انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بررسی پی‌ریزی یک انجمن جامع برای کمک به توسعه جامعه‌ی کاربران نرم‌افزارهای آزاد  (دفعات بازدید: 39492 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
لطفا در نظرسنجی http://linuxreview.ir/ در رابطه با "نظر شما در مورد راه اندازی انجمن برای سایت؟" هم شرکت کنید این سایت واقعا مفیده
من میبینم که حرف داره زیاد میشه اینو گفتم
اتفاقا نکته ی خوبیه چرا به این نمی پردازید ؟ نظرتون چیه؟ که هم از فروم و هم از اعتبار و معروفیت (به دست آمده)این دوستان استفاده بشه ؟
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
  • ارسال: 170
در ضمن یه نکته خیلی مهم اینکه یه گروه باید جمع بشن و پست های مفید رو انتقال بدن!
من به آماده هستم برای اینکار.فقط همینطور که دوستمون گفتن باید گروه بشیم که تقسیم کار بشه.
عشق است دنیای متن باز

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
حالا اگه لینوکس‌ ریویویی‌ ها هم معتقدن که باید فرم جدیدی داشت به ما بپیوندن.

می دونم ولی میگم وقتی چیزی مثل تکنوتاکس داره به خوبی فعالیت می کنه چرا ما باید مثل اون رو ایجاد کنیم؟!
:o
دوستان شما هم با این نظر موافقید؟ تکنوتاکس رو میگم.

فرم مدیریت: مشارکتی و غیرریاستی: کاربرمحور
« آخرین ویرایش: 28 فروردین 1391، 08:41 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
نقل‌قول
حالا اگه لینوکس‌ری‌ویویی‌ها هم معتقدن که باید فرم جدیدی داشت به ما بپیوندن.
شدیدا با این حرف موافقم.اگه اونام بیان.میشه یه تیم قوی و یه وب قوی ساخت.(هم اونا هم سایتای دیگه.میشه از همکاری همه استفاده کرد)
عشق است دنیای متن باز

آفلاین Saeed D

• Full Member
  • *
به نظر من انجمن نیاز به 1 تا 3 نفر به عنوان admin یا مدیر ارشد داره که امور فنی و مدیریت کلی و تصمیم گیری های اصلی را بر عهده داشته باشن.
هر تالار نیاز به یک کاربر با تجربه و متخصص در همان موضوع داره. مثلا دوستانی هستند در زمینه گرافیک و هنر تخصص دارن بشن مدیر همون بخش و در عین حال ناظم تالار هم باشن. تاپیک های بی مورد پاک بشه. با بی قانونی برخورد بشه. یه نفر تخصص شبکه داره بشه مدیر بخش شبکه و ...
مدیرها هم 6 ماه یا کمتر یا بیشتر تعویض بشن.

نظر منم همینه.با این تغییر که ادمین یه نفر باشه.ولی نظر نظر کل کاربرا باشه.وگرنه میشه همین چیزی که الان هستش.
با اینکه مدیرا هر شیش ماه عوضشن و هر کس که تو هر زمینه ای تخصص داره بشه مدیر همونجا هم موافقم.ضمنا پاک کردن یا بلاک کردن یا قفل کردنم با نظر تمامی مدیران انجام بشه.
عشق است دنیای متن باز

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
در ضمن یه نکته خیلی مهم اینکه یه گروه باید جمع بشن و پست های مفید رو انتقال بدن!
من که آماده هستم برای اینکار. فقط همینطور که دوستمون گفتن باید گروه بشیم که تقسیم کار بشه.
اول باید این پست‌ها رو مشخص کرد.
پیشنهاد من اینه که هرکسی 10(کمتر یا بیشتر) تا تاپیک به نظر خودش مفید رو جمع کنه و توی اینجا (یا توی یک تاپیک جدید) لینک بدیم تا بعد.
این اولین کار مشارکتی‌مونه. اگه پیش بردیمش یعنی همتی هست اگه نه که یعنی همش باد هوا بوده!

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
نه من که با تکنو تاکس موافق نیستم خیلی در هم برهمه چندوقت پیش یکی ار ادمای اونجا پاشده بود اومده بود اینجا (از دست اونجا فرار کرده بود به اینجا پناه  اورده بود) ! فکر نکنم که کار ما مثل تکنو تاکس بشه !(لا اقل امیدوارم) تکنوتاکس یک مرجع عمومیه همه چی داره ولی همونطوری که توی انتخاب دامنه گفتم بهتره که انجمن ها جدا باشه و فقط زیر یک دامنه اصلی باشه و به طور مستقل با زیر دامنه های دیگه ارتباط داشته باشه و پست ها مخلوط نشن!
به نظر من هر سازمان دهی ۴ تا ویژگی باید داشته باشه : ۱-کوچک باشه (که نیاز به سلسله مراتب نداشته باشه) ۲-داوطلبانه باشه ۳-کارکردی باشه (یعنی به خاطر هدف مشخص و معینی تشکیل شده باشه) ۴- موقتی باشه (یعنی به محض اینکه به هدف رسید نابود بشه تا از سواستفاده های احتمالی در امان باشه-مثلا مثل شوری انقلاب فرهنگی که به هدفش رسیده ولی هنوز هست چون یک عده دارند ازش سود می برند- به هرحال این قسمتش بدرد ما نزیاد می خوره)

