انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بررسی پی‌ریزی یک انجمن جامع برای کمک به توسعه جامعه‌ی کاربران نرم‌افزارهای آزاد  (دفعات بازدید: 39481 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
جدایی‌ای قرار نیس اتفاق بیفته!
باید واقع بین بود که پس از مدتی جدایی اتفاق خواهد افتاد حتی به صورت اندک ...

این سایت آشیانه(http://ashiyane.org/forums) از چی استفاده میکنه. نوشته: powerd by alexa
الکسا مگه آمارگیر نیست؟

جهت تقویت روحیه‌ی مدیران انجمن فعلی یک فروم با نسخه‌ی  SMF 1.1.14 که نسخه‌ی smf همین انحمنه پیدا شد(http://forum.worldskills.ir) که می‌تونه دلیلی متقن برای صحت وضعیت فعلی همین انجمن باشه :D

عزیزم اون که نوشته powerd by alexa مربوط به باکس ترافیک رنک هستش نه انجمن  :o
آشیانه از vBulletin استفاده می کنه ...
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین Hadron

• Full Member
  • *
  • ارسال: 150
دوستان چیزی که به نظرم مهمه اینکه مدیران اصلی (که دارای قدرت مطلق اند) نباید توسط کاربرها انتخاب بشند که اصلا این مدیران نباید وجود داشته باشند چون همیشه باعث فساد می شه درثانی اگر کسی مدیر بشه به خاطر همین عنوان مدیر بودن بر دیگر افراد برتری پیدا می کن
1+
بسا سخنی نغز بود

نقل‌قول
لااقل اگر خواستین که مدیری باشه باید تک گروه باشه چون اگر دسته بندی بشه رقابت برای ترفیع بر مهم بودن خواسته ی افراد جامعه ارجح تر می شه و هدف همین مدیران می شه ) دوباره می گم اگر کسی برای افراد مفید باشه می تونه افراد و بالطبع قدرت اون افراد رو جذب کنه(این البته  منوط به اینکه قدرت در دست افراد باشه نه در دست گروهی از افراد ) که خب این افرادی که اینگونه قدرت دارند (قدرتی کاملا پویا و لحظه ای نه مدت دار) می تونند با هم به توافق برسند و تغییرات رو ایجاد کنند
1+
بهتر است همین اول راهی واژه‌هایی مثل مدیر/گروه راهبران/ارشد/... را کنار بگذاریم و بر روی یک مفهوم دمکرات‌تر/مشارکتی‌تر مثل "گروه منتخب کاربران" یا عنوانی مشابه به یک هم‌رایی برسیم
نقل‌قول
نظرتون با تیم مدیریتی ناپایدار چیه؟ مدیرها حالت هیئت مدیره‌ی منتخب کاربرا باشن. بدون هیچ ادمین ثابتی
1+
اگر سازوکار اجرایی برای چنین کاری تعریف بشود که بتوان امتیاز دسترسی واگذار شده به یک کاربر از او توسط گروه کاربری سلب شود روش مناسبی بنظر می‌رسد
« آخرین ویرایش: 17 شهریور 1390، 02:10 ب‌ظ توسط Hadron »

آفلاین maka

• Full Member
  • *
  • ارسال: 205
    • گنودام (Gnudom)
نقل‌قول
به جز همه‌ی اینا که قرار نیست فروم جدید جایگزین فروم فعلی بشه => رقابت در ارائه‌ی خدمات به کاربر
خیر
« آخرین ویرایش: 06 خرداد 1391، 02:19 ب‌ظ توسط maka »

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
آره پس فک کنم mybb بهتر باشه. هم اینکه من با مدیر انجمن p30net صحبت کردم می تونن قالب اختصاصی برای mybb برامون بسازند!
در ضمن صفحه ی اصلی رو هم می تونیم با وردپرس و یا جوملا کار کنیم که به صورت وبلاگ مانند باشه. و هم می تونیم در اونجا ویکی رو هم پیاده کنیم
راستی به نظرتون vps بگیریم بهتر نیست؟

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
من به سروز اختصاصی فکر می کنم
http://www.server4you.com/root-server/
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
بزار اگه کارمون گرفت سرور اجاره کنیم! خرج اضافه لازم نیست به نظرم

آفلاین Mohammad Reza Soltany

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
    • وب نوشته های یک مینی روزنامه نگار
اگه خواستین طرح صفحه ی اول رو بدین من پیاده اش میکنم...ضمنا اگه با mybb پیاده کنین سایت رو خود mybb یه صفحه داره به اسم پرتال که صفحه ی آغازین فروم میشه یه جورایی...یعنی هم میشه مثل یه فروم معمولی صفحه ی ابتدایی فروم رو قرار داد هم میشه از اون صفحه ی پرتال به عنوان صفحه ی آغازین استفاده کرد

آفلاین Mohammad Reza Soltany

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
    • وب نوشته های یک مینی روزنامه نگار
بدون مدیریت نمیشه کاری کرد...
من دوتا پیشنهاد دارم.
یا اینکه بعضی از اعضای ثابت فروم که یه جوری از بقیه حرفه ای تر بنظر میرسن رو به عنوان مدیران اولیه انتخاب کنیم تا ببینیم چطوری اوضاع جلو میره....
یا اینکه اونایی که علاقه مندن مدیر باشن اعلام آمادگی کنن تادر قالب نظرسنجی از بین اونا انتخاب کنیم مدیران سایت رو

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
اگه خواستین طرح صفحه ی اول رو بدین من پیاده اش میکنم...ضمنا اگه با mybb پیاده کنین سایت رو خود mybb یه صفحه داره به اسم پرتال که صفحه ی آغازین فروم میشه یه جورایی...یعنی هم میشه مثل یه فروم معمولی صفحه ی ابتدایی فروم رو قرار داد هم میشه از اون صفحه ی پرتال به عنوان صفحه ی آغازین استفاده کرد
پرتال جای خود ولی من میگیم خود دامنه اصلی به عنوان چیزی شبیه وبلاگ باشه و یا ویکی زیر دامنه بشه مای بی بی

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
  • ارسال: 170
سلام.لطفا توی این پست کسانی که میخان انجمن جدید راه بیفته و میتونن کمک کنن حالا به هر صورتی اعلام آمادگی کنند تا بتونیم یه تصمیم درست و قطعی بگیریم و بفهمیم که سرور رو چی انتخاب کنیمو اینها.
به این صورتم لطفا بنویسید که:
من موافقم و مثلا کمک مالی میکنم و کمک در فلان چیز.
ممنون.لطفا از زدن هرگونه پست اضافی جدا خودداری کنید.
عشق است دنیای متن باز

آفلاین ssaeidd

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 79
  • Im Persian , My land is Iran
از ریشه موافقم . تو زمینه طراحی میتونم کمک کنم
Allow me to introdius myself:
Im PERSIAN
My land is IRAN

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
بچه ها.لطفا به این تاپیک برید و کسانی رو که مییخان کمک کنن.حالا به هر طریقی اینجا اعلام آمادگی کنن تا بتونیم دقیق تر بررسی کنیم در مورد سرور و کارها.فقط لطفا احساسی نباشید و اگه واقعا میتونید کمکی کنید اعلام آمادگی کنید.کمک کردن اجباری نیست و اگه فک میکنین که اگه نیان نام نویسی کنید زشته و این چیزا بدونید اشتباه مییکنید.شما همین که بیاید تو انجمن جدید و باعث معروف شدنش بشین هم خودش یه کمک هست.
اینم آدرس تاپیک سرشماری:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,24287.0.html
عشق است دنیای متن باز

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
برای شروع خودم اول از همه.
من توی انتقال مطالب کمک میکنم. و توی مهر هم کمک مالی میکنم.
عشق است دنیای متن باز

• High Hero Member
  • *
یا اینکه بعضی از اعضای ثابت فروم که یه جوری از بقیه حرفه ای تر بنظر میرسن رو به عنوان مدیران اولیه انتخاب کنیم تا ببینیم چطوری اوضاع جلو میره....
اره این بهتره فقط مدیران اولیه باشن یعنی به صورت کاملا مدت دار و کوتاه و به محض اینکه جمع تشخیص داد به سرعت برکنار باشند ولی نکته ای که مهمه اینه که نباید در تعداد مدیران محدودیتی ایجاد کرد منتها با حرفه ای تر هم مخالفم این یعنی نخبه گرایی و سراغاز بدبختی های دیگره در واقع فقط با مدیران اولیش موافقم
هرچند هنوز منتظرم بدونم که مدیر چه کاری می تونه بکنه که ما (گروه) نمی تونیم بکنیم
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!

• High Hero Member
  • *
بزار اگه کارمون گرفت سرور اجاره کنیم! خرج اضافه لازم نیست به نظرم
اره برای همین هم گفتم که فکر می کنم اگر برای الان بود که به عنوان پیشنهاد مطرح می  کردم