انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مجله شبکه و سرویس دهنده های UBUNTU ( آخرین به روزآوری 1387/2/9 )  (دفعات بازدید: 17614 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین kinglet

• Full Member
  • *
  • ارسال: 214
    • My Personal Blog
ممنون خیلی خوب بود! البته من فرصت نکردم همش رو بخونم ولی یکسری ایراد هم داشت تا اونجا که خوندم! مثلا: IPX یه پروتکل Connectionless هست پس همانند UDP/IP هست نه TCP/IP و یا زیر شبکه Subnetmask هست و ... مقاله سطح ابتدایی داره و بنظر من برای کسایی که تازه بسمت لینوکس مهاجرت کردن و چیز زیادی هم از شبکه نمیدونن خیلی مناسب هست.
ای که دستت میرسد، کاری بکن
پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار!!

آفلاین Mohsen00

• Full Member
  • *
  • ارسال: 147
  • Linux is your best friend
    • نوین تکنولوژی

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
چند تا از دوستان سورس فایل رو خواسته بودن باید عرض کنم که از کپی برداری مستقیم و بدون مطالعه و بازنویسی و اضافه کردن مطالب بهتر و رشد مطلب، اصلا خوشم نمی یاد ! چون راه پیشرفت رو می گیره !  ](*,)
۱. برگردید و یکبار دیگه جملاتی رو که تو پستهای قبلی نوشتید بخونید. شما درباره برنامه‌هایی تحقیق کردید که سورس همشون در اختیارتون بوده و ضمنا بینهایت مستندات انگلیسی یا فارسی و قطعا نویسندگان آن برنامه‌ها کمتر از شما زحمت نکشیدن!
۲. کمی بیشتر درباره متن‌باز مطالعه و نرم‌افزار آزاد مطالعه کنید و اگر نمیدونید چرا متن برنامه‌هایی که با اینهمه زحمت طی سالها نوشته میشه در اختیار همه قرار میگیره، سوال کنید.
۳. خیلی مهم نیست که شما مستنداتتون رو با چه فرمتی منتشر کنید. مهم اینه که بدونید چجوری دارید اون رو منتشر میکنید. درواقع با چه مجوز انتشاری... GPL یا FDL یا CC یا...
۴.
نمی دونستم برای انتقال دانستنی ها به دیگران که به نفع سایت هم هست باید شماره ثبت بدم و مثل ادارات دولتی گزینش بشم ؟! اگه نیازی به گزینش هست یا باید مقالم رو ثبت کنم یا ... به من پیام خصوصی بدین چشم ! روی چشم !
من خیلی سعی کردم ولی اصلا متوجه منظورتون نشدم!
۵. فایلهای pdf یا کتابهای اینترنتی زیادی وجود داره ولی طبق قوانین سایت همشون رو نمیتونیم منتشر کنیم و لینک بدیم. فقط اونهایی که دارای مجوزهای انتشار آزاد هستند اینجا منتشر میشن و لینک داده میشن...
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین Mohsen00

• Full Member
  • *
    • نوین تکنولوژی
ممنون خیلی خوب بود! البته من فرصت نکردم همش رو بخونم ولی یکسری ایراد هم داشت تا اونجا که خوندم! مثلا: IPX یه پروتکل Connectionless هست پس همانند UDP/IP هست نه TCP/IP و یا زیر شبکه Subnetmask هست و ... مقاله سطح ابتدایی داره و بنظر من برای کسایی که تازه بسمت لینوکس مهاجرت کردن و چیز زیادی هم از شبکه نمیدونن خیلی مناسب هست.
اتفاقا منم چون تازه به ابونتو مهاجرت کردم برای انجام این کارا خیلی سختی کشیدم برای همین سعی کردم یک مقاله کاملا عملی (اگرچه با تعوری ضعیف) در اختیار همه بگذارم
البته این مشکلاتی که شما می فرمایید چندان برای کاربران تازه کارم نیست ! فقط توی همین سایت بالای 7 8 تا تاپیک هست که در مورد apache و نصب و غیره سوال شده ! و چون اکثرا جواب های داده شده موضعی و تیکه ای هست جواب گو نیست !
برای همین سعی کردم به صورت جامع و کامل همه چیزهای ابتدایی رو دور هم جمع کنم و که 100% عملی باشه تا همه بتونن ازش استفاده کنن

