انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا mint نه؟  (دفعات بازدید: 7589 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
پاسخ به: چرا mint نه؟
« پاسخ #30 : 08 فروردین 1391، 01:40 ب‌ظ »
من پدر کشتگی با کسی ندارم، فقط توضیع های جانبی رو هیچ وقت استفاده نمیکنم.

نقل‌قول
ممنون میشم اگه دلیلش رو بگید

گفتم که این نظر شخصیه منه. توضیع های جانبی یجور دستکاری میشن و من موافقم این دستکاری نیستم. اوبونتو رو قبول دارم چون مستقیم از خود شرکت کنونیکال ساخته و عرضه میشه.
ولی مینت سازندش (اگه اشتباه نکنم) یه فرانسوی هستش ولی آپدیتاشو از سایت اوبونتو برمیداره.
بازم میگم که نظر شخصیمه.

در توضیع های جانبی بجای مینت گزینه های خیلی زیباتری هم هست. نمونش Zorin OS هست که بی نهایت شباهت به ویندوز داره و مخصوص این کاربران طراحی شده.
یا مدل وطنی خودمون،‌ آریوس هم هست.
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
پاسخ به: چرا mint نه؟
« پاسخ #31 : 08 فروردین 1391، 02:27 ب‌ظ »
نقل‌قول
ببخشید ولی این جمله شما با حرف من چه فرقی داره؟
مثل این میمونه که شما بگی خرما و من بگم رطب!!!
فرقش اینه که شما معتقید که استقبال به نسبت کم از یونیتی به خاطر باگ ها و اشکالاتشه ولی من می گم که کسانی که از یونیتی روی برگردوندند از خود این دسکتاپ خوششون نیومده.
ضمنا به خاطر غلط نگارشی‌ایی که در پست قبلیم مرتکب شدم عذر می خوام

آفلاین علیرضا خدایی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
پاسخ : چرا mint نه؟
« پاسخ #32 : 11 فروردین 1391، 10:05 ب‌ظ »
حالا که مینت از گنوم شل استفاده میکنه تعداد افرادی که به مینت مهاجرت کردن ۱۵٪ اضافه شده(طبق کلیک روزنامه جام جم) خود من تا ۱ ماه بیش از اوبونتو ۱۱.۱۰ استفاده میکردم ولی وقتی مینت ۱۲ رو تست کردم خیلی لذت بردم و الان دارم لینوکس نعنایی رو می چشم.
آخ ک چه خوش مزه اس. ;)
In the Country of the Blind, the one-eyed man is King... Shexpier

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #33 : 12 فروردین 1391، 06:42 ب‌ظ »
بچه ها بیشتر تایپیک ، جنگ میزکار شده ... همینطور که خیلی از دوستان فرمودن همه چیز سلیقه ای هست .

ubuntu یک سیستم عامل خوب و مناسبه ، Mint تمام امکانات ubuntu رو داره به همراه یک سری امکانات مجزا و میزکار ترکیبی به خصوص خودش که من ازش خوشم اومد حالا ممکنه یکی دیگه کلا ... یا یکی ترجیح میده سیستم عامل رو که نصب کرد همه چیز آماده باشه مثل افرادی که فقط از سیستم استفاده میکنند ، یکی برای کار های شخصی یکی برا کارهای تخصصی خودش اما خیلی از ما ها هدفمون در کنار داشتن میزکار قدرتمند و مورد علاقمون یادگیری هست برا همینه که یکی رو ubuntu میمونه یکی که کمتر میخواد درگیر اینگونه مسائل بشه میره سراغ mint یا یکی میره Debian و Arch و ...

به شخصه دوست دارم خودم تعیین کنم رو سیستمم چی باشه ، خودم میزکارم رو شخصی سازی کنم و ... برا همین Arch رو انتخاب کردم .

سلیقه شخصیه دیگه ...
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین رضا حبیبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 301
  • شیفته‌ی‌ دانش‌آزاد
« پاسخ #34 : 13 فروردین 1391، 09:07 ق‌ظ »
بچه ها بیشتر تایپیک ، جنگ میزکار شده ... همینطور که خیلی از دوستان فرمودن همه چیز سلیقه ای هست .

ubuntu یک سیستم عامل خوب و مناسبه ، Mint تمام امکانات ubuntu رو داره به همراه یک سری امکانات مجزا و میزکار ترکیبی به خصوص خودش که من ازش خوشم اومد حالا ممکنه یکی دیگه کلا ... یا یکی ترجیح میده سیستم عامل رو که نصب کرد همه چیز آماده باشه مثل افرادی که فقط از سیستم استفاده میکنند ، یکی برای کار های شخصی یکی برا کارهای تخصصی خودش اما خیلی از ما ها هدفمون در کنار داشتن میزکار قدرتمند و مورد علاقمون یادگیری هست برا همینه که یکی رو ubuntu میمونه یکی که کمتر میخواد درگیر اینگونه مسائل بشه میره سراغ mint یا یکی میره Debian و Arch و ...

