انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: جایگزینی سرویس‌ها و نرم‌افزارهای گوگل با سرویس‌ها و نرم‌افزارهای آزاد  (دفعات بازدید: 30017 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
و مطمن ام duckduckgo یکم دیگه کامل تر از گوگل میشه

البته بستگی داره. ممکنه وقتی داک داک گو میاد روی کار و عموم مردم اون رو مثل گوگل میشناسن ، گوگل بخواد ازش شکایت کنه و دکونش رو تخته کنه. این چیزا توی مافیای نرم افزار نشد نداره
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین sobhan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
  • i am how i am and i cannot be changed
بینگ که اینجوری نشد
remove the fun of unix with mac

آفلاین امیرمسعود

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 373
خب من به تازگی یک کاری رو تموم کردم. وابستگی‌ام رو به سرویس گوگل‌ریدر کاملاً از بین بردم. روی یک هاست مجانی روی اینترنت نرم‌افزار Tiny Tiny RSS رو نصب کردم و همهٔ فیدهایی رو که در گوگل‌ریدر دنبالشون می‌کردم منتقل کردم به این برنامه و حالا برای خوندن سایت‌های خبری و وبلاگ‌ها نیازی به گوگل ریدر و در نتیجه نیازی به حساب گوگل ندارم. دموی این برنامه رو می‌تونید این‌جا ببینید: http://tt-rss.org/demo/

البته می‌شد به جای گوگل ریدر روی لپتاپم برنامه‌ای (مانند Liferea یا تاندربرد که چند نفر از دوستان اشاره کردند) رو نصب کنم که خودش به فید سایت‌ها وصل می‌شه و اخبار رو نشون می‌ده (یعنی می‌تونستم یک فیدخون محلی رو به‌کار ببرم). ولی مشکل چنین برنامه‌هایی اینه که وصل‌شدن به تک‌تک سایت‌های خبری و وبلاگ‌ها برای گرفتن آخرین مطالبشون بسیار طول می‌کشه و من هر بار که می‌خوام این برنامه رو اجرا کنم تا خبر بخونم، مجبورم کلی منتظر بشینم تا آخرین مطالب بارگرفته بشن، و این تقریباً خبرخوندن رو ناممکن می‌کنه (به علاوه فکر کنم اگر سایتی تبخیر شده باشه، به فیدش هم نمی‌شه وصل شد). از این مشکل هم که بگذریم، مشکل دیگه اینه که اگر من یک مطلب رو در لپتاپم خونده باشم، در یک کامپیوتر دیگه، مثلاً کامپیوتر محل کارم یا در گوشی اندرویدم، اون نوشته‌ها همچنان به شکل خونده‌نشده باقی می‌مونند.

ولی با استفاده از یک فیدخون آنلاین، هر دوی این مشکل‌ها حل می‌شند. از طرفی من اون برنامهٔ روی سرور رو جوری تنظیم کردم که خودش هر نیم‌ساعت یک بار آخرین فیدها رو بگیره، بنابراین من هر بار که به سایت شخصی خودم وصل می‌شم، آخرین خبرها رو آماده اون‌جا دارم. از طرف دیگه، می‌تونم مطالب رو از روی هر کامپیوتری با مرورگرم ببینم و فرقی نمی‌کنه که این مطلب رو روی لپتاپم دیدم یا روی دستگاه اندرویدم، چون خونده‌ها و نخونده‌ها در یک جای مرکزی مدیریت می‌شند. به علاوه، برنامه‌های محلی‌ای هم هستند که می‌تونند به سرورهای TinyTinyRSS وصل بشند، از جمله فکر کنم همین Liferea و چندین برنامهٔ اندرویدی. خوبی دیگهٔ TinyTinyRSS اینه که همهٔ اجزاش مال خودتونه و می‌تونید هر تغییری که دلتون بخواد در ظاهرش بدید. مثلاً خود من تغییراتی توش دادم تا نوشته‌ها راست‌به‌چت دیده بشند و شاید این تغییرات رو به نویسندهٔ اصلی برنامه هم پیشنهاد بدم.

