انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نماگرفت از میزکار گنو/لینوکس  (دفعات بازدید: 1384606 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین b_gholamali

• Full Member
  • *
  • ارسال: 233
پاسخ به: پاسخ به: عکس از دسکتاب لینوکس
« پاسخ #1440 : 14 اردیبهشت 1390، 12:41 ب‌ظ »

خواهش می کنم ولی من خودم نخواستم سفارشی کنم از همین تم استفاده کردم می شد از elemantary و orta و چند تا تم دیگه استفاده کرد. حتی روشی هم تو omgubuntu هست که پانل بالا رو هم عوض می کنه. فقط اون لانچر زو نمی شه پس زمینش رو سفید کرد.

منم تم پیش فرض رو تا یه مدت دست نمیزنم بهش، ولی شنیدم تمهای زیادی با یونیتی قابل استفاده نیستن (خودم تست نکردم)

نقل‌قول
منظورت روزبه شفیعی هست دیگه؟!  Cheesy
آره همون روزبه، روزبه جان ببخشید اشتباه لپی بود ;D ، تصحیح شد...
به جای تاج گل بزرگی که پس از مرگم برای تابوتم می آوری، شاخه ای از آن را همين امروز به من هديه کن...

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
پاسخ به: عکس از دسکتاب لینوکس
« پاسخ #1441 : 16 اردیبهشت 1390، 07:21 ب‌ظ »
دسکتاپ نیکیتا که از لینوکس استفاده می کنه. تو sریال nikita

« آخرین ویرایش: 17 اردیبهشت 1390، 09:43 ق‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین Aref.Ariyapour

• Full Member
  • *
  • ارسال: 203
« پاسخ #1442 : 17 اردیبهشت 1390، 12:48 ق‌ظ »
دسکتاپ نیکیتا که از لینوکس استفاده می کنه. تو یریال nikita

آقا مثل این که خیلی سریال نگاه میکنی ها  ;D
That's me in the corner
That's me in the spotlight, I'm
Losing my religion

آفلاین مُحَمَّدْ

• Full Member
  • *
  • ارسال: 217
« پاسخ #1443 : 19 اردیبهشت 1390، 05:09 ب‌ظ »
درسته که درست نیست ولی درست نیست که بگیم درسته.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #1444 : 19 اردیبهشت 1390، 08:48 ب‌ظ »

debian + kde 4.6.2  x.org 1.10
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #1445 : 19 اردیبهشت 1390، 10:56 ب‌ظ »

یه توضیح میدین چجوری نصب کردین 4.6.2 رو؟مگه تو مخزن اومده.من الان zevenos رو دارم که روش همون ورژن kde هست و بر مبنای تستینگ هست.ولی خب ترجیح میدم که خود دبیان باشه.
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #1446 : 19 اردیبهشت 1390، 11:24 ب‌ظ »

یه توضیح میدین چجوری نصب کردین 4.6.2 رو؟مگه تو مخزن اومده.من الان zevenos رو دارم که روش همون ورژن kde هست و بر مبنای تستینگ هست.ولی خب ترجیح میدم که خود دبیان باشه.

از مخازن غیر رسمی اونم باکلی دردسیر و تنظیمات و کامپایل کردن آخرین نسخه انویدیا که سرهم 4 ساعت وقت ازم گرفت.

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • آقا مرتضی
« پاسخ #1447 : 20 اردیبهشت 1390، 10:54 ق‌ظ »
ممنون.تو فروم دبیان دیدم توضیحتون رو.من که رفتم با کلی وقت گذاشتن zevenos رو نصب کردم که واقعا kdeاش خیلی خیلی \ایداره.اولین kde ایه که اینقدر دووم آورده رو کامپیوترم.حتی از سوزی ۱۱.۴ هم خیلی سر تره!فقط یه مشکل باهاش دارم: http://debian-ir.com/community/index.php?topic=1394.0
اون پایین کدوم داک هست؟آوانته؟
بعدش اون پلیر تو داکبارتون چیه؟

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #1448 : 20 اردیبهشت 1390، 02:28 ب‌ظ »
ممنون.تو فروم دبیان دیدم توضیحتون رو.من که رفتم با کلی وقت گذاشتن zevenos رو نصب کردم که واقعا kdeاش خیلی خیلی \ایداره.اولین kde ایه که اینقدر دووم آورده رو کامپیوترم.حتی از سوزی ۱۱.۴ هم خیلی سر تره!فقط یه مشکل باهاش دارم: http://debian-ir.com/community/index.php?topic=1394.0

این مشکل به خاطر کرنله من خودم با کارت صدا مشکل داشت و هی می اومد همون رو منتها برای کارت صدام می گفت یعنی دو تا درایور رو هی می گفت اضافی ان پاک کن! کرنل 2.6.29 بتا رو خودم با درایور انویدیا دستی نصب کردم مشکل و به جز فایلهای ضروریم بیشتر فایلهای داخل دارتیشن home رو ئاک کردم. اومدم مشکلم حل شد.

