انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سامسونگ به عضویت هیات مدیره لینوکس درآمد  (دفعات بازدید: 2175 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است

سامسونگ رسما اعلام کرد که این کمپانی با سرمایه گذاری بزرگی که انجام داده است به ۶ کمپانی دیگر در تیم هیات مدیره و بنیاد لینوکس میپیوندد. این اطلاعیه باعث میشود که سامسونگ خود را متعهد به لینوکس بداند و در واقع به مرحله جدیدی پا بگذارد که به گفته خود سامسونگ ”کمک به حفظ جایگاه رهبری جهانی” آنها خواهد بود.
مدیر اجرایی لینوکس، Jim Zemlin در این رابطه مصاحبه ای انجام داده است . او اعلام کرده است که از پیوستن سامسونگ به لینوکس بسیار خوشحال میباشد، هرچند که سامسونگ همیشه به نوعی همکاری نزدیکی با لینوکس داشته و این موضوع باعث خواهد شد این کمپانی در آینده نقش پررنگ تری را داشته باشد.
عضویت پلاتینیوم یا Platinum membership که در واقع رتبه سامسونگ در لینوکس میباشد بالاترین سمتی است که در واقع یک گروه میتواند بدست بیاورد. ضمن اینکه سامسونگ میتواند یک نفر نماینده در هیات مدیره داشته باشد.
به نظر میرسد سامسونگ در سال ۲۰۱۲ تلاش های خود را برای دست یابی به رویای خود که ”جایگاه رهبری جهانی” است دوچندان کرده است و به هر بخش از دنیای تکنولوژی که نگاه می اندازیم اثری از نام سامسونگ پیدا خواهیم کرد.

منبع : pcwar.com
« آخرین ویرایش: 03 تیر 1391، 07:59 ب‌ظ توسط mohsen-rashidi »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
من که راضیم
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
منم خیلی خوشحال شدم ! به هر حال سامسونگ از کمک هاش دریغ نمیکنه  8)
 \\:D/
امیرالمؤمنین (ع) :‌ زکات علم نشر آن است
چرا علم خود را با نوشتن برنامه‌ای آزاد نشر ندهیم‌؟

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
شاید با این اقدام سامسونگ تصمیم به ساخت لپ تاپ های کاملا سازگار با لینوکس بگیره که جای بسی خوشحالیه \\:D/

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
اما تا چیزی برای من ثابت نشه که خوبه من به دیده ی منفی به اون نگاه می کنم...

به نظر من همه ی این عضویت ها فقط و فقط برای بالابردن قدرت انحصارش بر بازاره... الان همه دست به دست هم دادن و فقط از لینوکس حمایت می کنند... پس جایگاه گنو کجاست؟

تا همین الان گنو برای انحصار طلبان فقط ابزار پیشرفت و بزرگتر کردن امپراطوری انحصارشون بوده... از مک و اپل بگیر و برو تا الی آخر...

دوستی گفته بود کدهای تحت لیسانس گنو با هرچیزی مخلوط بشه اون رو آزاد میکنه اما عملا من نه توی اندروید و نه توی سیستم عامل هایی مثل مک او اس 10 ندیدم که آزادشون بکنه...

خودتون ببینید : http://opensource.apple.com/

اینها ابزاری برای سلطه گران هستن...

آخرش هم الان عده ای از دوستان همیشه در صحنه میان و من رو محکوم می کنن و دلایلی میارن که مصداق بارز همون انزوای آزادی میشه...
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!

به نظر من همه ی این عضویت ها فقط و فقط برای بالابردن قدرت انحصارش بر بازاره... الان همه دست به دست هم دادن و فقط از لینوکس حمایت می کنند... پس جایگاه گنو کجاست؟

تا همین الان گنو برای انحصار طلبان فقط ابزار پیشرفت و بزرگتر کردن امپراطوری انحصارشون بوده... از مک و اپل بگیر و برو تا الی آخر...

دوستی گفته بود کدهای تحت لیسانس گنو با هرچیزی مخلوط بشه اون رو آزاد میکنه اما عملا من نه توی اندروید و نه توی سیستم عامل هایی مثل مک او اس 10 ندیدم که آزادشون بکنه...

آخرش هم الان عده ای از دوستان همیشه در صحنه میان و من رو محکوم می کنن و دلایلی میارن که مصداق بارز همون انزوای آزادی میشه...

درسته محمد جان. توی رابط کاربری OS X 10.7 بعضی جاها به وضوح مشخصه که از کدهای گنوم شل استفاده کرده ولی سورسش موجود نیست. هرچی هم که از آزادها کپی کردند ؛ توی اون سایت تحت مجوزهای بدون کپی لفت هست و این یعنی سیاست انحصار گری شدید که پشت این قضیه جا خوش کرده.
یا مایکروسافت همینطور. حتی همین سامسونگ ؛ سیستم عامل Bada رو آزاد کرده ؟ یا فقط اوپن سورسه؟ خب مشخصه که قصد داره در آینده اونم کدش رو ببنده. کلا ظاهرا این آزادی ؛ خودش یک مانع بزرگ برای قدرتمند شدن شرکتهایی مثل سامسونگه.
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
نقل‌قول

شما درست میگید و من باهاتون موافقم.
اما به نظر من این قبیل کار ها باعث بیشتر شناخته شدن لینوکس میشه.
شخص وقتی می فهمه که گوشی آندرویدیش داره از هسته لینوکس استفاده میکنه و متوجه میشه که چقدر قدرتمنده برای کنجکاوی هم شده یه توزیع لینوکس نصب می کنه که در این صورت از ابزار های بی نظیر گنو هم خود به خود استفاده می کنه.
مسلما حمایت شرکت های بزرگ از گنو لینوکس باعث پیشرفت این سیستم عامل و معرفی اون به تمام دنیا میشه ومن از این موضوع خوشحالم. :)

آفلاین identi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 417
wikipedia
The term 'General Public Virus', or 'GNU Public Virus' (GPV), has a long history on the Internet, dating back to shortly after the GPL was first conceived. Microsoft vice-president Craig Mundie remarked "This viral aspect of the GPL poses a threat to the intellectual property of any organization making use of it."[10] In another context, Steve Ballmer declared that code released under GPL is useless to the commercial sector (since it can only be used if the resulting surrounding code becomes GPL), describing it thus as "a cancer that attaches itself in an intellectual property sense to everything it touches". Stallman believes that comparing the GPL to a virus is an extremely unfriendly thing to say, and that a better metaphor for software under the GPL would be a spider plant: If one takes a piece of it and puts it somewhere else, it grows there too
 David McGowan has written that there is no reason to believe the GPL could force proprietary software to become free software, but could "try to enjoin the firm from distributing commercially a program that combined with the GPL'd code to form a derivative work, and to recover damages for infringement." If the firm "actually copied code from a GPL'd program, such a suit would be a perfectly ordinary assertion of copyright, which most private firms would defend if the shoe were on the other foot."Richard Stallman has described this view with an analogy, saying, The GPL's domain does not spread by proximity or contact, only by deliberate inclusion of GPL-covered code in your program. It spreads like a spider plant, not like a virus
« آخرین ویرایش: 05 تیر 1391، 01:42 ب‌ظ توسط identi »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
یا مایکروسافت همینطور. حتی همین سامسونگ ؛ سیستم عامل Bada رو آزاد کرده ؟ یا فقط اوپن سورسه؟ خب مشخصه که قصد داره در آینده اونم کدش رو ببنده.

البته بادا ابتدا انحصاری بود و بعد سامسونگ آزادش کرد. البته قصدم طرفداری از سامسونگ نیست، جهت اطلاع گفتم
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
یا مایکروسافت همینطور. حتی همین سامسونگ ؛ سیستم عامل Bada رو آزاد کرده ؟ یا فقط اوپن سورسه؟ خب مشخصه که قصد داره در آینده اونم کدش رو ببنده.

البته بادا ابتدا انحصاری بود و بعد سامسونگ آزادش کرد. البته قصدم طرفداری از سامسونگ نیست، جهت اطلاع گفتم

تا جایی که میدونم اوپن سورس بود فقط. آزاد نشده بود.
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
الآن پروژه‌ی تایزن داره از کدهای بادا استفاده می‌کنه