انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: جلوگیری از مرگ تدریجی جامعه کاربری  (دفعات بازدید: 33046 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Hadron

• Full Member
  • *
  • ارسال: 150
پاسخ به: جلوگیری از مرگ تدریجی جامعه کاربری
« پاسخ #60 : 21 اسفند 1390، 01:55 ق‌ظ »
نظر شخصی و تجربه چند ساله‌ست. فکر می‌کنم دیستروهای مطرحی مثل اوبونتو، فدورا یا آرچ‌لینوکس با توجه به کاربران فعلی و آینده می‌تونن و لازمه وب‌سایت، انجمن، ویکی جدا داشته باشن. دیستروها متفاوتن، جامعه کاربری‌شون هم متفاوت هست. به نظرم می‌تونیم تک تک این‌ها رو بسازیم تا این‌که چون حالا تعدادشون کمه اون‌ها رو دور هم جمع کنیم تا قوی‌تر و زنده‌تر به نظر بیان.
همان‌طور که گفتم این دور هم جمع کردن نافی اسقلال آن‌ها نیست و در واقع این یک بحث فنی است! وارد شدن به جزء این موضوع، مجال دیگری را می‌خواهد.

نقل‌قول
من هیچ خودکامگی در مدیریت آقا حسن‌پور یا دیگر راهبران اوبونتو فارسی نمی‌بینم. ایشون هربار درجواب اعتراض‌های کاربران خواست تا در گروه کاربران وب‌سایت که در Launchpad.net هست عضو بشن و فعالیت مفیدی نشون بدن تا کارهای و وظایف مختلف بشون سپرده بشه.
بحث این نیست که عملکرد این اشخاص چگونه بوده است! این که آقای X‌ دارای ویژگی‌های اخلاقی مثبتی هستند، قابل ستایش است. موضوعی که طرح شد کلیت یک مدل مدیریتی است. از فهوای کلام شما چنین برداشت می‌شود که وضعیت فعلی را ایده‌آل می‌دانید. اگر درست متوجه شده باشم: یعنی پلکانی، کاربرانی با نظر مدیران اصلی بالا روند و پس از پایش، دسترسی‌هایی به آن‌ها واگذار شود.

نقل‌قول
در آزادترین و دموکرات‌ترین جمع‌ها هم شما باید مراحلی رو طی کنید تا مسئولیت‌های اصلی به شما داده بشه. مثلا به Document Foundation نگاه کنید؛ Board Member دارن، Steering Committee دارن و برای انتخاب گروه راهبرانشون رای گیری میکنند. آیا شما حاضری بدون هیچ شناختی از من بالاترین سطح دسترسی fsforums رو در اختیارم بزاری؟
اگر به کاربر X - بعد از طی مراحلی که ذکر کردید، اعتماد شد و دسترسی گرفت و تغییر رویه داد و آن کرد که نباید کند، چه؟
>اینکه بر این موضوع بحث شکل بگیرد و نظرات دیگر داخل شود، این امید می‌رود که جُستن راهکاری برای شیوه‌ی مدیریتی و ثبات مدیریتی جامعه میسر شود<

فرض کنید z مدیر انجمن Y است. وقت کافی ندارد و می‌خواهد مدیریت را به کاربری دیگر تفویض کند. این اتفاق چگونه می‌افتد؟ آیا جز این است کاربری باید بتواند اعتماد مدیر(z) را جلب کند؟ یا فرض کنید z بخواهد قالب انجمن را تغییر دهد، اگر بخواهد، تغییر می‌دهد! حالا اینکه جمع را هم راضی کند یا نظرشان را بگیرد، بستگی به کیفیت درک z از مسائل اجتماعی و مفاهیمی مانند احترام به حقوق دیگران و... دارد. در این دو مورد جامعه‌ی کاربری کجای این داستان قرار دارد؟
اگر جامعه کاربری چیزی بخواهد (با دلایل منطقی) و مدیر نخواهد چه؟ تکلیف جامعه چیست؟ آیا سوختن و ساختن؟! جامعه‌ای که مولد محتوا است و مالک محتوا است، باید بر این محتوا مدیریت تام و تمام داشته باشد. حالا اینکه چگونه میسر است، جای هم بحث ساختاری و هم بحث فنی دارد.

