انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اولین تبلت ایرانی  (دفعات بازدید: 21620 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
پاسخ : اولین تبلت ایرانی
« پاسخ #30 : 25 خرداد 1391، 12:45 ق‌ظ »
شیخ اجل سعدی
دوستان نظر همه محترم است ولی بهتر نیست یه کم صبر کنیم؟ یه کم با انصاف تر تصمیم بگیریم؟
بعضی دوستان این تولید رو با برند های معروف مقایسه می کنند !!!
این تولید هیچ وقت نمی خواد با برندهای معروف رقابت کنه(فعلاً) ! استارتشو زدن بقیشو گذاشتن واسه ما !

فکر می‌کنم بهتر بود پای سعدی رو وسط نکشی

توی کشوری که (دولت و یا رژیم برای ایران مناسب‌تره) ۴۰ درصد بیکاری داره -  بیش از ۴۰ درصد مردمش زیر خط فقر مطلق هستند - توی صادرات دختران باکره اوله - بزرگترین کشور توی فرار مغزهاست - بیشترین زندانی سیاسی و اعدام رو داره - شاید بشه گفت فاسدترین اقتصاد و بروکراسی اداری رو داره - یکی از افسرده‌ترین کشورهای دنیاست - بیش از 30 درصد مردمش بصورت مستقیم دلالی می‌کنن (دلار - طلا - خودرو) - نژادپرستی قومی, مذهبی, نژادی توش بیداد می‌کنه - تجاوز به عنف از سکس توافقی اگه بیشتر نباشه کمتر نیست - درصد استفاده از مواد مخدر در منطقه دوم - 54 میلیارد دلار بدهی غیرقابل مصول بانکی - چند ده هزار کشته در سوانح جاده‌ای (سوئد که ۴ برابر ایران جاده داره کشته‌هاش تنها ۷ نفر در سال ۲۰۰۹ بوده) - رسیدن سن فهشا ( سکس برای پول و نه سکس توافقی) به 13 سال - عقده‌های جنسی شدید در بین کودک و نوجوان و پیر و مرده و ... - آمار طلاق اول در منطقه که باز هم 85 درصد به دلیل مسائل جنسی و ...

حالا شما بگو چه فایده‌ای داره که موشک  ( ساخت چینی ) رو کرم سوارش کنیم بفرستیم فضا
تبلت (ساخت چین) تولید کنیم
نیروگاه هسته‌ای داشته باشیم (با گذشت 40 سال و هزینه کردن چندین میلارد دلار ...)

اگه من بخوام با این جماعت همراه  بشم دست آخر شاید بشم
برادران علایی که به پاس خدمات و کار علمی ستودنی افتادن زندان
http://fa.wikipedia.org/wiki/برادران_علایی
شاید هم دکتر کریم سنجابی جبهه ملی راه‌ انداخت - در ملی کردن صنعت نفت نقش مستقیم داشت بعد حتی چند ده هزار شرکت کننده مراسم درگذشتش رو هم به شدت کتک زدن
http://fa.wikipedia.org/wiki/کریم_سنجابی
یا شاید هم یار محمدخان یکی از سردارهای بزرگ مشروطه که اسمی ازش نیست و اگه کسی اسمش رو بیاره  ... چون دموکرات بوده و ...
http://fa.wikipedia.org/wiki/یارمحمدخان_کرمانشاهی
اگه طبعی باشه معینی که حتی اسمش رو روی یک جوب آب هم نزاشتن تنها به این خاطر که تملق نگفته و به‌به و چه‌چه برای ویرانی میهنش نکرده
http://fa.wikipedia.org/wiki/رحیم_معینی_کرمانشاهی
و یا شامی
http://fa.wikipedia.org/wiki/شامی_کرمانشاهی
آقا ما نیستیم بهتره خودتون مشغول همون تبلت ساخت چینتون باشید و یا به پیشرفتهای نظامی و بهداشتی و ... بپردازید
« آخرین ویرایش: 25 خرداد 1391، 12:57 ق‌ظ توسط MustafaJF »
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین mohsen69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
« پاسخ #31 : 25 خرداد 1391، 01:07 ق‌ظ »
در مورد این که ما اصلا پیشرفت کردیم یا نه باید گفت که بله! ما در مسیر پیشرفت قرار داریم. من نمی خوام این تبلت رو بگم. در شاخه های زیادی از علوم ما پیشرفت کردیم. توی زمینه های هسته ای، نانو، تجهیزات پزشکی، داروسازی، سلول های بنیادی، صنعت نفت، تجهیزات نظامی و فضایی کشور ما دستاوردهای بزرگی رو داشته و خواهد داشت. این بحث هم که آیا واقعا لازمه ما این راه رو از اول بریم هم هست که اون هم به خاطر بحث تحریم های رسمی و غیررسمیه و عمرا حل بشه! پس در بعضی از زمینه ها پیشرفت کردیم که غیر قابل انکار هست و در بعضی زمینه هام خب نه! حالا به هر علتی پیشرفت نکردیم. این نباید سایر دستاوردهامون رو زیر سوال ببره. اونم توسط خودمون. نتیجه این که کشور ما در مسیر رو به جلو قرار داره.(نه اون جهنمیه که بعضی دوستان می گن و نه آرمان شهر که شاید بعضی دیگه بگن!) و نشستن و آیه یأس خوندن فایده ای نداره. هرکس باید به اندازه خودش برای پیشرفت کشورش تلاش کنه. ;)
«هیچ استدلالی مبنی بر اینکه آنچه اکثریت اراده می‌کند صحیح است، وجود ندارد.»

