انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: من به لینوکس رای دادم  (دفعات بازدید: 3602 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین nimaR

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 417
من به لینوکس رای دادم
« : 09 اردیبهشت 1391، 05:42 ب‌ظ »
دوستان در نظرسنجی برنامه (به روز باشید) شرکت کنید و به لینوکس رای بدهید

http://ch3.ir/brooz

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
پاسخ : من به لینوکس رای دادم
« پاسخ #1 : 09 اردیبهشت 1391، 06:31 ب‌ظ »
هم اکنون از چه سیستم عاملی استفاده می کنید ؟

1- win 8
2- win 7
3- win xp
4- linux
5-mac
6-سایر سیستم عامل ها

عدد مربوط به گزینه مورد نظرتون رو به 30000320 ارسال کنید
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 09 اردیبهشت 1391، 06:53 ب‌ظ »
خب آخه ما از سیستم عامل لینوکس استفاده نمی‌کنیم که! اصلا هم‌چین سیستم‌عاملی وجود خارجی نداره. چیزی که ما در حال استفاده ازش هستیم سیستم عامل گنو هست با هسته‌ی لینوکس
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 09 اردیبهشت 1391، 07:12 ب‌ظ »
من این متن رو به ای‌میل برنامه فرستادم. هرکس دیگه‌ای هم خواست می‌تونه این متن یا متنی مشابه رو به آدرس برنامه brooz@irib.ir بفرسته:
نقل‌قول
با سلام و عرض خسته‌نباشید؛

می‌خواستم نکته‌ای را درمورد مسابقه‌ی پیامکی برنامه با عنوان «هم اکنون از چه سیستم عاملی استفاده می کنید ؟» متذکّر شوم. عنوان گزینه‌ی شماره‌ی ۴ این مسابقه «لینوکس» (Linux) درج شده است. باید خدمتتان عرض کنم که در مباحث علمی اصلاً چینن سیستم‌عاملی وجود خارجی ندارد. «لینوکس» یک نرم‌افزار است درست مانند تمامی نرم‌افزارهای دیگر که وظیفه‌ی آن ارتباط سامانه با سخت افزار است. چنین نرم افزاری را در علوم رایانه‌ای «هسته» می نامند. سیستم‌عاملی که در مباحث غیرعلمی و به‌اشتباه، لینوکس نامیده می شود در حقیقت همان سیستم‌عامل «گنو» (GNU) می‌باشد که در آن به جای هسته‌ی اصلی این سیستم‌عامل، «هرد» (hurd) از لینوکس استفاده می‌شود. از این رو برخی به این ترکیب «گنو/لینوکس» (GNU/Linux) می‌گویند و مابقی به علت اهمیت بیش‌تر خود سیستم‌عامل به هسته، آن را هم‌چنان «گنو» می‌نامند.
استفاده از واژه‌ی «لینوکس» برای نامیدن این سیستم‌عامل گرچه متأسّفانه در محافل غیرعلمی رایج است، ولی به کارگیری آن در برنامه‌ای که خود را علمی می‌داند و از مخاطبینش انتظار «به‌روز بودن» دارد، ناصحیح و اشتباه است. امیدوارم این نکته مورد توجه قرار گیرد.

باتشکر

------
دانیال بهزادی
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین رضا حبیبی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 301
  • شیفته‌ی‌ دانش‌آزاد
« پاسخ #4 : 09 اردیبهشت 1391، 07:22 ب‌ظ »

می‌خواستم نکته‌ای را درمورد مسابقه‌ی پیامکی برنامه با عنوان «هم اکنون از چه سیستم عاملی استفاده می کنید ؟» متذکّر شوم. عنوان گزینه‌ی شماره‌ی ۴ این مسابقه «لینوکس» (Linux) درج شده است. باید خدمتتان عرض کنم که در مباحث علمی اصلاً چینن سیستم‌عاملی وجود خارجی ندارد. «لینوکس» یک نرم‌افزار است درست مانند تمامی نرم‌افزارهای دیگر که وظیفه‌ی آن ارتباط سامانه با سخت افزار است. چنین نرم افزاری را در علوم رایانه‌ای «هسته» می نامند. سیستم‌عاملی که در مباحث غیرعلمی و به‌اشتباه، لینوکس نامیده می شود در حقیقت همان سیستم‌عامل «گنو» (GNU) می‌باشد که در آن به جای هسته‌ی اصلی این سیستم‌عامل، «هرد» (hurd) از لینوکس استفاده می‌شود. از این رو برخی به این ترکیب «گنو/لینوکس» (GNU/Linux) می‌گویند و مابقی به علت اهمیت بیش‌تر خود سیستم‌عامل به هسته، آن را هم‌چنان «گنو» می‌نامند.
استفاده از واژه‌ی «لینوکس» برای نامیدن این سیستم‌عامل گرچه متأسّفانه در محافل غیرعلمی رایج است، ولی به کارگیری آن در برنامه‌ای که خود را علمی می‌داند و از مخاطبینش انتظار «به‌روز بودن» دارد، ناصحیح و اشتباه است. امیدوارم این نکته مورد توجه قرار گیرد.

باتشکر

------
دانیال بهزادی

بابا خیلی باحالی  \\:D/

حالا واقعا فکر می‌کنی ترتیب اثر بدن !
بیایید از جریان انحرافی(اوپن سورس)فاصله بگیریم
فلسفه گنو یعنی آزادی دانش نرم‌افزار!
به دلیل مشغله‌های زیاد درسی و زندگی! فعلا تا 9 ماه آینده زیاد نمی‌تونم اینجا بیام، کاری داشتید ایمیل بزنید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 09 اردیبهشت 1391، 07:24 ب‌ظ »
با یه ای‌میل شاید ترتیب اثر ندن، اما اگه صدتا بشه لاقل خودشون می‌فهمن که اشتباه کردن

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
« پاسخ #6 : 09 اردیبهشت 1391، 08:57 ب‌ظ »
نقل‌قول
1- win 8
win 8 که هنوز بیرون نیومده.چطوری ازش استفاده میکنید؟

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #7 : 09 اردیبهشت 1391، 09:39 ب‌ظ »
نقل‌قول
1- win 8
win 8 که هنوز بیرون نیومده.چطوری ازش استفاده میکنید؟

خوب نسخه نهاییش هنوز نیومده!

من این متن رو به ای‌میل برنامه فرستادم. هرکس دیگه‌ای هم خواست می‌تونه این متن یا متنی مشابه رو به آدرس برنامه brooz@irib.ir بفرسته:
نقل‌قول

باتشکر

------
دانیال بهزادی

من اینایی رو که بهشون گفتی نمیدونستم! تنها چیزی که میدونم اینه که اوبونتو که دارم ازش استفاده میکنم گنو/لینوکس هست نه لینوکس. همینو بس!

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 09 اردیبهشت 1391، 09:57 ب‌ظ »
چند ساعت پیش اس فرستادم هنوز نرسیده فکر کنم سره کاریه
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #9 : 09 اردیبهشت 1391، 10:13 ب‌ظ »
واسه من رسید

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #10 : 09 اردیبهشت 1391، 10:38 ب‌ظ »
خب من هم لینوکس رو فرستادم!

البته بهتر بود یه GNU اولش میزاشتن!!!!!! ](*,)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 09 اردیبهشت 1391، 11:20 ب‌ظ »
خب من هم لینوکس رو فرستادم!

البته بهتر بود یه GNU اولش میزاشتن!!!!!! ](*,)

بیشتر کاربرای این انجمن تنها از وازه لینوکس استفاده می کنن چه انتظاری از مجری و یا تهیه کننده یه برنامه داری که بزرگترین کاری که توی کامپیوتر کرده نصب ویندوز بوده (البته شاید)

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #12 : 09 اردیبهشت 1391، 11:48 ب‌ظ »
ما که اس ندادیم ولی mail دادیم که linux is not an operating system
..I feel no fault for the fault I feel..

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 10 اردیبهشت 1391، 11:35 ق‌ظ »
ما که اس ندادیم ولی mail دادیم که linux is not an operating system

مثبت+

آفلاین alibagheri

• Full Member
  • *
  • ارسال: 234
  • لینوکس فلسفه زندگی آزاد است
    • سیستم عامل لینوکس
« پاسخ #14 : 10 اردیبهشت 1391، 11:50 ق‌ظ »
درود دوستان منم دیشب پست الکترونیکی برای با ما به روز باشید فرستادم
درود و عرض ادب و احترام

اخیرا در برنامه شما نظرسنجی ای با عنوان هم اکنون از چه سیستم عاملی استفاده می کنید ؟ برگزار شده است و حال می خواهم نکته ای را به اطلاعتان برسانم.

در این نظرسنجی چهارمین گزینه linux یاد شده است که متأسفانه این کلمه نادرست است و نام صحیحش گنو/لینوکس می باشد. از برنامه ای که شعارش به روز بودن است بعید است که چنین اشتباهی انجام دهد. رسانه باید عرف های غلط را هم تصحیح کند نه اینکه به خاطر عرف، عرف غلط را ترویج دهد.من در جریان تفکر شما در مورد این گزینه نیستم و ممکن است سهل انگاری کوچکی انجام شده باشد که برای من به عنوان فردی که از سیستم عامل گنو/لینوکس استفاده می کنم مهم است.

به هر صورت اهل زیاده گویی نیستم. لینک های زیر را مطالعه نمایید.

من ا... توفیق

http://fa.wikipedia.org/wiki/سیستم‌عامل_گنو
http://tldp.org/LDP/sag/html/gnu-or-not.html

کلبه لینوکسی من
www.linuxos.mihanblog.com