نقل‌قول
شاید به چشم یه رقابت بش نگاه نکنی ولی اگر بعد از دوسال کاربر این‌جا یا هرجای دیگه رو به fsforum برای پرسیدن سوال و مشارکت ترجیح داد یعنی تفکری که داشتی و تلاشی که کردی شکست خورده.
۱. موضوع بحث فعلی fsforums.ir نیست. آنا را در این تاپیک فراموش کنید :)
۲. آن‌چه مطرح شده تنها یک مدل است که به بحث گذاشته شده و هنوز اجرایی نشده. شما فرض‌هایی را در نظر گرفتید و بر نتیجه‌ای احتمالی، قضاوت کردید. چون هم روی فرض‌های شما سوال وجود دارد و هم زوایای طرح تجمیع (سازوکار آن) تبیین نشده است، نمی‌توان به موردی که اشاره کردید، پرداخت!

نقل‌قول
فعلا در نوشتن تقویم جلالی برای smf به مشکل برخوردم، لطفا اگر اطلاعاتی دارید به اشتراک بگذارید. ممنون
SMF‌ این قابلیت را دارد که بتواند برخی مودهای نسخه‌های پیشین را با نسخه‌ی جدید اتومات سازگار کند(البته با ریسک). امتحان کرده‌اید که آیا برای مود تقویم جلالی نتیجه چگونه است؟

آفلاین mrmohsen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 291
« پاسخ #61 : 21 اسفند 1390، 06:29 ب‌ظ »
حیف شد حوصله و وقت اجازه نداد پست های آخر رو بخونم. نامربوط بود شما ببخشید..
به نامش و به یادش

از خودم شروع کنم. 7 ماهی میشه دیگه اینجا نیومدم چون احساس کردم واقعا وقتم اینجا تلف میشه. بجاش شروع کردم به خوندن کتاب ها در زمینه لینوکس. همینجوری گفتم

ببینید من از طرفی واقعا به آقا مهدی حق میدم. من خودم واسه کلاسمون یه سایت ساختم به چه نازی... کلی اولش ذوق و شوق داشتم اما الان دیگه سرم بهش نمی زنم. خسته شدم، تکراری شده، خیلی هام بهم می گن بده به یکی دیگه . اما من حدس می زنم سایته دست افراد ناگاه بیفته گند می خوره توش... بنظرم آقا مهدی هم خسته شده و  سرش واقعا شلوغه اما واقعا به فکر این انجمن هست.
با این دعواها هم هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.
اگر واقعا دغدغه ی من و شما گسترش جامعه ی لینوکسی هست پس همه باید براش زحمت بکشیم. هرکی در حد توان خودش. کسی نباید یک جا بشینه بگه این خوبه و این بده و من می تونم و تو نمی تونی و من نمیام و تو بیا و ...
خب خیلی از کاربران هم مثل من. حس می کنند وقتشون داره تلف میشه بیان سوالا رو جواب بدن برن. بعضیا فکر می کنن این وظیفه ی کاربرای قویه. نه .
به نظر من باید یک کار خفن مدیریتی برای گسترش جامعه مون انجام بدیم. یه کار کارستون خفن خفن خفن خفن...

(اینجاش پیشنهاد منه بعنوان یک عضوی از این جامعه و نه فقط برای این سایت برای کل سایتهای این زمینه):
یک روزی باید یک قراری توی یک کانال بذاریم و همه و همه بیایم. از کلی قبل هم خبررسانی کنیم که کسی جا نمونه. به نظر من واقعا باید بشینیم یک برنامه ریزی خفن بکنیم که می خوایم تا سال بعد به کجا برسیم. یعنی برای خودمون اهداف کوتاه و بلند مدت بریزیم. مثلا آقا ما تا سال بعد می خوایم n تا کاربر حرفه ای در این سطح وانقدر کاربر متوسط و انقدر کاربر تازه کار داشته باشیم. یعنی ما تا سال بعد باید باید باید این قسمت ها رو فارسی بکنیم. باید باید باید این صفحه ها از ویکی رو بروز رسانی بکنیم. و چندین هدف بلند مدت دیگه ...
اونوقت بعد از تعیین این اهداف بشینیم واقعا بگیم کی می تونه چیکار بکنه. همه هم باید بیاین. جامعه ی لینوکسی ایران نه جامعه ی اوبونتوی ایران. باید معلوم بکنیم کی قراره چقدر از این اهداف رو جلو ببره. این ها باید تعیین بشن. حتی می تونیم قانون بذاریم هرکی این کارا رو نکرد باید به 20 نفر سی دی مجانی بفرسته(مثلا چه می دونم)

یکی این وسطا حرف خیلی قشنگی زد: اگر من بخوام به کسی بگم بیا تو جامعه ی لینوکسی باید آدرس اینجا رو بدم؟؟؟ اینجا که جامعه ی اوبونتوه.
به نظر من باید بیایم معلوم بکنیم که یک مرکز لینوکس ایران داشته باشیم. زیر گروه این ها میشه گروه های کاربری مثلا اوبونتو و اوپن سوزه و فدورا و ...

خلاصه بیشتر از این سرتون رو درد نیارم. اگر واقعا بخوایم این جامعه  رو گسترش بدیم بنظرم باید همین کار رو بکنیم. واقعا بشینیم فکر کنیم و برنامه بریزیم. یلخی کار جلو نمیره...

لابد می گید مگه این کارا راحته؟؟؟ سخته کلی وقت می خواد ... باشه اگر 20 نفر امضا کردند که این کار خوبه کل عیدو میشینم پاش. از خودم شروع می کنم.

خواهشا نظرتون رو بگید اگر پایه بودین استارتشو خودم می زنم ;)

یاعلی
امام صادق (ع): دوست ندارم شما جوانان را بر غیر از دو گونه ببینم:دانشجو یا دانشمند

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
« پاسخ #62 : 21 اسفند 1390، 09:38 ب‌ظ »

یکی این وسطا حرف خیلی قشنگی زد: اگر من بخوام به کسی بگم بیا تو جامعه ی لینوکسی باید آدرس اینجا رو بدم؟؟؟ اینجا که جامعه ی اوبونتوه.
به نظر من باید بیایم معلوم بکنیم که یک مرکز لینوکس ایران داشته باشیم. زیر گروه این ها میشه گروه های کاربری مثلا اوبونتو و اوپن سوزه و فدورا و ...

خلاصه بیشتر از این سرتون رو درد نیارم. اگر واقعا بخوایم این جامعه  رو گسترش بدیم بنظرم باید همین کار رو بکنیم. واقعا بشینیم فکر کنیم و برنامه بریزیم. یلخی کار جلو نمیره...

لابد می گید مگه این کارا راحته؟؟؟ سخته کلی وقت می خواد ... باشه اگر 20 نفر امضا کردند که این کار خوبه کل عیدو میشینم پاش. از خودم شروع می کنم.

خواهشا نظرتون رو بگید اگر پایه بودین استارتشو خودم می زنم ;)

یاعلی

اگر منظورتونو درست فهمیده باشم الان درحال ساخت است . این جار رو نگاه کنین :
http://fsforums.ir/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%87%D8%A7

آفلاین mrmohsen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 291
« پاسخ #63 : 21 اسفند 1390، 10:18 ب‌ظ »

آره جقدر حالب ... بریم با ایمیلشون ارتباطاتی برقرار کنیم. توکل به خدا...

« آخرین ویرایش: 22 اسفند 1390، 10:45 ب‌ظ توسط mrmohsen »
امام صادق (ع): دوست ندارم شما جوانان را بر غیر از دو گونه ببینم:دانشجو یا دانشمند

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
« پاسخ #64 : 22 اسفند 1390، 12:21 ب‌ظ »

اینجوری که بهش میاد فقط از ایناست که هیچوقت عملی نیست.
یه جورایی یه چیزایی شبیه این...

