انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اولین تبلت ایرانی  (دفعات بازدید: 21604 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین H2010n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 451
اولین تبلت ایرانی
« : 23 خرداد 1391، 05:28 ب‌ظ »
اولین تبلت ایرانی (والبته اولین تبلت خاورمیانه) با سیستم عامل آندروید منتشر شد.
اخبار بیشتر در:
http://www.itvision.ir/technology/tablet-and-mobile/197-iran-unveils-the-first-homemade-tablet-named-dimo.html

آفلاین H2010n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 451
پاسخ : اولین تبلت ایرانی
« پاسخ #1 : 23 خرداد 1391، 05:32 ب‌ظ »
همینطور از شما دعوت می شود که در پوشش خبری محبوب ترین تبلت با سیستم عامل آندروید شرکت کنید
http://www.zoomit.ir/it-news/item/2387-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-galaxy-s-iii-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #2 : 23 خرداد 1391، 07:45 ب‌ظ »
کار تمیزی به نظر میومد فقط خدا کنه کسی دل خریدنشو داشته باشه.
و باید بگم از ویژگی های ظاهریش بجز این یکی خوشم اومد:

« آخرین ویرایش: 23 خرداد 1391، 11:21 ب‌ظ توسط mohsen-rashidi »

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
« پاسخ #3 : 23 خرداد 1391، 08:06 ب‌ظ »
همینطور از شما دعوت می شود که در پوشش خبری محبوب ترین تبلت با سیستم عامل آندروید شرکت کنید
http://www.zoomit.ir/it-news/item/2387-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87-galaxy-s-iii-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86
منظورت گوشی نیست ؟ این لینک Galaxy S III هست که !

قشنگه اینیکی هم
امیرالمؤمنین (ع) :‌ زکات علم نشر آن است
چرا علم خود را با نوشتن برنامه‌ای آزاد نشر ندهیم‌؟

آفلاین hannnndy

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 43
« پاسخ #4 : 23 خرداد 1391، 08:54 ب‌ظ »
کار تمیزی به نظر میومد فقط خدا کنه کسی دل خریدنشو داشته باشه.

قیمتش بین ۳۵۰ تا ۵۵۰ باشه همونطوری که نوشتن خوبه!

سوال من اینه که چی این تبلت ایرانیه؟ سخت افزارش؟ اندروید؟ کانفیگ‌های اندروید و فارسی شدن اندروید؟

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #5 : 23 خرداد 1391، 10:58 ب‌ظ »
به همون اندازه که لینوکس ملی ایرانیه این هم ایرانیه

تنها در سازمان دفاع نوع خاصی و قدیمی از خازنها که برای بیسیم‌های موتورولا با کیفیت خوب با خط تولید زمان ... تولید میشه ما هنوز توان تولید خازن رو هم نداریم حالا کجای این تبلت رو ساختیم که بخوایم باز هم واژه دهن پر کن ایرانی و ملی رو بکار ببریم اینتل دو سال دیگه از تکنولوژی 11 نانومتر در تولید cpu استفاده خواهد کرد ما تازه توان تولید کیتهای چند لایه (توجه کنید چند و نه چندین) رو بدست آوردیم

فکر می‌کنم واژه تبلت با برند ایرانی بسیار مناسب‌تر باشه تا تبلت ایرانی
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
  • Oldman
« پاسخ #6 : 24 خرداد 1391، 12:34 ق‌ظ »
حالا تبلت با برند ایرانی یا تبلت ایرانی فرقی نداره!

مهم اینه که جسارت کردند و ساختندش! البته میدونم الان اکثر دوستان میگن اگر به سامسونگ و اپل و آرکاس و ... کمک میکرد بهتر بود تا اینکه خودش یکی بسازه (نظر من هم تقریبا همینه)

ولی شما اصل قضیه رو نگرفتید. هیچ شرکت تولید کننده تبلتی قطعاتش رو خودش نمیسازه. حتی سیستم عاملش رو. مثلا سامسونگ نمونه بارزش! یا اپل که سیستم عاملش در تیم NeXT ساخته میشه و قطعاتش رو سامسونگ و شارپ میزنن و سی پی یو رو Anobit میزنه و در نهایت در Foxcon چین مونتاژ میشه.

