لینوکس ۵/۱۸ یادمه دو سه هفته زودتر از آرچ تو مخازن دبیان بود.
شیوهٔ رفع مشکلات امنیتی هم این جوریه که توسعه‌دهندهٔ اصلی، باگ برلش باگه و نوعش فرقی نداره. هر باگی با یک به‌روز رسانی رفعش می‌کنه. این به‌روز رسانی هم چند ساعت بعد در مخازن دبیان قرار می‌گیره و تمام.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین حافظ دوست

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • بی صدا اماپرمعنا! کم گوی اماگزیده گوی! حافظ دوست:)
« پاسخ #4953 : 31 امرداد 1401، 07:10 ب‌ظ »
پیشنهاد میکنم یکبار توزیع اندور را همراه با میزکار گنوم بیازمایید؛ قطعاً تجربه‌ی زیبا و کم نظیری خواهید داشت (البته بنده از میزکار Xfce استفاده میکنم).
« آخرین ویرایش: 31 امرداد 1401، 09:57 ب‌ظ توسط حافظ دوست »
مالی که ز تو کس نستاند، علم است...حرزی که تو را به حق رساند، علم است....جز علم طلب مکن تو اندر عالم... چیزی که تو را ز غم رهاند، علم است... مباش غره به علم و عمل، فقیه! مدام که هیچکس ز قضای خدای جان نبرد!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4954 : 31 امرداد 1401، 08:04 ب‌ظ »
پیشنهاد میکنم یکبار توزیع اندور را همراه با میزکار گنوم بیازمایی؛ قطعاً تجربه‌ی زیبا و کم نظیری خواهید داشت، (البته بنده از میزکار Xfce استفاده میکنم).
این توزیع فوق‌العاده‌س. قبلاً منجارو داشتم و همیشه با نقدهای به شدت مثبتی که در مورد اندور نوشته می‌شد یا در یوتوب آپلود می‌شد برخورد می‌کردم. همه عاشق این توزیع بودن.
تا اینکه منجارو نتونست پیکربندی‌ها و شخصی‌سازی‌های خودش رو سریع‌تر با تغییرات گسترده‌ی گنوم‌های جدید هماهنگ کنه و آپدیت‌ها رو مدت طولانی hold کرده بود و این قضیه بهانه‌ای شد که اندور رو امتحان کنم. و باید بگم هر چقدر منجارو تا یه زمانی خوب بود، اندور از اون هم چند پله بهتره.

تنها خوبیه زد شل رنگی بودنش هست. من که ازش بیشتر ندیدم.
مثلا تو یک دستور می‌نویسی، اگه رنگی شد می‌فهمی درسته. ;)
و انواع پلاگین از جمله autosuggestions که بر اساس دستورات موجود در تاریحچه، می‌تونه خودکار دستورات رو کامل کنه.
همچنین از تمام نشست‌های موازی، تاریخچه‌ی مشترک و در لحظه ارائه می‌کنه.
و با انواع تم‌هایی که واسه‌ش موجوده میشه زیر و بم prompt رو به طور کامل شخصی‌سازی کرد.

آفلاین حافظ دوست

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • بی صدا اماپرمعنا! کم گوی اماگزیده گوی! حافظ دوست:)
« پاسخ #4955 : 31 امرداد 1401، 10:03 ب‌ظ »
درود.
نقل‌قول
این توزیع فوق‌العاده‌س. قبلاً منجارو داشتم و همیشه با نقدهای به شدت مثبتی که در مورد اندور نوشته می‌شد یا در یوتوب آپلود می‌شد برخورد می‌کردم. همه عاشق این توزیع بودن.
تا اینکه منجارو نتونست پیکربندی‌ها و شخصی‌سازی‌های خودش رو سریع‌تر با تغییرات گسترده‌ی گنوم‌های جدید هماهنگ کنه و آپدیت‌ها رو مدت طولانی hold کرده بود و این قضیه بهانه‌ای شد که اندور رو امتحان کنم. و باید بگم هر چقدر منجارو تا یه زمانی خوب بود، اندور از اون هم چند پله بهتره.
دقیقاً جناب اسماعیلی، کاملاً موافقم. جناب سودو دوان را تحسین و تبلیغ می‌کنند، ما هم اندوراواس را خاص، سبک و دوست داشتنی توصیف می‌کنیم.البته در حق openSUSE TW هم اجحاف شده است.
این دو توزیع(EOS و opensuse TW) به طور غیرقابل بیانی، کم نقص و دوست داشتنی هستند.
« آخرین ویرایش: 31 امرداد 1401، 10:05 ب‌ظ توسط حافظ دوست »
مالی که ز تو کس نستاند، علم است...حرزی که تو را به حق رساند، علم است....جز علم طلب مکن تو اندر عالم... چیزی که تو را ز غم رهاند، علم است... مباش غره به علم و عمل، فقیه! مدام که هیچکس ز قضای خدای جان نبرد!