و حالا روش کار. من اولش سعی کردم بر اساس این راهنما پیش برم:
http://www.linux.com/learn/tutorials/322446-weekend-project-replacing-google-reader-with-tiny-tiny-rss

که اصل کار رو توضیح داده. ولی با این راهنما هم به مشکلاتی برخوردم که خودم با جستجو و پرسیدن در تالار TinyTinyRSS حلشون کردم. اگر فرصت کنم، دوست دارم روش کار رو مفصل‌تر بنویسم شاید دیگران هم بخوان همچین کاری بکنن. علی‌الحساب من که از نخستین موفقیتم خیلی خوشحالم!
« آخرین ویرایش: 20 شهریور 1391، 08:41 ب‌ظ توسط امیرمسعود »

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
بینگ که اینجوری نشد

bing هم دقت کنی همون نتایج گوگل رو بر میگردونه :o

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
بینگ که اینجوری نشد

bing هم دقت کنی همون نتایج گوگل رو بر میگردونه :o
مخالفم!

https://www.google.com/search?hl=en&output=search&sclient=psy-ab&q=ubuntu&btnG=

و نتایج بینگ :

http://www.bing.com/search?q=ubuntu&qs=n&form=QBLH&pq=ubuntu&sc=0-0&sp=-1&sk=
این یه مثال مزخرف:
http://www.bing.com/search?q=%D8%B3%D8%A7%D9%86+%D8%AC%D9%84%D8%A7%D9%86+%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86+%D8%AF%D8%A7%D8%B1+%D8%AF%D8%A7%D9%85+%D8%A7%DB%8C%D9%85%D8%B4&qs=n&form=QBRE&pq=%D8%B3%D8%A7%D9%86+%D8%AC%D9%84%D8%A7%D9%86+%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86+%D8%AF%D8%A7%D8%B1+%D8%AF%D8%A7%D9%85+%D8%A7%DB%8C%D9%85%D8%B4&sc=0-7&sp=-1&sk=

https://www.google.com/search?hl=en&output=search&sclient=psy-ab&q=ubuntu&btnG=#hl=en&sclient=psy-ab&q=%D8%B3%D8%A7%D9%86+%D8%AC%D9%84%D8%A7%D9%86+%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86+%D8%AF%D8%A7%D8%B1+%D8%AF%D8%A7%D9%85+%D8%A7%DB%8C%D9%85%D8%B4&oq=%D8%B3%D8%A7%D9%86+%D8%AC%D9%84%D8%A7%D9%86+%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86+%D8%AF%D8%A7%D8%B1+%D8%AF%D8%A7%D9%85+%D8%A7%DB%8C%D9%85%D8%B4&gs_l=serp.3...32191.32191.2.32444.1.1.0.0.0.0.0.0..0.0.les%3B..0.0...1c.1j2.SgnQueb9oTI&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=16b2c32e8128e4b&biw=1024&bih=640
و این یه مثال حسابی:
http://www.bing.com/search?q=%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88%D9%86%D8%AA%D9%88&qs=n&form=QBRE&pq=%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88%D9%86%D8%AA%D9%88&sc=0-26&sp=-1&sk=

https://www.google.com/search?hl=en&output=search&sclient=psy-ab&q=ubuntu&btnG=#hl=en&sclient=psy-ab&q=%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88%D9%86%D8%AA%D9%88&oq=%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88%D9%86%D8%AA%D9%88&gs_l=serp.3..0j0i30l9.65014.66362.3.66519.7.6.0.1.1.1.365.2101.3-6.6.0.les%3B..0.0...1c.1.OXMwaayCnVU&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=16b2c32e8128e4b&biw=1024&bih=640
و خیلی مثال‌های دیگه!  ;)

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
خب من به تازگی یک کاری رو تموم کردم. وابستگی‌ام رو به سرویس گوگل‌ریدر کاملاً از بین بردم. روی یک هاست مجانی روی اینترنت نرم‌افزار Tiny Tiny RSS رو نصب کردم و همهٔ فیدهایی رو که در گوگل‌ریدر دنبالشون می‌کردم منتقل کردم به این برنامه و حالا برای خوندن سایت‌های خبری و وبلاگ‌ها نیازی به گوگل ریدر و در نتیجه نیازی به حساب گوگل ندارم. دموی این برنامه رو می‌تونید این‌جا ببینید: http://tt-rss.org/demo/

البته می‌شد به جای گوگل ریدر روی لپتاپم برنامه‌ای (مانند Liferea یا تاندربرد که چند نفر از دوستان اشاره کردند) رو نصب کنم که خودش به فید سایت‌ها وصل می‌شه و اخبار رو نشون می‌ده (یعنی می‌تونستم یک فیدخون محلی رو به‌کار ببرم). ولی مشکل چنین برنامه‌هایی اینه که وصل‌شدن به تک‌تک سایت‌های خبری و وبلاگ‌ها برای گرفتن آخرین مطالبشون بسیار طول می‌کشه و من هر بار که می‌خوام این برنامه رو اجرا کنم تا خبر بخونم، مجبورم کلی منتظر بشینم تا آخرین مطالب بارگرفته بشن، و این تقریباً خبرخوندن رو ناممکن می‌کنه (به علاوه فکر کنم اگر سایتی تبخیر شده باشه، به فیدش هم نمی‌شه وصل شد). از این مشکل هم که بگذریم، مشکل دیگه اینه که اگر من یک مطلب رو در لپتاپم خونده باشم، در یک کامپیوتر دیگه، مثلاً کامپیوتر محل کارم یا در گوشی اندرویدم، اون نوشته‌ها همچنان به شکل خونده‌نشده باقی می‌مونند.

ولی با استفاده از یک فیدخون آنلاین، هر دوی این مشکل‌ها حل می‌شند. از طرفی من اون برنامهٔ روی سرور رو جوری تنظیم کردم که خودش هر نیم‌ساعت یک بار آخرین فیدها رو بگیره، بنابراین من هر بار که به سایت شخصی خودم وصل می‌شم، آخرین خبرها رو آماده اون‌جا دارم. از طرف دیگه، می‌تونم مطالب رو از روی هر کامپیوتری با مرورگرم ببینم و فرقی نمی‌کنه که این مطلب رو روی لپتاپم دیدم یا روی دستگاه اندرویدم، چون خونده‌ها و نخونده‌ها در یک جای مرکزی مدیریت می‌شند. به علاوه، برنامه‌های محلی‌ای هم هستند که می‌تونند به سرورهای TinyTinyRSS وصل بشند، از جمله فکر کنم همین Liferea و چندین برنامهٔ اندرویدی. خوبی دیگهٔ TinyTinyRSS اینه که همهٔ اجزاش مال خودتونه و می‌تونید هر تغییری که دلتون بخواد در ظاهرش بدید. مثلاً خود من تغییراتی توش دادم تا نوشته‌ها راست‌به‌چت دیده بشند و شاید این تغییرات رو به نویسندهٔ اصلی برنامه هم پیشنهاد بدم.

و حالا روش کار. من اولش سعی کردم بر اساس این راهنما پیش برم:
http://www.linux.com/learn/tutorials/322446-weekend-project-replacing-google-reader-with-tiny-tiny-rss

که اصل کار رو توضیح داده. ولی با این راهنما هم به مشکلاتی برخوردم که خودم با جستجو و پرسیدن در تالار TinyTinyRSS حلشون کردم. اگر فرصت کنم، دوست دارم روش کار رو مفصل‌تر بنویسم شاید دیگران هم بخوان همچین کاری بکنن. علی‌الحساب من که از نخستین موفقیتم خیلی خوشحالم!
سلام این رو کامل توضیحش رو میذاری من خیلی لازمش دارم ممنون

آفلاین امیرمسعود

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 373

چشم. همهٔ سعی‌ام رو می‌کنم. ولی از الان تا جمعهٔ آینده خیلی خیلی گرفتارم. سعی می‌کنم همین‌جا یا توی وبلاگ خودم بنویسم داستانش رو. ولی علی‌الحساب از روی همون چیزهایی که تا حالا نوشتم می‌تونی تا یه جاهایی پیش بری. مشکلی هم اگه بود می‌تونی بپرسی.

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است

چشم. همهٔ سعی‌ام رو می‌کنم. ولی از الان تا جمعهٔ آینده خیلی خیلی گرفتارم. سعی می‌کنم همین‌جا یا توی وبلاگ خودم بنویسم داستانش رو. ولی علی‌الحساب از روی همون چیزهایی که تا حالا نوشتم می‌تونی تا یه جاهایی پیش بری. مشکلی هم اگه بود می‌تونی بپرسی.
سلام ممنون میشم بزاری ولی یک راه حل دیگه هم داره حالا نمیدونم چقدر میتونه برای شما کارا باشه ولی برای من که خیلی کارا بود
استفاده از افزونه Bamboo Feed Reader خیلی راحته باز من توی وبلاگم گذاشتم لیستی از افزونهای پر استفاده

آفلاین mehdytux

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
به نظرتون یه کم زیاده روی نکردین . سیستم عامل پشتیبانی می خواد . نرم افزار آزاد خوبه ولی اندروید آزاد بدون پشتیبانی و نرم افزار آزاد بدون پشتیبانی هیچ راهی به بازار مصرف نداره . یادتون نره اندرویدی که روی گوشی ها نصب هستش مثل سامسونگ بدون بسته های نرم افزاری گوگل راهی برای بازار پیدا نمی کرد . بازار روهم ببینید . انقدر هم فلسفی فکر نکنید . یه کم منطقی هم خوبه .

آفلاین samn

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
فکر میکنین این برداشتن وابستگی به گوگل ممکنه؟ نه نیست؟ امروزه سرعت تکنولوژی بیشتر از سرعت رشد (سنی و فکری) ما است و اونه که نیازهای جدید تعریف میکنه. گوگل هم یه نیاز برای ما تعریف میکنه و راه حل و ساپورتش را بهمون میده. حالا اگه شما بخوای برای همه نیازهات که هنوز نمیشناسی یا میشناسی یک الترناتیو پیدا کنی باید یک شرکت به بزرگی گوگل برای خودت بزنی!

آفلاین mehdytux

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
فکر میکنین این برداشتن وابستگی به گوگل ممکنه؟ نه نیست؟ امروزه سرعت تکنولوژی بیشتر از سرعت رشد (سنی و فکری) ما است و اونه که نیازهای جدید تعریف میکنه. گوگل هم یه نیاز برای ما تعریف میکنه و راه حل و ساپورتش را بهمون میده. حالا اگه شما بخوای برای همه نیازهات که هنوز نمیشناسی یا میشناسی یک الترناتیو پیدا کنی باید یک شرکت به بزرگی گوگل برای خودت بزنی!

عالی بود . من کاملا موافقم

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
ما تمام تلاشمون رو می‌کنیم که به گوگل یا هرجای دیگه وابسه نباشیم که اگر روزی مثل الآن اومدن گوگل رو بستن، ما بتونیم به روند عادی زندگی‌مون ادامه بدیم. جالب بود امروز وقتی گوگل رو بستن همه داشتن می‌نالیدن که آی! ملت! فلان شد! بیسار شد! ولی من خیلی راحت کار عادی خودم رو می‌کردم، بدون این که دره‌ای با مشکل مواجه بشم. در ضمن این حرف در بهترین برداشت غرض‌ورزانه‌است که بگیم ما نیازهامون رو نمی‌شناسیم و گوگل (یا اپل) اون رو بهتر از ما می‌دونه. کاری که این شرکت‌ها می‌کنن اینه که یه به شما بقبولونن شما یه نیازی داری که جوابش در دست اون‌هاست. در حالی که اگه درست نگاه کنیم اصلا چنین نیازی ممکنه توی ما نباشه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین samn

• Full Member
  • *
  • ارسال: 220
ما تمام تلاشمون رو می‌کنیم که به گوگل یا هرجای دیگه وابسه نباشیم که اگر روزی مثل الآن اومدن گوگل رو بستن، ما بتونیم به روند عادی زندگی‌مون ادامه بدیم.
که شامل تاندربرد و Tiny Tiny RSS و رپلیکنت و وردپرس و اوپن‌استریت مپ هم میشه :D

جالب بود امروز وقتی گوگل رو بستن همه داشتن می‌نالیدن که آی! ملت! فلان شد! بیسار شد! ولی من خیلی راحت کار عادی خودم رو می‌کردم، بدون این که دره‌ای با مشکل مواجه بشم.
به گوگل ربطی نداره! حتی ممکنه نت رو به روی ما ببندن اون موقع چیکار میکنید؟

در ضمن این حرف در بهترین برداشت غرض‌ورزانه‌است که بگیم ما نیازهامون رو نمی‌شناسیم و گوگل (یا اپل) اون رو بهتر از ما می‌دونه.
شاید (فقط شاید)‌ ما همه نیازهامون رو بیشناسیم و احتمالا راه حلشو هم داشته باشیم اما این، جلوی ساخت نیازهای جدید توسط بقیه برای ما رو نمیگیره! و ربطی به فقط گوگل و اپل نداره و شامل fsf هم میتونه باشه (درباره ازادی حرف نمیزنیم ها! درباره رویه شرکت ها حذف میزنیم که میخوان کاربرا دنبال اونها بیان) اونا (گوگل - اپل...) ایده هایی رو عملی میکنن که وقتی از محصولشون اگاه میشی با خودت میگی: آره! من اینو چقدر لازم دارم و به کارم میاد.

کاری که این شرکت‌ها می‌کنن اینه که یه به شما بقبولونن شما یه نیازی داری که جوابش در دست اون‌هاست. در حالی که اگه درست نگاه کنیم اصلا چنین نیازی ممکنه توی ما نباشه
میشه مثال بزنی؟

نقل‌قول
من مدتی هست که تصمیم گرفتم این کار رو آغاز کنم. به تدریج تجربه‌هام رو این‌جا می‌نویسم. هم یه سری بحث فلسفی و کلی هست که چرا باید این کار رو کرد، و هم بحث‌های تکنیکی که چه طور می‌شه این کار رو کرد. دوست دارم دربارهٔ هر دوتاش توی این موضوع بحث کنیم. اگر شما هم نظری یا تجربه‌ای دارید، منتظرم که بخونم. :)
@امیرمسعود
چرا میخوای گوگل رو جایگزین کنی؟
« آخرین ویرایش: 05 مهر 1391، 01:11 ق‌ظ توسط saman.kr »