انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پروژه جبیر  (دفعات بازدید: 29221 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
پاسخ : پروژه جبیر
« پاسخ #45 : 22 فروردین 1391، 10:23 ق‌ظ »
به نظر من که هیچ دلیلی نداره برا کسی توضیح بدی داری چیکار میکنی
اگه به نظرت کارت باحال و هیجان انگیزه انجام بده حالشو ببر
این دانیال و ام‌فت و اینا که میبینی زندگی رو جدی گرفتن  سوالای آدم بزرگی میکنن.

به نظر من که پروژه اصلا هدف نمیخواد حتی اسم هم نمیخواد سایت هم نمیخواد. هرکدوم رو که دوست داشتی بر حسب نیاز باید بزاری نه صرفا چون پروژه‌ها اینا رو دارن.

و ضمنا ریمستر کردن یکی از اصلی‌ترین گامهایی که کاربرا بیشتر میفهمن داخل سیستم چی میگذره اینقدر اذیتشون نکنین ملت.
+1
و از طرفي اگر قرار بود با تمام توزيعات اينطور برخورد شه ما الان به سوز تجاري و ردهت تجاري محدود بوديم!
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
    • It's Me
« پاسخ #46 : 22 فروردین 1391، 10:32 ق‌ظ »
من فقط هدفی که ذکر شد برام جالب بود سوال کردم وگرنه کلا با بابک موافقم. در درجه اول آدم برای لذت شخصی خودش این جور کارها رو انجام میده و نیازی نیست کسی رو قانع کنه یا از کسی اجازه بگیره.

ولی وقتی شما هدفی رو ذکر می‌کنی و در یک مکان عمومی مثل فروم در معرض قضاوت دیگران قرار میدی طبیعی هست که اونها هم سوال براشون پیش بیاد و حتی نقد کنند. بنا براین بهتره با تامل بیشتری باشه تا خودت کار خودت رو زیر سوال نبری.
Download Arios http://arioslinux.org

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #47 : 22 فروردین 1391، 11:13 ق‌ظ »
من فقط هدفی که ذکر شد برام جالب بود سوال کردم وگرنه کلا با بابک موافقم. در درجه اول آدم برای لذت شخصی خودش این جور کارها رو انجام میده و نیازی نیست کسی رو قانع کنه یا از کسی اجازه بگیره.

ولی وقتی شما هدفی رو ذکر می‌کنی و در یک مکان عمومی مثل فروم در معرض قضاوت دیگران قرار میدی طبیعی هست که اونها هم سوال براشون پیش بیاد و حتی نقد کنند. بنا براین بهتره با تامل بیشتری باشه تا خودت کار خودت رو زیر سوال نبری.
+1
آقا شرمنده.این امتیازها رو گذاشتن برا اینکه ما به طرف مثبت بدیم ولی من میخوام به این پست نمره بدم.حالا چیکار کنم؟
من هم همین رو عرض کردم.دوستان هم گیر ندن به هدف مدف دیگه.
خوب بود دوستمون prp یه کم دیگه چراغ خاموش میرفتن بعد احتمالا نه اینهمه سوال پیش میومد و نه این همه توضیح که گاهی منجر به زیر سوال رفتن بشه!!
ممنون از مهدی
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #48 : 22 فروردین 1391، 11:42 ق‌ظ »
خب دت زيادي بود چراغ خاموش مسرفتم و ديگه كاسه صبرم لبريز شده بود؛ از طرفي ديگه جبير توليد نهايي شده و اين خودش يك عامل براي انجام كار بود :)

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
    • It's Me
« پاسخ #49 : 22 فروردین 1391، 01:39 ب‌ظ »
خیلی هم خوبه معلومه که باهوشی و ایده‌های خوبی داری من برات آرزوی موفقیت دارم. فقط یه انتقاد دوستانه بود.

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #50 : 22 فروردین 1391، 01:46 ب‌ظ »
موافقم. پیشنهادم اینه که چند روزی تمرکز کن روی پروژه و ریلیز کن که بشه دقیق تر حرف زد در موردش. سعی کن جاهای خالی ای که توی بقیه دیدی رو پر کنی و سایت پروژه رو سر و سامون بدی و آپدیت کنی.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #51 : 22 فروردین 1391، 04:40 ب‌ظ »
با تشکر از تمامی دوستان خوبم که در این راه دارند کمک میکنند ;)

خب حفره یابی و عیب یابی و ... تقریبا تموم شده و طبق قولمون از روز جمعه توزیع جبیر قابل دریافت هست و اگر کسی DVD رایت شده رو خواست میتونه اعلام کنه تا براش ارسال بشه ، کسی هم خواست حمایت مالی و در هر صورت حمایت و کمک کنه کاملا میپذیریم :)

خب من در حال حاضر ویندوز نصب کردم برای تست دو کار ، یکی سنجش میزان سازگاری جبیر با ابزارهای مجازی سازی و یکی هم بررسی امکان نصب جبیر در کنار سایر OS ها (علی الخصوص ویندوز).

