انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سوالاتی راجع به ابونتو ( حل شد )  (دفعات بازدید: 13670 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
  • ارسال: 161
    • nadaram
سوالاتی راجع به ابونتو ( حل شد )
« : 02 بهمن 1390، 12:13 ب‌ظ »
سلام
من اوبونتو رو از سایت http://www.ubuntu.ir/ به صورت انلاین برای اولین بار چک کردم
خب حالا سوالاتی پیش اومد واسم
1- اوبونتو فقط همینه ؟ این که چیزی توش نداره
2-درایواش کجاست ؟ یعنی اصلا درایو نداره؟ مثلا هارد من 80 هست اگه اوبونتو نصب کنم تمام درایوام میپره و فقط با یک درایو باید کار کنم و همه ی فایل هام رو اونجا طبقه بندی کنم ؟
3-چرا باید از ویندوز به اوبونتو اومد؟ چی داره که ویندوز نداره؟
4-اینی که تو صفحه اول سایت به صورت انلاین دیدم چه مدل از اوبونتو هست؟ خوبه مدلش؟
5- ایا مدل دیگه ای هم هست که هم قشنگ تر باشه و هم بیشتر کارایی داشته باشه ؟
6- تمام نرم افزار هاش رو باید دانلود کرد؟ حجمشون زیاده؟ از شارژ ای دی اس ال زیاد کم میشه ؟

انشا ا... که جواب سوالاتم را میگیرم چون اینجا هر چی پرسیدم همه جواب دادن از همتون ممنونم
« آخرین ویرایش: 19 بهمن 1390، 12:09 ق‌ظ توسط imanan »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ به: سوالاتی راجع به ابونتو ( هنوز حل نشد )
« پاسخ #1 : 02 بهمن 1390، 09:02 ب‌ظ »
سلام به دنیای آزاد خوش اومدی ;)
خوب بود قبل از این که یه تاپیک جدید باز می‌کردی یه کم در انجمن می‌گشتی، چون فکر کنم جواب بیش‌تر سوالاتت بارها داده شده. به هر حال
۱. اونی که توی صفحه‌ی اول هست و آنلاین چک کردی به هیچ وجه سیستم عامل اوبونتو نیست، قراره فقط یه طرح کلی از ظاهر و طرز کار اوبونتو به شما بده
۲. سرجاشون ;D شما می‌تونی اوبونتو رو روی یه پارتیشن در هاردت و در کنار هر سیستم‌عامل دیگه‌ای نصب کنی و اگه موقع نصب به مطالبی که بهت گفته می‌شه خوب گوش کنی و درست جواب بدی اطلاعاتت نمی‌پره. ولی در نهایت باید حداقل به اندازه‌ی حدود ۱۰ گیگ فضای خالی روی هاردت داشته باشی. اگه یه پارتیشن خالی داری که چه بهتر
۳. دلایل بی‌شماری رو می‌شه برای سوال مطرح کرد از جمله این که سریع‌تره، امن‌تره، ویروس نداره و… ولی اگه بخوایم فقط یه جواب قاطع به این سوال بدیم اینه که اوبونتو آزادی داره و ویندوز نداره. برای دیدن یه لیست کوتاه از مزیت‌های گنو/لینوکس به ویندوز این صفحه رو می‌تونید ببینید که البته در حال تکمیله و هنوز هم کامل نشده
۴. اون طرحی از آخرین نسخه‌ی دسکتاپ اوبونتو هست و بهترین گزینه برای کسی هست که تازه می‌خواد کار با اوبونتو رو شروع کنه
۵. بله، مدل‌های زیاد دیگه‌ای هست، ولی دیگه اسمش اوبونتو نیست. مثل kubuntu، Lubuntu و… که کاربران خاص خودشون رو دارن
۶. می‌شه دانلود کرد، می‌شه خرید، حجم برنامه‌هاش نسبت به مشابه ویندوزی پایین‌تر هست ولی خب به هر حال اگه اینترنت با حجم محدود دارین مطمئنا دانلود برنامه‌ها از حجمتون کم می‌کنه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
« پاسخ #2 : 03 بهمن 1390، 10:33 ق‌ظ »
سلام
من اوبونتو رو از سایت http://www.ubuntu.ir/ به صورت انلاین برای اولین بار چک کردم
خب حالا سوالاتی پیش اومد واسم
1- اوبونتو فقط همینه ؟ این که چیزی توش نداره
2-درایواش کجاست ؟ یعنی اصلا درایو نداره؟ مثلا هارد من 80 هست اگه اوبونتو نصب کنم تمام درایوام میپره و فقط با یک درایو باید کار کنم و همه ی فایل هام رو اونجا طبقه بندی کنم ؟
3-چرا باید از ویندوز به اوبونتو اومد؟ چی داره که ویندوز نداره؟
4-اینی که تو صفحه اول سایت به صورت انلاین دیدم چه مدل از اوبونتو هست؟ خوبه مدلش؟
5- ایا مدل دیگه ای هم هست که هم قشنگ تر باشه و هم بیشتر کارایی داشته باشه ؟
6- تمام نرم افزار هاش رو باید دانلود کرد؟ حجمشون زیاده؟ از شارژ ای دی اس ال زیاد کم میشه ؟

