انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بررسی پی‌ریزی یک انجمن جامع برای کمک به توسعه جامعه‌ی کاربران نرم‌افزارهای آزاد  (دفعات بازدید: 39491 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
در مورد دکمه‌ی تشکر هیچ دلیل موجهی برای وجود داشتنش مطرح نشد و از لحاظ امنیتی هم ایجاد مشکل می‌کرد.
دکمه‌ی تشکر یا منفی و مثبت اولا باعث پست جلوگیری از ارسال پست اضافه‌ای برای تشکر میشه (چون ما ایرانی‌ها آدم‌ها مودبی هستیم حتما باید تشکر کنیم :) ) که دنبال و مرور کردن بهتر تاپیک‌ها رو در آینده به همراه داره. تشکر یه جور ارزش گذاری هم هست یعنی پستی که پایینش تشکر زیادی خورده یعنی مفید هست.
نقل‌قول
تا حالا نه تنها هیچ دلیلی برای بد بودن smf، این شاهکار دنیای آزاد مطرح نشد، بلکه هیچ برتری‌ای هم از جانب cmsهای دیگه مشاهده نشد.
میشه چندتا سایت معتبر نام ببرید که از این شاهکار دنیای آزاد استفاده می‌کنند؟ SMF 2 که چند ماهی هست منتشر شده رو تست نکردم ولی این نسخه به زمان داناسورها تعلق داره. الان کلی وب پیشرفت کرده :)
نقل‌قول
اگه هم منظورتون مطالب غیر مرتبط از سوی کاربرانی با یک پسته که عموما فارسی هم نیستن، بررسی شده و همه‌ی این‌ها افراد واقعی هستن (عمدتا از کشورهایی چون چین و…) که در ازای دریافت حقوق مبادرت به این کار می‌ورزند و به هیچ عنوان نمی‌شه جلوشون رو گرفت. ما این مشکل رو در فروم‌های دیگه هم داریم.
این‌ها بات هستند و نه انسان. من مشکل اسپم‌ها رو توی چند فروم مثل فروم آریوس داشتم. Captcha قابل کرک هست. کافیه موقع ثبت‌نام یه سوال پرسیده بشه مثلا حاصل ۲ + ۳ یا تایپ Ubuntu به فارسی
نقل‌قول
بعد اگه کسی با ظاهر سایت مشکل داره یه تم خوب بسازه و ارائه بده.
SMF 1 دیگه ویرانه هست و با طراحی پوسته مشکلاتش رفع نمیشه.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
ببینید دوستان: ایده آقا رضا خوبه ولی باید کل کاربران لینوکس از جمله دبیان سوزه اوبونتو آرچ فدورا و... برن زیر مجموعه اون سایت. که این شکلی میشیم یه سایت لینوکسی واحد متمرکز و قدرتمند در ایران.
این ایده مستلزم یک همکاری بسیار گسترده و بزرگه. جوری که وقتی یه نفر می خواد وارد لینوکس بشه همه بگن برو فلان فروم یا سایت از شیر مرغ تا جون آدمیزاد هست
من اینو نمیپسندم.ما باید خودمون کارا رو انجام بدیم.روزی که فکر اینکار به سرمون افتاد فقط خودمون بودیمو خودمون.
الان به نظر بنده:کار که به اینجا رسیده جای سو استفاده هستش.قصد جسارت ندارم ولی اگه ما بریم زیر نظر لینوکس ریویو ما(اعضای حرفه ای سایت.خودمو منظورم نیس چون من تازه کارم)باعث قوی شدن سایت ینفر دیگه میشیم.لی ما هدفمون این نیست.اگه اون دوستان یا سایت هعای مشابه دوست دارن فعالیتی کنن میتونن بیان تو انجمن تازه تاسیس و اونجا کاراشونو بکنن و راهنماییشونو انجام بدن.ضمنا بنده زیاد با اینکه سایت مفیدی مثل لینوکس ریوی انجمن داشته باشهع موافق نیستم.آخه از رسالت دور میشه بنظرم.
(بازم معذرت میخام اگه کسی ناراحت شد.فقط خواستم مثال زده باشم وگرنه قصد جسارت به عیچ عنوان نداشتم)
+1
آره منم با این حرف موافقم ما نباید استقلال خودمون رو از دست بدیم ولی پذیرش کمک از سوی دیگران به معنای از دست دادن استقلال نیست ما می تونیم شرایط خود مون رو (چیزی که بعدا معلوم میشه) به صورت عمومی منتشر کنیم و هر کسی که خواست (من جمله لینوکس ریویو) بیاد پشتیبانی و خدمات دهی یک یا چند تا از زیردامنه ها رو به عهده بگیره
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

• High Hero Member
  • *
دوستان چیزی که به نظرم مهمه اینکه مدیران اصلی (که دارای قدرت مطلق اند) نباید توسط کاربرها انتخاب بشند که اصلا این مدیران نباید وجود داشته باشند چون همیشه باعث فساد می شه در باره ی انتخاب ادمین توسط کاربرها به این گفته ی مالاتستا درباره ی دموکراسی توجه کنید :
« "حکومت مردم" خیر ، زیرا این حکومت متضمن امری است که هرگز اتفاق نمی افتد ، یعنی یک دلی کامل اراده ی تمام افراد است که از آنها مردم می سازد .
اگر از "حکومت اکثریت مردم" صحبت کنیم به حقیقت نزدیک ترست . این به معنای وجود اقلیتی است که در برابر اراده ی دیگان یا باید طغیان کند یا تسلیم شود.
اما هرگز اینطور نیست که نمایندگان اکثریت مردم نظر یکسانی درباره ی همه ی مسائل داشته باشند ؛ پس لازم است دوباره به این نظام اکثریت مراجعه کنیم و بنابراین با گفتن "حکومت اکثریت انتخاب شدگان توسط انتخاب کنندگان " بازهم به حقیقت نزدیکتر خواهیم شد
که این کماکان هرچه بیشتر به حومت اقلیت شبیه می شود.
پس اگر کسی شیوه ای که با آن انتخابات برگزار می شود ، این که چگونه احزاب سیاسی و ائتلافات پارلمانی شکل می گیرید و این که چگونه قوانین تنظیم می شوند ، رای می آورند و به کار می روند را تحلیل کند ، فهم آنچه پیشتر با تجربه ی کلی تاریخی ثابت شده آسان خواهد بود : این تجربه که حتی در دموکراتیک ترین دموکراسی ها همیشه اقلیت کوچکی حاکم است که اراده ومنافعش را با زور تحمیل می کند....»
در واقع می خوام بگم که قدرت مطلق در دست یک نفر نباید باشه
درثانی اگر کسی مدیر بشه به خاطر همین عنوان مدیر بودن بر دیگر افراد برتری پیدا می کنه (لا اقل اگر خواستین که مدیری باشه باید تک گروه باشه چون اگر دسته بندی بشه رقابت برای ترفیع بر مهم بودن خواسته ی افراد جامعه ارجح تر می شه و هدف همین مدیران می شه ) دوباره می گم اگر کسی برای افراد مفید باشه می تونه افراد و بالطبع قدرت اون افراد رو جذب کنه(این البته  منوط به اینکه قدرت در دست افراد باشه نه در دست گروهی از افراد ) که خب این افرادی که اینگونه قدرت دارند (قدرتی کاملا پویا و لحظه ای نه مدت دار) می تونند با هم به توافق برسند و تغییرات رو ایجاد کنند
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!

آفلاین Mohammad Reza Soltany

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
    • وب نوشته های یک مینی روزنامه نگار
من قالب اوبونتو دیدم توی سیستم mybb

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
دوستان اگه ممکنه از هر کدوم (mybb و...) یک سایت برای نمونه مثال بزنید که داره الان از این سیستمها استفاده میکنه. ببینیم چه جورین

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
نقل‌قول
به نظرم بهترین کار مدارا کردن با مدیران (درکشون کنید)
درک؟
میشه بیشتر توضیح بدین

نقل‌قول
و متقاعد کردن‌شون به نیاز به یه تغییر کلی و گرفتن دسترسی‌های کافی هست
بعد یک هفته اقا اومده میگه smf شاهکار دنیای نرم افزار ازاده

« آخرین ویرایش: 28 فروردین 1391، 08:49 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
نقل‌قول
زیاد هم روبراه کردن این سایت کار پیچیده‌ای نیست. پایگاه‌داده انجمن‌ها رو میشه با اسکریپت‌هایی که وجود داره به مثلا phpBB 3 تبدیل کرد. صفحه اول رو هم میشه با CMS مثل Drupal یا SliverStripe کار کرد.
سطح دسترسی میخواد که فقط مدیر داره
« آخرین ویرایش: 28 فروردین 1391، 08:49 ب‌ظ توسط Dream »

• High Hero Member
  • *
آره اگر که قرار باشه تیم لینوکس ریویو با ما همکاری کنند دلیلی نداره که حتما (به حتما توجه کنید) از همون دامنه linuxreview استفاده بشه !
فکر می کنم که بر طبق آرا همون fsforums از بقیه بهتره (۳از ۸ رای تا کنون) می گم اگر موافق باشید ثبت بشه ؟

• High Hero Member
  • *
این که phpbb
http://forum.fedoraproject.ir/
mybb چیزی از فروم های گنو/لینوکسی و ایرانی یادم نمی یاد

آفلاین Mohammad Reza Soltany

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
    • وب نوشته های یک مینی روزنامه نگار
forum.gorganiha.net
این یه مدل فروم با mybb
و این هم همین طور که البته تازه شروع به کار کرده
forum.cafejavani.ir

آفلاین iman23

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 391
mybb چیزی از فروم های گنو/لینوکسی و ایرانی یادم نمی یاد
حتما نباید در رابطه با لینوکس باشه مهم این که اون انجمن از نظر سیستمی که انتخاب کرده قوی باشه

به نظر من mybb خیلی بهرته

هم از نظر پشتیبانی که واقعا هیچی کم نداره http://community.mybbiran.com

هم از نظر کارایی (چه برای ادمین و چه برای کاربران )

از نظر پلاگین ها و کد ها و قالب ها هم که واقعا در سطح بالایی جای داره

از نظر امنیت هم که (نمی خوام تبلیغ کنم اما دیده شده که فروم های هک و امنیت هم این انجمن ساز رو انتخاب کردن )

قصد تبلیغ ندارم اما به نظرم انجمن هایی که از این سیستم استفاده می کنن و موفق هم هستند اینا هستند :( منظور از موفق . موفقیت سیستم انجمن ساز هست که کم نیاورده )

http://forum.freedownload.ir
http://community.mybbiran.com/index.php
http://www.nopotm.ir/forum
http://forum.iran-fun.ir/forum.php

همچنین این هم یک قالبی برای اوبونتو که برای دانلود رایگان گذاشته شده ( دقت کنید که تازه روش کار نشده )
http://www.awesomestyles.com/mybb-themes/demo/ubuntubb

قالب های اختصاصی هم که جای خودشونو دارند

در ضمن phpbb در سطوح بالا تر کم می یاره
« آخرین ویرایش: 17 شهریور 1390، 12:05 ب‌ظ توسط Ǝ2MA3N »

آفلاین Hadron

• Full Member
  • *
  • ارسال: 150
گوگل: