انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بررسی پی‌ریزی یک انجمن جامع برای کمک به توسعه جامعه‌ی کاربران نرم‌افزارهای آزاد  (دفعات بازدید: 39480 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
  • ارسال: 170
من پیشنهاد میکنم فروم جدید بشه یه ساب دامین توی لینوکس ریویو...مدیران اون سایت که فعالن...اون سایت هم شناخته شده است...هر فروم تخصصی هم که بخوایم میشه اونجا راه انداخت...آدرسش هم خوبه
مثلا
forum.linuxreview.ir
به قول دوستمون دریم.نباید بریم زیر نظر کسی.بلکه اونها اگه دوست داشتن بیان با ما همکاری کنن.اینجوری هم برا اونا بهتره هم ما.
عشق است دنیای متن باز

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
نقل‌قول
4. فعلاً که جناب آموزگار آنلاینه و تماشاچی، تا واراده بحث نشه نمی‌شه دقیق اظهار نظر کرد Cool

بله... تصمیم مهمیه و منتظرم ببینم دوستان چه نظراتی دارن و به چه نتیجه ای میرسن...
قبول بفرمایین که صحیح نیست ما اینجا از پروژه خودمون حرف بزنیم...  ویرایش  : ما چند ماه پیش در مورد این پروژه نظر سنجی گذاشتیم و نظرات کاربران رو جمع آوری میکنیم...  ;)
 در هر حال شاهد تصمیم گیری دوستان هستم...
ضمنا من این تاپیک رو بعنوان یکی از اعضای انجمن اوبونتو دارم میبینم :)

ویرایش : راستی... تصمیم گیری‌های لینوکس ریویو تیمی هست و تصمیم گیری به عهده من نیست.  ;)
« آخرین ویرایش: 17 شهریور 1390، 01:58 ق‌ظ توسط Masoud.m »
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
اتفاقا من یادمه که همه‌ی این‌ها بررسی شد:

در مورد دکمه‌ی تشکر هیچ دلیل موجهی برای وجود داشتنش مطرح نشد و از لحاظ امنیتی هم ایجاد مشکل می‌کرد.
تا حالا نه تنها هیچ دلیلی برای بد بودن smf، این شاهکار دنیای آزاد مطرح نشد، بلکه هیچ برتری‌ای هم از جانب cmsهای دیگه مشاهده نشد.
اگه منظورتون از اسپم سوالای تابلوی تازه‌کارهاست، باید بگم که فروم برای اسپمه. اگه یه مجموعه‌ی منظم می‌خواین باید کار با ویکی رو یاد بگیرین.
اگه هم منظورتون مطالب غیر مرتبط از سوی کاربرانی با یک پسته که عموما فارسی هم نیستن، بررسی شده و همه‌ی این‌ها افراد واقعی هستن (عمدتا از کشورهایی چون چین و…) که در ازای دریافت حقوق مبادرت به این کار می‌ورزند و به هیچ عنوان نمی‌شه جلوشون رو گرفت. ما این مشکل رو در فروم‌های دیگه هم داریم.
بعد اگه کسی با ظاهر سایت مشکل داره یه تم خوب بسازه و ارائه بده.
منظور از عبارت عضو جدید رو هم متوجه نشدم

آقا دانیال وب سراسر اشکال هست.اونوقت شما اینقد راحت از کنار اینها میگزرید؟
بنظرتون نبود دکمه تشکر یا یه چیز تو این مایه کم اهمیته؟اینکه ان همه پست نامربوط زده میشه که عالی یا +۱ یا امثالهم.برای رسیدن به یه جواب درست باید بیستا اینارو رد کنی تا به جواب برسی.
این همه تاپیک که به قول شما یه عده تازه کار درست میکنن فکر میکنی برای چیه؟بعد فکر میکنی به چنتاش درس و درمون پاسخ داده میشه؟
مگه یه فروم فقط برای حرفه ایا هست که شما میگید یه سری سوالای تابلوی تازه کار؟
من واقعا از طرز جواب دادن شما متاسف شدم.امیدوارم باقی اعضای اوبتو و مدیران مثل شما فکر نکنند.گرچه آقا مهدی که میدونم خیلی برای این وب زحمت کشیدن با کپی/پیست کردن یه مطلب به سوالات و انتقادات و پیشنهاد ما جواب دادن.واقعا حیف از این فروم که به انجا رسید
عشق است دنیای متن باز

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
هزینه ها رو خودمون میتونیم بدیم.چن نفر داوطلب بشن و کمک مالی کنن.هرکش هرچقدر دوس داره.اجباریم نیست.با این حرفم که درخواست دسترسی میخان موافق نیستم.پولی که داده میشه در راستای کمک کردن به راه این فرهنگ اوپن سورس هستش و کمک و مشارکت همگانی.اگه قرار باشه هرکس پول بده یه کاره بشه که فایده نداره.من تحقیق کردم.یه سایت که بخایم بسازیم با سرور لینوکس که بشه پی اچ پی یا مای بی بی رو روش نصب کرد سالانه ۳۰ هزارتومن میخاد.البته من توی راه اندازی سایت سر رشته ای ندارم.ولی فک نمیکنم کلا زیاد بشه.با مشارکت همگانی میشه به خیلی جاها رسید
عشق است دنیای متن باز

آفلاین maka

• Full Member
  • *
  • ارسال: 205
    • گنودام (Gnudom)
ببینید دوستان: ایده آقا رضا خوبه ولی باید کل کاربران لینوکس از جمله دبیان سوزه اوبونتو آرچ فدورا و... برن زیر مجموعه اون سایت. که این شکلی میشیم یه سایت لینوکسی واحد متمرکز و قدرتمند در ایران.
این ایده مستلزم یک همکاری بسیار گسترده و بزرگه. جوری که وقتی یه نفر می خواد وارد لینوکس بشه همه بگن برو فلان فروم یا سایت از شیر مرغ تا جون آدمیزاد هست

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
ببینید دوستان: ایده آقا رضا خوبه ولی باید کل کاربران لینوکس از جمله دبیان سوزه اوبونتو آرچ فدورا و... برن زیر مجموعه اون سایت. که این شکلی میشیم یه سایت لینوکسی واحد متمرکز و قدرتمند در ایران.
این ایده مستلزم یک همکاری بسیار گسترده و بزرگه. جوری که وقتی یه نفر می خواد وارد لینوکس بشه همه بگن برو فلان فروم یا سایت از شیر مرغ تا جون آدمیزاد هست
من اینو نمیپسندم.ما باید خودمون کارا رو انجام بدیم.روزی که فکر اینکار به سرمون افتاد فقط خودمون بودیمو خودمون.
الان به نظر بنده:کار که به اینجا رسیده جای سو استفاده هستش.قصد جسارت ندارم ولی اگه ما بریم زیر نظر لینوکس ریویو ما(اعضای حرفه ای سایت.خودمو منظورم نیس چون من تازه کارم)باعث قوی شدن سایت ینفر دیگه میشیم.لی ما هدفمون این نیست.اگه اون دوستان یا سایت هعای مشابه دوست دارن فعالیتی کنن میتونن بیان تو انجمن تازه تاسیس و اونجا کاراشونو بکنن و راهنماییشونو انجام بدن.ضمنا بنده زیاد با اینکه سایت مفیدی مثل لینوکس ریوی انجمن داشته باشهع موافق نیستم.آخه از رسالت دور میشه بنظرم.
(بازم معذرت میخام اگه کسی ناراحت شد.فقط خواستم مثال زده باشم وگرنه قصد جسارت به عیچ عنوان نداشتم)
عشق است دنیای متن باز

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
من اینو نمیپسندم.ما باید خودمون کارا رو انجام بدیم.روزی که فکر اینکار به سرمون افتاد فقط خودمون بودیمو خودمون.
الان به نظر بنده:کار که به اینجا رسیده جای سو استفاده هستش.قصد جسارت ندارم ولی اگه ما بریم زیر نظر لینوکس ریویو ما(اعضای حرفه ای سایت.خودمو منظورم نیس چون من تازه کارم)باعث قوی شدن سایت ینفر دیگه میشیم.لی ما هدفمون این نیست.اگه اون دوستان یا سایت هعای مشابه دوست دارن فعالیتی کنن میتونن بیان تو انجمن تازه تاسیس و اونجا کاراشونو بکنن و راهنماییشونو انجام بدن.ضمنا بنده زیاد با اینکه سایت مفیدی مثل لینوکس ریوی انجمن داشته باشهع موافق نیستم.آخه از رسالت دور میشه بنظرم.
(بازم معذرت میخام اگه کسی ناراحت شد.فقط خواستم مثال زده باشم وگرنه قصد جسارت به عیچ عنوان نداشتم)
ولی به نظرم اگه کل کاربران لینوکسی واحد بشن قدرت بیشتری خواهند داشت
خلاصه اگه کسی نمی خواد بره زیر مجموعه سایت لینوکس رویو پس بسم الله کار خودتون رو انجام بدین و تاپیک های مفید رو ثبت کنین
من در رابطه با زیر مجموعه شدن سایت هیچ نظری ندارم

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
راجع به اینکه واحد بشیم منم موافقم ولی اینکه زیر مجموعه بشیم اصلا.
بچه ها ما احتیاج دارم بدونیم چه کسانی میخان که انجمن جدید راه بیفته و همکاری میکنن برا همین بنده یه تا‍یک درست میکنم.و توی ‍ست بعد آدرسشو میزارم
عشق است دنیای متن باز

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
ببینید اینکه هیچ ادمینی وجود نداشته باشه اصلا درست نیست
به نظر من:
1- گروه چند نفره ادمین (3 الی 4 نفر): از طرف خود کاربرا انتخاب بشن. هر کاری که میکنن باید با مشورت اعضا باشه
1- گروه مسئولان فنی که دسترسی ادمین دارند و خلاصه به همه چی دسترسی دارند اما حق مدیریت ندارند (یعنی نمی تونن ویرایش کنند یا اینکه حذف یا قفل کنند)
3- گروه همکاران بخش: در واقع مسئولان بخش هستن و از طرف ادمینان انتخاب می شن که باید کاربران فعالی باشن

ادمینان هم هر یک سال  (یا کمتر)عوض شن یا اگه خوب تونستند وظیفشون رو اجرا کنند با نظر کاربرا ادامه بدن

آفلاین maka

• Full Member
  • *
    • گنودام (Gnudom)
راجع به اینکه واحد بشیم منم موافقم ولی اینکه زیر مجموعه بشیم اصلا.
بچه ها ما احتیاج دارم بدونیم چه کسانی میخان که انجمن جدید راه بیفته و همکاری میکنن برا همین بنده یه تا‍یک درست میکنم.و توی ‍ست بعد آدرسشو میزارم
+1
« آخرین ویرایش: 06 خرداد 1391، 02:21 ب‌ظ توسط maka »

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
در مورد دکمه‌ی تشکر هیچ دلیل موجهی برای وجود داشتنش مطرح نشد و از لحاظ امنیتی هم ایجاد مشکل می‌کرد.
تا حالا نه تنها هیچ دلیلی برای بد بودن smf، این شاهکار دنیای آزاد مطرح نشد، بلکه هیچ برتری‌ای هم از جانب cmsهای دیگه مشاهده نشد.
](*,)
« آخرین ویرایش: 28 فروردین 1391، 08:46 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین mozo68

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414

آفلاین mozo68

• Sr. Member
  • *
اگه وقت کردیم پستای آموزشی اینجا رو با ذکر منبع اونجا مرتب کنیم

آفلاین mozo68

• Sr. Member
  • *

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
دوستان گلم نمی‌خوام منصرف‌تون کنم ولی ساختن سایت جدید همیشه مشکل رو حل نمی‌کنه. چندتا مورد در نظر بگیرید:

این سایت به اندازه کافی شناخته شده‌ست و بازدیدکننده‌های خودش رو داره. باید ماه‌ها بگذره تا سایت جدیدی که راه‌اندازی می‌کنید به طور نسبی توسط جامعه کاربری شناخته بشه.
این سایت روی سرورهای Canonical هست که توی قدرت و سرعت‌شون هیچ بحثی نیست. به این فکر کردین مثلا ۴ سال دیگه که پست‌ها و بازدیدهای انجمن‌تون زیاد شد هزینه‌ی هاست‌ش از کجا تامین میشه؟
اگر فقط یه فروم می‌خواین چرا توی تکنوتاکس فعالیت نمی‌کنید؟ از phpBB 3 قدرت گرفته، طراحی مدرن و استانداردی داره. ناظم‌هاش هم خوبن. اگر با بخش‌بندی فروم‌ها مشکل دارین که اون رو هم می‌تونید با صاحب سایت بحث کنید، نیازی به ساخت سایت جدید نیست :)

به نظرم بهترین کار مدارا کردن با مدیران (درکشون کنید) و متقاعد کردن‌شون به نیاز به یه تغییر کلی و گرفتن دسترسی‌های کافی هست. زیاد هم روبراه کردن این سایت کار پیچیده‌ای نیست. پایگاه‌داده انجمن‌ها رو میشه با اسکریپت‌هایی که وجود داره به مثلا phpBB 3 تبدیل کرد. صفحه اول رو هم میشه با CMS مثل Drupal یا SliverStripe کار کرد.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me