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #32 : 25 خرداد 1391، 01:13 ق‌ظ »
واقعا برام عجیبه که یه سری‌ها این رو پیش‌رفت می‌دونن. چنین چیزی به مفهوم واقعی کلمه یه پس‌رفت کامله. هرکس که دلش دره‌ای برای این مملکت بسوزه باید تا جایی که می‌تونه در برابر چنین حرف‌های بی‌پایه و اساسی وایسته. حتا اگه هیچ‌کدوم از قطعه هاش رو هم تولید نمی‌کنن لااقل باید دانش ساختش رو داشته باشن.

excellent !

به قول فردوسی پاک‌زاد

چـــــو ناکس به ده کدخــــــدایی کند              کشـــــاورز بایـــــد گدایـــــی کنـــــد
به یـــــزدان که گـــــر ما خرد داشتیم             کجـــــا این سر انجــــام بد داشتیم

به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین ایمان تات داودی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
  • من عاشق XFCE شدم
« پاسخ #33 : 25 خرداد 1391، 07:15 ب‌ظ »
شیخ اجل سعدی
دوستان نظر همه محترم است ولی بهتر نیست یه کم صبر کنیم؟ یه کم با انصاف تر تصمیم بگیریم؟
این تولید هیچ وقت نمی خواد با برندهای معروف رقابت کنه(فعلاً) ! استارتشو زدن بقیشو گذاشتن واسه ما !

توی کشوری که (دولت و یا رژیم برای ایران مناسب‌تره) ۴۰ درصد بیکاری داره -  بیش از ۴۰ درصد مردمش زیر خط فقر مطلق هستند - توی صادرات دختران باکره اوله - بزرگترین کشور توی فرار مغزهاست - بیشترین زندانی سیاسی و اعدام رو داره - شاید بشه گفت فاسدترین اقتصاد و بروکراسی اداری رو داره - یکی از افسرده‌ترین کشورهای دنیاست - بیش از 30 درصد مردمش بصورت مستقیم دلالی می‌کنن (دلار - طلا - خودرو) - نژادپرستی قومی, مذهبی, نژادی توش بیداد می‌کنه - تجاوز به عنف از سکس توافقی اگه بیشتر نباشه کمتر نیست - درصد استفاده از مواد مخدر در منطقه دوم - 54 میلیارد دلار بدهی غیرقابل مصول بانکی - چند ده هزار کشته در سوانح جاده‌ای (سوئد که ۴ برابر ایران جاده داره کشته‌هاش تنها ۷ نفر در سال ۲۰۰۹ بوده) - رسیدن سن فهشا ( سکس برای پول و نه سکس توافقی) به 13 سال - عقده‌های جنسی شدید در بین کودک و نوجوان و پیر و مرده و ... - آمار طلاق اول در منطقه که باز هم 85 درصد به دلیل مسائل جنسی و ...

