انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کمک برای توسعه پروژه Iranix Gnu/linux  (دفعات بازدید: 10448 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
پاسخ : کمک برای توسعه پروژه Iranix Gnu/linux
« پاسخ #15 : 17 فروردین 1391، 12:27 ب‌ظ »
آخه بیشتر بچه ها اصل و روش خودشون رو میخوان پیش بگیرند به خاطر همینه که توزیع های مختلف ایجاد میشه ...

الان دوستمون Numb هدفش کاملا آزاد بودن هست ، یکی دیگه براش اهمیت نداره خوب نمیتونند با هم کار کنند یا یکی میخواد Kiss کار کنه یک out of box

الان ما داریم یک تیم Global جمع میکنیم که رو آرچ کار کنیم و اهداف خاص خودمون رو داریم که الان میتونم بگم % کمی به برنامه Numb عزیز شباهت داره ، خوب اینطوری نمیشه همکاری کرد یا همکاری هم صورت بگیر باز نمیشه پروژه ها رو یکی کرد .

امیدوارم بتونیم به خوبی پیش ببریمشون ؛ برا شما و تمام دوستان آرزوی موفقیت دارم .
« آخرین ویرایش: 17 فروردین 1391، 12:28 ب‌ظ توسط YPSD »
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #16 : 17 فروردین 1391، 02:10 ب‌ظ »
شما بهتره این توزیع رو بر مبنای اسلکور بسازید ! به عنوان یه پیشنهاد روش فکر کنید ;)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
« پاسخ #17 : 17 فروردین 1391، 02:48 ب‌ظ »
آخه بیشتر بچه ها اصل و روش خودشون رو میخوان پیش بگیرند به خاطر همینه که توزیع های مختلف ایجاد میشه ...

الان دوستمون Numb هدفش کاملا آزاد بودن هست ، یکی دیگه براش اهمیت نداره خوب نمیتونند با هم کار کنند یا یکی میخواد Kiss کار کنه یک out of box

الان ما داریم یک تیم Global جمع میکنیم که رو آرچ کار کنیم و اهداف خاص خودمون رو داریم که الان میتونم بگم % کمی به برنامه Numb عزیز شباهت داره ، خوب اینطوری نمیشه همکاری کرد یا همکاری هم صورت بگیر باز نمیشه پروژه ها رو یکی کرد .

امیدوارم بتونیم به خوبی پیش ببریمشون ؛ برا شما و تمام دوستان آرزوی موفقیت دارم .
سلام
دوست عزیز که اسمتو نمی دونم
بهتر نیست باهم کار کنیم
من از قبل هم گفتم که نسخه ها اولبه بر پایه دبیان هست و نسخه های بعدی به صورت یه توزیع کاملا آزاد و مستقل (بر پایه ی هیچ توزیعی نباشه) برای استفاده های داخلی و خارجی
البته به فکرم رسیده که بر پایه آرچ باشه .
فعلا نسخه 0.01 رو سیستم خودم نصبه و مشکل زیاد داره و دارم بر طرفش می کنم اگه دیدم نشد بر پایه ی آرچ درستش می کنم
البته تا نسخه 2

آفلاین M!lad

• *
« پاسخ #18 : 17 فروردین 1391، 02:54 ب‌ظ »
prp-e عزیز به نظرمون ساختار Arch مناسب تر هست ( برا کار ما ) حالا باز برسی میکنیم ، ممنون بابت نظرتون :)

نقل‌قول
بهتر نیست باهم کار کنیم

سوال بود ؟ ;D اگر نیست :

Numb جان بنده جسارت نکردم که شما مثل ما کار کنید ، برنامه ما هم فقط یک بیس گرفتن ابتدایی از آرچ هست وگرنه کلا مستقل و راه خودمون رو میریم و مخازن جدا و ... خودمون رو خواهیم داشت .

بیشتر نظرم درباره این بود که چرا همه رو یک توزیع خاص کار نمیکنند . ( نیرو پراکنده میشه )
« آخرین ویرایش: 17 فروردین 1391، 03:07 ب‌ظ توسط YPSD »

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #19 : 17 فروردین 1391، 04:26 ب‌ظ »
من هم برنامه ام داشتن مخازن جدا و ... هست که البته در آینده
در هر صورت موفق باشید

توجه:من برای انجام این پروژه به تعدادی شکاربر گنو/لینوکس که تخصص نیمه حرفه ای دارن و علاقه به آزادی نرم افزالر نیازمند هستند دارم...علاقه مندان به من پیام بدن تا جزییات رو بگم بهشون

آفلاین یه انقلابی

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
    • یه‌انقلابی
« پاسخ #20 : 17 فروردین 1391، 09:16 ب‌ظ »
با سلام
یک نکته رو من باید بگم وگرنه حناق می‌گیرم  :'(

درسته که افراد دیدگاه‌های مختلف دارن و به راحتی نمی‌تونن روی یک پروژه کار کنن اما این دلیل تنها کار کردن نمیشه.
اول بگم که دوستان آزادن تا هر کاری که دوست دارن انجام بدن اما دیگه از دولت که گنده‌تر نیستید، هستید؟ نمیشه یه توزیع رو جدای از جامعه‌ی جهانی نرم‌افزار آزاد جلو برد.
گروهی کار کردن راحت نیست، هیچ‌کس هم علاقه‌مند نیست تا خواست خودش رو زیرپا بزاره و به حرف دیگران گوش بده پس چرا باز هم پروژه‌ها اغلب گروهی انجام می‌دن؟ به این موضوع فکر کنید :)

پیشنهاد من اینه که قسمت‌هایی رو با هم به تفاهم برسید و جاهایی رو هم موازی جلو ببرید. اینکه برای آریوس یه کرنل آزاد قرار بدید سخت نیست یا آیکون‌هایی ایرانی برای همه‌ی سیستم‌ها و کاربران.

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم. خیلی کمبودهای اساسی‌تر از یک توزیع وجود داره.

یا علی
فعلا قصد ندارم اینجا بیام، شاید اصلا نیام.
انجمن‌های آزادتری هم خواهند بود برای آزاد بودن.
یا علی

آفلاین M!lad

• *
« پاسخ #21 : 17 فروردین 1391، 10:07 ب‌ظ »
من فکر کنم یکم بد منظورم رو رسوندم ، منظور بنده به این نبود که هر کس خواست خودش رو جدا پیش ببره ، منظورم این بود مجموع افرادی که نظرات نزدیک به هم دارند و فلسفه یکسانی رو دنبال میکنند بهتر میتوند نتیجه بگیرند.

همونطور که مثال زدم خوب پروژه ای که فلسفه KISS داره چه طور میتونه تو یک پروژه مشترک با یک گروهی که هدفش ایجات توزیع Out of box هست همکاری کنه ؟

البته با نظر دوستمون انقلابي هم موافقم ميشه گروه هايي تشکيل داد که بعضي قسمت هاي مشترک رو با هم پيش ببرند تا از موازي کاري جلوگيري بشه ، فقط يک سري هماهنگي ميخواد .
« آخرین ویرایش: 17 فروردین 1391، 10:23 ب‌ظ توسط YPSD »

آفلاین H2010n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 451
« پاسخ #22 : 17 فروردین 1391، 10:31 ب‌ظ »
بالاخره یکم گذشت هم لازمه دیگه مثلا من فکر نمی کنم چهار تا باینری از لینوکس کم بشه کار خراب شه پس می تونید از لینوکس لایبر استفاده کنید.
ویا حتما لازم نیست اصل KISS ۱۰۰٪ اعمال بشه پس می شه از آرچ استفاده کرد اگه جایی گیر کردید بگید تا راضی تون کنم از چی استفاده کنید!!!!!  ;D
اصولا گروهی کار کردن بخشش می خواد که نمی دونم دارید یا نه.

آفلاین M!lad

• *
« پاسخ #23 : 17 فروردین 1391، 10:53 ب‌ظ »
از طرفي منطقي بودن افراد پروژه و عدم خودخواهيشون خيلي کمک ميکنه ;D

پروژه ما هنوز اصلا مشخص نيست چطور قراره پيش بره فعلا فقط داريم رو فلسفه و روش کارمون بحث ميکنيم . مثلا من نظرم رو اين بود که کرنل Linux-Libre باشه ؛ دليلم : برا ايجاد يک سيستم کاملا آزاد ، ولي با بحث و گفتگو با دوستان به اين نتيجه رسيديم که حتما Libre بودن یا نبودن تاثير آنچناني توي کارکردمون نداره چون نرم افزاري مثل Opera حتما تو مخازن Extra ما خواهد بود مگر اینکه وضعیت تغییر کنه .

يا نظر ديگه من اين هست که پروزه بر مبناي KISS پيش بره ( دليل : احترام به ارچ به عنوان Base )

از طرف ديگه نظري داريم که بتونيم استفاده رو براي همه کاربر ها ساده کنيم ، خوب من از اين گزينه استقبال ميکنم ولي اصل KISS رو احتمالا زير سوال ميبره ، ولي بحث ادامه داره تا راهي براي اينکار پيدا کنيم که خدا رو شکر چندين گزينه داريم .

در نهايت هميشه تو گزينه هاي مشابه بهترين انتخاب ميشه ، سعي همه ي بچه هاي ما هم اينکه موافقت ساير اعضاي گروه رو با دلايل منطقي به دست بيارند ، نه راي اکثريت رو !  ;)

خوب حتما متوجه شديد تيم ما چه روحياتي دارند و چه راهي رو دنبال ميکنيم .

حالا اگر يک گروه ديگه با اهداف ديگه به ما ملحق بشه پروژه ما به همين خوبي و خوشي پيش ميره ؟ مثلا تيمي که حتما روي hurd بودن کرنل پا فشاري ميکنه و ميگه حتما کرنل بايد همين باشه يا هيچ برنامه غير آزادي تو مخازن نبايد باشه .

اگر همه گروه ها همين تفکر رو داشته باشند خيلي راحت ميشه باهاشون کنار اومد ولي بعيد ميدونم اينطور باشه .
« آخرین ویرایش: 17 فروردین 1391، 10:58 ب‌ظ توسط YPSD »

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #24 : 18 فروردین 1391، 12:17 ق‌ظ »
دوستان من با اینکه تیمی ندارم هنوز و خودم فعلا تنها کار می کنم حاضرم به تک تکون کمک اما
نکته مهم اینه که نباید آزادی زیر پا گذاشته بشه و یه توزیع کاملا آزاد باشه

آفلاین مهران رهباردار (mehionline)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • یه کاربر ساده نرم افزارهای آزاد
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #25 : 29 فروردین 1391، 10:07 ب‌ظ »
چه خبر از پروژه؟
من بعد از کنکور که سرم خلوت شد می تونم بهت کمک کنم
در ضمن توزیع trisquel که یه توزیع ۱۰۰ درصد آزاده نسخه جدیدش منتشر شده می تونی ازش ایده بگیری!
« آخرین ویرایش: 29 فروردین 1391، 10:09 ب‌ظ توسط mehionline »

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #26 : 02 اردیبهشت 1391، 02:34 ب‌ظ »
توی وبسایت گنو بری چندین توزیع آزاد هست که چندتاشون بر مبنای اوبونتو هستند و فقط از لیبر-کرنل و برنامه های آزاد استفاده میکنند و بقیه اجزا ۹۹ درصد به اوبونتو شبیه هست!

فکر کنم بجای اوبونتو اگر بتونی یکی از اونا رو ریمستر کنی خیلی بهتر باشه!
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
« پاسخ #27 : 02 اردیبهشت 1391، 02:51 ب‌ظ »
بیس پدر اوبونتو هست یعنی دبیان که هم مخازنش آزاده هم خودش

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #28 : 02 اردیبهشت 1391، 04:07 ب‌ظ »
عزیزم اگه می‌خواید یک توزیع بسازید که ۱۰۰۰ درهزار (۱۰۰ درصد) مطابق با نظرهای گنو باشه و این  هدف رو داشته باشه که جزو free distro های معرفی شده در وب‌گاه گنو باشه. من اگه کمکی از دستم بر بیاد حاضرم.
درسته که حیطه تخصصی من scientific computing هست ولی ۸ ساله که با فدورا سر و کله می‌زنم الآنم از توزیع تریسکل استفاده می‌کنم.
به نظر من بر پایه‌ی دبیان بودن عالیییه.

آفلاین saeednaghi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 13
« پاسخ #29 : 01 تیر 1391، 08:48 ق‌ظ »
سلام wine رو روش نصب کن تا برنامه ها و بازی های ویندوز رو بشه روش نصب کرد