اصل قضیه اینه که تیمی مثل تیم جبیر که داره سیستم عامل موبایل تهیه میکنه ؛ میتونه براحتی بجای ساخت یک محصول از نو  ؛ سیستم عاملش رو به این شرکتها بفروشه و هم خودش سود کنه و هم این شرکتها! یا اصلا نه ؛ میتونه قرار داد ببنده و سیستم عاملش رو روی گوشی ها و تبلتها نصب کنه و پشتیبانیش هم بکنه (مثل ناول و اچ پی یا کنونیکال و دل) .

اصولا اینجور قضایا از دید ما مخفی هست ؛ چون افراد همیشه منفی باف و همیشه بدبین هستیم.
:-X

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 24 خرداد 1391، 01:01 ق‌ظ »
حالا تبلت با برند ایرانی یا تبلت ایرانی فرقی نداره!

میدونم الان اکثر دوستان میگن اگر به سامسونگ و اپل و آرکاس و ... کمک میکرد بهتر بود تا اینکه خودش یکی بسازه (نظر من هم تقریبا همینه)

ولی شما اصل قضیه رو نگرفتید. هیچ شرکت تولید کننده تبلتی قطعاتش رو خودش نمیسازه. حتی سیستم عاملش رو.

چون افراد همیشه منفی باف و همیشه بدبین هستیم.

۱- چطور فرق نداره
۲- فکر نمی‌کنم که هیچ آزاد اندیشی همچین حرفی بزنه چرا باید به سامسونگ و شرکتهای مشابهش کمک کرد بجای ...
۳- هیچ شرکتی نه تعدادی از اونها درست‌تره و بعدش دست‌کم اونها گوشی رو خودشون طراحی می‌کنن ولی در مورد این تبلت فکر نمی‌کنم اینجوری باشه
۴- ما داریم جایی زندگی می‌کنیم که اقتضا می‌کنه که اینجوری باشیم اگه این تبلت رو مجانی هم عرضه کنن من حاضر نیستم ازش استفاده کنم چون شک همکاری اونها با ... وجود داره
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #8 : 24 خرداد 1391، 01:07 ق‌ظ »
صرفا جهت اطلاع می گم ؛ سامسونگ تکنولوژی ساخت 75 درصده قطعات نوت بوک و تبلت رو در اختیار داره
« آخرین ویرایش: 24 خرداد 1391، 01:17 ق‌ظ توسط mohsen-rashidi »

آفلاین OMIDVAREJAVAN

• Full Member
  • *
  • ارسال: 221
  • تصویری از رباعیات خیام،نسخه ادوارد فیتزجرالد
« پاسخ #9 : 24 خرداد 1391، 01:29 ق‌ظ »
به همون اندازه که لینوکس ملی ایرانیه این هم ایرانیه

تنها در سازمان دفاع نوع خاصی و قدیمی از خازنها که برای بیسیم‌های موتورولا با کیفیت خوب با خط تولید زمان ... تولید میشه ما هنوز توان تولید خازن رو هم نداریم حالا کجای این تبلت رو ساختیم که بخوایم باز هم واژه دهن پر کن ایرانی و ملی رو بکار ببریم اینتل دو سال دیگه از تکنولوژی 11 نانومتر در تولید cpu استفاده خواهد کرد ما تازه توان تولید کیتهای چند لایه (توجه کنید چند و نه چندین) رو بدست آوردیم

فکر می‌کنم واژه تبلت با برند ایرانی بسیار مناسب‌تر باشه تا تبلت ایرانی
از طرفی ممنون که انتقاد میکنید
به نظر خودتون مقایسه شما با اینتل درسته؟
چرا یک چیز اولی را بایک چیز ثانویه مقایسه میکنید.
در هر حال آیا بودنش بهتر از نبودنش نیست
آیا از اوّل همه همه چیز رو دارند.
فیلیپ دوم مقدونی (پدر اسکندر مقدونی) :تفرقه بینداز و حکومت کن

آفلاین hannnndy

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 43
« پاسخ #10 : 24 خرداد 1391، 07:21 ق‌ظ »
در مورد کلمه اولین که استفاده هم شک وجود داره! این لینک یک مدعی قدیمی تر است http://www.meco.ir/ گویا شرکتی که این کارو کرده همون شرکتی است که گوشی‌های  GLX  رو درست کرده

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #11 : 24 خرداد 1391، 10:26 ق‌ظ »
امیدوارم تایم زون رو از چین به ایران تغییر داده باشن حداقل (:
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 24 خرداد 1391، 10:38 ق‌ظ »
از طرفی ممنون که انتقاد میکنید
به نظر خودتون مقایسه شما با اینتل درسته؟
چرا یک چیز اولی را بایک چیز ثانویه مقایسه میکنید.
در هر حال آیا بودنش بهتر از نبودنش نیست
آیا از اوّل همه همه چیز رو دارند.

من با اینتل مقایسه نکردم می‌خواستم که عمق فاجعه رو نشون بدم تکنولوژی ۱۱ نانومتر کجا ساخت خازن کجا
به نظر من بودنش بدتر از نبودنش هست این رو میان هر روز میزنن تو سرمون که آره ما تبلت می‌سازیم ما ملت پیشرفته‌ای هستیم
اگه این باعث بشه که از حد مارک زدن بالاتر بریم خوبه ولی اینجوری نیستما چند ساله که داریم دستگاههای الکترونیکی مثل تلویزیون مونتاژ می‌کنیم آیا این باعث شده بتونیم خودمون تولید و یا طراحی کنیم معلومه که نه چون خانه از پایه ویران است
اونها از اول همه چیز رو نداشتن ولی یه دیدگاه و برنامه زیبا و درست حسابی و حساب شده داشتن که باعث شده روز به روز جلو برن

آفلاین Mohammad Reza Soltany

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
    • وب نوشته های یک مینی روزنامه نگار
« پاسخ #13 : 24 خرداد 1391، 03:56 ب‌ظ »
واقعا متاسفم برای دوستانی که ادعای آزادی شون گوش فلک رو پرکرده و فقط یاد گرفتن خارجی پرست باشن! واقعا متاسفم برای شما که کوچکترین ذره ای ارزش قائل نیستین برای تلاش هایی که توی کشور داره میشه.... ما توی بسیاری از زمینه های بهداشتی و دارویی و نظامی و علمی پیشرفت کردیم  و هر کاری که بتونه کمک کنه در زمینه ی فناوری اطلاعات و کامپیوتر هم پیشرفت کنیم جای قدردانی و دست مریزاد گفتن داره...اینکه یک شرکتی توی همچین بازاری که برندهای گنده دارن توش فعالیت میکنن جرات رقابت پیدا کرده واقعا ارزشمنده....

گاهی فکر میکنم اگه کشور رو بدن دست شما چیکار میکنین....احتمالا هر نوع کار تولیدی در این کشور متوقف میشه و فقط میشینین از تولیدات اونور آبی استفاده کنین...بدبخت میشه کشور اگه دست شما باشه

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 24 خرداد 1391، 05:06 ب‌ظ »
واقعا متاسفم برای دوستانی که ادعای آزادی شون گوش فلک رو پرکرده و فقط یاد گرفتن خارجی پرست باشن! واقعا متاسفم برای شما که کوچکترین ذره ای ارزش قائل نیستین برای تلاش هایی که توی کشور داره میشه.... ما توی بسیاری از زمینه های بهداشتی و دارویی و نظامی و علمی پیشرفت کردیم  و هر کاری که بتونه کمک کنه در زمینه ی فناوری اطلاعات و کامپیوتر هم پیشرفت کنیم جای قدردانی و دست مریزاد گفتن داره...اینکه یک شرکتی توی همچین بازاری که برندهای گنده دارن توش فعالیت میکنن جرات رقابت پیدا کرده واقعا ارزشمنده....

گاهی فکر میکنم اگه کشور رو بدن دست شما چیکار میکنین....احتمالا هر نوع کار تولیدی در این کشور متوقف میشه و فقط میشینین از تولیدات اونور آبی استفاده کنین...بدبخت میشه کشور اگه دست شما باشه

رقابت با برندهای گنده ؟؟ داری شوخی می‌کنی. بیخیال نکنه دوربین مخفیه. دوربین رو کجا گذاشتین. جون خودت نشونم بده می‌خوام براش دست تکون بدم. شبکه چند پخش میشه
یه توضیح کوتاه میدم چون ممکنه بحث وارد مباحث سیاسی بشه و این در این فاروم درست نیست
مملکت دست امثال من هم بوده و به دلیلی که پیشتر گفتم اسم نمی‌برم ولی اگه تاحالا میهن ما سرپاست و ذره اعتباری و اندک سرمایه‌ای و چند ... داره از وجود اونها بوده
پیشرفت توی بسیاری از زمینه های بهداشتی و دارویی و نظامی و علمی رو هم سانسور می‌کنم چون دیگه بحث بسیار به حاشیه میره