نقل‌قول
حالا اگه لینوکس‌ری‌ویویی‌ها هم معتقدن که باید فرم جدیدی داشت به ما بپیوندن.
شدیدا با این حرف موافقم.اگه اونام بیان.میشه یه تیم قوی و یه وب قوی ساخت.(هم اونا هم سایتای دیگه.میشه از همکاری همه استفاده کرد)
آره همکاری عامل مهمیه منتها نباید بزاریم که کسی که پول می ده برما ریاست کنه (قدرت باید در دست همه باشه-البته تا جایی که امکان داره)
من که آماده هستم برای اینکار. فقط همینطور که دوستمون گفتن باید گروه بشیم که تقسیم کار بشه.
اول باید این پست‌ها رو مشخص کرد.
پیشنهاد من اینه که هرکسی 10(کمتر یا بیشتر) تا تاپیک به نظر خودش مفید رو جمع کنه و توی اینجا (یا توی یک تاپیک جدید) لینک بدیم تا بعد.
این اولین کار مشارکتی‌مونه. اگه پیش بردیمش یعنی همتی هست اگه نه که یعنی همش باد هوا بوده!
می دونی فکر نکنم که الان موقع اینکار باشه اینکار رو باید بزاریم برای بعدا که یک انجمن برای خودمون داشتیم چون بعدا خود کاربرها می تونند این محتوی رو دوباره تولید کنند
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین Mohammad Reza Soltany

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
    • وب نوشته های یک مینی روزنامه نگار
mybb بهتره....از لحاظ پشتیبانی و پلاگین ها و قالب ها پشتیبانی خوبی به زبان فارسی میشه ازش

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
نقل‌قول
به نظر من انجمن نیاز به 1 تا 3 نفر به عنوان admin یا مدیر ارشد داره که امور فنی و مدیریت کلی و تصمیم گیری های اصلی را بر عهده داشته باشن.
اونوقت فرقش با وضعیت فعلی چی میشه؟
یکی دوسال فعالند بعد عروس/داماد میشن و...، میشه همین آش و همین کاسه
مگر ابنکه همون طور که گفتین: «مدیرها هم 6 ماه یا کمتر یا بیشتر تعویض بشن»
نقل‌قول
با این تغییر که ادمین یه نفر باشه
1-
نقل‌قول
ولی نظر نظر کل کاربرا باشه
1+
« آخرین ویرایش: 28 فروردین 1391، 08:42 ب‌ظ توسط Dream »

• Full Member
  • *
من پیشنهاد میکنم فروم جدید بشه یه ساب دامین توی لینوکس ریویو...مدیران اون سایت که فعالن...اون سایت هم شناخته شده است...هر فروم تخصصی هم که بخوایم میشه اونجا راه انداخت...آدرسش هم خوبه
مثلا
forum.linuxreview.ir

آفلاین maka

• Full Member
  • *
  • ارسال: 205
    • گنودام (Gnudom)
دوستان من هم موافق phpbb هستم ولی نکته اینکه من قالب درست و حسابی پیدا نکردم. مگر اینکه کسی بتونه قالب اختصاصی طراحی کنه
اما مزیت mybb اینکه قالب های بهتری نسبت به phpbb داره از نظر من

• Full Member
  • *
من پیشنهاد میکنم فروم جدید بشه یه ساب دامین توی لینوکس ریویو...مدیران اون سایت که فعالن...اون سایت هم شناخته شده است...هر فروم تخصصی هم که بخوایم میشه اونجا راه انداخت...آدرسش هم خوبه
مثلا
forum.linuxreview.ir یاubuntu.linuxreview.ir

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
تو این زمینه می‌تونم کمک کنم. چون این CMS دیگه جواب‌گو نیست ابتدا سیستم انجمن‌ها رو تبدیل می‌کنیم به یه ابزار بهتر مثل phpBB که اسکریپت آماده برای تبدیل کل پایگاه داده وجود داره؛ و بعد هم یه فکری برای طراحی صفحه اول میکنیم. مدیران انجمن و مخصوصا آقای مهدی حسن‌پور تا این‌جا کار بسیار بزرگی رو انجام دادن که من ازشون تشکر می‌کنم.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اتفاقا من یادمه که همه‌ی این‌ها بررسی شد:

در مورد دکمه‌ی تشکر هیچ دلیل موجهی برای وجود داشتنش مطرح نشد و از لحاظ امنیتی هم ایجاد مشکل می‌کرد.
تا حالا نه تنها هیچ دلیلی برای بد بودن smf، این شاهکار دنیای آزاد مطرح نشد، بلکه هیچ برتری‌ای هم از جانب cmsهای دیگه مشاهده نشد.
اگه منظورتون از اسپم سوالای تابلوی تازه‌کارهاست، باید بگم که فروم برای اسپمه. اگه یه مجموعه‌ی منظم می‌خواین باید کار با ویکی رو یاد بگیرین.
اگه هم منظورتون مطالب غیر مرتبط از سوی کاربرانی با یک پسته که عموما فارسی هم نیستن، بررسی شده و همه‌ی این‌ها افراد واقعی هستن (عمدتا از کشورهایی چون چین و…) که در ازای دریافت حقوق مبادرت به این کار می‌ورزند و به هیچ عنوان نمی‌شه جلوشون رو گرفت. ما این مشکل رو در فروم‌های دیگه هم داریم.
بعد اگه کسی با ظاهر سایت مشکل داره یه تم خوب بسازه و ارائه بده.
منظور از عبارت عضو جدید رو هم متوجه نشدم
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
مثلا forum.linuxreview.ir
1.مخالفم که دست به دامان کسی بشیم. 2. اسم linuxreview هم مشکل داره. 3. لینوکس؟
4. فعلاً که جناب آموزگار آنلاینه و تماشاچی، تا واراده بحث نشه نمی‌شه دقیق اظهار نظر کرد 8)
« آخرین ویرایش: 28 فروردین 1391، 08:45 ب‌ظ توسط Dream »