انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: جمع‌اوری پیشنهادها برای آریوس ۴  (دفعات بازدید: 72721 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین identi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 417
پاسخ : جمع‌اوری پیشنهادها برای آریوس ۴
« پاسخ #90 : 15 فروردین 1391، 12:25 ق‌ظ »
انتشار توزیع های گوناگون خوبه ولی تنها یکی دو تا توزیعا با شکل و شمایل و ماهیت گوناگون وجود داره مانند meego یا jolicloud
مابقی توزیع ها عین همدیگه هستند تنها یکی دو تا نرم افزار کم یا زیاد دارند.برای همین دلیلی برای مهاجرت از یکی به اون یکی وجود نداره.بنظرم تیم آریوس باید روی یک میز کار کاملا متفاوت کار کنه تا بتونه جلب توجه کنه
آره ۱+  مثلا چرا سراغ lxde نمی رید؟ حداقل برای این نسخه ی ۱۲.04 یک امتحان(بازاریابی) بکنید و اریوس رو با دسکتاپای متفاوت بیرون بدید و بعد از روی امار دانلود و... ببنید که کدوم بازخورد بهتری داره :)

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #91 : 16 فروردین 1391، 01:21 ق‌ظ »
انتشار توزیع های گوناگون خوبه ولی تنها یکی دو تا توزیعا با شکل و شمایل و ماهیت گوناگون وجود داره مانند meego یا jolicloud
مابقی توزیع ها عین همدیگه هستند تنها یکی دو تا نرم افزار کم یا زیاد دارند.برای همین دلیلی برای مهاجرت از یکی به اون یکی وجود نداره.بنظرم تیم آریوس باید روی یک میز کار کاملا متفاوت کار کنه تا بتونه جلب توجه کنه
آره ۱+  مثلا چرا سراغ lxde نمی رید؟ حداقل برای این نسخه ی ۱۲.04 یک امتحان(بازاریابی) بکنید و اریوس رو با دسکتاپای متفاوت بیرون بدید و بعد از روی امار دانلود و... ببنید که کدوم بازخورد بهتری داره :)
والا تا اونجا که من میدونم مهدی سرش شلوغتر ازیناس که مثلا بتونه اینکارا رو بکنه. ولی خب اوبونتو درسته که برا کاربرای تازه کار همه چی درسته ولی با وجود اینهمه توزیع اوبونتو بیس یه جورایی بنظرم کار روش بیفایدس.یعنی کاربرای نهایی پایین میان.اینا رو ببینین:
http://www.debianadmin.com/list-of-ubuntu-based-linux-distributions-and-live-cds.html
http://news.softpedia.com/news/Top-10-Ubuntu-based-Distributions-78211.shtml
و از همه کاملتر ویکی پدیا رو http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Linux_distributions#Third-party_distributions
بعنوان کسی که شخصا اولین و اولویت دارترین تفریح این ۳ سالم عوض کردن دیسترو بوده(این ترم بخاطرش مشروط شدم ](*,)) پیشنهادم یه توزیع بر مبنای آرچ با دسکتاپ گنوم هست و همین تنظیمات.
تنها و تنها رقیبتون اون موقع میشه kahelos که اصلا عددی هم نیس و واقعا میلنگه از اساس.و مطمئنا هم طرفداران و یوزرا خیلی بیش از اینی که الان هست میشن.البته میدونم که مهدی برا خودش یه هدفی رو دنبال میکنه که خب احتمالا اولیش همین سادگیه اوبونتوس که خب آرچ در نگاه اول نداره.ولی یه آرچ تکمیل خیلی از اوبونتو راحتتره.نهppa میخوای نه هی ۶ ماه ۶ ماه عوض میشه .همیشه ام به روزه.تازه جامعه کاربری لینوکس تو ایران مطمئنا خیلی با سوادتر ازین میشن.شخصا خیلی متاسفم که بعد ۳ سال تازه رفتم رو آرچ.تازه اونم آرچ بنگ نه آرچ.
« آخرین ویرایش: 16 فروردین 1391، 01:24 ق‌ظ توسط mrmrn »
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #92 : 16 فروردین 1391، 01:40 ب‌ظ »
نقل‌قول
بعنوان کسی که شخصا اولین و اولویت دارترین تفریح این ۳ سالم عوض کردن دیسترو بوده(این ترم بخاطرش مشروط شدم. پیشنهادم یه توزیع بر مبنای آرچ با دسکتاپ گنوم هست و همین تنظیمات.
تنها و تنها رقیبتون اون موقع میشه kahelos که اصلا عددی هم نیس و واقعا میلنگه از اساس.و مطمئنا هم طرفداران و یوزرا خیلی بیش از اینی که الان هست میشن.البته میدونم که مهدی برا خودش یه هدفی رو دنبال میکنه که خب احتمالا اولیش همین سادگیه اوبونتوس که خب آرچ در نگاه اول نداره.ولی یه آرچ تکمیل خیلی از اوبونتو راحتتره.نهppa میخوای نه هی ۶ ماه ۶ ماه عوض میشه .همیشه ام به روزه.تازه جامعه کاربری لینوکس تو ایران مطمئنا خیلی با سوادتر ازین میشن.شخصا خیلی متاسفم که بعد ۳ سال تازه رفتم رو آرچ.تازه اونم آرچ بنگ نه آرچ.
آرچ توزیع خوبیه ولی مناسب کاربران تازه‌کار، مجموعه‌ای که آریوس به عنوان اصلی‌ترین مخاطبان مورد هدف قرار داده، نیست. مثلا روی آرچ ابزار گرافیکی خوش‌دست به منظور نصب بسته‌ها وجود نداره.
البته KahelOS تنها توزیع برمبنای آرچ نیست که با میزکار عرضه میشه. Bridge Linux هم هست که اکثرمیزکارها رو داره ;)
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #93 : 16 فروردین 1391، 08:24 ب‌ظ »
ممنون از توضیحات کامل جناب mrmrn . این nosonjo توزیع جالبی به نظر میرسه. تست خواهم کرد.
یه مشکل دیگه آرج مواقعی هست که برای آپدیت سیستم باید دستی وارد عمل شد. شاید تو ۶ ماه گذشته ۴ یا ۵ بار برای آرچ پیش آمده. این موضوع برای توزیعی در کلاس اوبونتو یا آریوس غیرقابل قبوله.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #94 : 16 فروردین 1391، 09:25 ب‌ظ »
ممنون از توضیحات کامل جناب mrmrn . این nosonjo توزیع جالبی به نظر میرسه. تست خواهم کرد.
یه مشکل دیگه آرج مواقعی هست که برای آپدیت سیستم باید دستی وارد عمل شد. شاید تو ۶ ماه گذشته ۴ یا ۵ بار برای آرچ پیش آمده. این موضوع برای توزیعی در کلاس اوبونتو یا آریوس غیرقابل قبوله.
با استفاده از مخازن رسمی؟ البته این مشکل چند هفته پیش یه دونشو من داشتم که حالمو گرفت ولی خب میشه یه بلاگ پویا براش درست کرد که به کاربر گوشزد کنه که مثلا فلان موقع دست نگه دارین.همون بلاگم میکنیم صفحه خونگیه موزیلا که طرف تا بازش میکنه چشمش بهش بخوره.مثل مینت مثلا که تو بلاگش زده update pack4 برا lmde اومده هر کی پایس بسم الله.
کاربری که تازه کاره خودش میدونه که تازه کاره.زحمت بکشه ۲ خط بخونه دیگه.فارسی و انگلیسی میزنیم حالشو ببره.
خداییش تو سواد لینوکس کارا تاثیر میذاره.راه دور نریم.از خودم مثال میزنم:
آقا من خودم ۳.۵ ساله که دائم رو سیستمم لینوکس داشتم. بعضی روزا تا ۱۰ بار این انجمن رو زیر رورو میکنم ولی واقعا با اوبونتو آدم چیز زیادی یاد نمیگیره چون کار زیادی انجام نمیده براش!!این رو شمایی که استادی درک نمیکنی.اگه مثه ما تعطیل بودی میفهمیدی چی میگم.
همه چی حاظر آمادس.بعد کاربر تو این فروم با ۷۰ تا پست میاد میگه ناتیلوس چیه؟
بنظرم آرچ توزیع بهتریه و جامعه کاربری یه آرچ بیس بادسکتاپ گنوم بسیار بسیار از اوبونتو بیس بیشتر خواهد بود در سطح جهان.
فکرشو بکنین من تو فروم همون kahelos عضوم.توزیعشون هم یه قرون نمیارزه.فکر کنم سنگاپوری یا فیلیپینی بودش.خیلیا هستن از همین تازه کارا که هنوز نمیتونن آرچ رو نصب کنن ولی اگه یه توزیع با دسکتاپ گنوم یا kde روش باشه و آماده باشه میرن سراغش.
« آخرین ویرایش: 16 فروردین 1391، 09:32 ب‌ظ توسط mrmrn »
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین mFat

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 720
    • It's Me
« پاسخ #95 : 19 فروردین 1391، 10:02 ق‌ظ »
بچه‌ها خیلی ممنون از نظرهایی که دادید.
من تک تکش رو خوندم و یادداشت برداشتم.

در مود توقف آریوس: خوشبختانه نه! نسخه ۴ بتا به تازگی عرضه شده.http://distrowatch.com/7179

دوستی که گفته بود برنامه مجازی سازی بگذارید: آریوس از اولین نسخه Virtualbox (نسخه اصلی اوراکل با پشتیبانی از USB ) رو داشته. ضمنا در آریوس ۴ Extension Pack رو هم به صورت پیشفرض نصب کردیم تا کاملا قابل استفاده باشه.

در مورد دسکتاپ: برای کاری مثل فورک کردن یک میز کار یا چیزی مثل AWN شما به یه تیم حرفه‌ای و تمام وقت نیاز دارید. ایده‌های قشنگ ولی بلندپروازانه‌ای هست که در عمل خیلی سخته.

خوشبختانه فعلا AWN به صورت رسمی در مخازن ۱۲.۰۴ عرضه میشه و میتونیم استفاده کنیم.
امیدوارم برای نسخه بعدی بتونیم بر اساس Cinnamon یه محیط جدید و زیبا عرضه کنیم.

در مورد بی فایده بودن ایجاد توزیع بر پایه اوبونتو: آریوس یک بسته هست که میخواد ۳ چیز رو به کاربر عرضه کنه:
۱- تجربه کاربری متفاوت بر پایه AWN . آریوس به همراه Fuduntu تنها توزیعهایی هستند که همراه AWN عرضه میشن و ما بر اساس بازخوردی که از کاربرها گرفتیم فکر می‌کنیم ترکیب و چیدمان کنونی میتونه تجربه کاربری یا همون User Experience بهتری ارائه کنه.

۲-ارائه نرم‌افزارهای اضافی و نصاب آفلاین کارت گرافیک. این کار اعث میشه سیستم از هنگام نصب کاملا قابل استفاده باشه.

۳-ارائه ابزارها و قلمهای مورد نیاز کاربران فارسی زبان و بهترین برنامه های ایرانی

در مورد ایجاد توزیع بر پایه آرچ لینوکس: به نظر من ایده بسیار خوبی هست و هر کس همت کنه و این کار رو درست و اصولی انجام بده کار بزرگی کرده. ولی یک تیم متعهد و با پشتکار و منظم نیاز داره.
ضمنا به قول ساسان ابزارهایی که در اوبونتو هست هر جایی پیدا نمیشه و اگر واقعا بخواهید یک آرچ beginner-friendly بسازید حجم بالایی از کار باید انجام شه و یک سری ابزارها باید پورت یا از اول نوشته بشه.
« آخرین ویرایش: 19 فروردین 1391، 10:05 ق‌ظ توسط mFat »
Download Arios http://arioslinux.org

آفلاین identi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 417
« پاسخ #96 : 22 فروردین 1391، 02:26 ق‌ظ »
@mFat
توی اریوس ۴ ، چه بازیهایی قراره بذارین؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19670
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #97 : 22 فروردین 1391، 05:35 ق‌ظ »
مباحث ایجاد شده به این تاپیک منتقل شد، لطفا در این‌جا فقط پیشنهادهایتان برای آریوس ۴ را مطرح کنید. با تشکر
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Bersam