بعد از انتشار نسخه 1 به فکر طراحی یک نسخه سروری غیر گرافیکی هستم ، چون جبیر ما قراره یک توزیع جامعه محور باشه و از نسخه 2 به بعد قصدا دارم کاملا از اوبونتو جداش کنم و بر مبنای همین جبیر که دارم ، با کرنل و امکانات جدید نسخه های جدید رو عرضه کنم ;)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #52 : 22 فروردین 1391، 05:21 ب‌ظ »
خب فکر کنم حوابم رو گرفتم، هدف فانه. اتفاقا خیلی هم خوبه و چیزهای زیادی می‌تونی یاد بگیری. موفق باشی ;)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
« پاسخ #53 : 22 فروردین 1391، 05:35 ب‌ظ »
خب فکر کنم حوابم رو گرفتم، هدف فانه. اتفاقا خیلی هم خوبه و چیزهای زیادی می‌تونی یاد بگیری. موفق باشی ;)
+1 من هم همینطوری فکر می کنم.
ولی بعضی وقتها از این فان ها فانی نمی شن بعدا می بینی می شن یه شرکتی که دنیا رو زیر و رو می کنه (اینجاش خیلی مهمه: بعضی وقت ها)
موفق باشی دوست عزیز خبر بده تا ما هم یه جوری به دست خودمون برسونیم.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #54 : 22 فروردین 1391، 05:57 ب‌ظ »
پ ن پ. هدف ایجاد رقیب برا مایکروسافته. :o
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #55 : 22 فروردین 1391، 06:04 ب‌ظ »

چرا که نه!

ولی بعد از مدتی کار و تلاش در این پروژه ، اگر دقت کنید میبینید که استیو جابز هم همینطوری اپل رو بنیانگذاری کرد، بیل گیتس هم همینطوری داس رو ساخت و تروالدز هم همینطوری تروالدز الان شد ;)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #56 : 22 فروردین 1391، 06:28 ب‌ظ »
دلیلی که اکثریت خیلی از دیدن چنین خبرهایی براشون کلی سوال پیش میاد و این کار رو بیهوده می‌دونند واضحه. ما در حال حاضر به مقدار کافی توزیع خوب داریم، و حتی اگر چیزی کم داشته باشند با یک ساعت کار تبدیل می‌شوند به توزیعی که آدم دلش می‌خواد. از طرفی هم نگه‌داری توزیع فوق‌العاده زمان‌بره، این پروژه‌ها حداکثر چند سال پابرجا خواهند بود و بعد از بین میرن.

چیزی که برای این جامعه در حال حاضر مفید هست Bug Report برای برنامه‌ها، حل کردن Bugهایی که در توزیع‌ها یا برنامه‌های مختلف هست، Maintenance پکیج‌هایی که رها شدند یا درخواست شدند، و از این قبیل چیزهاست.
نگاه کنید چند تا از این کارها رو تا الان کردیم؟ با تقریب خوبی میشه گفت هیچی! تنها چیزی که کمی فعالیت مفید در اون داریم ترجمه نرم‌افزارها هستش که اون هم تقریبا کند پیش میریم و اگر مثلا با ترجمه‌های عربی مقایسه بکنیم، فوق‌العاده عقبیم.
این‌ها چیزهایی هستند که این جامعه رو پیش میبره، نه Remaster کردن یا ایجاد یک توزیع جدید.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #57 : 22 فروردین 1391، 06:32 ب‌ظ »
دلیلی که اکثریت خیلی از دیدن چنین خبرهایی براشون کلی سوال پیش میاد و این کار رو بیهوده می‌دونند واضحه. ما در حال حاضر به مقدار کافی توزیع خوب داریم، و حتی اگر چیزی کم داشته باشند با یک ساعت کار تبدیل می‌شوند به توزیعی که آدم دلش می‌خواد. از طرفی هم نگه‌داری توزیع فوق‌العاده زمان‌بره، این پروژه‌ها حداکثر چند سال پابرجا خواهند بود و بعد از بین میرن.

چیزی که برای این جامعه در حال حاضر مفید هست Bug Report برای برنامه‌ها، حل کردن Bugهایی که در توزیع‌ها یا برنامه‌های مختلف هست، Maintenance پکیج‌هایی که رها شدند یا درخواست شدند، و از این قبیل چیزهاست.
نگاه کنید چند تا از این کارها رو تا الان کردیم؟ با تقریب خوبی میشه گفت هیچی! تنها چیزی که کمی فعالیت مفید در اون داریم ترجمه نرم‌افزارها هستش که اون هم تقریبا کند پیش میریم و اگر مثلا با ترجمه‌های عربی مقایسه بکنیم، فوق‌العاده عقبیم.
این‌ها چیزهایی هستند که این جامعه رو پیش میبره، نه Remaster کردن یا ایجاد یک توزیع جدید.

یک توزیع جدید ایجاد میکنیم و تمام این کار ها رو خودمون انجام میدیم ;)

بدون نیاز به یک توزیع بیگانه :)

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
« پاسخ #58 : 22 فروردین 1391، 06:33 ب‌ظ »

چرا که نه!

ولی بعد از مدتی کار و تلاش در این پروژه ، اگر دقت کنید میبینید که استیو جابز هم همینطوری اپل رو بنیانگذاری کرد، بیل گیتس هم همینطوری داس رو ساخت و تروالدز هم همینطوری تروالدز الان شد ;)

whooops! یه کمی هم ترمز
سخته به اونجور جاها رسیدن ولی ممکنه کار و تلاش می تلبه کار و تلاش خالی کافی نیست اما اگه اون نباشه دیگه هیچی نیست.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
    • It's Me
« پاسخ #59 : 22 فروردین 1391، 06:40 ب‌ظ »
توزیع بیگانه؟ خب این بسته‌ها و ابزارها همه رو بیگانگان ساختن :)