آفلاین amini_am

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
« پاسخ #4956 : 31 امرداد 1401، 11:46 ب‌ظ »
دبیان تستینگ.
با این که افزونه‌های بی‌خودی زیادی روش نصب کردم ولی از ثبات بسیار خوبی برخورداره.
« آخرین ویرایش: 31 امرداد 1401، 11:48 ب‌ظ توسط amini_am »

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #4957 : 01 شهریور 1401، 12:05 ق‌ظ »
چون دبیانه !
آرچ و گنوم!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4958 : 01 شهریور 1401، 02:52 ق‌ظ »
البته افزونه‌ی گنوم در نهایت بتونه همون دسکتاپ رو خراب کنه و ارتباط خاصی با لایه‌های سیستمی نداره.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 843
  • میلاد فشی
« پاسخ #4959 : 12 شهریور 1401، 12:24 ب‌ظ »
هیچ وقت نتونستم با سه تا چیز کنار بیام
گنوم
گنوم وافعا زشته تا وقتی kdeو سینامون هست چرا اون ](*,)
وقتی یکی که KDE داره به گنوم می‌گه زشت:
قصد ندارم موضوع بحث به سمت نزاع همیشگی KDE و Gnome‌بره.اصلا هم موافق این موضوع نیستم.محیط دسکتاپ یه چیز کاملا سلیقه ایه.اتفاقا من KDE دارم ولی فکر میکنم گنوم خیلی خوشگل تره.گنوم طراحی صاف و صیقلی داره و تو اکثر توزیع های محبوب و معروف دسکتاپ پیشفرض هستش.من واقعا محیط گنوم رو دوست دارم.از نظر زیبایی و طراحی و منحصربه فرد بودن خیلی حرف ها رو برای گفتن داره.به روزه و برای صفحات تاچ بهینه شده.حتی شنیدم طراحی Responsive داره و حتی روی موبایل ها هم هماهنگ و بهینه هستش  :o اما همونطور که گفتم من سنت گرا هستم و به دلیل این که  Workflow محیط KDE‌ سنتی هستش برام کار با محیط KDE‌ راحت تره و به همین دلیل KDE‌ رو نصب کردم.برای من Workflow و میزان مصرف حافظه اصلی و سرعت اجرا مهم تر از زیبایی بوده.و گنوم چون توی نسخه های جدید مصرف حافظه بالایی داره و سخت افزار بهتری میخواد به همین خاطر ترجیح دادم KDE‌ رو نصب کنم.البته این رو از معایب گنوم نمیدونم.چون به هرحال گنوم 42 نیازمندی سخت افزاری بالاتری رو نیاز داره و لپ تاپ من قدیمیه و بروز نشده.و از این نظر که گنوم سنگین تره به نظرمن ایرادی به گنوم وارد نیست.قانون مور هم همین رو میگه.KDE و گنوم هر دو قدرتمند هستند و هر دو هم طرفدارای خودشون رو دارند.یه نکته دیگه که من KDE‌رو دوست دارم.اغلب نرم افزارهای KDE‌ رو دوست دارم.مثل Kdenlive و Krita و Konsole‌ و ...
اعتراف میکنم گنوم نصب کردم و از گنوم خوشم اومده  \\:D/ دلیل نصب گنوم این بود که اغلب توزیع های محبوب و مشهور لینوکسی گنوم داشتن. فکر میکنم تو IT این که میگن راهی رو برو که رهرو بیشتری داره اغلب درسته.برای همین گنوم رو بر روی دبیان نصب کردم.از دبیان Stable نسخه ۱۱ به شدت راضی هستم.خیلی بی دردسره و خیلی روونه.با این که من سخت افزار خوبی هم ندارم.تجربه گنوم هم بسیار لذت بخش بود.اگر چه اون چیزی که من میخواستم نبود.ولی بعد یک هفته استفاده ازش راضی هستم.من قبلا هم گنوم نصب کرده بودم و با افزونه های Dash to dock و غیره میخواستم خیلی سفارشی اش کنم و بشه اون چیزی که من میخوام.ولی این دفعه دیگه خودخواهی نکردم و به تیم توسعه گنوم احترام گذاشتم و حتی یک افزونه هم نصب نکردم.فقط Mpris indicator button رو نصب کردم که بتونم Rhythm box رو راحت تر کنترل کنم .افزونه کمتر = دردسر و باگ کمتر.حتی مشکلی بابت نداشتن آیکون روی دسکتاپ ندارم و فکر میکنم اگر به تیم گنوم احترام بزاری و مثل من سنتی گرا نباشی و تغییرات رو بپذیری پشیمون نمیشی.نرم افزار به خوبی kdenlive  و krita برای گنوم هست !؟
اینم میزکار ساده و بی آلایش من :
« آخرین ویرایش: 12 شهریور 1401، 12:30 ب‌ظ توسط milad.fashi »
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #4960 : 12 شهریور 1401، 12:39 ب‌ظ »
کریتا و... برای کی دی ای نیست که برای گنوم نباشه  :D همونا رو هم میتونی هرجایی با هر میزکاری داشته باشی
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
« پاسخ #4961 : 12 شهریور 1401، 12:52 ب‌ظ »
دبیان تستینگ.
با این که افزونه‌های بی‌خودی زیادی روش نصب کردم ولی از ثبات بسیار خوبی برخورداره.
عالیه، میتونید لطفا لینک عکس پس زمینه رو بفرستید؟

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 843
  • میلاد فشی
« پاسخ #4962 : 12 شهریور 1401، 12:54 ب‌ظ »
کریتا و... برای کی دی ای نیست که برای گنوم نباشه  :D همونا رو هم میتونی هرجایی با هر میزکاری داشته باشی
من فکرمیکنم با kde بهینه تر هستند.مگه kdenlive مال kde نیست !!!؟؟؟
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین behzad1

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 513
« پاسخ #4963 : 12 شهریور 1401، 12:56 ب‌ظ »
جزو پروژه کی دی ای هست البته. رو اندرویدم میشه داشتش :D

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #4964 : 12 شهریور 1401، 01:01 ب‌ظ »
کی دی ای میزکاری داره برای گنو لینوکس و یونیکس در کنارش نرم افزار هایی داره برای گنو و... که از نظر ضاهری هماهنگن گنوم هم همینطوریه شما میتونید گنوم باکسز رو با کی دی ای داشته باشید کریتا رو روی گنوم ! روی گنوم نیست که روی توزیع توئه میزکار هم نرم افزار ها رو نمایش میده
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com