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • برسام
« پاسخ #98 : 25 فروردین 1391، 11:36 ب‌ظ »
سلام،
آریوس ۳ خیلی خوب شده بود ولی خب مهم‌ترین چیزی که توش در نظر گرفته نمی‌شد حداقل سیستم مورد نیاز کاربر بود! مهم‌ترین و اولین دلیلی که باعث شد من نتونم روی آریوس بمونم اینه که خیلی سنگینه ... درسته که الان اکثر سیستم‌ها پیشرفته‌ هست ولی باید دید جامعه‌ی کاربری مورد نظر آریوس چه سیستمی دارن.
فکر میکنم آریوس می‌تونه یه نسخه‌ی دی‌وی‌دی و یه نسخه‌ی سی‌دی بده ... توی نسخه‌ی دی‌وی‌دی هر چقدر خواست نرم‌افزارهای پیش‌فرض نصب کنه ولی توی نسخه‌ی سی‌دی صرفا یه سری تغییرات مهم که برای کاربرای فارسی‌زبان لازمه انجام بده و نرم‌افزار‌هایی که خیلی کار رو سنگین میکنن مثلا Docky! رو به صورت پیش‌فرض نزاره ...

همه ی ما با هم برابریم ... لیکن برخی برابر ترند .

آفلاین mFat

• ناظر انجمن
  • *
    • It's Me
« پاسخ #99 : 26 فروردین 1391، 05:28 ب‌ظ »
برسام جان ممنونم از پیشنهادت.

دارم سعی می کنم با کمک یکی از بچه‌ها یه نسخه لایت هم بسازیم که زیر ۷۰۰ مگ هست.

آفلاین مهران رهباردار (mehionline)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • یه کاربر ساده نرم افزارهای آزاد
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #100 : 26 فروردین 1391، 09:15 ب‌ظ »
برسام جان ممنونم از پیشنهادت.

دارم سعی می کنم با کمک یکی از بچه‌ها یه نسخه لایت هم بسازیم که زیر ۷۰۰ مگ هست.
واقعا ایده عالیه است!!

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #101 : 04 اردیبهشت 1391، 02:54 ب‌ظ »
می‌خواستم بدونم نظر شما در رابطه با سیستم‌عامل‌هایی که ۱۰۰۰ در هزار آزاد هستند چیه؟ آیا نمی‌شه به این سمت حرکت کرد که آزادی رو به تمام معنا به کاربران ارایه داد؟

آفلاین mFat

• ناظر انجمن
  • *
    • It's Me
« پاسخ #102 : 04 اردیبهشت 1391، 04:27 ب‌ظ »
بسیار کار خوبی هست ولی در عمل غیرممکنه. چون حتی اگر من آریوس رو کاملا پاک و خالی از نرم‌افزارهای غیرآزاد منتشر کنم کاربر بلافاصله مجبوره خودش اونها رو اضافه کنه.
ما باید جایگزینهای آزاد رو ترویج کنیم ولی فعلا متاسفانه برای خیلی چیزها جایگزین آزاد نداریم (مثل بعضی درایورهای وایرلس) و عملا بسیاری از سیستمها بدون نرم‌افزار غیرآزاد حتی نمی‌تونن به اینترنت وصل بشن.

آفلاین OMIDVAREJAVAN

• Full Member
  • *
  • ارسال: 221
  • تصویری از رباعیات خیام،نسخه ادوارد فیتزجرالد
پاسخ : پاسخ به: جمع‌اوری پیشنهادها برای آریوس ۴
« پاسخ #103 : 04 اردیبهشت 1391، 11:18 ب‌ظ »
با سلام
من با آریوس کار نکردم ولی با اوبونتو کار کردم.
سه یشنهاد :یکی مصرف باتری برای لپ تاپ ها رو پایین بیارید که البته گفته شده در اوبونتو12.04 این مسله حل میشه.
2- همراه ارایه نرم افزار یه کاتالوگ نحوهی استفاده ارایه بدید.
3 - اسمش رو اگر می تونید اسم راحتری قرار بدید و در عین حال زیبا.
سلام
منم پیشنهاد میدم اسمشو یک چیز بهتر بزارید
اگر دوست دارید چنتا اسم رو اعضا پیشنهاد بدهند بعد رای گیری کنید.

فیلیپ دوم مقدونی (پدر اسکندر مقدونی) :تفرقه بینداز و حکومت کن

آفلاین mFat

• ناظر انجمن
  • *
    • It's Me
« پاسخ #104 : 05 اردیبهشت 1391، 12:25 ق‌ظ »
یعنی اسم پروژه رو عوض کنیم؟ فکر می‌کنم این اسم جا افتاده و عوض کردنش خیلی منطقی نباشه الان.