به شخصه دوست دارم خودم تعیین کنم رو سیستمم چی باشه ، خودم میزکارم رو شخصی سازی کنم و ... برا همین Arch رو انتخاب کردم .

سلیقه شخصیه دیگه ...

با سلام

موافقم برای کسی که می‌خواد همه چیزو خودش کاستومایز کنه بهترین توزیع Arch هستش

ولی به نظر من مینت برای راحتی کاربران گنو/لینوکس به وجود اومده !
بیایید از جریان انحرافی(اوپن سورس)فاصله بگیریم
فلسفه گنو یعنی آزادی دانش نرم‌افزار!
به دلیل مشغله‌های زیاد درسی و زندگی! فعلا تا 9 ماه آینده زیاد نمی‌تونم اینجا بیام، کاری داشتید ایمیل بزنید

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #35 : 13 فروردین 1391، 09:55 ق‌ظ »
چون پشتیبانی کنونیکال را داره! چون بعضی ها با unity راحت ترند و با تغییرات و سفارشی سازی های مینت حال نمی کنن! و ... که یه چیز شخصیه. همون طور که یکی ممکنه از اوبونتو هم خوشش نیاد و از دبیان استفاده کنه چون از کنونیکال و ینویتی بدش می آد و پایداری بیشتری رو می خواد و.... دلیل نمی شه که! :)

خیلی از توزیع‌‌ها بر اساس فلسفه‌ی Out Of the box هستند و یک سری تنظیمات و نرم افزارهای پیش فرض دارند مثل مینت. یک سری هم اصل kiss رو در پیش گرفتن و هیچ چیز رو به جز یه سری نرم‌افزار پایه و بیس، نصب شده ندارند مثل آرچ! بستگی به کاربرد داره. اما خوب kiss ها رو فقط کسایی استفاده می تونن بکنن که بدونن لینوکس چه جوری کانفیگ می شه اما out of the box رو هم کسایی که با لینوکس آشنایی دارند می تونن استفاده کنند هم مبتدی ها چون یه سری تنظیمات اولیه رو داره! پس برای همین می گم مینت برای تازه کارها بهتره. چون یک سری تنظیمات معقول رو در ابتدا داره که کاربر اگر تغییراتی اعمال نکرد باز سیستم کار کنه و نیازی نباشه کاربر Config کنه سیستم رو.
« آخرین ویرایش: 13 فروردین 1391، 10:03 ق‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین سینوکس

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 49
« پاسخ #36 : 24 فروردین 1391، 12:11 ق‌ظ »
با درووووود فراوان به همه دوستان  ;)

داروین بدبخت رو که یادتونه؟ همون اصل بقای مناسبترین و فیت ترین جونور تو محیط؟!  ???
هرچی توزیع های بیشتر، امکان انتخاب بیشتر! پوشش سلیقه های بیشتر! از یکیشون بیشتر استقبال میشه... طرفدارا برای سرمایه گزارها جذابیت ایجاد  میکنن و اون توسعه پیدا میکنه! اگه اون توزیع رو دوس دارین براش جذابیت ایجاد کنین (تبلیغ مثبت و حمایت از اونایی که جذبش شدن و...). به این میگن رقابت سالم تویه محیط! بقیه هم حالشو میبرن!!!  \\:D/

بی زحمت تبلیغ منفی نکنین که خوده من به شخصه کوفتم میشه!  ](*,)

هیچ چیز مطلقی هم تو رقابت نیس... مکانیزمش اینو میگه! ولی یه شرکته گنده مثه کانونیکال اگه ببینه داره مخاطباشو از دس میده خب دس رو دس که نمیزاره! موفق ترین الگو (محبوب ترین الگو) رو الگو قرار میده! ما هم حالشو میبریم!!!  ;D

اورژینال بودنم اونقده مهم نیس به جان من! مهم اینه که از رقابت سالم حمایت بشه... برای همین با دزدی ابتکار برخورد میشه... اگه تو رقابت سالم یه چیز سالم مثه مینت بیرون بیادش چرا که نه؟!  8)

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #37 : 25 فروردین 1391، 07:07 ب‌ظ »
من خودم به عنوان شخصی که چند هفته ای با مینت کار کردم، میگم که توزیع بسیار مناسب حال افرادی هست که کامپیوتر رو ساده شده میخواند :)

مثلا وقتی که شما تمام کدک های صوتی تصویری رو داری، آیا نیاز هست که بازم بری نصب کنی؟؟؟

مینت اوبونتوی ساده شده هست، پس کسی که روی اوبونتو کار کردن رو دوست نداره و یا براش سخته مینت بهترین گزینست!

من خودم به توزیعات جانبی بیشتر اهمیت میدم، چون دستکاری هایی که داخلشون شده بهترین گزینه ها رو برای یک کاربر هرچند مبتدی فراهم کرده :)

مثلا مثل این میمونه که بگیم با وجود ویندوز دیگه سیستم عامل دیگه ای نیاز نداریم :|
یا بگیم جز پراید ماشین دیگه ای نیاز نیست....

قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود