انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: لینوس تروالدز: «اوبونتو به طور عمده در مسیر درست کاربر محور بودن قرار گرفته است»  (دفعات بازدید: 1746 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
یک معیار مهم که به عنوان نشانه‌ی موفقیت یک سیستم در نظر گرفته می شود این است که به چه صورت می‌تواند کاربران ساده، جامعه ی کاربری و افراد مجرب را راضی نگاه دارد.

نظر لینوس توروالدز که به عنوان پدر لینوکس شناخته می شود نیز مشابه است. لینوس توروالدز در یک مصاحبه گفته است:

"من فکر می کنم اوبونتو به طور عمده در مسیر درست کاربرمحور بودن قرار گرفته است."

متن کامل خبر و منبع خبر:http://http://azadrah.net/2012/04/linus-torvalds-opinion-about-ubuntu/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=linus-torvalds-opinion-about-ubuntu
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
به نظر من تو ورژن های 11.04 و 11.10 مشکلاتی هم تو یونیتی بود(البته امیدوارم همان طور که کنونیکال قول داده مشکلات تو 12.04 برطرف شده باشه ، که با lts بودن فکر کنم به حقیقت پیوسته.)مثل خاموش نشدن سیستم بعد شات داون ، سازگار نبودن برخی برنامه ها با یونیتی.ولی در کل من تفاوتشو با گنوم حس نکردم،هرچند گنوم رو ترجیع میدم.
این تجربه من بود،خوشحال میشم دوستان نظرشونو بگن.

آفلاین alibagheri

• Full Member
  • *
  • ارسال: 234
  • لینوکس فلسفه زندگی آزاد است
    • سیستم عامل لینوکس
من یونیتی رو کار می کنم. یونیتی در اوبونتو 11.04 افتضاح بود. در 11.10 بهبود یافته و ان شاءالله در 12.04 کامل میشه. سبک، راحت، شیک و زیبایی و از همه مهم ترین سادگی اونو به گنوم 3 ترجیح می دهم.
اما در مورد موضوع تاپیک: خوشبختانه بعد از چند سال اوبونتو 12.04 میتواند سکوی پرتاب بزرگی برای لینوکس باشد. ثانیه شماری می کنم ببینم چه تعداد دانلود میشه و از همه مهم تر چند دستگاه با اوبونتو 12.4 به فروش می رسد.
کلبه لینوکسی من
www.linuxos.mihanblog.com

آفلاین Mohammad Reza Soltany

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
    • وب نوشته های یک مینی روزنامه نگار
در کل اوبونتو بخاطر سادگی و زیباییش نسبت به بقیه ی توزیع ها آینده ی بهتره داره

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
یک معیار مهم که به عنوان نشانه‌ی موفقیت یک سیستم در نظر گرفته می شود این است که به چه صورت می‌تواند کاربران ساده، جامعه ی کاربری و افراد مجرب را راضی نگاه دارد.
البته این معیار در مورد سیستم‌عاملی برای کاربردهای خانگی درسته و گنو-لینوکس تنها یک سیستم‌عامل خانگی نیست.
ولی خوب برای کاربردهای خانگی به نظر من هم بهترین توزیع Ubuntu هستش.

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
گوگل چعدادی از نرم افزارهاش اپن سورس هستند و در موارد به اپن سورس کمک کرده ولی شرکت نفرت انگیزیه
 لینوس تروالدز هم دقیقا همین جوریه داره به اپن سورس کمک می کنه ولی خیلی نفرت انگیزه

و فکر می کنم بعد مدتها یه حرف درست و حسابی زد که شاید کمتر کسی بهش گیر بده
ولی در کل کانونیکل کارش خیلی درسته
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
با سلام.دوست عزیز میشه لطف کنید بیشتر توضیح بدین.واینکه از کجا این مطلب رو میگین (رفرنس مطلب)
نقل‌قول
گوگل چعدادی از نرم افزارهاش اپن سورس هستند و در موارد به اپن سورس کمک کرده ولی شرکت نفرت انگیزیه
 لینوس تروالدز هم دقیقا همین جوریه داره به اپن سورس کمک می کنه ولی خیلی نفرت انگیزه

آفلاین مهران رهباردار (mehionline)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • یه کاربر ساده نرم افزارهای آزاد
    • وبسایت شخصی من
با سلام.دوست عزیز میشه لطف کنید بیشتر توضیح بدین.واینکه از کجا این مطلب رو میگین (رفرنس مطلب)
نقل‌قول
خوشحالم بالاخره صحیح لینک دادی!

• High Hero Member
  • *

???????????
اگه منظورت اینه که رفرنس درباره اینکه گوگل نرم افزار اپن سورس داره خوب اندروید و کروم بهترین نمونه ها
اگه منظورت اینه که لینوس به اپن سورس کمک می کنه خوب لینوکس نمونش
اگه منظورت نفرت انگیز بودن لینوس توروالدزه که این یه نظر شخصی چه رفرنسی بهتر از نوشته خودم می تونه وجود داشته باشه
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
گوگل رو قبول میکنم.راست میگین.ولی چرا باید لینوس ادم نفرت انگیزی باشه؟چی ازش دیدین یا شنیدین که این حرف رو میگین.؟و مهمتر از همه اگر این طوری هستش پس چرا اومدین سمت گنو/لینوکس.؟(البته نظر هر کس واسه خودش محترمه و من هم نمی خوام با شما بحث کنم یا سعی کنم نظرتونو عوض کنم.فقط واسم جالبه که چرا این حرف رو میزنین.)

• High Hero Member
  • *
گوگل رو قبول میکنم.راست میگین.ولی چرا باید لینوس ادم نفرت انگیزی باشه؟چی ازش دیدین یا شنیدین که این حرف رو میگین.؟و مهمتر از همه اگر این طوری هستش پس چرا اومدین سمت گنو/لینوکس.؟(البته نظر هر کس واسه خودش محترمه و من هم نمی خوام با شما بحث کنم یا سعی کنم نظرتونو عوض کنم.فقط واسم جالبه که چرا این حرف رو میزنین.)

ببین برنامه و شخص دو چیز از هم جدان نباید این دو رو با هم قاطی کرد این راهی که داری میری اشتباه
مثل این میمونه که من از کار یکی خصوصیات یک شخص و یا یکی از کارهایی که انجام داده بدم بیاد و بگم طرف آدم کثیفیه اینها از هم جدان
لینوس تروادز کار بزرگی انجام داده و همه ازش ممنونیم و یادت نره لینوس لینوکس رو نوشته نه گنو حتی اگه گنو هم کار اون بود باز هم دلیل نمی شه که ازش استفاده نکرد
اینجا (اونجا) دنیای آزادیه شخص حرف نمی زنه اینجا با فلسفه و قانون طرفی
مثال میزنم توی دنیای گنو معمولا اگه کسی از سیاست یک توزیع و یا یک برنامه و یا خیلی چیزهای دیگه خوشش نیاد میاد و یک فورک ایجاد می کنه و یا شاید حتی یک برنامه مستقل
اینجا (اونجا) قهر معنا نداره مگه میشه با خودت دشمنی که گیرم که بشه کسی این کار رو بکنه تنها خودش ضرر می کنه

در مورد لینوس توروالز هم نمی خوام بگم چون چیزی جز تراوشات ذهنی من نیست و چه بسا نادرست باشه من تنها یکسری چیزها شنیدم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
در بداخلاق بودن اینوس تروالدز شکی نیست. نمونه‌اش دعواهای اخیرش (در یک ماه گذشته) با توسعه‌دهندگان اوپن سوسه و هم‌چنین یکی از اعضای تیم لینوکسه. ولی خب دلیل نمی‌شه چیزی که نوشته هم بد باشه، همون‌طور که چون ویکتور هوگو بسیار بداخلاق بود، دلیل نمی‌شه بی‌نوایان رو نخونیم. در ضمن تروالدز فقط لینوکس رو نوشته، نه سیستم‌عامل ما رو
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
نقل‌قول
در بداخلاق بودن اینوس تروالدز شکی نیست. نمونه‌اش دعواهای اخیرش (در یک ماه گذشته) با توسعه‌دهندگان اوپن سوسه.......
خب برای اینکه خودش از اپن سوزه استفاده میکنه و وقتی توش یک باگ پیدا میکنه طبیعیه که بد اخلاق بشه البته اگر نامش رو بشه باگ گذاشت چون ایشون از این ناراحت بود که برای کوچکترین چیزی در سوزه باید پسورد وارد کرد
« آخرین ویرایش: 27 اردیبهشت 1391، 01:36 ق‌ظ توسط سیروس »

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
به هر حال یونیتی میتونه برگه برنده اوبونتو  هم باشه ...
امیرالمؤمنین (ع) :‌ زکات علم نشر آن است
چرا علم خود را با نوشتن برنامه‌ای آزاد نشر ندهیم‌؟