انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

آیا از Unity راضی هستید ؟

بله
61 (66.3%)
خیر
31 (33.7%)

مجموع آرای اعضا: 92

نویسنده موضوع: آیا از Unity راضی هستید ؟  (دفعات بازدید: 16279 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین SAMADALDIN

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 38
پاسخ به: آیا از Unity راضی هستید ؟
« پاسخ #15 : 11 اسفند 1390، 02:59 ب‌ظ »
درود

استفاده از میزکار به خیلی چیزا بستگی داره. که میتونه برای هر کس متفاوت باشه اگر یک کاربر ساده هستید و کل مصرفتون اینترنت و چندتا بازی و از اینجور چیزا هست که صد در صد بیشتر کاراتون توی ویندوز خلاصه میشه مینت با میزکار خودش خیلی براتون خوبه...

اما اگر یک کاربر مولتی هستید. و همزمان از چندتا برنامه استفاده میکنید. یونیتی بهترین انتخاب است.
شما در یونیتی مدیریتی روی پنجره هاتون میتونید داشته باشید که توی بقیه با این سرعت و زیبایی نمیتونید داشته باشید.

این میزکار تازه داره جا میوفته. چون قبلا خیلی کارا رو میشود روی گنوم2 انجام داد همه به چشم ایراد به این یونیتی نگاه میکنند در صورتی که یونیتی برای خیلی کارا ساخته نشده و این ایراد ما هست که میخوام زورکی از یه شرایط دیگه جای دیگه استفاده کنیم...

لنزهایی که داره براش نوشته میشه کار شمارو خیلی ساده میکنه...

من قبلا گفتم اگه ویندوز7 و مک و گنوم2 رو mp3 کنی میشه یونیتی. ولی اگه عادت کنی باهاش کار کنی تازه میفهمی میزهای دیگه چقدر بد طراحی شدن و کار کردن باهاشون چقدر کلافه کنندست...

یونیتی خیلی جا برای کار داره میشه خیلی چیزارو بهش اضافه کرد که باید منتظر نسخهای بعدیش باشیم مثل kde که میشه خیلی روش کار کرد.
ولی وقتی میخوان روی گنوم3 با پوسته اصلیش کاری کنند از اون شکل و شمایل خارج میشه و یه میزه جدید میشه... البته نظر شخصی من اینطوره

ولی اگه شما با یونیتی عادت به کار کنید خیالتون راحته تغییر در اصل محیط بوجود نمیاد البته kde هم همینطوره...
یونیتی هم با موس کارایی داره هم با صفحات لمسی که شاید به کاره شما نیاد. و مثل ویندوز و kde مجبور به دادن دو میزکار نیست
 یک میزکاره بزرگه که چهار قسمت کاملا مستقل داره فقط اگه یک کاربر شلوغ پلوغ باشید میفهمید این یونیتی چه طراحیه قوی داره...
خلاصه من خیلی دوسش دارم و خیلی باهاش حال میکنم. به شما هم توصیه میکنم ازش استفاده کن. گنوم2 و اون شکل و شمایل داره میمیره با یک شوک چند وقت بیشتر نمیمونه و فقط ازبین رفتنش به تاخیر میوفته این اصل بشریت که در مقابل چیزهای جدید از خود مقاومت نشون میده...

من شخصا آینده خیلی روشنی برای یونیتی میبینم. مخصوصا با اون ubuntu tv و ubuntu mobil .........................

آفلاین alieblice2

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 280
« پاسخ #16 : 11 اسفند 1390، 03:18 ب‌ظ »
تو این هم مطالب خوبی هستش .
من ایندشو روشن میبینم .ولی هنوز خیلی اذیت میکنه.

ادرس دانلود :
http://dl.fullcirclemagazine.org/issueUU01_en.pdf

آفلاین (moosa nazemi)

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 511
  • ایران - مازندران - قائمشهر
« پاسخ #17 : 11 اسفند 1390، 04:47 ب‌ظ »
درود

استفاده از میزکار به خیلی چیزا بستگی داره. که میتونه برای هر کس متفاوت باشه اگر یک کاربر ساده هستید و کل مصرفتون اینترنت و چندتا بازی و از اینجور چیزا هست که صد در صد بیشتر کاراتون توی ویندوز خلاصه میشه مینت با میزکار خودش خیلی براتون خوبه...

اما اگر یک کاربر مولتی هستید. و همزمان از چندتا برنامه استفاده میکنید. یونیتی بهترین انتخاب است.
شما در یونیتی مدیریتی روی پنجره هاتون میتونید داشته باشید که توی بقیه با این سرعت و زیبایی نمیتونید داشته باشید.

این میزکار تازه داره جا میوفته. چون قبلا خیلی کارا رو میشود روی گنوم2 انجام داد همه به چشم ایراد به این یونیتی نگاه میکنند در صورتی که یونیتی برای خیلی کارا ساخته نشده و این ایراد ما هست که میخوام زورکی از یه شرایط دیگه جای دیگه استفاده کنیم...

لنزهایی که داره براش نوشته میشه کار شمارو خیلی ساده میکنه...

من قبلا گفتم اگه ویندوز7 و مک و گنوم2 رو mp3 کنی میشه یونیتی. ولی اگه عادت کنی باهاش کار کنی تازه میفهمی میزهای دیگه چقدر بد طراحی شدن و کار کردن باهاشون چقدر کلافه کنندست...

یونیتی خیلی جا برای کار داره میشه خیلی چیزارو بهش اضافه کرد که باید منتظر نسخهای بعدیش باشیم مثل kde که میشه خیلی روش کار کرد.
ولی وقتی میخوان روی گنوم3 با پوسته اصلیش کاری کنند از اون شکل و شمایل خارج میشه و یه میزه جدید میشه... البته نظر شخصی من اینطوره

ولی اگه شما با یونیتی عادت به کار کنید خیالتون راحته تغییر در اصل محیط بوجود نمیاد البته kde هم همینطوره...
یونیتی هم با موس کارایی داره هم با صفحات لمسی که شاید به کاره شما نیاد. و مثل ویندوز و kde مجبور به دادن دو میزکار نیست
 یک میزکاره بزرگه که چهار قسمت کاملا مستقل داره فقط اگه یک کاربر شلوغ پلوغ باشید میفهمید این یونیتی چه طراحیه قوی داره...
خلاصه من خیلی دوسش دارم و خیلی باهاش حال میکنم. به شما هم توصیه میکنم ازش استفاده کن. گنوم2 و اون شکل و شمایل داره میمیره با یک شوک چند وقت بیشتر نمیمونه و فقط ازبین رفتنش به تاخیر میوفته این اصل بشریت که در مقابل چیزهای جدید از خود مقاومت نشون میده...

من شخصا آینده خیلی روشنی برای یونیتی میبینم. مخصوصا با اون ubuntu tv و ubuntu mobil .........................

+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1
نظر منم همینه
غلام همت آنم که زیر چرخ کبود   ز هر چه رنگ تعلق پذیرد آزاد است.

آفلاین مهران رهباردار (mehionline)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • یه کاربر ساده نرم افزارهای آزاد
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #18 : 11 اسفند 1390، 06:27 ب‌ظ »
نقل‌قول
چند دلیل دیگه اوبونتو رو ول کردم
خوب دلایلتو بگو شاید ما رو هم کمک کنه؟

آفلاین HonarDust

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 37
    • بگو گنو!
پاسخ : آیا از Unity راضی هستید ؟
« پاسخ #19 : 08 اردیبهشت 1391، 02:25 ب‌ظ »
حالا الان با وجود آمدن ورژن 3.4 گنوم کدوم دسکتاپ رو ترجیح می‌دین؟ گنوم 3.4 یا یونیتی ؟

آفلاین رضا حبیبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 301
  • شیفته‌ی‌ دانش‌آزاد
« پاسخ #20 : 08 اردیبهشت 1391، 02:43 ب‌ظ »
با سلام دوستان

من اوایل که یونیتی اومده بود، به دلیل خشک بودن بیش از اندازش خیلی بدم اومد ازش  :(

الان که اوبونتو 12.04 نصب کردم دیدم خیلی هم بد نیست، می‌گن روز به روز بهتر هم میشه  :D

اما مشکل اساسی‌ای که من با یونیتی دارم اجرا نشدن یکسری از افکت‌های کامپیز روی اونه !!!
بیایید از جریان انحرافی(اوپن سورس)فاصله بگیریم
فلسفه گنو یعنی آزادی دانش نرم‌افزار!
به دلیل مشغله‌های زیاد درسی و زندگی! فعلا تا 9 ماه آینده زیاد نمی‌تونم اینجا بیام، کاری داشتید ایمیل بزنید

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
« پاسخ #21 : 08 اردیبهشت 1391، 03:31 ب‌ظ »
حالا الان با وجود آمدن ورژن 3.4 گنوم کدوم دسکتاپ رو ترجیح می‌دین؟ گنوم 3.4 یا یونیتی ؟

اوبونتو 12.04 با گنوم 3.4 منتشر شده! بنابراین شما الان گنوم 3.4 رو دارید. Unity یه پوسته است برای گنوم تا کاربری گنوم رو راحت تر و شیک تر کنه ;)
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 439
« پاسخ #22 : 08 اردیبهشت 1391، 03:32 ب‌ظ »
آقا کلا یه نفر به من میگه unity چیه و کجاست و چه تفاوتی با قبلا که unity نبوده داره؟
من تازه واردم و کارم و با نسخه ی 11.10 شروع کردم و نمیدونم چی به چیه
Fedora 20 - 64 bit - Xfce 4.10

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #23 : 08 اردیبهشت 1391، 04:00 ب‌ظ »
خلاصه بگن پنل بالایی - پنل کناری (لانچ پد) و یکسری تنظیمان مثل گلوبال منو رو یونیتی میگن
تفاوتش که خیلی زیاده شاید بهتر باشه تو گوگل دنبال عکس گنوم ۲ و گنوم۳ سرچ کنی
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #24 : 08 اردیبهشت 1391، 04:43 ب‌ظ »
من به دلایلی دیگه نمیخواستم از اوبونتو استفاده کنم ولی دقیقا به خاطر همین یونیتی فعلا ۱۲.۰۴ رو نصبیدم.
فرق گنوم ۳.۴ یا هرکدوم از ورژنای گنوم۳ با یونیتی رو وقتی میفهمین که یه مونیتور ۷ یا ۱۰ اینچ جلوتون باشه.مثه الانه من.
گنوم ۳ تو این زمینه افتضاحه. غالب پنجره ها اون قسمت پایینیشون نه دیده میشن نه امکان اسکرول به آدم میدن.یونیتی واقعا از فضا عالی استفاده کرده و ازون بهتر تا حالا من ندیدم!
« آخرین ویرایش: 08 اردیبهشت 1391، 04:48 ب‌ظ توسط mrmrn »
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین ابراهیم مشهدی تفرشی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 336
  • همیشه یک راه بهتر هست.
« پاسخ #25 : 10 اردیبهشت 1391، 08:56 ق‌ظ »
با اجازه بزرگترها بله من که راضی هستم
ولی جای کار خیلی داره
مثلا من یه مدتی xfce هم کار کردم خیلی خیلی بیشتر میشد به سلیقه شخصی کاربر هماهنگ بشه
بعد این لانچر و داش باتن و داش هوم که درست کردن یه چیز به شدت جالبه که قابلیت های بسیار بیشتر از اونی که هست رو می تونه داشته باشه که باید در آینده توسعه داده بشه
ET

آفلاین رضا حبیبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 301
  • شیفته‌ی‌ دانش‌آزاد
« پاسخ #26 : 10 اردیبهشت 1391، 02:36 ب‌ظ »
مثلا من یه مدتی xfce هم کار کردم خیلی خیلی بیشتر میشد به سلیقه شخصی کاربر هماهنگ بشه
بعد این لانچر و داش باتن و داش هوم که درست کردن یه چیز به شدت جالبه که قابلیت های بسیار بیشتر از اونی که هست رو می تونه داشته باشه که باید در آینده توسعه داده بشه

اگه به تغییر دادن باشه هیچی نمی‌تونه جای گنوم 2 رو بگیره !

یونیتی هم مسلما آینده‌ای بسیار روشن دارد !
بیایید از جریان انحرافی(اوپن سورس)فاصله بگیریم
فلسفه گنو یعنی آزادی دانش نرم‌افزار!
به دلیل مشغله‌های زیاد درسی و زندگی! فعلا تا 9 ماه آینده زیاد نمی‌تونم اینجا بیام، کاری داشتید ایمیل بزنید

آفلاین abdoullah

• Full Member
  • *
  • ارسال: 170
« پاسخ #27 : 15 اردیبهشت 1391، 12:39 ب‌ظ »
سلام دوستان حالا چرا دعوا می کنین ببینید توزیع اوبونتو با گنوم نصب و توزیع میشه اون unity با گنوم شل هست که روشون نصب میشه حالا این دو سلیقه ایی هست که کدومو بخوای نصب کنی  من تا چند وقت پیش از unity  استفاده می کردم محیطش واقعا جالبه همه چی راحت شده و با چند کلیک می تونی کارت رو انجام بدی ولی الان می خوام gnome shell  نصب کنم چون از محیطش بیشتر خوشمم میاد خیلی جذابتره برا من  :D ;D :o ::)
زندگی کردن با لینوکس رو دوست دارم

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #28 : 15 اردیبهشت 1391، 11:32 ب‌ظ »
یونیتی ؛ سریع و زیبا و کار راه انداز هست ؛ ولی خب مشکلاتی هم داره که نمیشه ازش چشم پوشی کرد؛ مثل قابلیت شخصی سازی بسیار پایین ؛ که در KDE و حتی گنوم شل ۲ برابر هست!
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #29 : 16 اردیبهشت 1391، 12:29 ق‌ظ »
یونیتی ؛ سریع و زیبا و کار راه انداز هست ؛ ولی خب مشکلاتی هم داره که نمیشه ازش چشم پوشی کرد؛ مثل قابلیت شخصی سازی بسیار پایین ؛ که در KDE و حتی گنوم شل ۲ برابر هست!

درسته شخصی سازیش پایینه ولی یادت نره که هدف از گنوم سادگیه و نه اون چیزی که تو KDE می بینیم
البته درسته یونیتی تقریبا هیچکونه شخصی سازی نداره گنوم ۲ خیلی بهتر بود
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید