انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: لینوس توروالدز گنوم ۳ را افتضاح و بی ارزش نامید!  (دفعات بازدید: 4779 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 558

لینوس توروالدز گنوم ۳ را افتضاح نامید و حال از XFCE استفاده می کند. همچنین این بنیان گذار لینوکس تقاضای تجدید پشتیبانی و توسعه ی گنوم ۲ را کرده است. نظرات او در این باره در گوگل پلاس و همچنین در اینجا نوشته شده است.

به گفته ی لینوس توروالدز:

من محیط سابق دسکتاپ خود را دوست داشتم. تا حال کسی را ندیده ام که از این دسکتاپ خوشش آمده باشد.

نه اینکه من مشکلات درایوری با گنوم ۳ نداشته باشم. اما حتی بدون این مشکلات گنوم ۳ غیر قابل قبول است.

چرا نمیتوانم بر روی دسکتاپ خود shortcut داشته باشم!؟ چرا از Wobbly Windows پشتیبانی نمی شود. چرا کاربرد دسکتاپ را کاهش می دهیم؟ چرا بعضی فکر کرده اند فکر خوبی است که برای هر کاری به دکمه ی Activities برویم؟ چرا توسعه دهندگان کاری کردند که انجام هر کاری به روی گنوم ۳ بسیار مشکل و آزاردهنده باشد؟

سالها پیش از این مایوس بودم که از نظر توسعه‌دهندگان گنوم remap کردن دکمه‌های ماوس برای کاربر «بیش از حد پیچیده» بود. (اشاره به وصله‌ای که لینوس برای تنظیمات ماوس نوشت و از طرف گنوم رد شد). اما در گنوم ۳، ظاهرا آقایان به این نتیجه رسیده‌اند که «کار کردن با دسکتاپ» هم «بیش از حد پیچیده» است و به همین خاطر تصمیم گرفته‌اند آن را به یک کار عذاب‌آور تبدیل کنند!

این هم یک مثال از این ایده احمقانه: من یک پنجره ترمینال جدید می‌خواهم، پس باید به "Activities" بروم و آیکن ترمینال را انتخاب کنم در حالی که قبلا می‌توانستم به راحتی آن را روی دسکتاپ داشته باشم! حالا چه شد؟ هیچ! این کار فقط ترمینال فعلی من را به پس‌زمینه می‌آورد!

این واقعا احمقانه و مزخرف است! حالا مجبورم روی یک پنجره ترمینال Shift-Control-N را بزنم تا یک پنجره جدید داشته‌باشم! بله! آفرین! واقعا باید به این گفت یک پیشرفت واقعی در تجربه کاربر!

بله مطمئنا راه‌های دیگری برای انجام این کار هست، ولی فقط خواستم مثالی از رفتار احمقانه گنوم ۳ بزنم. با برنامه‌نویسان دیگر هم در این باره صحبت کرده‌ام و همه گنوم ۳ را احمقانه می‌دانند. هم اکنون از XFCE استفاده می کنم. هر چند نسبت به گنوم ۲ عقب تر است اما از گنوم ۳ بسیار جلوتر است!

منبع خبر

اطلاعات بیشتر:
صحبت های بیشتر در گوگل پلاس

صحبت های بیشتر-۲

در ضمن:
آدرس گوگل پلاس توروالدز

و ما میطوانیم

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
من با همه نظراتش موافقم و از گنوم 3 بدم میاد.امیدوارم این پروژه رو بکلی کنا بذارند

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 921
پاسخ به: لینوس توروالدز گنوم ۳ را افتضاح و بی
« پاسخ #2 : 14 امرداد 1390، 03:21 ب‌ظ »
مثل اینکه خیلی شاکیه !!! فکر کنم به خاطر یه شورتکات اینقدر عصبی شدن منطقی نباشه :)

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
مساله اینه که تو دنیای آزاد، لینوس توروالدز هم که باشی فقط یه نظر داری :)‌ خوشتون نمیاد؟ جایگزین براش زیاد هست! از هیچکدوم خوشت نمیاد؟ یه ویندوز یا مک بخر!!

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
مثل اینکه خیلی شاکیه !!! فکر کنم به خاطر یه شورتکات اینقدر عصبی شدن منطقی نباشه :)
زور داره دیگه بعد اندی که یک نسخه‌ی جدید میاد، بجای این‌که امکانات جدید بذاره توی دامنت،‌دست و پات رو هم ببنده(مینیمایز، شورتکات و...). جهش ویندوز 7 نسبت به xp کجا، گنوم 3 نسبت به 2 کجا!

مساله اینه که تو دنیای آزاد، لینوس توروالدز هم که باشی فقط یه نظر داری :)‌ خوشتون نمیاد؟ جایگزین براش زیاد هست! از هیچکدوم خوشت نمیاد؟ یه ویندوز یا مک بخر!!
1. مک و ویندوز چه ربط به دنیای آزاد داره.
2. مگه چندتا شل گرافیکی داریم؟!! خوب‌هاش: گنوم - کی‌دی‌ای
کسی آماری از درصد رضایتندی کاربرا نسبت به گنوم3 تا حالا جایی دید/خونده، که لینک بده؟
« آخرین ویرایش: 14 امرداد 1390، 04:20 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
برای گنوم 3 جایی ندیدم ولی برای unity تو fullcircle magazine نوشته بود یادم نیست کدوم شمارش بود

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
همیشه با تغییرات اساسی مخالفت میشه و در مقابلشون ایستادگی میشه. چون انتظار داریم مثل چیزی باشه که انتظار داریم.
اصل حرف دوستان در مورد گنوم شل هست نه گنوم 3.
من گنوم 3/گنوم شل رو یه پیشرفت فوق العاده تو مفهوم میزکار میدونم. چون اگر یک ماه باهاش کار کنین میفهمین چه مفهوم جالبی داره.

نقل‌قول
زور داره دیگه بعد اندی که یک نسخه‌ی جدید میاد، بجای این‌که امکانات جدید بذاره توی دامنت،‌دست و پات رو هم ببنده(مینیمایز، شورتکات و...). جهش ویندوز 7 نسبت به xp کجا، گنوم 3 نسبت به 2 کجا!

مینیمایز؟ اصولا تو مفهوم گنوم شل هیچ نیازی به مینیمایز نیست. اصولا از عمد حذفش کردن. ولی چون در نگاه اول انتظار چیز دیگه ای داریم اون رو یه نقص به حساب میاریم.
یه سری اشکالات داره. مشکل شخصی سازی دلیلش مشخصه. کلی رو اصل میزکار کار کردن و هنوز هم کار داره. اجازه بدید برسه به جایی که همه ایده‌های توسعه دهنده‌ها توش پیاده شده باشه بعد قضاوت کنین.
در ضمن خودمم خیلی باهاش مشکل دارم و با برخی جاهاش مخالفم. ولی به آینده‌ای که برای کاربران تازه وارد داره امیدوارم.
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
1. مک و ویندوز چه ربط به دنیای آزاد داره.
2. مگه چندتا شل گرافیکی داریم؟!! خوب‌هاش: گنوم - کی‌دی‌ای
مک و ویندوز ربطی نداره،‌ولی خیلی ساده، اگه با اینها نمیتونی کنار بیای همیشه اون راه حل هست.
خوبهاش از نظر شما گنوم و کی دی ای مثلا LXDE یا e17 یا Awesome یا OpenBox یا ... اینها هم خیلی وقتها کافین. مثلا من مدتها با openbox کار کردم و هنوز هم ازش استفاده میکنم.

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
هیچی نمی گم و بحث هم نمی خوام بکنم ولی بعد از خوندن متنش یاد غرغر های کاربران تازه کاری که تازه از ویندوز اومدند افتادم!
یک چیز دیگه اگر که الان می گه گنوم ۲ از xfce جلوتره چرا از گنوم ۲ استفاده نمی کنه؟(کسی می دونه چرا؟)
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین B

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 354
یک چیز دیگه اگر که الان می گه گنوم ۲ از xfce جلوتره چرا از گنوم ۲ استفاده نمی کنه؟(کسی می دونه چرا؟)

با توجه به این جمله :
همچنین این بنیان گذار لینوکس تقاضای تجدید پشتیبانی و توسعه ی گنوم ۲ را کرده است

یعنی گنوم ۲ پشتیبانی نمیشه ؛ پس رفته از xfce استفاده کنه که پشتیبانی میشه !! :)

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 921
هیچی نمی گم و بحث هم نمی خوام بکنم ولی بعد از خوندن متنش یاد غرغر های کاربران تازه کاری که تازه از ویندوز اومدند افتادم!

با توجه به این جمله :
همچنین این بنیان گذار لینوکس تقاضای تجدید پشتیبانی و توسعه ی گنوم ۲ را کرده است

یعنی گنوم ۲ پشتیبانی نمیشه ؛ پس رفته از xfce استفاده کنه که پشتیبانی میشه !! :)
در ضمن گنوم ۲ دیگه توسعه داده نمیشه ولی xfce تازه شروع کرده و خوبم داره پیش میره .

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
سلام
درسته اشتباه کردم به اون جملش دقت نکردم! ولی توسعه با جلو بودن فرق می کنه !؟ احتمالا آینده ی نامعلوم(که ممکنه بهتر باشه) رو فدای حال بهتر کرده (هر چند اهداف گنوم ۲ کجا و هاداف xfce کجا!)
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
پاسخ به: لینوس توروالدز گنوم ۳ را افتضاح و بی
« پاسخ #12 : 20 امرداد 1390، 02:23 ب‌ظ »
به نظرم رفتن از kde به گنوم , و بعد از اون به xfce یه نوع ترقی برعکس باشه!! اینجور پیش بره می ره از خط فرمان خالی استفاده می کنه!!!

حالا چرا نرفت رو ینویتی یا یونیتی 2دی!! اگر از اوبونتو نمی خواسته استفاده کنه رو توزیع های دیگه هم نصب می شه؟

در مورد گنوم سه! باید بگم کابر حرفه ای رو عذاب می ده! همین.

اینم که عین من  Wobbly Windows براش از نون شب واجب تره :)
« آخرین ویرایش: 20 امرداد 1390، 02:27 ب‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
اگر گنوم 2 پشتیبانی نشه من لینوکس رو کنار میزارم

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599