خیر. راه اندازی میشود . حتی یک مدت به صورت ازمایشی هم راه اندازی شد تا بازخوردها رو دریافت کنند.
برایه همکاری توضیحات گذاشته شده ؛ اگر مایل بودید.
http://fsforums.ir/

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #65 : 23 اسفند 1390، 09:03 ق‌ظ »
با سلام به همه ی دوستان
من رشته ام مهندسی صنایع پالایش است و ربط زیادی شاید به لینوکس و.. نداشته باشه اما از این انجمن چیز های زیادی به عنوان یه مبتدی یاد گرفتم. این تایپیک دیر به چشم من خورد.
اما نظرات شخصی خودم
حتما یک انجمن دارای یک اهدافی است اما باید توجه کرد که اولا وقت طلا است دوما نداشتن نگاه اقتصادی به انجمن اشتباه است. به قول یکی  استادتید دانشگاهم پول عسله.خود کنیکال هم تبلیغات داره و سود میبره غول گنده (گوگل) از تبلیغات ومنابع تبلیغاتی سود میکنه.نگاه به سود باید مثبت باشه نه منفی شاید بگید این با دنیای نرم افزار های آزاد تقابل داره ، اما اگر خوب نگاه کنید می بینید به شدت محصولات به تبلیغات وابسته هستند.این انجمن برای رو پا شدن نیاز  به بخش مالی ودرآمد های تبلیغاتی داره.
نکته دوم متاسفانه جامعه لینوکس در بخش نرم افزار های مهندسی وساپوت برنامه ضعیف عمل شده که این نشاندهنده ضعف برنامه نویس هاست (البته باید حق داد که زمانی یک مهندس نرم افزار ساپورت مالی نشه دست به برنامه نویس نمیزنه).
یه مشکلی که هست اینکه جامعه لینوکسی ما وابسته به خارج هست بایه سوال منظورم رو می رسونم  ،فرض کنید کنیکال توزیع لینوکس ابونتو و....... پولی کرد پاسخ آنوقت چیست؟
لینوکس ملی که هیچ پشتوانه ای نداره هرکس هم یه توزیع میده بیرون.همین هرج ومرج خیلی ها رو از لینوکس فراری میده.بازنگری جدی در رابطه با فعالیت انجمن ویا بالاتر پیشرفت وتوسعه توزیع های بومی بسیار جدی است؟
بخشی برای مقالات روز دنیا  در زمینه لینوکس ها و.... به شدت حس میشه.
به عنوان یه مبتدی خیلی حرف زدم . باتشکر از همگی

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #66 : 24 اسفند 1390، 01:34 ق‌ظ »
یه مشکلی که هست اینکه جامعه لینوکسی ما وابسته به خارج هست بایه سوال منظورم رو می رسونم  ،فرض کنید کنیکال توزیع لینوکس ابونتو و....... پولی کرد پاسخ آنوقت چیست؟
لینوکس ملی که هیچ پشتوانه ای نداره هرکس هم یه توزیع میده بیرون.همین هرج ومرج خیلی ها رو از لینوکس فراری میده.بازنگری جدی در رابطه با فعالیت انجمن ویا بالاتر پیشرفت وتوسعه توزیع های بومی بسیار جدی است؟
خب پولی کنه، نمی‌تونه از آزاد بودن درش بیاره که! می‌شه مثل ردهت اینترپرایز! ما هم‌چنان به صورت کاملا قانونی و مجانی ازش استفاده می‌کنیم. در نرم‌افزار آزاد مرزهای سیاسی تعریف نشده هست و چیزی به نام کشور در اون معنی نداره. این لاگ‌ها هم که می‌بینیم برای هرشهری هست فقط از لحاظ نزدیکی مکانی به هم هست، وگرنه از حضور هیچ‌کس در لاگ شهر دیگه‌ای جلوگیری نمی‌شه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سینوکس

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 49
« پاسخ #67 : 26 اسفند 1390، 12:40 ق‌ظ »
درووود بر همگی
من یکم دلسرد شدم. سردردم گرفتم...  ](*,)
ولی یه چیزی امیدبخش بود:
انقدر نسبت به جامعه کاربران حس تو بعضی ها هست که این بحث ها بوجود بیادش...