حالا شما بگو چه فایده‌ای داره که موشک  ( ساخت چینی ) رو کرم سوارش کنیم بفرستیم فضا

شاید هم دکتر کریم سنجابی جبهه ملی راه‌ انداخت - در ملی کردن صنعت نفت نقش مستقیم داشت بعد حتی چند ده هزار شرکت کننده مراسم درگذشتش رو هم به شدت کتک زدن
یا شاید هم یار محمدخان یکی از سردارهای بزرگ مشروطه که اسمی ازش نیست و اگه کسی اسمش رو بیاره  ... چون دموکرات بوده و ...
اگه طبعی باشه معینی که حتی اسمش رو روی یک جوب آب هم نزاشتن تنها به این خاطر که تملق نگفته و به‌به و چه‌چه برای ویرانی میهنش نکرده
و یا شامی
آقا ما نیستیم بهتره خودتون مشغول همون تبلت ساخت چینتون باشید و یا به پیشرفتهای نظامی و بهداشتی و ... بپردازید
چه نگاه منفی ای
من عاشق XFCE شدم
(تو پرانتز بگم موقع تغییر مشخصات آواتارم حذف شد من هم عکس کارتون آواتار را گذاشتم جای آواتار)

آفلاین ایمان تات داودی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
  • من عاشق XFCE شدم
« پاسخ #34 : 25 خرداد 1391، 07:25 ب‌ظ »
1- کشور ما نقاط قوت و ضعف بسیار زیادی دارد باید همه را با هم دید
2-ما علاوه بر ساخت خازن توان ساخت دیود و ترانزیستور را هم داریم اما متاسفانه این نگاه که صرفه اقتصادی ندارد باعث شده که این قطعات ساخته نشود
3- قطعا در این سالها کشور ما در زمینه علمی بسیار پیشرفت کرده چه در زمینه نانو چه در زمینه دانش های فضایی و چه در زمینه دانش هسته ای
4- متاسفانه کشور ما در این سالها در زمینه صنعت و کشاورزی بسیار پسرفت داشته و مونتاژ کردن امثال این تبلتها فقط پوشاندن صورت مساله و سرخودمان کلاه گذاشتنه اگر بنا باشد در زمینه صنعت کامپیوتر و تکنولوژی های وابسته به آن پیشرفت کنیم باید بتوانیم مادربرد داخلی تولید کنیم و نه مونتاژ
5-باید بدانید که نه تنها سامسونگ بیشتر قطعات را خودش تهیه می کند بلکه شرکتهای غولی مانند سونی نیز برخی از قطعات خود را از سامسونگ می خرند
6- این پست من یه جوری بود می دونم خاستم دسته بندی و خلاصه گفته باشم ولی اگر کسی مایل باشه می تونیم خارج از فضای انجمن و در جایی مرتبط ساعتها راجع به این موضوعات گفتگو کنیم
من عاشق XFCE شدم
(تو پرانتز بگم موقع تغییر مشخصات آواتارم حذف شد من هم عکس کارتون آواتار را گذاشتم جای آواتار)

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
« پاسخ #35 : 25 خرداد 1391، 07:37 ب‌ظ »
شیخ اجل سعدی

و یا شامی
چه نگاه منفی ای
به نظر من اصلا دید منفی ندارند و فقط یه سری حقایق رو متذکر شدند و کاملا صحیح هست ! شما با یه جوان هم صحبت شو ببین به چه چیزهایی فکر میکنه حرف دلش چیه ! جز سیاهی و تباهی و بدبختی نمیشنوی ! برای مثال خود من ... بگذریم از امضام همه چیز مشخصه !

نقل‌قول
یه چیزی مختصر من در این مورد توضیح بدم ! چند مدت پیش نیروگاه بوشهر یه هزینه بالای 1 میلیاردی رو برای یه اشتباه کوچک متحمل شد ! اون اشتباه هم این بود که ترانسفورماتور رو اشتباه بسته بودن یعنی برعکس !

من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #36 : 25 خرداد 1391، 08:02 ب‌ظ »
از تبلته خوشم اومد.البته به قول جادی اون منطقه زمانیش امیدوارم درست باشه ;D
@آقا مصطفی از کرمانشاه
شما به اون آمارت که معلوم نیست از کجا اومده اضافه کن بیشترین تعداد آدمهای متحیر در کارهای کوچک دیگران و کوچک شمردن کارهای بزرگ خودش که عجیب آمارش بالاس.
جالبه که تو این فروم تا یکی میاد میگه ما فلان کار رو کردیم همه جبهه میگیرن جلوش.متاسفم براتون.

