انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: چه توزیعهایی انتشار غلطان هستن؟  (دفعات بازدید: 9269 بار)

0 کاربر و 13 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
پاسخ : چه توزیعهایی انتشار غلطان هستن؟
« پاسخ #15 : 09 امرداد 1391، 02:33 ب‌ظ »
fedora غلطان نیست؟
نه :(

چون اسمایلی ناراحت گذاشتی یک توضیح بدم. غلطان بودن بانمکه. چون سریعتر چیزها رو داریم و سیستم همیشه در حال ارتقاء است و ... ولی در دنیای واقعی توزیع های غلطان مشکلاتی دارن. معمولا بحث پایداری هست چون چیزها وقت ندارن کاملا تست بشن قبل از اینکه مورد استفاده قرار بگیرن و از اون بالاتر شما دقیقا نمی دونین که سیستم در حال حاضر چه کانفیگی داره. مثلا من الان توی اوبونتو می دونم که دارم از کرنل ۳.۲ استفاده می کنم که فلان فیچر خاص رو داره یا از فلان چیز ساپورت می کنه. بعد اگر توزیع غلطان باشه با هر بار آپدیت ممکنه این «انتخاب های کلی سطح بالا» به هم بخورن.

کلا آپدیت شدن هیجان داره و همین بود که باعث شد اوبونتو جذاب بشه: هر شش ماه یک نسخه جدید می داد. بعدش خیلی ها سراغ همین ایده رفتن و رولینگ ها هم کارشون بالا گرفت (: ولی کماکان استیبل ترین ها اینطوری هستن که «هر وقت آماده شد ریلیز می کنیم نه هر وقت تقویم گفت»

راستش خودم بیشتر دنبال یه انتشار غلطان هستم تا مجبور نباشم هر چند وقت دوباره سیستم عامل رو عوض کنم.

اگه هم با انتشار غلطان نتونستم کنار بیام احتمالا برم سراغ دبیان! هنوز بعد از ۹ماه مهاجرت درگیر انتخاب توزیع هستم  >:(

من سابایون رو پیشنهاد میدم. کاملا خوب و روان و خوشگله :)

مخازن خوبی هم داره. کامیونیتی گسترده ای هم داره ;)
fedora غلطان نیست؟
نه :(

چون اسمایلی ناراحت گذاشتی یک توضیح بدم. غلطان بودن بانمکه. چون سریعتر چیزها رو داریم و سیستم همیشه در حال ارتقاء است و ... ولی در دنیای واقعی توزیع های غلطان مشکلاتی دارن. معمولا بحث پایداری هست چون چیزها وقت ندارن کاملا تست بشن قبل از اینکه مورد استفاده قرار بگیرن و از اون بالاتر شما دقیقا نمی دونین که سیستم در حال حاضر چه کانفیگی داره. مثلا من الان توی اوبونتو می دونم که دارم از کرنل ۳.۲ استفاده می کنم که فلان فیچر خاص رو داره یا از فلان چیز ساپورت می کنه. بعد اگر توزیع غلطان باشه با هر بار آپدیت ممکنه این «انتخاب های کلی سطح بالا» به هم بخورن.

کلا آپدیت شدن هیجان داره و همین بود که باعث شد اوبونتو جذاب بشه: هر شش ماه یک نسخه جدید می داد. بعدش خیلی ها سراغ همین ایده رفتن و رولینگ ها هم کارشون بالا گرفت (: ولی کماکان استیبل ترین ها اینطوری هستن که «هر وقت آماده شد ریلیز می کنیم نه هر وقت تقویم گفت»

راستش خودم بیشتر دنبال یه انتشار غلطان هستم تا مجبور نباشم هر چند وقت دوباره سیستم عامل رو عوض کنم.

اگه هم با انتشار غلطان نتونستم کنار بیام احتمالا برم سراغ دبیان! هنوز بعد از ۹ماه مهاجرت درگیر انتخاب توزیع هستم  >:(

من سابایون رو پیشنهاد میدم. کاملا خوب و روان و خوشگله :)

مخازن خوبی هم داره. کامیونیتی گسترده ای هم داره ;)

سابایون عالی و زیبا و کم دردسر . ;)

وسوسه شدم که تستش کنم. فقط یه نکته ای، شنیدم که جنتو نصبش خیلی سخته و سابایون هم بیسش رو جنتو هست....

علاوه بر اون دسکتاپش چی هست؟ نکته دیگه هم اینکه الآن رفتم برا دانلودش حجمش 410مگ بود؟! تازه out of the box هم هست! یکم حجمش کم نیست؟

آفلاین سید مسعود امامیان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
« پاسخ #16 : 09 امرداد 1391، 03:31 ب‌ظ »
با کدوم دسکتاپ می خوای ؟
http://linux.softpedia.com/catList/248,0,3,0,5.html
حجمش با دسکتاپ KDE حدودا 2.5 گیگ هست .
http://i1-linux.softpedia-static.com/screenshots/Sabayon-Linux-KDE_1.jpg
به عمل کار برآید     به سخندانی نیست . . .

آفلاین sobhan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
  • i am how i am and i cannot be changed
« پاسخ #17 : 09 امرداد 1391، 09:33 ب‌ظ »
من شنیدم دیویدی جنتو نصب گرافیکی داره . نصب ترمینالش هم اسونه.مثل ارچ ۲۰۱۲ فقط خودت کار اسکریپت ها رو می کنی.
تو سابایون میشه از پکیج منیجر جنتو استفاده کرد
remove the fun of unix with mac

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #18 : 09 امرداد 1391، 09:54 ب‌ظ »
من شنیدم دیویدی جنتو نصب گرافیکی داره . نصب ترمینالش هم اسونه.مثل ارچ ۲۰۱۲ فقط خودت کار اسکریپت ها رو می کنی.
تو سابایون میشه از پکیج منیجر جنتو استفاده کرد
emerge که نمیشه نباشه :)

ولی سابایون باینری پکهای خوبی هم داره :)

من دقیق اطلاع ندارم ولی فکر کنم اسلکویر هم غلطان باشه. از همه مهم تر اینکه هیچ مشکلی هم موقع نصبش و آپدیتش حتی با نت 2 کیلوبیتی هم نیست :)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین sobhan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
  • i am how i am and i cannot be changed
« پاسخ #19 : 09 امرداد 1391، 10:13 ب‌ظ »
چه خوب emerge جون من رو بالا میاره :'(
اخرش نفهمیدم غلطان یعنی چی(توزیع)
remove the fun of unix with mac

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #20 : 09 امرداد 1391، 11:20 ب‌ظ »

یعنی هر وقت عشقشون بکشه 20 گیگ آپدیت میفرستن توی مخازن :D

توی اینطور مفاهیم حتی بعضی وقتها خود استالمن هم دچار سردرگمی میشه :D البته غلطان بودن توزیع خیلی از کارایی ها رو از یه توزیع میگیره. هیچوقت توزیع غلطان رو روی سرور نمیشه استفاده کرد :)

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #21 : 11 امرداد 1391، 03:04 ب‌ظ »
سلام دوستان

چه توزیعهایی انتشار غلطان هستن؟ توزیعی داریم که انتشار غلطان بیس رو دبیان باشه و علاوه بر اون پایدار هم باشه؟

معروف ترین توزیعات غلطان آرچ و جنتو هستند. البته سابایون و چاکرا بصورت نیمه غلطان منتشر میشن :)

همونطور که دوستان گفتند مینت دبیان (که بر پایه دبیان Wheezy هم هست) پایداری خوبی داره :)

«دبیان Wheezy» دقیقا چیه؟ فرقش با خود دبیان چیه؟ حالا که حرفش شد، چندتا جا تو فروم اسم «دبیان اسکوئیز» رو دیدم ولی دقیق نفهمیدم که قضیش چیه و فرقش با دبیان چیه؟ اگه بشه که یکم درباره اینا توضیح بدی خیلی ممنون میشم :)

اسم اشخاصی هست که در کارتون Toy Story بودن. اسکوییز ، ویزی ، لنی ، وودی و .... و بعنوان Codename نسخه های دبیان به کار میرن ;)

بعد اونوقت قبل از اینکه toy story ساخته بشه چجوری نامگذاری میکردن؟  :o

توی اینطور مفاهیم حتی بعضی وقتها خود استالمن هم دچار سردرگمی میشه :D البته غلطان بودن توزیع خیلی از کارایی ها رو از یه توزیع میگیره. هیچوقت توزیع غلطان رو روی سرور نمیشه استفاده کرد :)

چرا؟

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #22 : 11 امرداد 1391، 03:27 ب‌ظ »
سلام دوستان

چه توزیعهایی انتشار غلطان هستن؟ توزیعی داریم که انتشار غلطان بیس رو دبیان باشه و علاوه بر اون پایدار هم باشه؟

معروف ترین توزیعات غلطان آرچ و جنتو هستند. البته سابایون و چاکرا بصورت نیمه غلطان منتشر میشن :)

همونطور که دوستان گفتند مینت دبیان (که بر پایه دبیان Wheezy هم هست) پایداری خوبی داره :)

«دبیان Wheezy» دقیقا چیه؟ فرقش با خود دبیان چیه؟ حالا که حرفش شد، چندتا جا تو فروم اسم «دبیان اسکوئیز» رو دیدم ولی دقیق نفهمیدم که قضیش چیه و فرقش با دبیان چیه؟ اگه بشه که یکم درباره اینا توضیح بدی خیلی ممنون میشم :)

اسم اشخاصی هست که در کارتون Toy Story بودن. اسکوییز ، ویزی ، لنی ، وودی و .... و بعنوان Codename نسخه های دبیان به کار میرن ;)

بعد اونوقت قبل از اینکه toy story ساخته بشه چجوری نامگذاری میکردن؟  :o

چرا؟

در مورد تاریخچه نام گذاری ویکیپدیا (انگلیسی) رو مطالعه کنید.

توزیع های غلطان بخاطر زیادی بروز بودن ، پایداری مناسبی ندارند که بتونید روی سرور ازشون استفاده کنید.