من خودم تو دانشگاه یه مدت دپرس بودم... خودم همش به خودم مینالیدم و هیچ کاری نمیکردم... ولی دقیقه ۹۰ استادم به دادم رسید. روحیه دادن معجزه میکنه به خدا... من خودم اخراج شدنم رو قطعی میدونستم ولی... یکم دیگه مدرکم رو هم میگیرم.  ;)

هرچند موضع بعضی از منتقدهای انجمن بسیار جدی هستش، ولی این آیه یاس خوندن ها کمکی نمیکنه... حدالقل نگید که کاربرای تازه واردی مثله من دارن تو این انجمن وقتشون رو تلف میکنن... اگه نقد میکنین و راه حل های سازنده هم میدین دیگه آخه چرا بقیه رو نا امید میکنین؟؟!  ???

من نمیگم ما تازه کارها رو تویه توهم نگه دارید، نه! ولی تو گوشمونم نخونین که امیدی نیست و باید رفت و منم دیگه نمیام و اینجا متروکه هستش و... انتخاب حق مسلمه ماست.  ](*,)

دانشی هم تو اینجا ذخیره شده ممکنه که کهنه بشه ولی هم تجمعی هستش و ازبین نمیره، هم هنوز بدرد بخوره...

اوبونتو هم هی بهتر و بهتر میشه و امکان جذب کاربران جدیدش هر روز بیشتر میشه... یکم خوشگل تر بحث کنید آخه!!!

آدم بدون امید میترکه... امید بدون حمایت و دلگرمی...
دلگرمی بعضی از کاربرا همین انجمن هاست... خواهش میکنم تجربه دلچسب مارو خراب نکنید.

بدروووووود

آفلاین H2010n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 451
پاسخ : جلوگیری از مرگ تدریجی جامعه کاربری
« پاسخ #68 : 10 فروردین 1391، 11:04 ب‌ظ »
تبریک میگم!
 ;D
تمام پست هام رو ویرایش کردم امیدوارم اوضاع همینطور پیش بره.
ممنون مدیران عزیز
« آخرین ویرایش: 12 فروردین 1391، 10:05 ق‌ظ توسط H2010n »

آفلاین alibagheri

• Full Member
  • *
  • ارسال: 234
  • لینوکس فلسفه زندگی آزاد است
    • سیستم عامل لینوکس
« پاسخ #69 : 22 فروردین 1391، 01:06 ق‌ظ »
درود دوستان
اوبونتو و کلاً لینوکس یعنی طعم واقعی آزادی
هرکس تو این انجمن فعالیت داره حتماً این جمله رو هم قبول داره.
انسان ازاد می تواند آزاد زندگی کند و آزاد بیافریند. ما تمام انسان ها آزاد آفریده شدیم و آزاده خواهیم ماند مگر اینکه خود نخواهیم.
من خودم چند ساله که افسردگی دارم و لی تو این 2 سالی که با اوبونتو آشنا شدم کلی حالمو عوض کرده.
فقط یه جمله میگم به اونایی که فکر می کنن لینوکس آینده ای نداره:
من ویندوز اورجینال 300 هزارتومانی ام را حذف کردم و اوبونتو 11.4 نصب کردم و الان اوبونتوی 11.10 روی لب تابم هست
چون عاشاقانه دوستش دارم و بهش امیدوارم.
فقط ما کاربراش هستیم که می تونیم به مرگ تدریجی منتهاش کنیم یا برعکس زندگی جاودانه
من در مقابله با این تاپیک، تاپیکی با عنوان زندگی جاودانه با لینوکس و اوبونتو ساختم تا نشون بدم که همه کاربران لینوکسی بیدارند هرچند مدت ها به این انجمن سری نزنند
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,32922.0.
کلبه لینوکسی من
www.linuxos.mihanblog.com

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #70 : 22 فروردین 1391، 11:49 ق‌ظ »
تنها چیزی که می تونم بگم یه جمله معروفه که نمی دونم از کیه و البته چندین بار و هر به دلایلی تغییر کرده و چیزی رو که خودم بیشتر پسندیدم رو می گم
GNU is not just an operation system GNU is a culture
گنو تنها یک سیستم عامل نیست. گنو یک فرهنگ است
به نظر من اسم ها تنها اسم هستند (اوبونتو - انجمن پارسی اوبونتو و یا حتی خود گنو) و بود و نبودشون خیلی مهم نیست مهم همون فرهنگه ما باید اون رو درک کنیم (ارجاع به اصول نرم افزار آزاد) ما داریم از نرم افزار آزاد استفاده می کنیم پس باید درباره اون احساس مسولیت کنیم و اون رو بهتر کنیم با این کار در وحله اول به خود کمک کردیم و در مرحله دوم به دیگری

چندی پیش یه تظاهرات چند ده هزاری توسط یهودیان در اسراییل برای تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای ۱۹۴۸ برگزار شده اونها تنها به آزادی فکر می کردند به آزادی هم نوعهاشون در فلسطین کاری که باعث میشه مرزهای اسراییل به کمتر نصفش برسه و به شدت امنیتش در خطر بیفته ولی اونها آزادی و انسانیت رو بیشتر از چیزهای دیگه دوست داشتن چون که آزادن و به آزادی احترام میزارن و دوست دارن آزادی در هر جایی گسترش پیدا کنه
« آخرین ویرایش: 22 فروردین 1391، 11:52 ق‌ظ توسط MustafaJF »
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین آزاد کار کوچک

• Full Member
  • *
  • ارسال: 208
  • 哈米德
پاسخ : پاسخ به: جلوگیری از مرگ تدریجی جامعه کاربری
« پاسخ #71 : 12 اردیبهشت 1391، 05:10 ب‌ظ »
دوستان عزیز یه سری به انجمن اوپن زوزه یزنید.من امروز یه کمی تو انجمن گشتم،تفاوت وحشتناکی با انجمن ما داره.یه کمی از اونا یاد بگیریم.
http://forum.opensuse.ir/
البته می گن مرغ همسایه غازه راسته!
چون اون ها هم smf 1 تشریف دارن!
نتیجه می گیریم اون جا هم مثل انجمن ماست!

1000000000000+
من اونجا هم بودم فرقی نمیکنه بازم اینجا آدم با سواد داره اونجا کمتر دیدم
شایدم اشکال از دید من بوده
نرم‌افزار آزاد به خودی خود در بقیه حوزه‌های زندگی به شما آزادی نمی‌بخشد. برای به دست آوردن آن آزادی‌ها باید بجنگید.

"ریچارد استالمن"

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
« پاسخ #72 : 12 اردیبهشت 1391، 05:23 ب‌ظ »
نکنه میخواید یه سایت که ادعای آزادی و اپن سورس رو داره بیاد وی بولتین نصب کنه
اونم نال شدشو =))
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین alieblice2

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 280
« پاسخ #73 : 13 اردیبهشت 1391، 04:19 ب‌ظ »
نکنه میخواید یه سایت که ادعای آزادی و اپن سورس رو داره بیاد وی بولتین نصب کنه
اونم نال شدشو =))
حالا اگرم وی بولتین نصب بشه رویه یک فرومی چه اتفاقی مگه میخاد  بیفته؟ ازادی که به یک وی بولتین بند نیست .

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #74 : 14 اردیبهشت 1391، 03:27 ق‌ظ »
حالا اگرم وی بولتین نصب بشه رویه یک فرومی چه اتفاقی مگه میخاد  بیفته؟ ازادی که به یک وی بولتین بند نیست .
اون‌وقت نمی‌گن اینا این‌همه می‌گن نرم‌افزار آزاد، نرم‌افزار آزاد، خودشون هم حاضر نیستن باهاش کار کنن؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن