انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: GeForce 5200 و یک اعتراف....  (دفعات بازدید: 8039 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Spring Water

• Full Member
  • *
  • ارسال: 208
GeForce 5200 و یک اعتراف....
« : 30 مهر 1386، 07:57 ب‌ظ »
سلام.
یک سوال داشتم....اطفا دعوام نکنین که فروم رو نگشتم چون گشتم ولی هرچی بود جواب نداد....
من روی کامپیوتر محل کارم یک کارت گرافیک GeForce  5200 دارم ولی متاسفانه به هیچ وجه نمیتونم اوبونتو رو نصب کنم...حتی live  هم بالا نمی یاد و در هنگام بالا اومدن سیستم (منظورم مرحله ای هستش که نوار نارنجی رنگ از چپ به راست در حال پر شدن هستش) سیستم متوقف میشه.......cpu من 32 بیتی هستش...هم به اینترنت سرعت بالا و هم به سی دی هما دسترسی دارم.... میشه کمکم کنین؟؟؟؟

راستشو بخواین میخوام اعتراف کنم.... کامپیوترم کارت گرافیک on Board هم داره....با اون اوبونتو رو نصب کردم و بعد از بالا اومدن ؛ کارت گرافیک GeForce  5200 رو دوباره روش نصب کردم و باز هم بالا نیومد....لطفا نخندین بهم....دوباره با کارت گرافیک on Board اومدم بالا و اول درایورهای این کارت گرافیک و بلافاصله کارت گرافیک GeForce  5200 رو نصب کردم... بعد از اولین restart دیگه کامپیوترم با هیچ کدوم از کارت گرافیک هام بالا نمی یاد.....با GeForce  5200 که در همون مرحله که بالا توضیح دادم متوقف میش و on Board هم بعد از ‍یشروی در مراحل بالا اومدن کامپیوتر error ای میده که میگه xserver  مشکل دار شده و بعد هم ۱ کم پیشروی میکنه و یک عالمه چیزی مینوسه که اگه اشتباه نکنم آخرش مینویسه local host و اینجور چیزا....

اگه مشکل منو با کارت گرافیک  GeForce  5200 حل کنید ممنون میشم...میشینم دوباره اوبونتو نصب میکنم و از این کارای شاهکار هم دیگه نمیکنم.....
ممنون میشم اگه کمکم کنین...

ما زنده به آنیم که آرام نگیرم        موجیم که آسودگی ما عدم ماست

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
پاسخ به: GeForce 5200 و یک اعتراف....
« پاسخ #1 : 30 مهر 1386، 09:21 ب‌ظ »
به جای اینکه دوباره اوبونتو رو دوباره نصب کنی دستورات زیر رو در حالت recovery با کارت گرافیک آنبورد امتحان کن ببین درست میشه یا نه :
sudo killalll gdm
sudo /etc/init.d.gdm stop
startx

ببنید x server شروع میشه یا نه. اگر نشد سعی کنید با sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg راه اندازهای مختلف کارت گرافیک رو امتحان کنید...

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2013
  • یک تازه کار !
« پاسخ #2 : 30 مهر 1386، 10:22 ب‌ظ »
با اجازه حسین جان !
به جای اینکه دوباره اوبونتو رو دوباره نصب کنی دستورات زیر رو در حالت recovery با کارت گرافیک آنبورد امتحان کن ببین درست میشه یا نه :
sudo killalll gdm
sudo /etc/init.d.gdm stop
startx

ببنید x server شروع میشه یا نه. اگر نشد سعی کنید با sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg راه اندازهای مختلف کارت گرافیک رو امتحان کنید...

شکل صحیح دستور به این صورت هست:
sudo /etc/init.d/gdm stop
اگه راهی که حسین جان گفتن جواب ندارد از دستور زیر استفاده کنید:
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری مردی !

آفلاین Spring Water

• Full Member
  • *
« پاسخ #3 : 01 آبان 1386، 06:35 ب‌ظ »
ممنونم آقا مهدي و امين جان...با راهنمايي هاي شما تونستم بيارمش بالا فقط يك مشكلي كه هست نميتونم كارت گرافيكم(On Board) رو نصب كنم...يعني بعد از نصب package و تنظيم دوباره xserver ديگه بالا نمي ياد و مثل قبل ميشه و بايد همه كارايي رو كه گفتين رو دوباره انجام بدم....
ميشه با توجه به مشكلي كه در اولين ارسالم در اين تاپيك گفتم بهم راهي رو براي استفاده از كارت گرافيك GeForce 5200 بگيد؟؟؟؟
 ممنون ميشم دوستان.....

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • یک تازه کار !
« پاسخ #4 : 01 آبان 1386، 07:07 ب‌ظ »
شما می خواهید همزمان هر جفت کارت های گرافیکیتون رو نصب کنید ؟!  :o

آفلاین Spring Water

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 01 آبان 1386، 10:02 ب‌ظ »
نه مهدی جان...نمی خوام این کارو بکنم...
میشه فرض کرد که من الان کارت گرافیک جدیدی خریدم...( منظورم GeForce  5200)...میخوام از این کارت گرافیک استفاده کنم ولی اوبونتو با این کارت گرافیک به هیچ وجه بالا نمیاد.....میشه راه حلی بگی که بتونم با کارت گرافیک GeForce  5200 اوبونتو رو بالا بیارم و بعدا کارت گرافیک( منظورم GeForce  5200) رو نصب کنم؟؟؟؟
ممنون میشم اگه کمکم کنی......

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • یک تازه کار !
« پاسخ #6 : 02 آبان 1386، 01:08 ق‌ظ »
یه راه به ذهنم می رسه که فکر کنم جواب بده.
اول برید داخل BIOS سیستم و از اونجا کارت گرافیکی OnBoard رو Disable کنید. بعدش سیستم رو خاموش کنید و کارت گرافیکی جدیدتون رو جا بزنید و مانیتور رو بهش وصل کنید و سیستم رو روشن کنید و اوبونتو رو لود کنید. اگه تونست خودش به طور اتوماتیک این کارت گرافیکی رو بشناسه که هیچ ! اگر نتونست برید داخل محیط دستوری و دستور زیر رو اجرا کنید:

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
بعدش از داخل اون صفحه اول که میاد مدل کارت گرافیکی رو nv انتخاب کنید و ادامه بدین. هر جا رو هم متوجه نشدین فقط اینتر بزنید.

اگر جواب داد که هیچ اگر جواب ندارد دستور زیر رو اجرا کنید:

sudo apt-get install nvidia-glx nvidia-kernel-common
sudo nvidia-glx-config enable
بعد بزنید:
sudo gedit /etc/X11/xorg.confو کلمه nv رو به nvidia تغییر بدین و بعد
sudo /etc/gdm restart
اگر نصب شد که هیچ اگر نشد دیگه فکر کنم باید برین سراغ envy

آفلاین m_torabi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 286
  • هرچه علمم فزون میگردد جهلم بیشترهویدامیشود
« پاسخ #7 : 02 آبان 1386، 10:28 ق‌ظ »
کارت گرافیک منم  NVIdia   GeForce  5200  وon board هستش .

منم با مشکل شما مواجه شدم وخیلی با اون دست وپنجه نرم کردم.

نقل‌قول
اول اینکه به هیچ وجه وقتی با مشکلی در اوبوتنو مواجه شدید که کمی اذیتتان کرد سریع به دنبال نصب مجددد اون نرید وسعی در حل اون مشکل  بکنید چون همین باعث میشه که نکات جدید وبیشتری یاد بگیرید.

دوم اینکه به این پست ها یه سری بزنید وببینید مشکلتان حل میشه یا نه ؟اگه بازم مشکلی بود بفرمایید ببینیم چی میشه کرد: ;)

http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=2489.0

http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=2269.0

http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=2039.0[/quote]]
نقل‌قول

[url]http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=2489.0[/url]

[url]http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=2269.0[/url]

[url]http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=2039.0[/url]
[/url]
چو ایستاده ای دست افتاده گیر

آفلاین Spring Water

• Full Member
  • *
« پاسخ #8 : 03 آبان 1386، 06:26 ب‌ظ »
آخه مشكل من اينجاست كه نميدونم چطور بايد به خط فرمان برم....در حين بالا اومدن Alt+Ctrl+F1 رو كه ميزنم وارد محيطي شبيه ترمينال ميشه...1 سري نوشته مينويسه و بعدشم در همون صفحه سيستم هنگ ميكته...از recovery هم كه استفاده ميكنم در حين بالا اومدن سيستم هنگ ميكنه...live هم كه كلا بالا نمي ياد....( راستي من امروز من سيستمم رو با يك كارت گرافيك جديدGeforce 5200 امتحان كردم ولي همين مشكل برپا بود )....
يعني راهي هست كه بتونم 1 جوري بيام تو ترمينال و تغييراتي رو كه شما گفتين رو انجام بدم؟؟؟؟؟
ممنون ميشم اگه بازم راهنماييم كنين....

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • یک تازه کار !
« پاسخ #9 : 03 آبان 1386، 11:31 ب‌ظ »
از داخل بایاس کارت گرافیکی آن-بورد رو غیر فعال کردین ؟

آفلاین Spring Water

• Full Member
  • *
« پاسخ #10 : 04 آبان 1386، 10:11 ق‌ظ »
مهدی جان نمیشد غیر فعالش کرد فقط ترتیب استفاده از کارت گرافیک رو داره که on board  رو آخرین گزینه گذاشتم...واسه همینم هست که وقتی کارت گرافیک 5200 رو نصب میکنم به مونیتور تصویر میده...حتی داخل ویندوز هم به خوبی کار میکنه ولی با ubuntu مشکل داره...

آفلاین سید مهدی

• High Hero Member
  • *
  • یک تازه کار !
« پاسخ #11 : 04 آبان 1386، 11:41 ق‌ظ »
کارت گرافیک PC برادرم هم همین هست. وقتی که اوبونتو روش نصب کردم (گاتسی)  اولش نتونست محیط گرافیکی رو لود کنه ولی با کانفیگور کردن xserver-xorg راحت تونستم محیط گرافیکی رو لود کنم. وقتی هم که وارد gdm شدم از داخل restricted resources تونست درایورش رو enable کنه. چک که کردم دیدم از درایور nvidia-glx-new برای درایو کردن کارت گرافیکی استفاده می کنه.

آفلاین Spring Water

• Full Member
  • *
« پاسخ #12 : 04 آبان 1386، 11:48 ق‌ظ »
مشکل من اینجاس که نمیدونم از چه راهی باید xserver-xorg رو کانفیگ کنم...اصلا نمیتونم به خط فرمان دسترسی داشته باشم....هر راهی رو که میخوام امتحان کنم سیستم وسط کار هنگ میکنه...راه دیگه ای تو ذهنت نیست که بتونم این فایل رو کانفیگ کنم؟؟؟؟مثلا از تو ویندوز یا .....

آفلاین Mohammad Hoseini

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
« پاسخ #13 : 04 آبان 1386، 02:51 ب‌ظ »
سلام
من هم دقیقا همین مشکل را داشتم. اما مشکلم را این طوری برطرف کردم:
ابتدا از تو بایوس کارت گرافیک جدیدتان را پیشفرض کنید. بعد اگر هنگام بوت شدن گزینه recovery mode را انتخاب کنید. احتمالا همان صفحه آبی که حروف در هم ریخته دارد را خواهید دید. Ctrl+alt+F1 را بزنید.
تایپ کنید:sudo dpkg-reconfigure xserver-xorgاگر عمل کرد که مشکلتان حل خواهد شد. اگر نکرد خبرش را بدید.

آفلاین Spring Water

• Full Member
  • *
« پاسخ #14 : 06 آبان 1386، 06:46 ب‌ظ »
بازم نشد...هر کاری کردم که بتونم چه از تو recovery  و چه از جاهای دیگه با این کارت کرافیک به ترمینال دسترسی داشته باشم نشد که نشد....فکر کنم مجبورم از دست Ubuntu کارت گرافیکم رو پس بدم.... :(