انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: به روز نبودن ویکی  (دفعات بازدید: 7218 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین AliR18

• Full Member
  • *
  • ارسال: 164
به روز نبودن ویکی
« : 26 مهر 1390، 04:00 ب‌ظ »
سلام
من اینو چند جا دیدم که اعضا گفتن ولی اصلا رسیدگی ندیدم!

الان نسخه ۱۱.۱۰ هم ریلیز شده ولی آموزش های ویکی مال نسخه های خیلی قدیمیه و به ندرد میشه نسخه ۱۰ پیدا کرد!

ممنون!

آفلاین مهران رهباردار (mehionline)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • یه کاربر ساده نرم افزارهای آزاد
    • وبسایت شخصی من
پاسخ به: به روز نبودن ویکی
« پاسخ #1 : 26 مهر 1390، 06:07 ب‌ظ »
من چندبار خوساتم مطلب جدید تو ویکی بزارم هی اخطار 504 - The requested server didn't answer in time
میداد حوصلم سر رفت بیخیالش شدم!

آفلاین alibagheri

• Full Member
  • *
  • ارسال: 234
  • لینوکس فلسفه زندگی آزاد است
    • سیستم عامل لینوکس
« پاسخ #2 : 14 آبان 1390، 09:26 ب‌ظ »
آره منم با این مشکل برخورد کردم. ویکی اصلاً در شان بچه های اوبونتو نیست. کاش گوش شنوایی باشه و دستی به سر و روش بکشه :'(
کلبه لینوکسی من
www.linuxos.mihanblog.com

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
« پاسخ #3 : 15 آبان 1390، 08:45 ب‌ظ »
حدود 1 ساله که گوش شنوایی وجود  ندارد
پس بیخودی خودتونو اذیت نکنین

البته به خاطر همین مشکلات بود که این جا ایجاد شد
http://community.fsforums.ir/

و البته هنوز بخش ویکیش کامل نشده

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
« پاسخ #4 : 15 آبان 1390، 09:11 ب‌ظ »

اینجا سایت تخصصی توزیع اوبونتو هست و تمرکزی که ویکی اینجا میتونه روی اوبونتو داشته باشه رو با هیچ‌جا نمیشه جایگزین کرد... که متاسفانه مدیران اینجا حاضر به واگذار کردن مدیریت نیستن و خودشونم هیچ کار مفیدی انجام نمیدن..  :(
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
« پاسخ #5 : 15 آبان 1390، 10:49 ب‌ظ »
شما درست میگین این جا متمرکزه ولی اون جا برایه همه ی توضیع ها هستش
 خوبی که ویکی اون جا نسبت به این جا داره حداقل کار باهاش راحته , ویرایش و نوشتن مطالب راحت تره  یعنی حتما لازم نیست کار با wiki رو لازم باشه یاد داشته باشیم 

• Sr. Member
  • *
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #6 : 16 آبان 1390، 11:55 ب‌ظ »
نقل‌قول

تا این انجمن کامل از نرم افزار استفاده نکنه من به سراغش نمیرم مثلا همین editor شبیه آفیس مایکروسافته یک بار هم بهشون گفتم اما زیاد توجه نکردند.

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #7 : 17 آبان 1390، 09:43 ق‌ظ »
ما هم از بابت بروز نبودن ویکی ناراحتیم و خیلی غصه میخوریم ولی واقعیتش اینه که ویکی رو باید کاربرا بروز کنن. به قول معروف یه سوزن به خودتون بزنید یه جوالدوز به دیگری...
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 17 آبان 1390، 12:41 ب‌ظ »
آقا مهدی من خیلی عذر میخوام که اینطور پاسخ میدم... اصولا کم پیش میاد اینطوری برخورد کنم. مگه مدتی پیش به شما پ.خ ندادم که بیاین با هم مشورت کنیم و راهکارهای فعال کردن سایت رو بررسی کنیم؟ حتی پاسخ هم ندادین...
چون خودمم مدیریت پروه دارم و میفهمم چی به چیه... غصه خوردن شما کاری رو درست نمیکنه.
مدیران یک پروژه باید باعث حرکت بشن... شما خودتون هیچ کاری نمیکنین و فقط نظارت میکنین؟ منتظرین کاربرا کاری بکنن؟ خوب شما شروع کنین... چیزایی که لازمه فراهم کنین و اشکالات رو رفع کنین. این همه کاربرا سعی کردن شروع کنن (که به نظر من جالبه) و با ارور مواجه شدن پیگیری کردید؟  من خودم هیچ کاری نکردم اینجا... ولی برای جامعه کاربری دارم تلاش خودم رو میکنم و وقت اینو ندارم که روی ویکی اوبونتو هم کار کنم. چون کاربر اوبونتو نیستم و بیشتر وقتم رو هم روی کارای لینوکس ریویو صرف میکنم.
شما شروع کنید و بعد یه تاپیک بزنید و از کاربرا دعوت کنید...
چرا این سایت اوایل راه‌اندازی اینقدر فعال بود و حالا فقط شده انجمن رفع اشکال؟
من بهتون میگم. چون مدیرانش فعالیت لازم رو دیگه نمیکنن و انگیزه‌شون رو از دست دادن و اون شور و شوق گذشته رو ندارن و در نتیجه کاربرا هم انگیزه‌ای نمیگیرن... مهم‌ترین عامل انگیزه برای کاربرا اینه که ببینن به خواسته‌هاشون احترام گذاشته میشه و کسانی که مدیریت رو بعهده دارن، با جون و دل خودشون کار میکنن. نه اینکه بگن این وظیفه کاربرا هست و ما میشینیم غصه میخوریم که چرا کاربرا به فکر نیستن!
اگر فکر میکنین انگیه و وقت ندارید یا این رو از جمله وظایف خودتون نمیدونید خیلی ساده یه تاپیک بزنید و درخواست تکمیل تیم مدیریت کنید... یه تیم بسازید برای ویرایش ویکی... شما کاری کردید که کاربرا بیان و نیومدن؟!
[/color]

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #9 : 17 آبان 1390، 05:18 ب‌ظ »
آقا مسعود عزیز،

۱. خیلی خوب پاسخ میدید، من هیچ مشکلی ندارم و نیاز به عذرخواهی هم نیست! هر چند به نظرم پاسختون اصلا فکر شده و منطقی نیست!
۲. من از شما پ.خ نگرفتم! اگر هم گرفته باشم و شما سوال در مورد نصب مودم و... نپرسیده باشید قطعا پاسخ دادم.
۳. ما همه تلاش خودمون رو برای به حرکت در آمدن پروژه انجام میدیم. ضمنا این فضا یک فضای عام‌المنفعه و غیرانتفاعی است چرا از ما انتظار دارید که بیش از توانی که داریم وقت بگذاریم؟ آیا وقتش نیست که خود شما مشارکت بیشتری داشته باشید؟
۴. ما بارها و بارها حضوری و غیرحضوری از کاربرا درخواست کردیم که مشارکت بیشتری داشته باشند. گاهی پاسخها خوب و مطلوب بوده و گاهی نبوده. گاهی کاربرای پرکارتر حاضر شدن در کارهای موجود مشارکت کنند و گاهی فکر کردن کاری رو دوباره شروع کنن. ما به هر ۲ نظر احترام میگذاریم و تا جایی که بتونیم کمکشون میکنیم.
۵. از همه کاربرانی که ارور و در دسترس نبودن سرویس مواجه میشن صمیمانه عذرخواهی میکنیم. ما در بسیاری از این ایرادات دخیل نیستیم و نمیتونیم کمکی بکنیم و اغلب ایراد از سمت سرویس‌دهنده‌ است که هاستیگ این سایت رو انجام میده ولی همیشه سعی میکنیم که سرویس مطلوبی ارائه بدیم.
۶. ما قبول داریم که گروه راهبران و ناظران فعلی بیشتر از سایر کاربران فعالیت نمیکنند برای همین بارها و بارها از کاربرا خواستیم که به ما در مدیریت سایت و منابع کمک کنن و با تلاش و حضور بیشتر ناظر و مدیر بشن.
۷. برای بار nام (اگر باور ندارید جستجو کنید) ما به کمک و یاری شما نیازمندیم. اگر فکر میکنید که میتونید به گروه کاربران ایرانی اوبونتو کمک کنید و مایلید به عنوان عضو گروه راهبران و ناظران کمک کنید این صفحه رو ببینید http://wiki.ubuntu.ir/Community/Membership
۸. گروه تولید مستندات هم وجود داره که شما میتونید در صورت تمایل با مدیرش صحبت کنید http://wiki.ubuntu.ir/DocumentationTeam