۱. برگردید و یکبار دیگه جملاتی رو که تو پستهای قبلی نوشتید بخونید. شما درباره برنامه‌هایی تحقیق کردید که سورس همشون در اختیارتون بوده و ضمنا بینهایت مستندات انگلیسی یا فارسی و قطعا نویسندگان آن برنامه‌ها کمتر از شما زحمت نکشیدن!
۲. کمی بیشتر درباره متن‌باز مطالعه و نرم‌افزار آزاد مطالعه کنید و اگر نمیدونید چرا متن برنامه‌هایی که با اینهمه زحمت طی سالها نوشته میشه در اختیار همه قرار میگیره، سوال کنید.
۳. خیلی مهم نیست که شما مستنداتتون رو با چه فرمتی منتشر کنید. مهم اینه که بدونید چجوری دارید اون رو منتشر میکنید. درواقع با چه مجوز انتشاری... GPL یا FDL یا CC یا...
1- من برای در اوردن همین تحقیق پیش پا افتاده 1 ماه تموم زحمت کشیدم و از هرکدوم بچه ها حتی خودت که سوال کردم  جوابایی به من دادید که یا عملی نبوده یا ... اگه انقدر منابع زیاد بود روزی 100 نفر توی قسمت شبکه و سرور این سایت و technotux دنبال راهنما نمی گشتن و تازه من همه اینها رو توی یه فایل انجمن کردم که نیاز به گشتن راجبش نباشه !
2- اصلا چه ربطی به قضیه داره داداش مهدی ! از نظر من انسان باید چیزی رو که یاد می گیره در اختیار همه بگذاره ! اما یه سری فقط می خوان کپی برداری کنن که این کار از نظر من بی ارزشه باهاش مخالفم و نمیگذارم !
3- مهدی جون این مقاله ای برای ناسا نیست جان محسن این یه تحقیق دانشگاهی ساده است که من انجام دادم ! دیدم مطالب پخش و پلاه و هیچ تازه واردی درست درمون سر در نمیاره همه اون چیزایی که توی تحقیقم بود یه فایل کردم گذاشتم توی اینترنت ! بابا خیلی جدی گرفتی ها !!

من خیلی سعی کردم ولی اصلا متوجه منظورتون نشدم!
۵. فایلهای pdf یا کتابهای اینترنتی زیادی وجود داره ولی طبق قوانین سایت همشون رو نمیتونیم منتشر کنیم و لینک بدیم. فقط اونهایی که دارای مجوزهای انتشار آزاد هستند اینجا منتشر میشن و لینک داده میشن...
منم همین طور !!
مگه فایل مستحجن آدرس دادم !! بابا اینکه یه تاپیک می زدم و همه این مطالب رو paste می کردم توش با اینکه یه فایل درست کردم و همه رو گذاشتم توش چه فرقی داره ؟!

عزیز من آقا مهدی گل !! هرکسی توی این سایت میاد شخصیتی داره و درسته شما از admin های سایت هستی و نگران وضعیت سایت ! درسته شما توی لینوکس شاید پیش کسوت خیلی ها باشی ! اما هرچقدر تو توی این کارا استادی ما هم استخون ترکوندیم دادا !
داداش من برادر من ! هدف نشر علمه ! هدف یاد دادن و یاد گرفتنه ! وقتی راه درسته ! هدف درسته ! چرا سر راه یه سری که می خوان راه درست رو برن سنگ بی خود میندازی !
این رفتار باعث می شه پس فردا خود من یا 4 نفر دیگه که میان این تاپیک رو می خونن پیش خودشون بگن که من فلان چیزو با بدبختی یادگرفتم ! مگه مرض دارم برم پخشش کنم و بعد این همه دعوا و جنجال بعدشو پس بدم و برم زیر 8 تو بخوام مواخزه بشم که چرا چیزی رو که احساس کردم جاش خالیه بردم گذاشتم سر جاش بعد باید عین قرون وستا محاکمه بشم
« آخرین ویرایش: 04 اردیبهشت 1387، 12:38 ق‌ظ توسط محسن »

آفلاین Mohsen00

• Full Member
  • *
    • نوین تکنولوژی
خوب الحمدالله من برای این مقاله مجوز هم گرفتم و مقاله رو تا حد ممکن بروزآوری هم کردم و دیگه امیدوارم هیچ مشکلی نباشه  \\:D/

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
:D
دست ات هم درد نکنه! البته من تازه این تاپیک رو دیدم! و گویا مدتی هست روش داری کار می کنی و زحمت می کشی!   
;)  مجوز درست و حسابی جور کردن! شاید یکمی کار ببر ( هرچند من همین اش رو هم بلد نیستم ) اما حتما کلی به خودت بیشتر مزه میده الان نه!
ی حرکت قانونی و تر تمیز! مبارک باشه @};-
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین Mohsen00

• Full Member
  • *
    • نوین تکنولوژی
:D
دست ات هم درد نکنه! البته من تازه این تاپیک رو دیدم! و گویا مدتی هست روش داری کار می کنی و زحمت می کشی!   
;)  مجوز درست و حسابی جور کردن! شاید یکمی کار ببر ( هرچند من همین اش رو هم بلد نیستم ) اما حتما کلی به خودت بیشتر مزه میده الان نه!
ی حرکت قانونی و تر تمیز! مبارک باشه @};-
ممنون امیدوارم مفید باشه  :)

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
آره دارم می خونم اش!  خیلی هم خوشم آمد از کارت. دستت درد نکنه
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین mohi

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1430
  • as in freedom
خوب الحمدالله من برای این مقاله مجوز هم گرفتم و مقاله رو تا حد ممکن بروزآوری هم کردم و دیگه امیدوارم هیچ مشکلی نباشه  \\:D/
کار درست رو انجام دادید. از اول همینطور باید میبود. برای اطلاعات بیشتر درمورد مجوز انتشار این راهنما به این لینک مراجعه کنید: http://creativecommons.org/licenses/by-sa/1.0
امضای کوچکتر - انجمن زیباتر P-:

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2033
خیلی ایول  :D

آفلاین Mohsen00

• Full Member
  • *
    • نوین تکنولوژی
ممنون از همکاری تون ! ببخشید تازه کاریه و هزار اشتباه بلاخره کم کم راه میفتم ...  :D :P

آفلاین قهستان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 123
من خیلی سعی کردم این مقاله رو گیر بیارم.
ولی گویا لینک خرابه
دوستان لطف می‌کنن لیک جدید و سالم رو بدن؟

آفلاین محمد حسن

• Newbie
  • *
  • ارسال: 13
من خیلی سعی کردم این مقاله رو گیر بیارم.
ولی گویا لینک خرابه
دوستان لطف می‌کنن لیک جدید و سالم رو بدن؟
بله. دقیقا. http://novintech.freehoxt.com/ubuntu/ubuntuservers.pdf لینکش خرابه
درضمن بابت زحمتتون هم ممنونم  \\:D/

آفلاین masoudadm

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
سلام
لینکش خراب شده دوباره
دانی که شمع دم مرگ به پروانه چه گفت                 گفت ای عاشق بیچاره فراموش شوی
سوخت پروانه ولی خوب جوابش را داد                      گفت طولی نکشد نیز تو خاموش شوی

آفلاین netsaba

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 310
 به نام خدا
سلام
دوستان یه لطف کنن درستش کنند