انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: پرسش و پاسخهای رایج FAQ  (دفعات بازدید: 167767 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Iman.P

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
پاسخ به: پرسش و پاسخهای رایج FAQ
« پاسخ #270 : 11 مهر 1389، 11:42 ب‌ظ »
با سلام
ممنون دوستان از توجه تون
اما مشکل من مثل اینکه زیاد میشه و کم نمیشه.
بزارین توضیح بدم:
من Ubuntu 10.04 desktop رو دانلود کردم و بعدش با برنامه unetbootin اونو رو فلاش ریختم وقتی که وارد فلاش میشم دوتا ایکن رو دسکتاپ وجود داره که یکیشون instal ubuntu هست. مگه اوبونتو نصب نشده که این آیکن وجود داره؟
بعدش خواستم که از رو سی دی نصب کنم و اون iso رو ریختم تو سی دی ولی موقع بوت با این ارور مواجه شدم:
iso linux 363 bebian 2008-07-15 iso linux : image checksum error , sorry
خلاصه نتونستم با cd هم نصب کنم.
من یه ویندوز 7 رو سیستمم دارم و میخوام که ubuntu رو در کنارش و در درایو دیگری نصب کنم.
اگه امکان داره راهنمایی کنید که از کجا باید شروع کنم آیا اون فایل ubuntu که من دانلود کردم مشکل داره؟ اگه آره یه لینک بهم معرفی کنید
همچنین یه فایل آموزشی برای نصب ubuntu 10.04 بهم معرفی کنید هر چی گشتم چیزی زیادی دستگیرم نشد.
ادامه سوالات تا بعد از نصب شدن
راستی حیف که اینجا گزینه تشکر و نقل و قول چندگانه نداره نمیدونم چرا؟

آفلاین Alir3z4

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 750
  • Guess who's back?
« پاسخ #271 : 12 مهر 1389، 12:05 ق‌ظ »
دکمه تشکر چیه دیگه!!!
این چیزا اینجا باعث سست شدن ایمان انسانها میشه!
تو دلت تشکر کن!
یه مرد هیچوقت زمین نمیخوره...

آفلاین Iman.P

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
« پاسخ #272 : 12 مهر 1389، 10:26 ق‌ظ »
لطفا راهنمایی کنید. ( پست قبلی)
و یه سوال دیگه اگه گزینه نصب ابونتو رو کنار ویندوز بزنم این دوتا تو یه درایو نصب میشن؟ یا اینکه میتونم تو درایوهای جداگانه نصبشون کنم؟
و اینکه اگه بخواهیم پارتشن ابونتو رو هنگام نصب دستی تغییر بدیم بعد این پارتشن تو ویندوز 7 هم تغییر میکنه یا اینکه هر کدام پارتیشن جداگانه خودشونو دارن وقتی که باهاشون لاگین میکنیم؟
« آخرین ویرایش: 12 مهر 1389، 10:29 ق‌ظ توسط Iman.P »

آفلاین heresh

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 968
« پاسخ #273 : 12 مهر 1389، 11:06 ق‌ظ »
سلام
اول اینکه ابونتو رو روی فلش نصب نکردی فقط ایمیج سی‌دی رو فلش بصورت بوت‌شونده کپی کردی واسه همین هنوز گزینه نصب رو داره و تنظیمات می‌پره.
اگه امکانش رو داری پیشنهاد می‌کنم حتما ابونتو رو روی‌ هاردت کنار ویندوز نصب کنی.
هشدار: قبلش حتما حتما چند روز وقت بزار و در مورد نصب و پارتیشن بندی اطلاعات کافی جمع کن.
ارزشش رو داره چند روز وقت بزاری، هم چیزای زیادی یاد می‌گیری و هم اینکه داده‌های پارتیشنت بر اثر بی‌احتیاطی از بین نمی‌ره

نقل‌قول
و یه سوال دیگه اگه گزینه نصب ابونتو رو کنار ویندوز بزنم این دوتا تو یه درایو نصب میشن؟ یا اینکه میتونم تو درایوهای جداگانه نصبشون کنم؟
منظورت از گزینه نصب کنار ویندوز چیه؟

میشه هر کدوم از سیستم‌عامل‌ها رو تو پارتیشین جدا نصب کرد
« آخرین ویرایش: 12 مهر 1389، 11:08 ق‌ظ توسط heresh »

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
پاسخ به: پاسخ به: پرسش و پاسخهای رایج FAQ
« پاسخ #274 : 12 مهر 1389، 11:13 ق‌ظ »
نقل‌قول
منظورت از گزینه نصب کنار ویندوز چیه؟
میشه هر کدوم از سیستم‌عامل‌ها رو تو پارتیشین جدا نصب کرد
فکر کنم هیرش جان منظورش نصب توسط wubiه که به نظر بنده بهتره از بوت خود سیستم برای نصب توی پارتیشن مجزا استفاده کنید
فقط
هشدار: قبلش حتما حتما چند روز وقت بزار و در مورد نصب و پارتیشن بندی اطلاعات کافی جمع کن.
ارزشش رو داره چند روز وقت بزاری، هم چیزای زیادی یاد می‌گیری و هم اینکه داده‌های پارتیشنت بر اثر بی‌احتیاطی از بین نمی‌ره
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی
« پاسخ #275 : 12 مهر 1389، 12:33 ب‌ظ »
iso linux 363 bebian 2008-07-15 iso linux : image checksum error , sorry
فکر کنم فایل آیزوی شما درست دانلود نشده! مطمئن نیستم ولی این ارور داره از درست نبودن md5sum آیزو صحبت می کنه!
این لینک صفحه دانلود هست:
http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubuntu/download
ولی پیشنهاد میشه اول درباره md5sum توی ویکی تحقیق کنید و اونو چک کنید و اگر سالم نبود فایل رو به نرم افزارهای تورنت بسپارید تا براتون کاستی هاشو مجددا دانلود کنن تا لازم نباشه ششصد هفتصد مگ رو مجددا دانلود کنید!  ;)
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!

آفلاین Majidjan

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 265
« پاسخ #276 : 12 مهر 1389، 03:16 ب‌ظ »
سلام.
من یک برنامه نصب کردم که تو لیست Application و آیتمهای اون دیده نمیشه . بعد GnoMenu رو به پنل اضافه کردم که از Search اون استفاده کنم دیدم در Application -->Sound & Video وجود داره در حالی که در منوی عادی نمایش داده نمیشه . علت این امر چی میتونه باشه ؟ باید سیستم ری استارت بشه ؟
بجز GnoMenu روشی برای Search برنامه ها وجود نداره ؟
ممنون.

آفلاین Pyruzan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
  • Long Live KDE
« پاسخ #277 : 12 مهر 1389، 03:46 ب‌ظ »
سلام.
من یک برنامه نصب کردم که تو لیست Application و آیتمهای اون دیده نمیشه . بعد GnoMenu رو به پنل اضافه کردم که از Search اون استفاده کنم دیدم در Application -->Sound & Video وجود داره در حالی که در منوی عادی نمایش داده نمیشه . علت این امر چی میتونه باشه ؟ باید سیستم ری استارت بشه ؟
ممنون.

یه لاگ اف کنی میادش و مشکل حله. ریست نمیخواد. در واقع گنوم یا در مواقعی مثل نصب گرافیک Xorg ری استارت بشه کافیه.

آفلاین msa71

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 57
« پاسخ #278 : 12 مهر 1389، 04:18 ب‌ظ »
سلام

با لايو ابونتو 10 ميتونم از اينترنت ايرانسل استفاده كنم

فرق لايو و نصب شده ابونتو چيه؟

ميخواستم روي فلش ابونتو نصب كنم كه خيلي سخت بود از زحمات اقا مهدي و ايمان هم تشكر ميكنم

آفلاین Majidjan

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #279 : 12 مهر 1389، 04:36 ب‌ظ »
...........
ممنون.

یه لاگ اف کنی میادش و مشکل حله. ریست نمیخواد. در واقع گنوم یا در مواقعی مثل نصب گرافیک Xorg ری استارت بشه کافیه.

خیلی ممنون . در این مورد آخر هم راهنمایی کنید .

آفلاین heresh

• Hero Member
  • *
« پاسخ #280 : 12 مهر 1389، 04:42 ب‌ظ »
تو منو Applications->Ubuntu Software Center بعد سمت چپ قسمت پایین نوشته Installed Softwares اون رو انتخاب کن. حالا بین همه برنامه‌هایی که نصب شدن می‌تونی جست‌جو  کنی. البته اینجوری بین همه برنامه‌های نصب شده می‌تونی بگردی نه اونهایی که فقط تو منو هستن

آفلاین Pyruzan

• Full Member
  • *
  • Long Live KDE
« پاسخ #281 : 12 مهر 1389، 04:46 ب‌ظ »

متاسفانه من غیر از Search for Files که توی منو (مینت) یا توی Places (اوبونتو) وجود داره و دستور find راه دیگه ای سراغ ندارم. مگر اینکه یک برنامه جانبی مخصوص سرچ وجود داشته باشه که با نصب اون به نتیجه دلخواه برسی.

یکی از برتری های گردن کلفتی که "اسمشو نبر ۷" :D نسبت به اوبونتو یا کلا گنو/لینوکس داره همین سرچ فوق العاده قدرمند و راحتشه.

ویرایش:

آقا شرمنده من کلا حواسم پرته مثل اینکه٬ شما سرچ برنامه میخواستی ولی من فکر کردم سرچ فایل و فولدر یا همون سرچ کلی منظورتونه :P

با تشکر از heresh عزیز که جواب درستو دادن.
« آخرین ویرایش: 12 مهر 1389، 04:49 ب‌ظ توسط Pyruzan »

آفلاین heresh

• Hero Member
  • *
« پاسخ #282 : 12 مهر 1389، 04:55 ب‌ظ »
متاسفانه من غیر از Search for Files که توی منو (مینت) یا توی Places (اوبونتو) وجود داره و دستور find راه دیگه ای سراغ ندارم. مگر اینکه یک برنامه جانبی مخصوص سرچ وجود داشته باشه که با نصب اون به نتیجه دلخواه برسی.
یکی از برتری های گردن کلفتی که "اسمشو نبر ۷" :D نسبت به اوبونتو یا کلا گنو/لینوکس داره همین سرچ فوق العاده قدرمند و راحتشه.
ویرایش:
آقا شرمنده من کلا حواسم پرته مثل اینکه٬ شما سرچ برنامه میخواستی ولی من فکر کردم سرچ فایل و فولدر یا همون سرچ کلی منظورتونه :P
با تشکر از heresh عزیز که جواب درستو دادن.
البته زیاد هم فوق‌العاده قدرتمند نیست، کاری رو که جستجو ویندوز تو چند ساعت انجام میده گوگل دستکتاپ تو چند دهم ثانیه انجام میده.
اگه می‌خوای بین همه فایل‌ها و یا محتواشون جستجو کنی از برنامه Searchmonkey استفاده کن. راحته و امکانات خوبی داره

آفلاین Pyruzan

• Full Member
  • *
  • Long Live KDE
« پاسخ #283 : 12 مهر 1389، 05:13 ب‌ظ »
البته زیاد هم فوق‌العاده قدرتمند نیست، کاری رو که جستجو ویندوز تو چند ساعت انجام میده گوگل دستکتاپ تو چند دهم ثانیه انجام میده.
اگه می‌خوای بین همه فایل‌ها و یا محتواشون جستجو کنی از برنامه Searchmonkey استفاده کن. راحته و امکانات خوبی داره

heresh جان مرسی دادا بابت معرفی برنامه، خیلی لازم داشتم، همین الان میرم تو کار نصبش.

اما صحبت من مقایسه ابزار سرچ خود سیستم عامل ها بود و نه برنامه های جانبی! چون برنامه های جانبی برای ویندوز هم صادقه ;)

آفلاین Majidjan

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #284 : 12 مهر 1389، 05:14 ب‌ظ »
از هر دو عزیز heresh  و Pyruzan تشکر میکنم.
1++ ;)