انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نظر شما درباره opensuse  (دفعات بازدید: 7895 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
نظر شما درباره opensuse
« : 19 فروردین 1391، 03:47 ب‌ظ »
با سلام میخواستم اگر کسی اپن سوز امتحان کرده بگه چه جوریه مثل اوبونتو راحته یا نه پشتیبانی فارسی داره یا نه وبرنامه هایی از اوپن آفیس داره یا نه و نصب درایو ها راحته یا نه؟چون خیلی حجمش بالاست خواستم راهنمایی بگیرم میرزه دانلود کنم یا نه؟

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
پاسخ : نظر شما درباره opensuse
« پاسخ #1 : 19 فروردین 1391، 04:15 ب‌ظ »
سلام.
والا اپن سوز تعریفشو شنیدم ولی به راحتی اوبونتو نیستش. مخصوصا نصب برنامه ها. اینجا یه فایل deb دانلود میکنی و با 2 کلیک میتونی نصبش کنی ولی نصب برنامه روی اون خیلی سخته.
اپن سوز بر اساس رد هت ساخته شده.

قدر اوبونتو رو بدون. توضیع های دیگه مثل اوبونتو به این سادگی نیستن.
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
« پاسخ #2 : 19 فروردین 1391، 04:20 ب‌ظ »
سلام.
والا اپن سوز تعریفشو شنیدم ولی به راحتی اوبونتو نیستش. مخصوصا نصب برنامه ها. اینجا یه فایل deb دانلود میکنی و با 2 کلیک میتونی نصبش کنی ولی نصب برنامه روی اون خیلی سخته.

opensuse دارای برنامه مدیریت بسته ها به نام YaST است که نصب برانامه ها را به سادگی انجام می دهد.

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #3 : 19 فروردین 1391، 05:05 ب‌ظ »
دوستان کمی بیشتر توضیح بدید .چون بخوام دانلود کنم 4گیگ هست.ارزش داره امتحان کنم یا نه؟

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #4 : 19 فروردین 1391، 05:26 ب‌ظ »
ظاهرا یکی از بهترین ها تو KDE هست ، پس اگر KDE دوست داری گزینه مناسبیه ، میتونی تو انجمن خودش مطرح کنی به نتایج بهتری میرسی ...

من که چون سیاست های Novell پشتشه زیاد خوشم نمیاد ...
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین رضا حبیبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 301
  • شیفته‌ی‌ دانش‌آزاد
« پاسخ #5 : 19 فروردین 1391، 05:52 ب‌ظ »
با سلام میخواستم اگر کسی اپن سوز امتحان کرده بگه چه جوریه مثل اوبونتو راحته یا نه پشتیبانی فارسی داره یا نه وبرنامه هایی از اوپن آفیس داره یا نه و نصب درایو ها راحته یا نه؟چون خیلی حجمش بالاست خواستم راهنمایی بگیرم میرزه دانلود کنم یا نه؟

با سلام دوست گرامی

اول اینکه من محیط اوپن سوزه رو دیدم زیاد خوشم نیومد به خاطر KDE

دوم اینکه یکی از دوستام که خیلی وقته اوپن سوزه کار هستش میگه ورژن‌ جدیدش خوب نیست

کار کردن باهاش هم از اوبونتو سخت‌تره ولی برنامه‌هایی مثل اوپن‌آفیس یا بهتر از اون لیبره‌آفیس رو هم داره

بهتره صبر کنی تا ورژن جدید اوبونتو بیاد ... به نظر من اوبونتو خیلی سرتر از اوپن سوزه هست! البته توی سادگی کار باهاش!
« آخرین ویرایش: 19 فروردین 1391، 06:10 ب‌ظ توسط رضا حبیبی »
بیایید از جریان انحرافی(اوپن سورس)فاصله بگیریم
فلسفه گنو یعنی آزادی دانش نرم‌افزار!
به دلیل مشغله‌های زیاد درسی و زندگی! فعلا تا 9 ماه آینده زیاد نمی‌تونم اینجا بیام، کاری داشتید ایمیل بزنید

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #6 : 19 فروردین 1391، 06:13 ب‌ظ »
سلام.
خیلی برام جالبه که دوستان یا خیلی ک باهاش کار کردن یا اصلا باهاش کار نکردن میان طوری با آب و تاب از اوبونتو تعریف میکنن که ...
سلام.

تو اپن سوزی یه ویژگی هست به نام one click install که شما مثلا میخوای کدکها رو نصب کنی میری تو نت تو سایتش جایی که برا نصب کدک هست یه کلیک میکنی و شروع میکنه به نصب.به همین راحتی.
قبلا پشتیبانیش بهتر از الان بود ولی احساس میکنم و اینجوری که من اینور اونور خوندم زیاد آیندش روشن نیست.میز کار اصلیش kde است.آفیس با خودش هست البته حجمش در حد یه cd هست اینی که شما میگی احتمالا نسخه edu رو یگی که کلی برنامه اضافه داره و از اول کدکها و هزارتا چیز دیگه رو با هم داره.خود kde وقتی نسخه جدیدی رو میخواد نمایش بده اون رو رو سوزی نصب میکنه و منتشر میکنه ازینجا معلومه kde اش خوب کانفیگ شده.البته گنوم واقعا عالی داره.انجمنش هم بدک نیست و فروم فارسی داره.
دیگه جونم برات بگه!!آهان.در مورد سخت افزار سوزی(دقیقتر بگم اپن سوزی) به پشتیبانی سخت افزاری در حد بسیار بالا بین سایر توزیعها معروفه.
خود من تنها توزیعی که پرینتر hp ام رو راحت نصب کردم همین سوزی بود.
به امتحانش میارزه.شایدم کاربرش شدی.منتها نسخه زیر یک گیگش رو دانلود کن.
ضمنا فراموش کردم بگم،اون یاست که alend عزیز گفت یه جورایی تو گنو لینوکس تکهوتا نبینیش و باهاش ور نری متوجه نمیشی.
« آخرین ویرایش: 19 فروردین 1391، 06:17 ب‌ظ توسط mrmrn »
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19706
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 19 فروردین 1391، 06:20 ب‌ظ »
اوپن زوزه (نه سوزه) از وقتی پشتیبانی ناول ازش برداشته شده ضعیف شده، برای تست خیلی خوبه و چیزهای زیادی درمورد پکیج‌های rpm یاد می‌گیری، ولی برای استفاده‌ی عادی توصیه نمی‌شه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
« پاسخ #8 : 20 فروردین 1391، 10:43 ق‌ظ »
دوستان یجور مینویسن انگاری من دشمنی دارم با این!!!
بابا قبل اینکه بیام اوبونتو خودم قرار بود اینو تست کنم. یه سایتی هم بود که توضیع های مناسب رو پیشنهاد میداد (تو همین انجمن دیده بودم) حتی اونجا هم بهم همین رو پیشنهاد داد.
منتها من قبلش در مورد همه چی تحقیق میکنیم. در مورد اون همه گفته بودن که نصب برنامه و این چیزا گرفتاری داره.
ولی گفته بودن که برای مبتدی ها هم خوبه چون کمی ظاهرش شبیه به ویندوزه.

برای من چه فرقی میکنه ایشون نصبش کنه یا نه!؟؟
من چیزی رو که خوندم و مانع این شد که خودم نصبش کنم رو نوشتم.
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین hasan121

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
« پاسخ #9 : 22 فروردین 1391، 08:34 ب‌ظ »
من سه سال از اوبونتو به اوپن زوزه رفتم و خیلی خیلی ازش راضی هستم مشکلات سخت افزاری که با اوبونتو داشتم هیچ یک رو (از روز اول ) با اوپن زوزه ندارم . برا من بسیار پایدار بوده و خیلی کم اذییت کرده ، اگر سابقه کار با توزیع دیگری رو داشته باشید می تونید با این توزیع هم به راحتی کار کنید نصب برنامه ها انجام تنظیمات و پیکربندی ها همگی بسیار ساده هستن ، فقط جامعه کاربری به گستردگی اوبونتو نداره. دی وی دی هم که فرمودید شامل ۴ تا میز کار و تعدادی از نرم افزار های کابردی که شامل لیبر آفیس هم هست و اگر فقط برا تست می خواهید سی دی لایو شو دانلود کنید.
در ضمن گنوم اوپن زوزه زیاد چنگی به دل نمی زنه اگه میزکارمورد علاقه تون گنومه بیخیالش بشین. ;)

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
« پاسخ #10 : 22 فروردین 1391، 10:37 ب‌ظ »
من 5 ماهه از نسخه 12.1 بدون هیچ مشکلی استفاده میکنم.سوزه یکی از قدیمی ترین وپایدارترین لینوکسه و مشکلات خیلی کمی داره برای همین انجمنش فعال نیست چون نیاز جدی به پشتیبانی انجمن رو نداره.بدلیل وجود yast کمتر از خط فرمان استفاده میشه.در حال حاضر تنها لینوکسیه که یک نسخه هم برای موبایل داره.همه پکیج ها با one click نصب میشه.محیط kde سوزه فرق زیادی با دیگر توزیع ها نداره واگر کسی از اون خوشش نمیاد به تیم توسعه kde مربوطه نه سوزه ولی به نظرم خیلی خوشگله
« آخرین ویرایش: 23 فروردین 1391، 12:15 ق‌ظ توسط سیروس »

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #11 : 23 فروردین 1391، 12:05 ق‌ظ »
نسخه موبایل ؟ نشنیده بودم این رو.بیشتر توضیح میدین؟
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
« پاسخ #12 : 23 فروردین 1391، 12:52 ق‌ظ »
نسخه موبایل ؟ نشنیده بودم این رو.بیشتر توضیح میدین؟
من از نزخه موبایلش استفاده نکردم بنا برین چیز زیادی ازش نمیدونم.در سایتشخودش هم زیاد توضیح نداده
http://en.opensuse.org/openSUSE:Mobile

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19706
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #13 : 23 فروردین 1391، 01:42 ق‌ظ »
من از نزخه موبایلش استفاده نکردم بنا برین چیز زیادی ازش نمیدونم.در سایتشخودش هم زیاد توضیح نداده
http://en.opensuse.org/openSUSE:Mobile

این نسخه‌ی موبایلی سایت ساختش هست، نه خود سیستم عامل
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #14 : 26 فروردین 1391، 10:43 ب‌ظ »
من هم به عنوان کسی که از این توزیع استفاده کرده نظرم رو میگم، واقعا توزیع خوبی هست به شرطی که حرفه ای باشید، یعنی سادگی اوبونتو یا مینت رو نداره، ولی در کل استفاده ازش لذت بخشه، مخصوصا با میزکار KDE ، ولی در گنوم اصلا جالب نیست:)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود