انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: جمع‌اوری پیشنهادها برای آریوس ۴  (دفعات بازدید: 73827 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مهران رهباردار (mehionline)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • یه کاربر ساده نرم افزارهای آزاد
    • وبسایت شخصی من
پاسخ : جمع‌اوری پیشنهادها برای آریوس ۴
« پاسخ #150 : 07 امرداد 1391، 05:48 ب‌ظ »
خیلی از افراد میان و با نرم افزارهای مثل relinux و ... چندتا پکیج کنار هم نصب می‌کنن و یه دیسک زنده میزنن میگن توزیع جدیده! که نیست ! این قدر سر این چیزهای الکی وقت گذاشته شده ! که از اصل دور شدیم الان یکی از توسعه دهندگان GTK میگه :
نقل‌قول
GNOME lacks developers, goals, mindshare and users
اینم لینک منبع
الان هرکسی اومده برای خودش یه پوسته گنوم زده! یا توزیع! بر مبنای اوبونتو!
به جای این حرف‌ها وقت بزارید روی پروژه‌های که قبلا شروع شدن ولی به خاطر نداشتن توسعه دهنده دارن نا تموم می‌مونن! باور کنین بودن اسم توی لیست توسعه دهندگان یک نرم افزار بزرگ مثل گنوم و KDE افتخارش بیشتر از ساخت یک ریمیکس از اوبونتویه که فقط خود آدم ازش استفاده می‌کنه!

آفلاین Fedora1100

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
  • FreeBSD 9.1 BETA
« پاسخ #151 : 07 امرداد 1391، 06:23 ب‌ظ »
خیلی از افراد میان و با نرم افزارهای مثل relinux و ... چندتا پکیج کنار هم نصب می‌کنن و یه دیسک زنده میزنن میگن توزیع جدیده! که نیست ! این قدر سر این چیزهای الکی وقت گذاشته شده ! که از اصل دور شدیم الان یکی از توسعه دهندگان GTK میگه :
نقل‌قول
GNOME lacks developers, goals, mindshare and users
اینم لینک منبع
الان هرکسی اومده برای خودش یه پوسته گنوم زده! یا توزیع! بر مبنای اوبونتو!
به جای این حرف‌ها وقت بزارید روی پروژه‌های که قبلا شروع شدن ولی به خاطر نداشتن توسعه دهنده دارن نا تموم می‌مونن! باور کنین بودن اسم توی لیست توسعه دهندگان یک نرم افزار بزرگ مثل گنوم و KDE افتخارش بیشتر از ساخت یک ریمیکس از اوبونتویه که فقط خود آدم ازش استفاده می‌کنه!
ببینید من دانش نرم افزاری بسیار پایینی دارم.
حرف شما رو جسته گریخته میفهمم ولی این دلیل سرکوب کردن کاری نمیشه.
اتفاقا Slackware هم اگر مطالعه کنید ابتدا یک هک بسیار بسیار ساده از Softlanding Linux System بوده. چیزی که الان هم مبتنی بر خیلی توزیعات دیگر ساخته میشه.
البته با طرز رفتار تهاجمی که صرفا از روی مخالفت بی درنگ (که یک کمبود روانی بسیار رایج بین تمام مردم خاورمیانه هست!) جواب دادید بعید میدونم که حرف من تاثیری داشته باشه!
بسه دلیل! با ما به از این باش که هستی با خلق زمین :)

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #152 : 07 امرداد 1391، 06:31 ب‌ظ »
دوست عزیز طبق قوانین انجمن:
انجمن‌های فارسی اوبونتو از پذیرش هرگونه فعالیتی که به هر نحو موجبات تهدید، تحقیر و توهین‌های نژادی/قومی، عقیدتی، اجتماعی، سیاسی، جنسی و... را فراهم آورد معذور است و چنین رفتارهایی را غیرقابل تحمل دانسته، با کاربر خاطی برخورد نموده و در صورت لزوم دسترسی وی به انجمن‌ها را محدود یا مسدود خواهد نمود.
لطفا پست خودتون رو ویرایش کنید.
در ضمن شما بهتره یک سری به آلمان و بریتانیا بزنید تا معنی رفتار نژادپرستانه، خصمانه و تهاجمی رو متوجه بشید. رفتارهایی که هیچ‌وقت از یه خاورمیانه‌ای بروز نمی‌کنه.

آفلاین مهران رهباردار (mehionline)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • یه کاربر ساده نرم افزارهای آزاد
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #153 : 07 امرداد 1391، 06:43 ب‌ظ »
نقل‌قول
ببینید من دانش نرم افزاری بسیار پایینی دارم.
مشکل هم همینه ! فروم با کسی مواجه میشه که یه سوال در مورد ریلنوکس داره بعدش میگه سیستم عامل جبیر به زودی منتشر می‌شه! خوب معلومه مقابلش می‌ایستند! اگه پروژه برای یادگیری بوده چرا اینقدر در موردش تبلیغ الکی شد! میومد میگفت برای یادگرفتن یه ریمیکس از اوبونتو درست کردم لینک دانلود میزاشت نظر بقیه رو میخواست ! چنین برخوردی باهاش نمی‌شد!

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
« پاسخ #154 : 07 امرداد 1391، 11:48 ب‌ظ »
در ضمن شما بهتره یک سری به آلمان و بریتانیا بزنید تا معنی رفتار نژادپرستانه، خصمانه و تهاجمی رو متوجه بشید. رفتارهایی که هیچ‌وقت از یه خاورمیانه‌ای بروز نمی‌کنه.
البته زیاد در مورد رفتار نژادپرستانه، خصمانه و تهاجمی مردم در آلمان و بریتانیا مطمئن نباشید، اینها بیشتر چیزهایی هست که رسانه‌های ایران برای توجیه مشکلات خودش بزرگ می‌کنه. برای دیدن این موارد کافیه برای کارهای اداری سری به ارگان‌های دولتی بزنید، برای مثال نظام‌وظیفه (یا برخوردهای دیگه‌ای در همون ایران که جای بیانش اینجا نیست). من به شخصه اون برخوردها رو تا الان توی هیچ کشور دیگه‌ای ندیدم.

البته با طرز رفتار تهاجمی که صرفا از روی مخالفت بی درنگ (که یک کمبود روانی بسیار رایج بین تمام مردم خاورمیانه هست!) جواب دادید بعید میدونم که حرف من تاثیری داشته باشه!
دارید زود قضاوت می‌کنید. جامعه نرم‌افزارهای آزاد جامعه خیلی بزرگی نیست و در قسمت‌های مختلف به کمک‌های زیادی نیاز داره. مثلا ما هنوز تنها حدود ۲۵ درصد Ubuntu رو ترجمه کردیم، در حالی که تنها پیش‌نیاز اون زبان انگلیسی هستش.

حالا با وجود این همه توزیع که برای جامعه آزاد همین الان زیاد هم هست، یک نفر که می‌تونه به جامعه فارسی‌زبان کمک کنه و انرژی بسیار زیادی هم داره، میاد و دوباره میره یک توزیع دیگه میسازه. اگر تنها نگاهی به تعداد توسعه‌دهندگان توزیعات قابل استفاده و سواد اونها بکنید، خیلی راحت میشه فهمید که یک گروه که تا الان حتی تجربه نگهداری یک بسته رو در توزیع‌های اصلی نداشته، تا الان هیچ کمکی به توزیع‌های دیگه نکرده و ...، اگر در شروع هم خوب پیش بره، این پروژه بصورت طولانی مدت زنده نخواهد موند و تعداد کاربر زیادی هم نخواهد داشت. خوب همه ترجیح میدن که این فرد در قسمتی از این جامعه فعال باشه که بتونه کمک بیشتری به جامعه بکنه.