@ آیدین
به عنوان یه دانشجوی فیزیک هسته ای میگم خدمتتون، راکتور اگر تنها ۱۰ میکرو ثانیه از کنترل خارج بشه میترکه. حالا اینی که شما مثال زدی برمیگرده به قسمت تبدیل انرژیش که اونم واقعا ایرادی نداره.
کار اینجوری توش ایرادم هست که خب تا پیش نیاد آدم پیشرفتی نمیکنه و چیزی یاد نمیگیره.نونوایی که نیست. داریم چیز یاد میگیریم پس باش هزینه میکنیم که سرمایه گزاریه نه هزینه باطل.
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
« پاسخ #37 : 25 خرداد 1391، 08:20 ب‌ظ »
نقل‌قول
@ آیدین
به عنوان یه دانشجوی فیزیک هسته ای میگم خدمتتون، راکتور اگر تنها ۱۰ میکرو ثانیه از کنترل خارج بشه میترکه. حالا اینی که شما مثال زدی برمیگرده به قسمت تبدیل انرژیش که اونم واقعا ایرادی نداره.
کار اینجوری توش ایرادم هست که خب تا پیش نیاد آدم پیشرفتی نمیکنه و چیزی یاد نمیگیره.نونوایی که نیست. داریم چیز یاد میگیریم پس باش هزینه میکنیم که سرمایه گزاریه نه هزینه باطل.
دوست عزیز درسته راکتور که قلب نیروگاه اینجوریه ولی این قسمت ربطی به راکتور نداره به علمش آگاه هستم و مطالعه علمی زیادی در این مبحث انجام دادم و با استادم هم یه پروژه انجام دادیم برای BNPP .این قسمتی که عرض کردم به قسمت برق - قدرت که رشته خودم هست ربط داره و مربوط میشه به توان راکتیو یا همون Q !
چرا اینجوری باید باشه ؟ پول کمی نیست البته نسبت به پروژه خیلی ناچیزه ولی نسبت به اشتباه رو میگم ! هر کشوری تکنولوژی ساخت ساخت نیروگاه رو داره ، متد و روشش هم فرق داره ، تا قبل از اینکه روس ها دست بگیرن این پروژه رو ، کشور آلمان داشت میساخت ولی بعد دادن به روسیه و روسیه هم چون نمیتونست کار آلمان ها رو پیش ببره همه چیزو از نو شروع میکنه ! برای یه پروژه چند سال و چندین هزار میلیارد خرج شده هنوز هم به پایداری که مد نظرشون بوده نرسیدن ...
چرا باید کلی پول از کشور خارج بشه ؟ چرا باید این اشتباه رو انجام بدن ؟ البته کار سنگینی هست قبول دارم ولی باید حساسیت های پروژه رو هم ببینن تا از این دست اشتباهات نکنن . این کار علم مهندسی هست و باید مهندسی بره جلو نه تکنیسینی !!! یه مهندس همیشه باید محاسبات رو دقیق انجام بده نه با آزمون و خطا به نتیجه برسه !

آفلاین H2010n

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 451
« پاسخ #38 : 25 خرداد 1391، 08:27 ب‌ظ »
از تبلته خوشم اومد.البته به قول جادی اون منطقه زمانیش امیدوارم درست باشه ;D
@آقا مصطفی از کرمانشاه
شما به اون آمارت که معلوم نیست از کجا اومده اضافه کن بیشترین تعداد آدمهای متحیر در کارهای کوچک دیگران و کوچک شمردن کارهای بزرگ خودش که عجیب آمارش بالاس.
جالبه که تو این فروم تا یکی میاد میگه ما فلان کار رو کردیم همه جبهه میگیرن جلوش.متاسفم براتون.

@ آیدین
+1 با تک تک جملاتت موافقم از آیدین هم می خوام منبع معتبر بیاره :) با این که انسان جایز الخطاست  ;D
من دروغ های شیرین رو به حقیقت های تلخ تر جیح می دم چون این حقیقت های تلخ باعث میشه فکر کنم که هیچ کاری از دستم بر نمیاد و کشورم از بد ترین کشور های دنیاست
این قدر هم غم و غصه واسه تایم زون تبلت نخورید :) و به جای اینکه یک گوشه بشینید گریه کنید چهار تا کد بزنید و کار های مفید انجام بدید.
@ mrmrn
نیان ترورت کنن مواظب باش  ;D
« آخرین ویرایش: 25 خرداد 1391، 08:29 ب‌ظ توسط H2010n »

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
« پاسخ #39 : 25 خرداد 1391، 08:32 ب‌ظ »
نقل‌قول
از آیدین هم می خوام منبع معتبر بیاره
شوخی میکنی دیگه ؟؟؟ شما یه بار برو دم نیروگاه ببین چطور رفتار میکنن بعد بیا بگو منبع !!!
استاد خودم که اونجا کار میکنه رو به راحتی راه نمیدن ! در ضمن من این رو به چشم دیدم منبع خاصی هم نیست چون اونجا میرفتم برای کمک به استادم برای کار شبیه سازی ...

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #40 : 25 خرداد 1391، 10:49 ب‌ظ »
متاسفم براتون.

منم برای خودم و کسایی که مثل من فکر می‌کنن متاسفم mrmrn از اصفهان چون ذره‌ای هرچند کوچک فهمیدیم و حالا هم داریم بهای این فهم رو میدیم
روزی هزار بار برای خودم تاسف می‌خورم که چرا من هم مثل خیلی‌ها نفهمیدم و یا خودم و به نافهمی نزدم تا منم پولی به جیب بزنم هرچند از جیب هم میهن‌ها و به قیمت عقب افتادگیشون

دوست عزیز آمار تو این مملکت مگه ممکنه 10 روز پیش دکتر آمار داد یک میلیون و ششصد هزار شغل ایجاد کرده و مجلس گفت چهارصد هزار اگه آمار من با مال شما تفاوت داره به بزرگواری خودت ببخش

برای بررسی پیشرفت یک کشور بهترین راه مقایسه اون با کشورهای دیگه در سالهای پیش هستش. کره - ترکیه و ایران که در 1354 توی یک سطح بودن حالا ...
یک نگاهی هم به گذشته مالزی - ویتنام - مراکش و کشورهای دیگه هم بکنید تا به اوج پیشرفت پی ببرید

من از بحث کشیدم کنار فقط باز هم برای خودم متاسفم که در گذشته اندیشه‌های ناسیونالیستی و امید به درست شدن کشور داشتم و ممنونم که شماها باز هم این رو به من نشون دادید که ما هنوز جهان سومی هم نیستیم چون که من هم مثل همه ایرانیا حافظه تاریخی ندارم و زود گذشته‌ای که تجربه کردم رو یادم میره
« آخرین ویرایش: 25 خرداد 1391، 11:12 ب‌ظ توسط MustafaJF »

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #41 : 25 خرداد 1391، 11:04 ب‌ظ »
نیان ترورت کنن مواظب باش

اگه منظورت همونایی هست که بخت... و فر... و دا... و ... رو ترور کردن خیالت راحت اونها دنبال کسایی هستند مثل همونایی که اسمشون رو سانسور کردم دنبال mrmrn نمیرن
« آخرین ویرایش: 25 خرداد 1391، 11:09 ب‌ظ توسط MustafaJF »

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #42 : 26 خرداد 1391، 12:04 ق‌ظ »
 ر رابطه با ترور منظورت رو از اون آدما نفهمیدم مصطفی از کرمانشاه.
ولی منظورh2010n احیانا مصطفای شهید بود که باید بگم یه جا که رفته بودم برا سخنرانی بهم تذکر دادن که نرو سخنرانی با این موضوعات رو نکن و جاهای دیگه! :-X
آیدین جان.منم دانشجوی دکتری ام.عرض کردم که "تو قسمت تبدیل انرژیش "که من کلی گفتم و اون ۱۰ میکروثانیه همون قلب منظورم بود.اتفاقا بنظر من حتی اون ایراد مهندسی یا به قول شما تکنیسینی هم عیب نداره.اینا هزینه نیست.
کلا تاپیکای اینجوری کلی پست آف داره.منم یکم آف بزنم.
بزارید من یه نکته ای رو بگم. دوستانی که خون تو رگ وطن پرستیشون ۳ برابر ما جریان داره.خداییش همین ماها چقد همین کالای ایرانی یا هر محصول ایرانی رو نسبت به همون چینیش ترجیح میدیم و وطنیش رو میخریم؟
به حرف که میرسه همه زیر سوالن همه مقصرن غیر از ما!!! :-X
کاگر ایرانی چجوری باید کار براش به وجود بیاد وقتی هنوز دست به کار نزده ما خودمون میزنیم لهش میکنیم و هیچ اعتماد به نفسی براش نمیذاریم؟تاپیک لینوکس زمین رو ببینین اولاش فیدبک انجمن رو.یادتون رفته برین ببینین.فکر کنم سومیش هم خود من بودم که گیردادم بهش.
میگی کره.من میگم ژاپن بعد بمباران اتمی اصلا نابود شده بود؟الان دمن ذخایر مالی تو دنیاس اگه اشتباه نکنم که اگه بر تعداد جمعیتشون تقسیم شه سرانشون وحشتناک زیاده.میدونی ازون موقع تا همین الان چجوری از کارگراشون حمایت کردن؟
من به شخصه اونموقعی که داشتم جهیزیه میخریدم سعی کردم تا میتونم همه اش رو ایرانی بخرم بجای اینکه غر بزنم کارگرا بیکارن ما ..یم اونا خوبن "به قول محسن نامجو".
آقا ما یه جوری درب و داغون شدیم.چجوری بگم در بعضیهامون خودباوری مرده.مرغ همسایه غاز که چه عرض کنم شترمرغه.
من واقعا در برخی زمینه ها تو کشور پیشرفتهایی رو میبینم که کف میکنم.اینو جدی میگم. یعنی تا نبینی باور نمیکنی. امید هم چیز خوبیه ها.خودباوری هم همینطور.
« آخرین ویرایش: 26 خرداد 1391، 12:27 ق‌ظ توسط mrmrn »
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #43 : 26 خرداد 1391، 12:26 ق‌ظ »
ر رابطه با ترور منظورت رو از اون آدما نفهمیدم مصطفی از کرمانشاه.
ولی منظورh2010n احیانا مصطفای شهید بود که باید بگم یه جا که رفته بودم برا سخنرانی بهم تذکر دادن که نرو سخنرانی با این موضوعات رو نکن.
آیدین جان.من دانشجوی دکتری هسته ای ام.عرض کردم که تو قسمت تبدیل انرژیش که من کلی گفتم و اون ۱۰ میکروثانیه همون قلب منظورم بود.اتفاقا بنظر من حتی اون ایراد مهندسی یا به قول شما تکنیسینی هم عیب نداره.

mrmrn از اصفهان دانشوی دکترای هسته
منظور رو ولش کن بیخیال بحث به بیراهه رفته و داریم در مورد چیزی حرف میزنیم که ربطی به فاروم نداره
من که دیگه در موردش حرف نمیزنم

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #44 : 26 خرداد 1391، 12:29 ق‌ظ »
این تبلت ایرانی بودن کلیه قطعات و ... ش خیلی مهم نیست؛

یه چیزه دیگش خیلی میسوزونه ؛ اینکه نیومدند حداقل یک آندروید کاستوم درست کنند و به اون کمپانی چینی بدن تا روی دستگاه نصب کنه (والا من خودم گوشی آندرویدی دارم ؛ اونقدر آسون میشه یه رام کاستوم ازش زد که نگو!)

متاسفانه فکر کنم سراغ نمونه کم کیفیتی رفتند ؛ چون این کمپانی های چینی برای تولیدات سفارشیشون قیمتهای مختلفی دارند (از یک دلار به بالا) مثلا همین آیفون ؛ که در http://apple.com/iphone قیمتش ۴۴۹ دلار هست ؛ هزینه ساخت نهاییش میشه ۱۲۳ دلار! (بعدشم میرسه به دست ما ۲ میلیون تومن  ;D).

این نمونه حتما قیمتی بین ۲۰ تا ۵۰ دلار داره برای ساختش که باز نشون کم کیفیتیش هست.

اما بارک الله به جرئت و جسارت! الان یه سر برید موبایل فروشی؛ کلمه تبلت رو بهش فکر کنید ؛ آیپد جلوتونه! خوبه باز حداقل جسارت این رو داشتند که در بازاری که فعلا در انحصار آیپد و گلکسی تب هست (ظاهرا آیپد بیشتر طرفدار داره ؛ البته نمیدونم کلا چی به چیه) اومدند و یه نمونه ۳۹۰ هزار تومانی زدند ....
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود