انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: جایگزینی سرویس‌ها و نرم‌افزارهای گوگل با سرویس‌ها و نرم‌افزارهای آزاد  (دفعات بازدید: 30046 بار)

0 کاربر و 13 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین abbasalim

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 642
  • http://esfandune.ir/
    • اسفندونه
(بدون نقل قول )
شاعر در اینجا میگه

نه به اون شوری ه شور نه به این بی نمکی

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
(بدون نقل قول )
شاعر در اینجا میگه

نه به اون شوری ه شور نه به این بی نمکی
البته این برای مواقعی صدق میکنه که یک شخص یا طرف وجود داشته باشه
وقتی یه طرفی هست که بسیار بی نمک هست طرف دوم وقتی دید نمیتونه اون رو معتدل کنه مجبور به نمک پاشی میشه  :-X
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
بحث خوبی بود ولی حیف که یه حرفایی این وسط نابودش کرد  ](*,)

کمتر کسی به این فکر میفتاد که سرویس های گوگل رو جایگزین کنه با نمونه های (آزاد) دیگر.

شایدم میتونست این تاپیک ایده بده برای کسانی که توانش رو دارند Feature هایی رو به سیستم های موجود اضافه کنند :) .
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین امیرمسعود

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 373
به نظر من بحث دربارهٔ فلسفهٔ این کار (که تا حالا انجام شده) هم خوبه، ولی من الان می‌خوام بحث رو برگردونم به مسائل فنی!

یه برنامهٔ اندرویدی هست به نام ~OsmAnd که از این‌جا گرفتمش (توی Google Play هم هست، ولی یه سری ضدویژگی داره که در F-Droid اون‌ها رو حذف کرده‌اند. کلاً F-Droid رو دریابید! من تازه از یه سفر کوهنوردی/دوچرخه‌سواری/طبیعت‌گردی سه‌روزه برگشتم. و اگه این برنامه نبود احتمال گم‌وگور شدنم زیاد بود! همزمان برنامهٔ نقشهٔ گوگل رو هم نصب داشتم، ولی بیشتر با این کار می‌کردم.

اطلاعاتی که در نقشه‌هاش ارائه می‌کنه خیلی بیشتر از برنامهٔ نقشهٔ گوگل هست. می‌شه نقشه‌هاش رو هم offline ذخیره کرد تا نیازی به اینترنت نباشه (همین ویژگی در برنامهٔ گوگل هم هست، ولی باگ داره، ولی مال این درست کار می‌کنه. وسط کوه و بیابون اگه همهٔ نقشه‌هاتوی ناپدید بشه می‌فهمید چی می‌گم!). تنها بدیش اینه که سرعت خود برنامه پایینه (سرعت اتصالش به اینترنت نه،‌ بلکه سرعت لود کردن نقشه‌ها) که البته مشکل مهمی نیست.

مجوز این برنامه جی‌پی‌ال نسخهٔ ۳ است و برای نقشه‌هاش هم داده‌های OpenStreetMap رو به‌کار می‌بره.

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
به نظر من بحث دربارهٔ فلسفهٔ این کار (که تا حالا انجام شده) هم خوبه، ولی من الان می‌خوام بحث رو برگردونم به مسائل فنی!

یه برنامهٔ اندرویدی هست به نام ~OsmAnd که از این‌جا گرفتمش (توی Google Play هم هست، ولی یه سری ضدویژگی داره که در F-Droid اون‌ها رو حذف کرده‌اند. کلاً F-Droid رو دریابید! من تازه از یه سفر کوهنوردی/دوچرخه‌سواری/طبیعت‌گردی سه‌روزه برگشتم. و اگه این برنامه نبود احتمال گم‌وگور شدنم زیاد بود! همزمان برنامهٔ نقشهٔ گوگل رو هم نصب داشتم، ولی بیشتر با این کار می‌کردم.

اطلاعاتی که در نقشه‌هاش ارائه می‌کنه خیلی بیشتر از برنامهٔ نقشهٔ گوگل هست. می‌شه نقشه‌هاش رو هم offline ذخیره کرد تا نیازی به اینترنت نباشه (همین ویژگی در برنامهٔ گوگل هم هست، ولی باگ داره، ولی مال این درست کار می‌کنه. وسط کوه و بیابون اگه همهٔ نقشه‌هاتوی ناپدید بشه می‌فهمید چی می‌گم!). تنها بدیش اینه که سرعت خود برنامه پایینه (سرعت اتصالش به اینترنت نه،‌ بلکه سرعت لود کردن نقشه‌ها) که البته مشکل مهمی نیست.

مجوز این برنامه جی‌پی‌ال نسخهٔ ۳ است و برای نقشه‌هاش هم داده‌های OpenStreetMap رو به‌کار می‌بره.
خیلی ممنون.حتما ازش استفاده میکنم.
برای navigation برنامه ای ندارین؟
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین امیرمسعود

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 373
نقل‌قول

خواهش می‌کنم :) خود همین برنامه ویژگی Navigation (ناوبری؟) هم داره. البته من تا حالا باهاش کار نکردم که بگم خوبه یا بد.

راستی یادم رفت بگم که این برنامه یه ویژگی توپ دیگه هم داره! می‌شه در حالت آفلاین هم توی نقشه‌هاش جستجو کرد!

فرض کنید رفتید به یه شهری و دنبال یه خیابونی می‌گردید. خیابونش خیلی کوچیکه و توی نقشهٔ به اون بزرگی با اون همه خیابون و کوچه‌پس‌کوچه نمی‌تونید پیداش کنید. اینترنت هم ندارید. کافیه توی OsmAnd نام خیابون (یا ایستگاه اتوبوس، یا هر اطلاعات دیگهٔ توی نقشه رو) جستجو کنید تا بهتون نشون بده. هیچ نیازی هم به اینترنت نیست. فقط لازمه از قبل نقشهٔ اون منطقه رو برای استفادهٔ آفلاین ذخیره کرده باشید. این جاست که برتری‌هاش به نقشهٔ‌‌ گوگل معلوم می‌شه  \\:D/

گوگل همیشه می‌خواد کاری کنه که شما بیشتر و بیشتر به اینترنت وصل باشید تا این وسط یه سودی هم بهش برسه (از راه تبلیغات و...). برای همین پیاده‌کردن ویژگی‌های پیشرفته در حالت آفلاین براش اولویت کمی داشته (حتی امکان ذخیرهٔ آفلاین نقشه‌ها هم همین اواخر بهش افزوده شده و هنوز هم باگ‌های اساسی داره). ولی نرم‌افزار آزاد کنترلش دست آدم‌هاست و بسته به نیاز کاربرهای واقعی توسعه پیدا می‌کنه. درسته که کاربرهای واقعی بودجهٔ تحقیق و توسعه ندارند تا کارهای خیلی اساسی بکنند، ولی در همین موارد ساده می‌شه دید که فرق نرم‌افزار آزاد و نرم‌افزار ناآزاد چیه.

آفلاین atralheaven

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 47
گوگل به کنار، موضوع فقط به گوگل محدود نمی‌شه، گوگل در مقایسه با دیگر شرکت‌ها رفتار بهتری داشته اتفاقا. من یه سایت عالی پیدا کردم به اسم Prism Break، جایگزین سرویس‌های مختلف رو معرفی کرده، احتمالا باعث می‌شه چند تا چیز جدید کشف کنید که واسه‌تون خیلی جالب باشه، من با فری‌نت از همین‌جا آشنا شدم. آدرس سایت هست: https://prism-break.org حتما ببینید و به دیگران هم معرفی کنید!

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
نقل‌قول

خواهش می‌کنم :) خود همین برنامه ویژگی Navigation (ناوبری؟) هم داره. البته من تا حالا باهاش کار نکردم که بگم خوبه یا بد.

راستی یادم رفت بگم که این برنامه یه ویژگی توپ دیگه هم داره! می‌شه در حالت آفلاین هم توی نقشه‌هاش جستجو کرد!

فرض کنید رفتید به یه شهری و دنبال یه خیابونی می‌گردید. خیابونش خیلی کوچیکه و توی نقشهٔ به اون بزرگی با اون همه خیابون و کوچه‌پس‌کوچه نمی‌تونید پیداش کنید. اینترنت هم ندارید. کافیه توی OsmAnd نام خیابون (یا ایستگاه اتوبوس، یا هر اطلاعات دیگهٔ توی نقشه رو) جستجو کنید تا بهتون نشون بده. هیچ نیازی هم به اینترنت نیست. فقط لازمه از قبل نقشهٔ اون منطقه رو برای استفادهٔ آفلاین ذخیره کرده باشید. این جاست که برتری‌هاش به نقشهٔ‌‌ گوگل معلوم می‌شه  \\:D/

گوگل همیشه می‌خواد کاری کنه که شما بیشتر و بیشتر به اینترنت وصل باشید تا این وسط یه سودی هم بهش برسه (از راه تبلیغات و...). برای همین پیاده‌کردن ویژگی‌های پیشرفته در حالت آفلاین براش اولویت کمی داشته (حتی امکان ذخیرهٔ آفلاین نقشه‌ها هم همین اواخر بهش افزوده شده و هنوز هم باگ‌های اساسی داره). ولی نرم‌افزار آزاد کنترلش دست آدم‌هاست و بسته به نیاز کاربرهای واقعی توسعه پیدا می‌کنه. درسته که کاربرهای واقعی بودجهٔ تحقیق و توسعه ندارند تا کارهای خیلی اساسی بکنند، ولی در همین موارد ساده می‌شه دید که فرق نرم‌افزار آزاد و نرم‌افزار ناآزاد چیه.
من تقریبا دو-سه ماهی هست osmand رودارم.نوبریش چندان جالب نیست.بعد از آپدیت شدنش هم اون قابلیت سرچ رو دیگه نداره.نسبت به نقشه های گوگل هم وحشتناک حجیمه.البته نسخه جدید googlemap انگار پیشرضش اینه که هرنقشه ای یه بار لودشه ذخیره میشه توش!!
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
آقا من کلا گوگل رو بوسیدم گذاشتم کنار
گوگل + رُ پاک کردم
توییتر و فیس‌بوک رُ پاک کردم
از اکانت گوگل فقطز برای چت استفاده می‌کنم

الان برای ای‌میل از riseup.net استفاده می‌کنم و راضی ام
امیدوارم یه سرویس آزاد مثل توییتر ( مثل آیدنتیکا باشه اما پایدار و کاربر ایرانی داشته باشه) بتونم پیدا کنم

آفلاین DebianGod

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 461
  • Ruby
تا چندروز دیگه یه سیستم ایمیل ازاد که با نرم افزار های ازاد ساخته شده فعال میشه که میتونید ازش ایمیل بگیرید
بدلیل متنفر بودن از ابونتو دیگه این فروم نمیام

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
تا چندروز دیگه یه سیستم ایمیل ازاد که با نرم افزار های ازاد ساخته شده فعال میشه که میتونید ازش ایمیل بگیرید
اسمش چیه؟
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
گوگل + رُ پاک کردم

امیدوارم یه سرویس آزاد مثل توییتر ( مثل آیدنتیکا باشه اما پایدار و کاربر ایرانی داشته باشه) بتونم پیدا کنم
منم riseup استفاده می کنم، لامصب خیلی سکیورتیش بالاست!!!
تو فکرم از چت شخصی آی آر سی به جای مسنجر استفاده کنم. جواب میده؟ اطلاعات رو لاگ نمی کنه؟

آفلاین بی نام تا اطلاع ثانوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 401
اسمش چیه؟

چه شرکتی قراره همچین کاری بکنه؟ تا کی طول میکشه؟

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
اسمش چیه؟

چه شرکتی قراره همچین کاری بکنه؟ تا کی طول میکشه؟

mega ماله همون mega.co.nz

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
گوگل + رُ پاک کردم

منم riseup استفاده می کنم، لامصب خیلی سکیورتیش بالاست!!!
تو فکرم از چت شخصی آی آر سی به جای مسنجر استفاده کنم. جواب میده؟ اطلاعات رو لاگ نمی کنه؟
خیلی خوبه
خود riseup چت داره ها