انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نماگرفت از میزکار گنو/لینوکس  (دفعات بازدید: 1381999 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
پاسخ : نماگرفت از میزکار گنو/لینوکس
« پاسخ #5100 : 10 فروردین 1402، 01:37 ق‌ظ »
اینکه به نظر شما پلاسما زشته نظر شماست و واسه خودتون محترم و من هم احترام میذارم چون نظر شما مبنی بر زشت بودن پلاسما، ضرری که به من نمی‌رسونه. ولی اینکه فلسفه ببافی که چرا افرادی که پلاسما دارن دست به شخصی‌سازی می‌زنن رو بهتره پیش خودت نگه داری. حالا اگه می‌خوای نظرت رو جار هم بزنی باز اشکالی نداره، ضرری که به من نمی‌رسونه. شما از محیط گنوم لذت ببر. هرچند که گنوم باب میل من نیست ولی همیشه وقتی نسخه جدید میده ویژگی‌هاش رو چک می‌کنم ببینم چیز جدیدی آورده و شاید تونسته باشه نظرم رو نسبت به خودش عوض کنه. هر پیشرفی که گنوم و سایر دسکتاپ‌های آزاد بکنن باعث خوشحالی من میشه.

آفلاین 13Mahdi84

• Full Member
  • *
  • ارسال: 183
  • Arch-Gnome
« پاسخ #5101 : 10 فروردین 1402، 11:28 ق‌ظ »
به قول دانیال:
نقل‌قول
توی پلاسما چون خودش زشته، افراد می‌رن سمت سفارشی‌سازی که از اون زشتی فرار کنن. گرچه نتیجه همیشه زشتی بیش‌تره؛ چون پیش‌گزیده‌اش زیباترین حالتیه که می‌شه از پلاسما درآورد!
به نظرتون درسته که چون مورد پسند شما نبوده بهش بگین زشت؟
اگه منتظر بمونیم که یکی ظهور کنه واسه کمک کردن به ما و بهتر کردن دنیا،
هیچ وقت این اتفاق نمیوفته مگه اینکه خودمون دست به کار بشیم و به هم دیگه کمک کنیم

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 795
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #5102 : 10 فروردین 1402، 01:50 ب‌ظ »
نقل‌قول
توی پلاسما چون خودش زشته، افراد می‌رن سمت سفارشی‌سازی که از اون زشتی فرار کنن. گرچه نتیجه همیشه زشتی بیش‌تره؛ چون پیش‌گزیده‌اش زیباترین حالتیه که می‌شه از پلاسما درآورد!
درواقع دلیل اینکه در KDE خیلی شخصی سازی میکنن اینه که امکانات شخصی سازی زیادی داره و اون قسمت هاش طراحی شده برای این کار ، و دلیل اینکه در گنوم کمتر شخصی سازی میکنن اینه که امکانات شخصی سازی کمتری داره ،
اگر کاربرا رو به دو گروه <علاقه مند به شخصی سازی> و <بی تفاوت به شخصی سازی> تقسیم کنیم ، گروه اول به احتمال بیشتری KDE استفاده میکنن و گروه دوم به احتمال بیشتری غیرKDE ،
پس این ربطی به زشتی و زیبایی نداره ، زشتی و زیبایی یک مقدار نسبیه و از دید هرکسی ممکنه متفاوت باشه ، البته که ما میتونیم نظر خودمون رو همیشه عنوان کنیم ، مثلا من میتونم بگم از نظر من گنوم زشته و چون دارم نظر شخصی خودم و میگم مسئله ای نداره ، ولی وقتی بیام بگم کلا گنوم زشته (به عنوان یک واقعیت بدیهی عنوانش کنم و از نظر و طرف همه این و نقل قول کنم) اونموقع دارم شر و ور میگم چون این حرف درست نیست ،

البته که این کل کل ها رو من خودم هم دوس دارم و بعضی وقتها عامدانه حرفی میزنم که با یک مخالف نظر کل انداخته باشم : )
ولی همیشه سعی میکنم حواسم باشه که از <به نظر من> به جاش و درست استفاده کنم .

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 607
« پاسخ #5103 : 10 فروردین 1402، 02:04 ب‌ظ »
آزادی در بیان، من دلم میخواد فحش بدم!!
هرچند اینجا آزادی ندیدم زیاد. هرچی برخلاف نظر دوستان ادمین بگی پیامت پاک میشه یا بلاک میکنن.
I am Enriquette

آفلاین Mahdi_RAM

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
« پاسخ #5104 : 10 فروردین 1402، 04:05 ب‌ظ »
گنوم + آرچ

آفلاین thmkhtry

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 975
  • Fedora Linux
« پاسخ #5105 : 10 فروردین 1402، 04:27 ب‌ظ »
گنومتون زجر کشیده بد بخت.

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
« پاسخ #5106 : 10 فروردین 1402، 04:45 ب‌ظ »
گنوم + آرچ
قشنگ و کاربردی شده

آفلاین 13Mahdi84

• Full Member
  • *
  • ارسال: 183
  • Arch-Gnome
« پاسخ #5107 : 10 فروردین 1402، 06:25 ب‌ظ »
هرچند اینجا آزادی ندیدم زیاد. هرچی برخلاف نظر دوستان ادمین بگی پیامت پاک میشه یا بلاک میکنن.
آزادی در بیان با بی احترامی به نظر بقیه متفاوته
اگه منتظر بمونیم که یکی ظهور کنه واسه کمک کردن به ما و بهتر کردن دنیا،
هیچ وقت این اتفاق نمیوفته مگه اینکه خودمون دست به کار بشیم و به هم دیگه کمک کنیم

آفلاین arash_023

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 40
« پاسخ #5108 : 11 فروردین 1402، 02:14 ق‌ظ »
آزادی در بیان با بی احترامی به نظر بقیه متفاوته
مرز آزادی بیان فحاشی به اعقاید و نظرات دیگران نیست
ولی اینکه در انجمن فحاشی ممنوع هست به احتمال زیاد برای حفط جوء نسبتا علمی انجمن هست

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #5109 : 11 فروردین 1402، 02:54 ب‌ظ »
گنوم + آرچ
در کل قشنگه ولی ترکیب رنگش خیلی بده.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5110 : 11 فروردین 1402، 11:33 ب‌ظ »
درواقع دلیل اینکه در KDE خیلی شخصی سازی میکنن اینه که امکانات شخصی سازی زیادی داره و اون قسمت هاش طراحی شده برای این کار ، و دلیل اینکه در گنوم کمتر شخصی سازی میکنن اینه که امکانات شخصی سازی کمتری داره
البته این حرف درست نیست. گنوم دست شما رو برای شخصی‌سازی خیلی بیش‌تر باز می‌ذاره. در گنوم شما حتا می‌تونی کدهای تشکیل‌دهندهٔ میزکار رو هم به راحتی جایگزین کنی با کدی که خودت می‌خوای. ولی KDE فقط یه رابط برای تغییرات در بخش‌های از پیش مشخصی به کاربر می‌ده.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین thmkhtry

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 975
  • Fedora Linux
« پاسخ #5111 : 12 فروردین 1402، 01:29 ق‌ظ »
ولی این کار توسعه دهنده های گنومو ناراحت میکنه

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
« پاسخ #5112 : 12 فروردین 1402، 01:57 ق‌ظ »
درواقع دلیل اینکه در KDE خیلی شخصی سازی میکنن اینه که امکانات شخصی سازی زیادی داره و اون قسمت هاش طراحی شده برای این کار ، و دلیل اینکه در گنوم کمتر شخصی سازی میکنن اینه که امکانات شخصی سازی کمتری داره
البته این حرف درست نیست. گنوم دست شما رو برای شخصی‌سازی خیلی بیش‌تر باز می‌ذاره. در گنوم شما حتا می‌تونی کدهای تشکیل‌دهندهٔ میزکار رو هم به راحتی جایگزین کنی با کدی که خودت می‌خوای. ولی KDE فقط یه رابط برای تغییرات در بخش‌های از پیش مشخصی به کاربر می‌ده.
کد هر نرم‌افزار آزادی رو میشه تغییر داد و دوباره کامپایل کرد. این مخصوص گنوم نیست. گنوم چه امکان ویژه‌ای واسه این کار در نظر گرفته مگه؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5113 : 12 فروردین 1402، 06:55 ب‌ظ »
ولی این کار توسعه دهنده های گنومو ناراحت میکنه
اگه ناراحتشون می‌کرد، بخش مخصوص افزونه‌ها وجود نداشت!

کد هر نرم‌افزار آزادی رو میشه تغییر داد و دوباره کامپایل کرد. این مخصوص گنوم نیست. گنوم چه امکان ویژه‌ای واسه این کار در نظر گرفته مگه؟
کامپایل کردن که عملی نیست. با چارچوب افزونه‌های گنوم می‌شه هر کدی رو در زمان اجرا عوض کرد.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 795
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #5114 : 12 فروردین 1402، 09:37 ب‌ظ »
در گنوم تنظیمات افزونه ها و تم ها به شکل xml هم میتونه باشه و این اجازه رو میده که کاربر ادیتشون کنه
که البته به کمی دانش قبلی نیازمنده
و به شکل مستقیم و صریحی در دسترس نیست
درواقع باید برید پوشه تم یا افزونه رو پیدا کنید
فایلاش و بگردید
چیزی که میخاید پیدا کنید و تعییر بدید
ساختارشه ، امکان و فیچرش نیست

یادمه اوایل گنوم ۳ ، دوس داشتم وقتی ماوس و میبرم گوشه روی منوش ، بجای نمایش لیست پنجره ها لیست برنامه ها رو نشون بده ، در فایل های پیکربندی کلی گشتم تا کدی رو پیدا کردم که در رویداد ماوس هاور ، تابع نمایش پنجره ها رو صدا میزد ، جایگزینش کردم با تابع نمایش برنامه ها ،
این درحالیه که انتظار میره اینطور چیزی به شکلی گزینه و منوی تنظیمات و شخصی سازی در دسترس باشه ،

در KDE اما اون شخصی سازی ها پیش بینی شده و امکان تغییر و شخصی سازیشون تهیه شده و به صورت منوی ویراش و صریح در حالت ویرایش به کاربر نمایش داده میشن ،

نه اینکه در گنوم امکان شخصی سازی نباشه ، بلکه در یه مقایسه عنوان میشه که امکان شخصی سازی در KDE بیشتر از گنوم هست ،
برای مثال ، در KDE تمام اجزای دسکاپ اعم از منو ها و پنل ها و حتی اجزای داخلی اون ها رو آزادانه میتونید به هر فسمت از صفحه منتقل کنید فقط با کشیدن با ماوس ،
در گنوم اینطور نیست و تازه در این نسخه های جدید امکان جابجایی پنل اصلی به قسمت های محدودی اضافه شده ،
یا اینکه در KDE تمام اجزای دسکتاپ ویجت هستند و شما مثلا میتونید کلیپبرد منیجر داخل پنل رو درگ کنید داخل دسکتاپ ، یا به تعداد دلخواه پنل بسازید و جایگاه و نحوه نمایش و اندازه  شون رو شخصی سازی کنید ، یا در تنظیمات تعریف کنید که بردر پنجره ها چه مقدار باشه ، برنامه ها وسط صفحه باز بشن یا زیر ماوس یا .... ، افکت های سه بعدی شبیه کامپیز رو به صورت پیشفرض داشته باشید ، و از همه اینها باحالتر کلا مترجم پوسته رو تغییر بدید و مثلا kvantum رو بجاش نصب کنید که خودش ده ها منوی تنظیمات داره ، مثلا میتونید پس زمینه همه برنامه ها رو افکت بلر بدید بعد بهش بگید وقتی vlc باز شد قسمتی که کادر ویدئوش هست رو بلر نکن ، از خود تنظیمات به همه افزونه ها و تم های دیگه که جامعه درست کرده دسترسی داشته باشید ، با کلیک ماوس بوت لوگو رو تغییر بدید یا مجموعه تم های شخصی سازی شده دیگران رو یکجا دانلود و اعمال کنید ، و خیلی چیزای دیگه که این اجازه رو میدن که میزکار رو تقریبا به هرشکل دلخواهی دربیارید ، تقریبا بدون محدودیت .
« آخرین ویرایش: 12 فروردین 1402، 09:44 ب‌ظ توسط S Y N C R E X »