شاد باشید
--مهدی (از طرف گروه راهبران)
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 17 آبان 1390، 05:50 ب‌ظ »
خوشحالم که پاسخ میبینم!

نقل‌قول
۲. من از شما پ.خ نگرفتم! اگر هم گرفته باشم و شما سوال در مورد نصب مودم و... نپرسیده باشید قطعا پاسخ دادم.

خدا رو شکر یه کپی ازش رو توی Sentbox دارم! چک کنید شاید پیداش کردین:
« ارسال به: Mehdi حاضر: 28 مهر 1390,ساعت 21:25:29 »

و فکر میکنم انقدر حالیم باشه که بتونم مشکلاتی مثل مودم رو برطرف کنم و انقدر بفهمم که بدونم پ.خ جای سوال و جواب نیست! من اون موقع حرف‌ها و ایده‌های زیادی رو میخواستم بهتون بصورت شخصی بگم و دوستی و همکاریم رو اعلام کنم ولی متاسفانه دیگه وقتش رو ندارم پس یه سری حرفا رو همینجوری همینجا میگم...
نقل‌قول
ما همه تلاش خودمون رو برای به حرکت در آمدن پروژه انجام میدیم. ضمنا این فضا یک فضای عام‌المنفعه و غیرانتفاعی است چرا از ما انتظار دارید که بیش از توانی که داریم وقت بگذاریم؟ آیا وقتش نیست که خود شما مشارکت بیشتری داشته باشید؟

این عالیه ولی منظورتون کدوم حرکت اخیر هست؟ چرا؟ چون توقع از مدیران پروژه اینه که بیشتر از کاربرا وقت بزارن (وقتی کسی یه پروژه رو شروع میکنه معنیش اینه که وقت و توانایی لازم رو حتی برای یه تنه مواجه شدن با مشکلات داره) . منظورتون از شما، شمای نوعی هست یا شخص من؟ اگر شخص من منظورتون هست که فکر میکنم دارم نهایت تلاش خودم رو برای پیشرفت جامعه میکنم (مثل بقیه بچه‌های لینوکس ریویو)
نقل‌قول
ما بارها و بارها حضوری و غیرحضوری از کاربرا درخواست کردیم که مشارکت بیشتری داشته باشند. گاهی پاسخها خوب و مطلوب بوده و گاهی نبوده. گاهی کاربرای پرکارتر حاضر شدن در کارهای موجود مشارکت کنند و گاهی فکر کردن کاری رو دوباره شروع کنن. ما به هر ۲ نظر احترام میگذاریم و تا جایی که بتونیم کمکشون میکنیم.

آخه مهدی جان شما آدم منطقی‌ای هستی خوشبختانه... چه توقعی از جامعه کاربری دارید؟ مخصوصا توی ایران؟
جوامع کاربری هر از گاهی نیاز به یه محرک دارن. باید این محرک رو ایجاد کرد. مثلا کارای جدیدی کرد که کاربرا انگیزه بگیرن. مثل عوض کردن قالب، بروز کردن سیستم (اس‌ام‌اف پشتیبانی فارسی درستی نداره حالا شما بگو انجمن‌های انگلیسی ازش استفاده میکنن! حتی پشتیبانی انگلیسی درستی هم نداره!) خوب وقتی یه تیم تازه نفس اینا رو میبینه میگه چرا خودم حرکت جدیدی نکنم که به جامعه انگیزه بدم؟
شما بگو خودت صفحه ایندکس اینجا مال چه زمانی هست؟!
کارای خلاقانه کو؟
مثلا نمیشه طرح‌هایی برگزار کرد که کاربرا تشویق بشن؟ نمیشه یه مسابقه مقاله‌نویسی گذاشت؟ هزاران کار هست که میشه کرد برای اینکه کاربرا رو بیاریم تو متن کار...

نقل‌قول
از همه کاربرانی که ارور و در دسترس نبودن سرویس مواجه میشن صمیمانه عذرخواهی میکنیم. ما در بسیاری از این ایرادات دخیل نیستیم و نمیتونیم کمکی بکنیم و اغلب ایراد از سمت سرویس‌دهنده‌ است که هاستیگ این سایت رو انجام میده ولی همیشه سعی میکنیم که سرویس مطلوبی ارائه بدیم.

این مشکل در حد زیادی برطرف کردنش به خود ما ربط داره. خیلی ساده هست.. سایت رو ببرید روی یک هاست معتبر درست و حسابی!(البته اگر مشکل از ناتوانی سیستم نباشه!) اگر مشکل هزینه هست کافیه یه تاپیک بزنید ببینید چند نفر حاضرن کمک کنن! (البته الان دیگه که کاربرا هیچ حسی نسبت به اینجا ندارن بعید میدونم محقق بشه!)

نقل‌قول
ما قبول داریم که گروه راهبران و ناظران فعلی بیشتر از سایر کاربران فعالیت نمیکنند برای همین بارها و بارها از کاربرا خواستیم که به ما در مدیریت سایت و منابع کمک کنن و با تلاش و حضور بیشتر ناظر و مدیر بشن.
۷. برای بار nام (اگر باور ندارید جستجو کنید) ما به کمک و یاری شما نیازمندیم. اگر فکر میکنید که میتونید به گروه کاربران ایرانی اوبونتو کمک کنید و مایلید به عنوان عضو گروه راهبران و ناظران کمک کنید این صفحه رو ببینید http://wiki.ubuntu.ir/Community/Membership
۸. گروه تولید مستندات هم وجود داره که شما میتونید در صورت تمایل با مدیرش صحبت کنید http://wiki.ubuntu.ir/DocumentationTeam

این بارها و بارها‌ها در چه وضعیتی بوده؛؟ وسط تاپیک‌هایی که انتقادی بودن! وسط بحث‌ها! وسط دعواها! شد یک بار اطلاعیه رسمی بدید؟ نه جای دیگه... همینجا تو بخش اخبار و اطلاعیه‌ها...
ضمن اینکه مدیرای یه پروژه باید روابط خودشون رو گسترش بدن تا هر وقت لازم شد بتونن از کسایی که میشناسن بصورت اختصاصی دعوت کنن... نه اینکه همون تیم اولیه که 2 سال پیش بوده همین الان هم نخوایم تغییر کنه!
اون صفحه ویکی رو من حتی یک بار هم ندیده بودم... آخه کاربرا چطوری باید ببیننش؟ اگر واقعا نیاز ضروری باشه نباید این رو جایی بزارین که توی دید باشه؟ ضمن اینکه اگر این سایت برگرده به اوج خودش (نیاز به همت و خلاقیت خود مدیرانش داره) انقدر نیروی تازه نفس درخواست همکاری میده که مشکلی نباشه... مگه اینکه بخواین مدیریت رو به کسی ندین!

یه توصیه دوستانه... این سیستم دست و بال شما رو به شدت میبنده. یه فکر اساسی براش بکنید. بعد درجات کاربری ابتکاری رو توی انجمن پیاده کنید.. تاثیر عجیبی داره. انجمن‌های جدید بسازید که بتونن کارایی بهتری داشته باشن. کارگاه درست کنید چه میدونم صدتا کار میشه کرد.

دلیل این همه حرص خوردن اینه که سایت‌های تخصصی محلی توزیع‌ها باید خیلی قوی باشن. حتی انجمن‌های جامع نمیتونن جای خالی قدرت اونا رو پر کنن...

امیدوارم حرف‌هام رو با یه حالت تدافعی نخونین و از خارج از مدیریت بهش نگاه کنید!
یه تاپیک بزنید و انتقادات و پیشنهادات کاربرا رو جمع کنید و یکی یکی بهشون عمل کنید. با کاربرا بیشتر قاطی بشید و (با عرض پوزش) مدیر بازی در نیارید :)
درخواست امکاناتی که توی سایر انجمن‌ها هست چیز زیادی نیست (که البته تو smf نخواهید توانست اونها رو پیاده کنید!)

موفق باشید.
[/color]

• Sr. Member
  • *
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #11 : 18 آبان 1390، 02:25 ب‌ظ »
من حاضرم توی ویکی کمک کنم و چند بار هم سعی کردم چند تا entry درباره اوبونتو 11.10 ایجاد کنم ولی وقتی با اون اررور مواجه شدم بیخیالش شدم !

در ضمن شما در http://wiki.ubuntu.ir/Community/Membership گفته بودید :
نقل‌قول
به سایت https://launchpad.net رفته و یک حساب کاربری برای خود بسیازید. آدرس صفحه خانگی ویکی خود را در قسمت ویکی آن اضافه نمائید.

به صفحه https://launchpad.net/~ubuntu-ir-members رفته و روی قسمت Join the team کلیک نمائید.
خواهشا یک تماسی با مدیران launchpad گرفته بشه و گفته بشه که این سایت برای ایرانی‌ها باز نمیشه !
نقل‌قول
The connection to launchpad.net was interrupted while the page was loading

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #12 : 25 آبان 1390، 08:04 ب‌ظ »
در مورد ارور ویکی هم موقتا با این روش می‌تونید مطالبتون رو بذارین:
بعد از این که بهتون ارور داد دکمه‌ی back مرورگر رو بزنین، بعد از لود کامل صفحه یک ثانیه صبر کنین، بعد دوباره مطلب رو بفرستین. من با این روش کلی مطلب آپ کردم روی ویکی
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
« پاسخ #13 : 01 آذر 1390، 03:43 ب‌ظ »
کارای خلاقانه کو؟
مثلا نمیشه طرح‌هایی برگزار کرد که کاربرا تشویق بشن؟ نمیشه یه مسابقه مقاله‌نویسی گذاشت؟ هزاران کار هست که میشه کرد برای اینکه کاربرا رو بیاریم تو متن کار...
کاربرای این دوره اهل اینکارا نیستن هر قدر هم برنامه بچینین بی نتیجه اس
نسل متولدین دهه هفتاد بدرد لای جرز میخورن
باید این دوره ی گذار رو تحمل کرد

نقل‌قول
اگر مشکل هزینه هست کافیه یه تاپیک بزنید ببینید چند نفر حاضرن کمک کنن! (البته الان دیگه که کاربرا هیچ حسی نسبت به اینجا ندارن بعید میدونم محقق بشه!)
اگه میخواین انجمن رو بخوابونین همچین تاپیکی بزنین :)
چون امروز روز هیچکی حاضر به کمک نیست و برای حفظ ابرو هم شده نمی یان توی فروم خودشون رو افتابی کنن یا یوزرشون رو مخفی میکنن. شک نکنین ؛)

دلیل این همه حرص خوردن اینه که سایت‌های تخصصی محلی توزیع‌ها باید خیلی قوی باشن. حتی انجمن‌های جامع نمیتونن جای خالی قدرت اونا رو پر کنن...
اگه شما همچین اعتقادی دارین پس چرا ...
« آخرین ویرایش: 01 آذر 1390، 08:07 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #14 : 01 آذر 1390، 06:22 ب‌ظ »
جناب Dream یه پ.خ فرستادم براتون لطفا بخونید.   ](*,) ](*,)

این تیکه رو عمومی منتشر میکنم :

سایت‌ها تخصصی هر توزیع خیلی مهم اند چون تمرکز ویژه‌ای میتونن داشته باشن روی توزیع مورد نظر. ویکی مخصوص دارن.. دسته بندی دقیق تری دارن.. حرکات اجتماعی دارن. جشن و میتینگ دارن و هزارتا مورد دیگه. اصولا هدف و روش کاری این دو ربطی نداره به هم... و متفاوته.
[/color]