در ضمن من یه مشکل دیگه با kwin داشتم که هر وقت پنجره ای با تعداد وایدگت های زیاد رو resize می کردم freaze می شد و compiz رو جاش استفاده می کنم و هیچ فریزی تو کار نیست. آیا kwin از cpu استفاده می کنه و compixz از gpu؟ hgfji مشکل kwin زمانی بیشتر و حادتر می شد که oxygen transparent رو به عنوان تم نصب می کردم. 

dock با kde بهتر کار می کنه و حتی منو هاش هم خوب کنفیگن و gtk نیستند بر خلاف cairo.
و اون Player هم یه نسخه بهبود یافته از smplayer هستش که بهش امکانات زیادی مثل تغییر اینترفیس (ایترفیس های خیلی) زیبا داره و با qt هم است.
« آخرین ویرایش: 20 اردیبهشت 1390، 02:32 ب‌ظ توسط finaprp »

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • آقا مرتضی
پاسخ به: پاسخ به: عکس از دسکتاب لینوکس
« پاسخ #1449 : 20 اردیبهشت 1390، 02:43 ب‌ظ »

این مشکل به خاطر کرنله من خودم با کارت صدا مشکل داشت و هی می اومد همون رو منتها برای کارت صدام می گفت یعنی دو تا درایور رو هی می گفت اضافی ان پاک کن! کرنل 2.6.29 بتا رو خودم با درایور انویدیا دستی نصب کردم مشکل و به جز فایلهای ضروریم بیشتر فایلهای داخل دارتیشن home رو ئاک کردم. اومدم مشکلم حل شد.

در ضمن من یه مشکل دیگه با kwin داشتم که هر وقت پنجره ای با تعداد وایدگت های زیاد رو resize می کردم freaze می شد و compiz رو جاش استفاده می کنم و هیچ فریزی تو کار نیست. آیا kwin از cpu استفاده می کنه و compixz از gpu؟ hgfji مشکل kwin زمانی بیشتر و حادتر می شد که oxygen transparent رو به عنوان تم نصب می کردم. 

dock با kde بهتر کار می کنه و حتی منو هاش هم خوب کنفیگن و gtk نیستند بر خلاف cairo.
و اون Player هم یه نسخه بهبود یافته از smplayer هستش که بهش امکانات زیادی مثل تغییر اینترفیس (ایترفیس های خیلی) زیبا داره و با qt هم است.
خب شما باز هم نگفتی اون داک دقیقا چی هست؟
و اسم اون پلیر رو هم نگفتی.umplayer هست آیا؟
و یک سوال دیگه اینکه من بیام کرنل 2.6.39 رو کامپایل کنم درایور انویدیا روش نصب میشه با باید پچش کرد.ورژن دقیق کرنلتون چیه؟

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #1450 : 20 اردیبهشت 1390، 05:14 ب‌ظ »

خب شما باز هم نگفتی اون داک دقیقا چی هست؟
و اسم اون پلیر رو هم نگفتی.umplayer هست آیا؟
و یک سوال دیگه اینکه من بیام کرنل 2.6.39 رو کامپایل کنم درایور انویدیا روش نصب میشه با باید پچش کرد.ورژن دقیق کرنلتون چیه؟

جدیدا گیج شدم!  ](*,)

ببخشید اون docky هستش و اون player هم همون umplayer

آفلاین asadi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
« پاسخ #1451 : 23 اردیبهشت 1390، 04:10 ب‌ظ »
عاشق اوبونتو 11.04 شدم  ;D

... ادیت ، به خاطر ... عکس جدید رو قرار میدم

برای بزرگنمایی روی عکس  کلیک کنید! دی:
« آخرین ویرایش: 23 اردیبهشت 1390، 04:20 ب‌ظ توسط asadi »

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
« پاسخ #1452 : 23 اردیبهشت 1390، 05:18 ب‌ظ »
به نظرم این پنل یونیتی به شدت تو دست و پاست... حجم نسبتا زیادی از دسکتاپ رو گرفته. کاملا احساس میکنم دسکتاپم کوچیک شده.
یکی دیگه از چیزایی که حالم رو میگیره ادغام شدن پنل بالا با نوار بالای پنجره هاست....
اصلا امکان شخصی سازی هم وجود نداره که بخوام عکس بزارم!! :)
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #1453 : 23 اردیبهشت 1390، 06:28 ب‌ظ »
مثل اینکه قبلیرو خوب جایی نریختم  پاک شده. این یکی با کمی تغییرات و استفاده از چغوک و فیس بوک!  8) چرا من زودتر نرفتم kde و دبیان!  \\:D/

پی نوشت:

من چغوک 1.1 رو از طریق مخازنی که برای کوبونتو بود از طریق خود سایت چغوک نصب کردم و هر وقت می خوام چیزی باهاش سند کنم می زنه کوبونتو چغوک حالا اگه بخوام اون کوبونتو بره باید چه کار کنم.
« آخرین ویرایش: 23 اردیبهشت 1390، 07:15 ب‌ظ توسط finaprp »

آفلاین asadi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
« پاسخ #1454 : 23 اردیبهشت 1390، 07:34 ب‌ظ »
به نظرم این پنل یونیتی به شدت تو دست و پاست... حجم نسبتا زیادی از دسکتاپ رو گرفته. کاملا احساس میکنم دسکتاپم کوچیک شده.
یکی دیگه از چیزایی که حالم رو میگیره ادغام شدن پنل بالا با نوار بالای پنجره هاست....
اصلا امکان شخصی سازی هم وجود نداره که بخوام عکس بزارم!! :)
اینکه آخر ضد حال بود!  ](*,) میشه از شرش راحت شد: :D
http://www.unixmen.com/linux-tutorials/linux-distributions/linux-distributions4-ubuntu/1598-howto-disable-appmenu-global-menu-in-ubuntu-1104-natty-narwhal
و یا:
http://www.webupd8.org/2011/03/disable-appmenu-global-menu-in-ubuntu.html

پ.ن: به یکی از روش های بالا از این مصیبت خلاص شدم!
٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫

جناب finaprp  آیا شما از چیز پی ان استفاده می کنید؟ کلا آیا راهکاری  برای عبور از ٫٫٫٫ بجر چیز پی ان در لینوکس وجود دارد؟