انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: شبه راهنما برای نصب Avant Window Manager در گاتسی (۷.۱۰)  (دفعات بازدید: 46104 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین monire

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 42
    • یادداشت های یک دیوانه
یه سوال! چرا من هر بار که restart میکنم دوباره از اول باید Awn رو فعال کنم.
چه طوری میشه منوهایی رو که روی اون اضافه کردیم رو تنظیم کنیم؟
Regards,
monire montazeri
http://monire.wordpress.com/

lomion

• مهمان
سوال اول: برای اجرای دوباره برنامه توی گنوم، باید System -> Preference ->Sessions رو اجرا کنید. بعدش توی همون قسمت اول، یه new بزنید. و توی قسمت command بزنید avant-window-manager.

می‌شه در مورد اون تنظیم منوها، توضیخ بدید که سوال رو بهتر بفهمم؟

آفلاین monire

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 42
    • یادداشت های یک دیوانه
۱. ممنون
۲. مثلا وقتی workspace رو بهش اضافه میکنم desktop ها رو در یک ردیف نشون میده. نمیشه کاریش کرد ۲ ردیفه بشه (مثلا ۲*۳ بشه؟)

۳. مال من این طوریه که یهو هنگ میکنه :-( پدرم در اومد. فعلا غیر فعالش کردم.
هنگش هم این طوریه که بعد از یه مدت صفحه هام تیره میشه (یعنی دقیق همون حالتی که پنجره های غیر فعال پیدا میکنن) و جالبیش اینه که دیگه از حالت تیرگی بیرون نمیاد.
داشتم به این فکر میکردم شاید مشکلش این باشه که میزکار سه بعدی و Awn با هم فعالن! بعد دیدم ربطی نداره.
به هر حال سرعتمو خیلی پایین اورده.
نمیدونم عیبش از کجاست.
Regards,
monire montazeri
http://monire.wordpress.com/

lomion

• مهمان
۱. خواهش می‌کنم.
۲. هنوز این برنامه (همونطوری که یادم میاد توی شبه راهنما نوشتم) جدیده و خیلی از امکانات رو هنوز نداره.
۳. جلوه‌ ویژه، همیشه احتیاج به منابعی دارن. باید همیشه سعی کرد که اونا رو تنظیم کرد. و خیلی از این مسایل تجربی هستن. اما اینکه کامل هنگ می‌کنه... بذارید خروجی رو ببینم:
 یه بار که کار می‌کنید. برنامه رو ببیندید. وبعد یه ترمینال باز کنید و avant-window-manager رو بنویسید. بعدش، پنجره ترمبنال رو نبندید. برنامه فعال هست. وقتی که دیدید اون طوری (شکل غیر فعال) شد. توی ترمینال کلید Ctrl + C رو بگیرید. برنامه بسته می‌شه. حالا، هر چی از زمان اجرا تا قطعش نوشته رو بذارید اینجا. اگه بزرگ بود، فایلش کنید و ضمیمه کنید.

پ. ن. نوع کارت گرافیکی و مدلش رو می‌شه بگید؟

آفلاین Amir Sadjad

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 49
لومیون جان میشه نحوه نصب از روی فایلهای bz2 رو هم توضیح بدید ؟

lomion

• مهمان
می‌شه یه کم بیشتر توضیح بدین؟ منظورتون فایلهای سورس هست؟

آفلاین Amir Sadjad

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 49
در زیر شاخه های این آدرس :

http://download.tuxfamily.org/syzygy42

فایلهایی با این پسوند وجود داره که من حدس زدم باید فایلهای اصلی برنامه باشند و بشه با اونها برنامه رونصب کرد.

lomion

• مهمان
در زیر شاخه های این آدرس :

http://download.tuxfamily.org/syzygy42

فایلهایی با این پسوند وجود داره که من حدس زدم باید فایلهای اصلی برنامه باشند و بشه با اونها برنامه رونصب کرد.

لینکی که گذاشتید، مال خود مخزن هست. فکر ساختار مخازن توی انجمن هست. اگه مشکل سر فایلهای deb هست. سایت www.getdeb.net رو امتحان کنید.

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
یه چیز باحال کشف کردم(حال میده که همه اینو از قبل بدونن  ;D)...gnome 2.22 یه composite manager داخلی داره که میشه با اون avant رو بدون نیاز به compiz راه انداخت.
برای فعال کردنش باید تو gconf-editor بریم به ‌قسمت‌‌‌ apps-->metacity-->general و compositing manager رو تیک بزنیم.فقط حیف که با gdm که تو gutsy هست نمیشه ولی من الان تو پارسیکس 1.5r0 viola دارم ازش استفاده میکنم.
« آخرین ویرایش: 16 فروردین 1387، 10:22 ق‌ظ توسط Thunderb_ird »

lomion

• مهمان
اسم این برنامه یا گزینه رو می‌تونید اینجا بذارید؟

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
دقیقا چی رو باید بگم؟
من که گفتم کجا باید بریم و فعالش کنیم.تو هر توزیعی که از gnome 2.22 استفاده کنه میشه فعالش کرد.البته این compositing manager به پای compiz نمیرسه.توقع visual effect های باحال نداشته باشید.
« آخرین ویرایش: 16 فروردین 1387، 11:17 ق‌ظ توسط Thunderb_ird »

lomion

• مهمان
اینکه چه برنامه‌ای فعال می‌شه؟‌ اون رو می‌خواستم بدونم...

آفلاین arashOio

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 551
اینکه چه برنامه‌ای فعال می‌شه؟‌ اون رو می‌خواستم بدونم...
فک میکنم منظورشون اینه:
gconf-editor /apps/metacity/general/compositing_manager اگه این باشه به پارسیکس یا اوبونتو یا .. بودن ربطی نباید داشته باشه
Humanity to others...

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
بله...اسم برنامه رو نمیدونم.همونطور هم که گفتم فقط به نسخه gnome بستگی داره نه به توزیع.به درد کسایی میخوره که نمیخوان یا نمیتونن compiz نصب کنن ولی avant  رو لازم دارن.
« آخرین ویرایش: 16 فروردین 1387، 05:04 ب‌ظ توسط Thunderb_ird »

lomion

• مهمان
ممنونم. همین رو می خواستم‌ :)