انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چه توزیعهایی انتشار غلطان هستن؟  (دفعات بازدید: 9272 بار)

0 کاربر و 16 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
چه توزیعهایی انتشار غلطان هستن؟
« : 07 امرداد 1391، 11:04 ب‌ظ »
سلام دوستان

چه توزیعهایی انتشار غلطان هستن؟ توزیعی داریم که انتشار غلطان بیس رو دبیان باشه و علاوه بر اون پایدار هم باشه؟

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
پاسخ : چه توزیعهایی انتشار غلطان هستن؟
« پاسخ #1 : 08 امرداد 1391، 12:25 ق‌ظ »
سلام دوستان

چه توزیعهایی انتشار غلطان هستن؟ توزیعی داریم که انتشار غلطان بیس رو دبیان باشه و علاوه بر اون پایدار هم باشه؟
مینت دبیان رولینگ ریلیس هست.
اپتوسید هم رولینگ هست که به اندازه مینت دبیان استیبل نیس.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rolling_release
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

lomion

• مهمان
« پاسخ #2 : 08 امرداد 1391، 12:56 ب‌ظ »
در تجربه شخصی من با چیزی که می خواید، مینت دبیان گزینه خیلی خوبی می تونه باشه.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #3 : 08 امرداد 1391، 01:36 ب‌ظ »
سلام دوستان

معروف ترین توزیعات غلطان آرچ و جنتو هستند. البته سابایون و چاکرا بصورت نیمه غلطان منتشر میشن :)

همونطور که دوستان گفتند مینت دبیان (که بر پایه دبیان Wheezy هم هست) پایداری خوبی داره :)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 08 امرداد 1391، 01:53 ب‌ظ »
سلام دوستان

معروف ترین توزیعات غلطان آرچ و جنتو هستند. البته سابایون و چاکرا بصورت نیمه غلطان منتشر میشن :)

همونطور که دوستان گفتند مینت دبیان (که بر پایه دبیان Wheezy هم هست) پایداری خوبی داره :)

«دبیان Wheezy» دقیقا چیه؟ فرقش با خود دبیان چیه؟ حالا که حرفش شد، چندتا جا تو فروم اسم «دبیان اسکوئیز» رو دیدم ولی دقیق نفهمیدم که قضیش چیه و فرقش با دبیان چیه؟ اگه بشه که یکم درباره اینا توضیح بدی خیلی ممنون میشم :)

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #5 : 08 امرداد 1391، 02:32 ب‌ظ »
نقل‌قول
دبیان Wheezy» دقیقا چیه؟ فرقش با خود دبیان چیه؟
همونطور که هر توزیعی از اوبونتو یه اسم مخصوص هم داره دبیان هم اینطوریه! (فک کنماااا)
فرقش مث فرق اوبونتو ۱۲.۰۴ با مثلا ۱۰.۰۴ هست! (اینم فک کنم!)

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • آقا مرتضی
« پاسخ #6 : 08 امرداد 1391، 02:46 ب‌ظ »
مینت دبیان بیشترین دوام رو تا حالا داشته رو سیستمم.
خود دبیان هم ۳ تا نسخه داره stable-test-sid
خب حالا پایدارش که پایداره الانم نسخه ۶ هست اسمشم اسکوئیز هست
تستینگ نسخه تست هست دیگه که بعد یکی دو سال پایدار میشه و جای نسخه قبلی رو میگیره.مثلا تا چند وقت دیگه نسخه ۷ که همون ویزی باشه استیبل میشه.
نسخه سید هم همون سید هست اسمش به معنی بذر فکر کنم و اسم خاصی نداره. این اسما هم از کاراکترای Toy story اومدن که من خودم ندیدمش تا حالا ;)

آفلاین sobhan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
  • i am how i am and i cannot be changed
« پاسخ #7 : 08 امرداد 1391، 02:55 ب‌ظ »
fedora غلطان نیست؟
remove the fun of unix with mac

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • آقا مرتضی

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 08 امرداد 1391، 05:29 ب‌ظ »
سلام دوستان

«دبیان Wheezy» دقیقا چیه؟ فرقش با خود دبیان چیه؟ حالا که حرفش شد، چندتا جا تو فروم اسم «دبیان اسکوئیز» رو دیدم ولی دقیق نفهمیدم که قضیش چیه و فرقش با دبیان چیه؟ اگه بشه که یکم درباره اینا توضیح بدی خیلی ممنون میشم :)

اسم اشخاصی هست که در کارتون Toy Story بودن. اسکوییز ، ویزی ، لنی ، وودی و .... و بعنوان Codename نسخه های دبیان به کار میرن ;)

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4866
  • masoft قدیم
« پاسخ #10 : 09 امرداد 1391، 10:11 ق‌ظ »
mrmrn تقریبا توضیح کامل رو در مورد Debian دادند. فقط چند نکته:

مثلا تا چند وقت دیگه نسخه ۷ که همون ویزی باشه استیبل میشه.
احتمالا ۶ ماه دیگه.

نسخه سید هم همون سید هست اسمش به معنی بذر فکر کنم و اسم خاصی نداره.
SID هم اسم یکی شخصیت‌های Toy Story هستش (یک بچه Unstable)! در انگلیسی بذر به صورت Seed نوشته میشه که تنها شباهت در تلفظ با SID داره.

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #11 : 09 امرداد 1391، 11:32 ق‌ظ »
fedora غلطان نیست؟
نه :(

چون اسمایلی ناراحت گذاشتی یک توضیح بدم. غلطان بودن بانمکه. چون سریعتر چیزها رو داریم و سیستم همیشه در حال ارتقاء است و ... ولی در دنیای واقعی توزیع های غلطان مشکلاتی دارن. معمولا بحث پایداری هست چون چیزها وقت ندارن کاملا تست بشن قبل از اینکه مورد استفاده قرار بگیرن و از اون بالاتر شما دقیقا نمی دونین که سیستم در حال حاضر چه کانفیگی داره. مثلا من الان توی اوبونتو می دونم که دارم از کرنل ۳.۲ استفاده می کنم که فلان فیچر خاص رو داره یا از فلان چیز ساپورت می کنه. بعد اگر توزیع غلطان باشه با هر بار آپدیت ممکنه این «انتخاب های کلی سطح بالا» به هم بخورن.

کلا آپدیت شدن هیجان داره و همین بود که باعث شد اوبونتو جذاب بشه: هر شش ماه یک نسخه جدید می داد. بعدش خیلی ها سراغ همین ایده رفتن و رولینگ ها هم کارشون بالا گرفت (: ولی کماکان استیبل ترین ها اینطوری هستن که «هر وقت آماده شد ریلیز می کنیم نه هر وقت تقویم گفت»
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 09 امرداد 1391، 12:42 ب‌ظ »
fedora غلطان نیست؟

چون اسمایلی ناراحت گذاشتی یک توضیح بدم. غلطان بودن بانمکه. چون سریعتر چیزها رو داریم و سیستم همیشه در حال ارتقاء است و ... ولی در دنیای واقعی توزیع های غلطان مشکلاتی دارن. معمولا بحث پایداری هست چون چیزها وقت ندارن کاملا تست بشن قبل از اینکه مورد استفاده قرار بگیرن و از اون بالاتر شما دقیقا نمی دونین که سیستم در حال حاضر چه کانفیگی داره. مثلا من الان توی اوبونتو می دونم که دارم از کرنل ۳.۲ استفاده می کنم که فلان فیچر خاص رو داره یا از فلان چیز ساپورت می کنه. بعد اگر توزیع غلطان باشه با هر بار آپدیت ممکنه این «انتخاب های کلی سطح بالا» به هم بخورن.

کلا آپدیت شدن هیجان داره و همین بود که باعث شد اوبونتو جذاب بشه: هر شش ماه یک نسخه جدید می داد. بعدش خیلی ها سراغ همین ایده رفتن و رولینگ ها هم کارشون بالا گرفت (: ولی کماکان استیبل ترین ها اینطوری هستن که «هر وقت آماده شد ریلیز می کنیم نه هر وقت تقویم گفت»

راستش خودم بیشتر دنبال یه انتشار غلطان هستم تا مجبور نباشم هر چند وقت دوباره سیستم عامل رو عوض کنم.

اگه هم با انتشار غلطان نتونستم کنار بیام احتمالا برم سراغ دبیان! هنوز بعد از ۹ماه مهاجرت درگیر انتخاب توزیع هستم  >:(

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 09 امرداد 1391، 01:14 ب‌ظ »
fedora غلطان نیست؟

راستش خودم بیشتر دنبال یه انتشار غلطان هستم تا مجبور نباشم هر چند وقت دوباره سیستم عامل رو عوض کنم.

اگه هم با انتشار غلطان نتونستم کنار بیام احتمالا برم سراغ دبیان! هنوز بعد از ۹ماه مهاجرت درگیر انتخاب توزیع هستم  >:(

من سابایون رو پیشنهاد میدم. کاملا خوب و روان و خوشگله :)

مخازن خوبی هم داره. کامیونیتی گسترده ای هم داره ;)

آفلاین سید مسعود امامیان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
« پاسخ #14 : 09 امرداد 1391، 02:26 ب‌ظ »
سابایون عالی و زیبا و کم دردسر . ;)
به عمل کار برآید     به سخندانی نیست . . .