اگر هم هدف یادگیری بوده که کار بسیار خوبی هست، ولی خوب استفاده از ابزار Remastering برای یادگیری ساخت توزیع مثل یادگیری Sub7 برای یادگیری امنیت شبکه می‌مونه! تنها وقت آدم رو تلف می‌کنه! برای یادگیری مسلما روش‌های بهینه‌تری وجود داره، مثل کتاب LFS.

در کل، اگر این کار برای جامعه آزاد انجام شده پس صحبت‌های کاربران این جامعه مهمه، چون کار برای اونهاست و باید طبق نظر اونها پیش بره. اگر کار شخصی هستش و تنها برای گروهی خاص، خوب صحبت‌های بقیه اهمیتی نداره و نباید تاثیری روی کار هم بذاره و باید با نادیده گرفتن از اونها گذشت.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #155 : 08 امرداد 1391، 12:47 ق‌ظ »
البته زیاد در مورد رفتار نژادپرستانه، خصمانه و تهاجمی مردم در آلمان و بریتانیا مطمئن نباشید، اینها بیشتر چیزهایی هست که رسانه‌های ایران برای توجیه مشکلات خودش بزرگ می‌کنه.
عزیزم همه‌جا خوب و بد داره ولی وقتی رفتین لندن اونجا با لفظ تحقیر آمیز بهتون گفتن Paki (پاکستانی) متوجه می‌شید که چی‌ می‌گم! یا وقتی دیدید که همه تو فرودگاه رد می‌شن ولی شما مجبورید که biometric authentication بدید، اون موقع متوجه می‌شید! باز دوباره می‌گم که همه‌جا خوب و بد داره.

lomion

• مهمان
« پاسخ #156 : 08 امرداد 1391، 12:54 ب‌ظ »
از دوستان، انتظار بیشتری هست. لطفا به قوانین انجمن احترام بگذارند و اجازه بدن که بحث در مسیر اصلی خودش پیش بره.  مباحث اخیر - با احترام به دیدگاههای نویسندگان- هیچ ارتباطی با گنو/لینوکس ندارد.

آفلاین Fedora1100

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
  • FreeBSD 9.1 BETA
« پاسخ #157 : 12 امرداد 1391، 01:26 ق‌ظ »
از دوستان، انتظار بیشتری هست. لطفا به قوانین انجمن احترام بگذارند و اجازه بدن که بحث در مسیر اصلی خودش پیش بره.  مباحث اخیر - با احترام به دیدگاههای نویسندگان- هیچ ارتباطی با گنو/لینوکس ندارد.

من اگر حرف بدی زدم (که زدم) عذرخواهی میکنم.

در کل ببینید من کلا با همه پروژه هایی که میزبانی و انجام میشه موافقم. بعضی وقتها از ترکیب چند پروژه ممکنه یه دست آورد جدید و خوبی بوجود بیاد. مثلا یک نرم افزار مدیربسته جدید یا هرچیز دیگه ای.
پس بیاید روی پروژه ها و به هر شکلی که میتونید از اونا حمایت کنید. من خودم شخصا از همه این پروژه ها ، چه در ابعادی مثل جبیر ، چه در ابعاد بسیار بزرگتری مثل پارسیکس و حتی دبیان حمایت خواهم کرد :)
بسه دلیل! با ما به از این باش که هستی با خلق زمین :)

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #158 : 15 امرداد 1391، 11:58 ب‌ظ »
تاپیک "جمع آوری پیشنهادها برای آریوس 4" هست!

لطفا اگر در مورد آریوس صاحب نظر هستید بیان کنید. در مورد مسائل دیگر تاپیک دیگری ایجاد کنید با در پ.خ با یکدیگر در ارتباط باشید ;)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین Milandini

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 329
« پاسخ #159 : 08 شهریور 1391، 11:48 ق‌ظ »
آقای فتاحی توی نسخه جدید در کنار گنوم شل از یونیتی هم لطفا استفاده کن..واقعا کارها رو راحت کرده \\:D/
البته توی نسخه آزمایشی آریوس ۴ هست...امیدوارم که این میزکار توی نسخه نهایی هم باشه
« آخرین ویرایش: 08 شهریور 1391، 11:51 ق‌ظ توسط Milandini »
یادداشت های یک روسونری
http://r-rajai.blog.ir/

آفلاین mFat

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 720
    • It's Me
« پاسخ #160 : 23 شهریور 1391، 11:37 ق‌ظ »
با تشکر از همه دوستانی که نظر، پیشنهاد یا انتقاد خودشون رو اینجا نوشتند.

خوشبختانه کار آماده سازی نسخه ۴ به مراحل پایانی خودش رسیده و اگر اتفاق خاصی نیوفته هفته اول مهرماه منتشر میشه.

امیدوارم این نسخه هم که در راستای همون اهداف کوچک و ساده ما حرکت می‌کنه کاربران رو راضی کنه. به زودی جزئیات کامل رو هم در انجمن و هم در سایت آریوس و هم در شبکه‌های اجتماعی اعلام می‌کنیم. :)
Download Arios http://arioslinux.org

آفلاین mFat

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 720
    • It's Me
« پاسخ #161 : 23 شهریور 1391، 08:07 ب‌ظ »
ضمنا در مورد بحثهایی که در باره آریوس شد با تشکر از دوستانی که حمایت کردند من د چند نکته رو بگم:

آریوس به اشترک گذاشتن دوستانه مجموعه‌ای از پیکربندی ها و برنامه‌هاست برای استفاده بهتر و کم دردسرتر از اوبونتو و نرم‌افزارهای آزاد. همین.
من و دوستانم نه ادعایی داریم و نه سر کسی منت میگذاریم. ما میخواهیم یک ریمیکس تر و تمیز و زیبا بدست بچه‌ها برسونیم، نرم‌افزارهایی که بچه‌های ایرانی نوشتند رو معرفی و تبلیغ کنیم، و یک سری ایده‌ها در طراحی و تجربه کاربری رو در حد وسع خودمون آزمایش کنیم. هر کس هم که بخواد در کنار ما باشه به گرمی استقبال می‌کنیم.
Download Arios http://arioslinux.org

آفلاین یک پنگوئن تازه متولد شده

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 39
  • زنده باد لینوکس
یه آدم خیری { ب قول بچه ها قشر زحمت کش } زحمت بکشه این پیشنهاداتی ک تو این ۱۱ صفحه عنوان شده رو بصورت [size=14pt]لیست وار  و  دسته بندی شده[/size] یه جا قرار بده  تا منی ک میخام پیشنهاد بدم اول ببینم چه خبره تا چیز تکراری نگم

A .  لیست براساس  >>>

پرطرفدارترین / کم طرفدارترین پیشنهاد  ( از سوی : کاربران  /   تیم طراحی اریوس )

قبول شده  /  رد شده    ( از سوی تیم  )

فهرست عناوین
.
.
.
.
.

B .  دسته بندی  >>>  اینترنت - گرافیک سیستم / نرم افزار - امکانات - اداری - مدیا و  ..........

آفلاین omid2s

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 68
  • Allah
« پاسخ #163 : 29 بهمن 1391، 03:00 ق‌ظ »
سلام
به نظر من برای سیتم عاملتون یه اسم مستعار مثل ابونتو بزارین و همه برنامه های که خودتون اونو میسازین حتما کلمه اریوس توش باشه.... \\:D/
Omid khan

آفلاین omid2s

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 68
  • Allah
« پاسخ #164 : 30 بهمن 1391، 03:55 ق‌ظ »
آقا به نظر من شما باید تغییرات کلی در اول تا اخر اریوس بدید
یه طرح بهتر برای بوت لودر......ایکونها
چیزای که همه را به یاد کشورمون بندازه......مثل شکل ایکونها
در صفحه بوت لودر پرچم ایرانو بزارین