انشا ا... که جواب سوالاتم را میگیرم چون اینجا هر چی پرسیدم همه جواب دادن از همتون ممنونم

1- نه دوست من، اون فقط برا تست آنلاین گذاشته شده. امکانات یک سیستم عامل کامل با حجم حدود 700 مگابایت خیلی بیشتر از اون خواهد بود.

2- به قول دوستمون درایواش سر جاشن! ;D
با نصبش اطلاعاتت نمیپره، میتونی اوبونتو رو کنار ویندوز به راحتی نصب کنی بدون هیچ مشکلی (اکثر ماها همینجوری شروع کردیم)
ولی به شکل کل بخوام بگم، مدیریت فایل در اوبونتو با ویندوز فرق داره. پارتیشن بندی اینجا نیست. در اوبونتو مهمترین قسمت جایی هست به اسم Home Folder

3- در این مورد که به ادرسی که دوسمون گفتن یه سری بزنی جواب میگیری...

4- اونی که آنلاین تست کردی نسخه 11.10 هست. آخرین نسخه اوبونتو که دسکتاپش با مدل های قبلی فرق داره.
راستشو بخوای بگم این مدل دسکتاپ زیاد مورد استقبال قرار نگرفت... خود من بخاطر همون دسکتاپ از نسخه ای قبلی اوبنتو استفاده میکنم. ولی برای افراد مبتدی و برای افرادی که فقط قصد استفاده شخصی از کامپیوتر رو دارن میتونه یکی از زیباترین و متفاوت ترین تجربیات استفاده از کامپیوتر رو به همراه بیاره.
و البته اگه عادت داری 7-8-10 تا پنجره رو با هم باز کنی باز هم 11.10 اصلا مناسب نیست.

5- مدل های دیگه هم بله موجوده.
خود اوبونتو ورژن 10.4 داره که برای سال 2010 هست. زیبایی زیاد نداره ولی کاراییش بالا هست. (خودم از این استفاده میکنم)
کوبونتو (Kubuntu) هست که محیطش تا حدودی شبیه به ویندوز هست ولی کار باهاش سخت.
زوبونتو (Xubuntu) هست که محیطش خیلی خیلی سبک طراحی شده و مخصوص کامپیوترهای قدیمی هست.
ادوبونتو (EduBuntu) هست که پر از نرم افزارهای آموزشی هست و مخصوص مدارس هست.

فقط توجه کن که کوبونتو، زوبنتو و ادوبونتو از خانواده خود اوبونتو هستن و همشون رو یه شرکت تولید میکنه.... ولی با اوبونتو خیلی فرق دارن.
به نظرم از اوبونتو استفاده کنی خیلی بهتره. چون اگه مشکلی برات پیش بیاد راحت تر جواب میگیری (کاربراش خیلی زیادن)
و البته زیباترین نسخه اوبنتو هم همین آخریش (11.10) هست.

6- روش معمول دانلود هستش. حجمشون نسبت به ویندوز به مراتب خیلی کمتره. ولی بعضیاشون خیلی سنگین هستن.
مثلا گیمپ (معادل فوتوشاپ در اوبونتو) حجمش حدود 45 مگابایت هست.

اولین باری هم که اوبنتو رو نصب کردی برای اینکه بتونی باهاش شعر گوش بدی و ... باید یه نرم افزار رو نصب کنی که حدود 100 مگابایت هست. همینطور موقع نصبش خودش دانلود هایی انجام میده (که حجمشو نمیدونم)
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
    • nadaram
« پاسخ #3 : 03 بهمن 1390، 12:11 ب‌ظ »
با تشکر فراوان از همه ی دوستان عزیزی که لطف دارن به من
حالا یه سوال دیگه پیش میاد
ببینید من همون طور که گفتم هارد 80 دارم و درایو c من 20 گیگ فضا داره و از ویندوز اکس پی استفاده میکنم که 5 گیگ از این 20 گیگ رو گرفته و الان 14.9 گیگ فضا مونده
میشه اوبونتو رو تو همین درایو نصب کرد و نرم افزار هاش رو تو درایو d بریزم؟ اخه نرم افزار های اکس پی رو همش رو تو درایو d نصب میکنم ماله اوبونتو هم میشه این کار رو کرد؟ اگه نه با 14 گیگ همه چیز رو میشه نصب کرد؟
نرم افزار های ویندوز رو میشه نصب کرد؟ مثل اسکنر سایتها به اسم اکانتیکس؟
یاهو مسنجر؟
picsa?
گوگل کروم؟
انتی ویروس نود 32؟
win rar?
kmplayer?
دانلود منیجر؟
آیا این ها رو هم میشه به صورت معمولی نصب کرد؟

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • سوسیال دموکراسی
« پاسخ #4 : 03 بهمن 1390، 01:18 ب‌ظ »
با تشکر فراوان از همه ی دوستان عزیزی که لطف دارن به من
حالا یه سوال دیگه پیش میاد
ببینید من همون طور که گفتم هارد 80 دارم و درایو c من 20 گیگ فضا داره و از ویندوز اکس پی استفاده میکنم که 5 گیگ از این 20 گیگ رو گرفته و الان 14.9 گیگ فضا مونده
میشه اوبونتو رو تو همین درایو نصب کرد و نرم افزار هاش رو تو درایو d بریزم؟ اخه نرم افزار های اکس پی رو همش رو تو درایو d نصب میکنم ماله اوبونتو هم میشه این کار رو کرد؟ اگه نه با 14 گیگ همه چیز رو میشه نصب کرد؟
نرم افزار های ویندوز رو میشه نصب کرد؟ مثل اسکنر سایتها به اسم اکانتیکس؟
یاهو مسنجر؟
picsa?
گوگل کروم؟
انتی ویروس نود 32؟
win rar?
kmplayer?
دانلود منیجر؟
آیا این ها رو هم میشه به صورت معمولی نصب کرد؟

والا فکر نکنم مشکلی پیش بیادش... شنیدم برا نصب به 8 گیگ فضا نیاز داره! (ولی مطمئن نیستم)
همینطور ایجوری نیست که نرم افزارهارو بشه درایو دیگه نصب کرد. هرجا اوبونتو نصب بشه برنامه ها هم همونجا خودکار نصب میشن.
ولی از داخل اوبونتو میتونی درایوهای ویندوز رو ببینی و باز کنی. مثلا میتونی فیلم و عکس و ... این چیزارو بزار تو درایوای دیگه تا c خلوت تر بشه.

نرم افزارهای ویندوز هم نه. فرمت ویندوز exe هست. در اوبونتو deb
البته بگم که با نرم افزاری به نام wine میشه این کارو کرد. (با این نرم افزار میتونی بعضی از برنامه های ویندوز با فرمت exe رو نصب کنی)

اما این نرم افزارهایی که گفتی بعضی هاشون در اوبونتو هستن و بعضی ها هم معادل دارن. برات معادل هاشون مینویسم.
yahoo messenger = pidgin
picasa = نمیدونم
گوگل کروم در اوبونتو هست
در اوبونتو نیازی به آنتی ویروس نداری چون ویروسی وجود نداره.
به شکل پیشفرض اوبونتو یه نرم افزار مدیریت فایل های فشرده داره که از rar هم پشتیبانی میکنه.
kmplayer = smplayer
kmplayer = VLC
دانلود منیجر هم بهترینش DownThemAll هست که بصورت یک افزونه برای فایرفاکس وجود داره و سرعتش فوق العاده هست.

نصب نرم افزار خیلی ساده تر از ویندوز هستش. نیازی نیست کلی next بزنی. با یه دکمه نصب میشن.
اوبونتو قسمتی داره به نام Ubuntu software center. اوبنجا نرم افزارهاتو پیدا کن. (در موضوع بندی های مختلف یا میتونی جستجو کنی) و بعد روی دکمه install کلیک کن. تمومه! باقی کار رو خودش انجام میده و نرم افزار نصب شده رو بهت تحویل میده.
« آخرین ویرایش: 03 بهمن 1390، 01:22 ب‌ظ توسط CrazyGuy »

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
    • nadaram
« پاسخ #5 : 03 بهمن 1390، 01:55 ب‌ظ »
خیلی خیلی ممنونم به جواب خیلی از سوالاتم رسیدم
حالا من میخوام یه اوبونتو از اون جنس خوباش رو که شما بهم معرفی میکنید رو تو درایو c به همراه ویندوز اکس پی داشته باشم
میشه یه اوبونتو ی جدید و زیبا و کارا رو بهم معرفی کنید ( من از اینترنت خیلی زیاد استفاده میکنم ( اوبونتویی باشه که تو اینترنت مشکل پیش نیاد برام )
بعد هم اگه میشه یه راهنمای کامل ترجیحا با عکس باشه رو بهم معرفی میکنید؟ مقاله ای چیزی؟
اخه میخوام جوری باشه که کامل نصب کردنش رو بلد باشم و درایوام نپره چون قایل های خیلی مهمی دارم
اگه این کارارو بکنید خیلی ممنون میشم
دیگه باید شروع کنم به کار با اوبونتو رو دیگه :دی

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • سوسیال دموکراسی
« پاسخ #6 : 03 بهمن 1390، 03:17 ب‌ظ »
خواهش میکنم دوست من.

اوبونتو 11.10 از همه زیباتره و البته جدیدترین هم هست.
همینطور در اوبونتو فایرفاکس وجود داره. اگه در ویندوز با فایرفاکس کار کرده باشی در اوبونتو هم همونه و هیچ فرقی نمیکنه.

ولی یه تجربه شخصی بگم بهت که:
زمانی که من از 11.10 استفاده میکردم بعضی سایت ها اصلا بالا نمی اومد. (بعضی سایت های مثل بلاگ اسکای)
ولی در اوبونتو 10.4 که ازش استفاده میکنم این مشکل رو تا الان ندیدم اصلا.

اما در مورد نصب اینکه هم این راهنماهارو میتونی بخونی: تصویری و گام به گام:
فارسی:
http://www.moallemi.ir/blog/1390/07/29/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88%D9%86%D8%AA%D9%88-11-10/

http://ubuntu.freeblog.ir/archives/891

انگلیسی:
http://news.softpedia.com/news/Installing-Ubuntu-10-10-160966.shtml

باز هم تجربه شخصی:
حتما از اطلاعات مهمت یک پشتیبانی بگیر که اگه مشکلی پیش اومد اطلاعاتت از بین نره.

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • سوسیال دموکراسی
« پاسخ #7 : 03 بهمن 1390، 03:20 ب‌ظ »
اینم ببینی بد نیست:
http://opsys.ir/t2707

و البته بازم میگم که مطمئن نیستم رو 14 گیگ نصب بشه یا نه...
در این مورد امیدوارم یکی که تجربه بیشتری جواب دقیق بهت بده.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 03 بهمن 1390، 05:21 ب‌ظ »
اول این که یادت باشه توی گنو/لینوکس برنامه از سیستم‌عامل جدا نیست، سیستم‌عامل شما هم مجموعه‌ی چندتا برنامه هست که مهم‌ترینشون کرنل با همون لینوکسه، پس بی‌معنیه که بخوای سیستم‌عامل رو روی یه پارتیشن بریزی و برنامه‌ها رو حای دیگه. سیستم پارتیشن‌بندی گنو/لینوکس خیلی دقیق و براساس هنر مهندسی بنا شده. در این‌جا می‌تونی یه کم بیش تر در موردش بخونی.
نرم‌افزارها رو هم از مرکز نرم‌افزاری اوبونتو دانلود کن و هرگز از سایت‌های دیگه برنامه‌ای برای اوبونتو دانلود نکن.
اوبونتو نسخه‌ی دسکتاپ یه مدل بیش‌تر نداره که همیشه آپدیت می‌شه. البته در این که آخرین نسخه رو دانلود کنید یا نسخه‌های پایدار با پشتیبانی طولانی مدت (LTS) رو مختارید. الآن آخرین نسخه ۱۱.۱۰ و نسخه‌ی LTS اوبونتو ۱۰.۰۴ هست. من خودم پیش‌نهاد می‌کنم آخرین نسخه رو دانلود کنید، چون نسخه‌ی LTS بعدی سه ماه دیگه منتشر می‌شه.
برای نصبش هم اگه هرچیزی که موقع نصب بهتون می‌گه رو خوب بخونید مشکلی پیش نمی‌آد، با این حال در ویکی این سایت و در اینترنت مفالات خوبی در این مورد هست که می‌تونید مطالعه کنید. با این حال دیده شده که اکثرا دفعه‌ی اول هاردشون رو فرمت می‌کنن، پس به فکر یه بک‌آپ از اطلاعات مهمتون باشین ;)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
    • nadaram
« پاسخ #9 : 03 بهمن 1390، 10:06 ب‌ظ »
باز هم تشکر از اینکه جواب دادید
من رفتم تو این صفحه
http://www.moallemi.ir/blog/1390/07/29/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88%D9%86%D8%AA%D9%88-11-10/

الان این سوالات برام پیش اومده که اینجا میپرسم ( طبق همون صفحه )

سوال اول تو مرحله ی اوله که اگه اوبونتو رو دانلود کنم از اینترنت یه فایل ios دانلود میشه که اگه باز کنم شکلش همون دومین عکسیه که شما گزاشتید ؟
۲- اگر تو مرحله ی سوم گزینه ی اول رو بزنم که به همراه ویندوز اکس پی اوبونتو رو داشته باشم مراحل بعدی فرق میکنه؟ که شما تو عکسات چون گزینه ی سوم رو زدید امکان داره من که گزینه ی اول رو میزنم مراحل بعدی فرق کنه؟ من درایو c با حجم ۲۰ گیگ دارم که ۵ گیگ رو اکس پی گرفته و الان ۱۴٫۹ گیگ جا دارم
اگه گزینه ی سوم رو انتخاب کنم ویندوز اکس پی میپره؟
۳-تو مرحله ی چهارم ext4 رو که تو عکس هست با اسلش / جلوش موضوع رو مشخص کردی بعد گفتی دوباره ext4 رو انجام بدیم اما شما تو عکس مسخص نکردی من فکر میکنم که باید زیر همون ext4 که / گذاشتیم دوباره یه ext4 بزاریم بعد بیام / homeرو بزاریم اره؟ یعنی اول / بعد home درسته؟
۴- تو مرحله ی بعدی شما ۲۱۴۷ رو زدی ایا این مقدار رمت بود؟ من رم ۷۶۸ دارم چند باید بنویسم اونجا؟
خیلی ممنون میشم اگه جواب بدید راستی میشه اوبونتو رو که دانلود کردم تو سی دی نریزم؟ تو فلش بریزم و از اونجا نصب کنم؟

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • سوسیال دموکراسی
« پاسخ #10 : 04 بهمن 1390، 11:05 ق‌ظ »
نقل‌قول
الان این سوالات برام پیش اومده که اینجا میپرسم ( طبق همون صفحه )

سوال اول تو مرحله ی اوله که اگه اوبونتو رو دانلود کنم از اینترنت یه فایل ios دانلود میشه که اگه باز کنم شکلش همون دومین عکسیه که شما گزاشتید ؟

راستش متوجه نشدم! کدوم عکس؟؟ من که عکسی اینجا نذاشتم!!
اگه منظورت این عکس هست: http://www.moallemi.ir/blog/wp-content/uploads/2011/10/UNetbootin-ubuntu.png
در این مرحله فایل iso رو باید داخل سی دی بریزی. میتونی با هر نرم افزاری این کارو بکنی (مثلا nero هم جواب میده)

نقل‌قول
۲- اگر تو مرحله ی سوم گزینه ی اول رو بزنم که به همراه ویندوز اکس پی اوبونتو رو داشته باشم مراحل بعدی فرق میکنه؟ که شما تو عکسات چون گزینه ی سوم رو زدید امکان داره من که گزینه ی اول رو میزنم مراحل بعدی فرق کنه؟ من درایو c با حجم ۲۰ گیگ دارم که ۵ گیگ رو اکس پی گرفته و الان ۱۴٫۹ گیگ جا دارم
اگه گزینه ی سوم رو انتخاب کنم ویندوز اکس پی میپره؟
نه مراحلش فرقی نمیکنه... در واقع این تنظیماتی هست که دارید انجام میدید.
و البته در مورد حجم همینطور که گفتم مطمئن نیستم 14 گیگ کافی باشه یا نه!
گزینه سوم هم برای اینه که خودت به شکل دستی پارتیشن بندی رو انجام بدی.

سوالای بعدیدت در مورد پارتیشن بندی هستش... اگه پارتیشن بندی برات سخته و نمیتونی انجامش بدی این راهنما رو بخون:
http://opsys.ir/t2707

با این راهنما میتونی بدون پارتیشن بندی در کنار ویندوز نصب کنیش

- نیازی به دانلود مجدد wubi نیست... خودش داخل سی دی اوبونتو 11.10 هست.
« آخرین ویرایش: 04 بهمن 1390، 11:11 ق‌ظ توسط CrazyGuy »

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
    • nadaram
« پاسخ #11 : 05 بهمن 1390، 02:59 ب‌ظ »
سلام
خوب شد حالا خیلی چیزا دستگیرم شد و اما باز هم سوالاتی برام مونده
1- اگر شاخه ی home رو در موقع نصب در نظر نگیرم چه اتفاقی میافته و اگر بزارم چه فرقی میکنه ؟
2- حالا اومدیم و من اوبونتو رو الان نصب کردم خوب من دریاو هام از c هست تا i و من هم میخوام اوبونتو رو تو i نصب کنم حالا بعد از نصب تمام درایو های من رو اونجا نشون میده؟ مثلا تو مای کامپیوترش( یا حالا هر اصطلاح دیگه ای ) میشه درایو هام رو دید؟
3- و مهمترین سوال اینه که الان که اوبونتو رو نصب کردم چطوری به اینترنت وصل بشم؟ چطوری قطع بشم؟ نیاد یهو اتوماتیک هر چی میتونه واسه خودش دانلود کنه و از شارژم تند تند کم کنه ... آیا دسترسی به اینترنت راحته؟ من ای دی اس ال شاتل دارم ... ؟؟؟
ممنون میشم اگر به اینها هم جواب بدید :دی
شرمنده سوال زیاد میپرسم ... سوالات زیاد داشتندی :دی

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • سوسیال دموکراسی
« پاسخ #12 : 05 بهمن 1390، 05:53 ب‌ظ »
سلام.
1- سوال اولتو نمیدونم. من موقع نصب پارتیشن بندی نکردم. کلا ویندوزم رو پاک کردم و جاش اینو نصب کردم.

2- اینجا بجای my computer قسمتی هست به نام computer. اونجا درایوهارو نشون میده و میتونی درایوهارو باز کنی (عکسشو پایین برات گذاشتم)
http://s2.picofile.com/file/7264789137/Computer.png

3 اتصال به اینترنتش خیلی ساده تر از ویندوز هست و نیازی به تنظیمات نداره.
من نمیدونم تو ویندوز چطور کانتک میشی ولی من در ویندوز از pppoe استفاده میکردم (مودم روشن بشه خودکار بره نت) که این روش اینجا هم خیلی راحت جواب میده و کسی مشکلی نداشته.
اوبونتو برا خودش دانلود نمیکنه چیزی رو. ولی همینطور که گفتم موقع نصبش یه سری دانلود انجام میده. بعد از نصب هم برای آپدیت و دریافت آخرین وصله های امنیتی باز باید از اینترنت دانلود کنی (که این قسمت دلخواه هست و میتونی هروقت خواستی انجام بدی)

خواهش میکنم... اولش برای همه سوال هست.
فقط من شدیدا تاکید میکنم قبل از هر کاری از اطلاعات بک آپ کامل بگیر که مشکلی برات پیش نیاد. همینطور که آقا دانیال گفتن:
دیده شده که اکثرا دفعه‌ی اول هاردشون رو فرمت می‌کنن، پس به فکر یه بک‌آپ از اطلاعات مهمتون باشین ;)

نمیخوام بترسونمت، خیلی کم پیش میاد ولی اگه مشکلی شد حداقل اطلاعاتت سالم میمونه.
من خودم یه بار موقع نصب اوبونتو یه اشتباه کردم و ویندوز و اطلاعاتم همه پرید.
اول ایمنی بعد کار ;)

موفق باشی

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ به: سوالاتی راجع به ابونتو ( فعلا حل شد )
« پاسخ #13 : 06 بهمن 1390، 11:17 ب‌ظ »
سلام
خوب شد حالا خیلی چیزا دستگیرم شد و اما باز هم سوالاتی برام مونده
1- اگر شاخه ی home رو در موقع نصب در نظر نگیرم چه اتفاقی میافته و اگر بزارم چه فرقی میکنه ؟
2- حالا اومدیم و من اوبونتو رو الان نصب کردم خوب من دریاو هام از c هست تا i و من هم میخوام اوبونتو رو تو i نصب کنم حالا بعد از نصب تمام درایو های من رو اونجا نشون میده؟ مثلا تو مای کامپیوترش( یا حالا هر اصطلاح دیگه ای ) میشه درایو هام رو دید؟
3- و مهمترین سوال اینه که الان که اوبونتو رو نصب کردم چطوری به اینترنت وصل بشم؟ چطوری قطع بشم؟ نیاد یهو اتوماتیک هر چی میتونه واسه خودش دانلود کنه و از شارژم تند تند کم کنه ... آیا دسترسی به اینترنت راحته؟ من ای دی اس ال شاتل دارم ... ؟؟؟
ممنون میشم اگر به اینها هم جواب بدید :دی
شرمنده سوال زیاد میپرسم ... سوالات زیاد داشتندی :دی
اگه می‌خوای رو به جای سی‌دی رو فلش بریزی هم این رو ببین: http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/
۱. اگه جدا نکنی دفعه‌ی بعد که بخوای نصب کنی اطلاعاتت می‌پره
۲. آره. فقط اگه با ووبی نصب کنی اون درایوی که اوبونتو روش نصبه رو نشون نمی‌ده
۳. کابل مودم رو وصل می‌کنی و وصل می‌شه. هیچ چیزی هم سرخود دانلود نمی‌کنه

آفلاین ترانه

• Full Member
  • *
    • nadaram
پاسخ به: سوالاتی راجع به ابونتو
« پاسخ #14 : 07 بهمن 1390، 04:14 ب‌ظ »
اقا من خودایش گیج شدم اخه چرا انقدر سخته؟
یعنی اخر من نفهمیدم چجوری بریزم تو فلش !!!
چجوری اون رو اصلا موقع نصب تو درایو c بریزم
اخه بعضیا میگن شاخه ی home رو در اصولا در نظر نمیگیرن اما دوستمون گفت موقع نصب بعدی کل اطلاعات میپره ؟؟؟؟!!!!!!!!؟؟؟؟ O0