انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در نصب کارت گرافیک لپ تاپ مدل geforce GT 525M  (دفعات بازدید: 16086 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ninjacvb

• Newbie
  • *
  • ارسال: 13
با سلام
من لپ تاپ Dell N5110-M با کانفیگ زیر رو گرفتم:
hdd : 750 GB
RAM : 8 GB
CPU : Corei7 2.2 GHz
CACH : 6 MB
Video Card : Geforce GT 525M

و اوبونتو 12.04 رو نصب کردم و درایور رو از سایت nvidia دانلود کردم و نصب کردم ولی کارت گرافیک منو نمیشناسه هر کار میکنم

تو رو خدا یکی کمکم کنه
خیلی اعصابم رو خراب کرده

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
کپی مال منو داری  :P
قبل از اینکه بگم یه توصیه ! لطفا پست های قبلی رو بخونید دوست من‌! دوستان چند ده بار گفتند این رو !
و حالا جواب ! به دلیل اینکه من و تو لپتابامون از cpu ی sandy bridge استفاده میکنه ! بنابر این یه گرافیک فسقلی اینتل هم داره که به صورت پیش فرض اینتل کار میکنه ولی گرافیک انویدیا هم روشن هست و کار نمیکنه !‌برای استفاده از گرافیک انویدیا یا خاموش کردنش این پست تو آزادراه رو ببینید :
http://azadrah.net/2012/04/install-and-use-bumblebee-nvidia-optimus-linux-equivalent/
امیرالمؤمنین (ع) :‌ زکات علم نشر آن است
چرا علم خود را با نوشتن برنامه‌ای آزاد نشر ندهیم‌؟

آفلاین ninjacvb

• Newbie
  • *
سلام دوست عزیز
من Bumblebee رو نصب کردم قبلا
اما میخوام درایور اصلی سایت NVIDIA رو نصب کنم اگه و بعد از نصب کارت گرافیکم Compiz رو نصب کنم
حالا اگه شما کارت گرافیکتون نصبه و روش compiz هم اجرا کرده اید لطفا مرا نیز راهنمایی کنید

با تشکر

آفلاین ninjacvb

• Newbie
  • *
کپی مال منو داری  :P
قبل از اینکه بگم یه توصیه ! لطفا پست های قبلی رو بخونید دوست من‌! دوستان چند ده بار گفتند این رو !
و حالا جواب ! به دلیل اینکه من و تو لپتابامون از cpu ی sandy bridge استفاده میکنه ! بنابر این یه گرافیک فسقلی اینتل هم داره که به صورت پیش فرض اینتل کار میکنه ولی گرافیک انویدیا هم روشن هست و کار نمیکنه !‌برای استفاده از گرافیک انویدیا یا خاموش کردنش این پست تو آزادراه رو ببینید :
http://azadrah.net/2012/04/install-and-use-bumblebee-nvidia-optimus-linux-equivalent/

یعنی هیچ راهی وجود نداره تا درایور خود سایت انویدیا رو برای کارت گرافیک های optimus نصب کرد؟
اصلا یه چیزی :
ببین من همه هدفم از نصب درایور استفاده از compoiz است حالا هر طوری باشه
آیا راهی هست من بی دردسر کارت گرافیکم رو نصب کنم و از compiz بدون افت سرعت و کیفیت استفاده کنم؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اگه بامبل‌بی رو نصب کردی یعنی درایور خود انویدیا رو هم نصب داری. درایور اینتل روی سندی‌بریج‌ها هم به خوبی از پس کامپیز و رفقا برمی‌آد
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
تو اون آموزش خودمو جر دادم دیگه‌! راجع به درایور اختصاصی هم نوشتم! فقط کافیه از Additional Drivers بزنی نصب بشه و سپس اون چیزایی که تو پست آموزش بابمبلیبی رو گفتم رو مطابق با درایور اصلی بزنی‌! ضمنا درایور آزاد مثل ماه کار میکنه!‌ و ضمنا ای دیگه اینکه اینتل هم خودش میکشه کامپیز رو (‌خودم تست کردم) و برای استفاده گرافیک انویدیا برای کامپیز یخورده دردسر خواهی داشت ...

آفلاین ninjacvb

• Newbie
  • *
تو اون آموزش خودمو جر دادم دیگه‌! راجع به درایور اختصاصی هم نوشتم! فقط کافیه از Additional Drivers بزنی نصب بشه و سپس اون چیزایی که تو پست آموزش بابمبلیبی رو گفتم رو مطابق با درایور اصلی بزنی‌! ضمنا درایور آزاد مثل ماه کار میکنه!‌ و ضمنا ای دیگه اینکه اینتل هم خودش میکشه کامپیز رو (‌خودم تست کردم) و برای استفاده گرافیک انویدیا برای کامپیز یخورده دردسر خواهی داشت ...

دوست عزیز ممنون از راهنماییت ولی من میخوام برای کامپیز از انویدیا استفاده کنم و برای همه موارد دیگه
اصلا میخوام از کارت انویدیا کلا استفاده بشه ؟ میشه راهنمایی کنی چیکار باید بکنم؟ لطفا :(

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
آخه چرا؟! به چند دلیل بهت میگم اینکار رو نکنی بهتره :
یکی اینکه اینتل به خوبی از پسش برمیاد
دوم اینکه اینتل برق کمتری مصرف میکنه !‌
سوم اینکه انویدیا دردسر داره استفاده ازش !‌ باید کل xorg رو با انویدیا بیاری بالا که خیلی سخته !‌

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
به خواستن تو نیست که! یا انویدیا نهایتا لپ‌تاپت یه ربع روشن بمونه، بعد باتریش تموم می‌شه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
نه یه ربع !‌ یه ساعت دووم میاره ! مثل بدون bbswitch ولی یخورده مصرف بالا تر ! چون علاوه بر روشن بودن داره کار هم میکنه !‌
منم همین مدل لپتاب رو دارم‌!‌ جای نگرانی نیست ! اینتل از پس بازی ها هم در حدی بر میاد ! نگاه کن UltraBook ها با همین اینتل خالی چه بازار جهانی خوبی رو جلب کردند ؟ همچنین Macbook pro نسخه ۱۳ اینچش هم فقط اینتل داره که نشون میده اینتل به اندازه کافی قوی هست‌! برای بروبچه های گیمیر (‌دوست دارن بازی های خفن رو با بالاترین کیفیت گرافیکیش اجرا کنن مثلا )‌ هم که کلا لپتاب توصیه نمیشه ! یه پی‌سی خفن میخوان!

آفلاین nazaninsha

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
سلام
من هم گرافیکم ابتیموس هست
و طبق لینک azadrah عمل کردم ولی وقتی میخام با دستور optirun تست کنم این ارور رو میده
root@bt:~# optirun glxgears
[ERROR]Cannot access secondary GPU - error: [XORG] (EE) [drm] failed to open device

[ERROR]Aborting because fallback start is disabled.
لطفا کمک کنید

آفلاین nazaninsha

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
کسی نمیتونه کمک کنهههههههههههههههه؟ :oops: :oops: :oops:

آفلاین سید مسعود امامیان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
کسی نمیتونه کمک کنهههههههههههههههه؟ :oops: :oops: :oops:

خروجی رو بذارید لطفاً :

$ cat /proc/acpi/bbswitch
به عمل کار برآید     به سخندانی نیست . . .

آفلاین rayan7

• Newbie
  • *
مشکل در نصب کارت گرافیک لپ تاپ مدل geforce GT 525M
« پاسخ #13 : 20 تیر 1391، 11:38 ب‌ظ »
.سلام، من هم روی لپ تاپم ۲ تا کارت گرافیک دارم، یکیش intel و یکی دیگش هم nVIDIA، موقعی که Additional Drivers رو میزنم هیچ درایوری برای هیچکدوم از سخت افزارها از جمله کارت های گرافیک پیدا نمیکنه، توی  System Settings و قسمت Details هم که میرم جلوی Graphics نوشته unknown، اگر کسی راهنماییم کنه ممنون میشم.

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
.سلام، من هم روی لپ تاپم ۲ تا کارت گرافیک دارم، یکیش intel و یکی دیگش هم nVIDIA، موقعی که Additional Drivers رو میزنم هیچ درایوری برای هیچکدوم از سخت افزارها از جمله کارت های گرافیک پیدا نمیکنه، توی  System Settings و قسمت Details هم که میرم جلوی Graphics نوشته unknown، اگر کسی راهنماییم کنه ممنون میشم.
اینکه چزی لیست نمیشه دو حالت داره:
۱. درایور شما نصبه و نیازی به نصب درایور ندارین (احتمالا) چون درایور اینتل توسط کرنل شناخته میشه.
۲. درایور شما ممکنه نصب نباشه و بسته هاش هم توی مخازن موجود نباشه (احتمالش یک در میلیون هست!)
این که جلوی گرافیک مینویسه ناشناخته چی نی! اما ولی مال منم همینو مینویسه ولی با کامپیوترم بازی (های سنگین) هم میکنم.
موفق باشید.