انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نظرسنجی

جبیر ادامه پیدا ...

کند
23 (51.1%)
نکند
22 (48.9%)

مجموع آرای اعضا: 45

نویسنده موضوع: تاپیک جامع JabirOS  (دفعات بازدید: 73878 بار)

0 کاربر و 15 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
پاسخ : تاپیک جامع JabirOS
« پاسخ #300 : 30 فروردین 1392، 08:10 ب‌ظ »
من بودم قبول میکردم …
واقعاً پیشنهاد فوق العاده ایه + تجربیاتتو خیلی میبره بالاتر و میتونه باعث شه که اگه قرار شد راه جبیر ادامه پیدا کنه خیلی قدرتمند تر باشه …

بدتر از من خیلی سربسته حرف میزنی متین. یکم بشکاف :)

بزار راستشو رک و رو راست بت بگم تا همین دوساعت پیش فکر میکردم اکثریت لیاقته جبیر رو ندارن چون واقعاً رفتار شرم آوری مخصوصاً از سمته حرفه ای های این سایت ( البته به اصطلاح حرفه ای … ) دیدم که من که خودم نقشی تو این پروژه ندارم رو هم دل سرد کرد دیگه چه برسه به تو گاهی وقتا فکر میکنم در این مورد روئین تنی اما خوب بعضی چیزا هم آدمو خیلی خوشحال میکه و باعث میشه نظرش عوض شه … مثلاً همین callmanager اگه سره کارمون نزاشته باشه خیلی جالب بود برام قضیش و بهش تبریک میگم که همچین انتخابی داشته یه انتخابی که از خودش الکی تعریف نمیکنه بلکه تو عمل خودشو نشون میده … امیدوارم سریر جدید زودتر عرضه شه تا دوستمون شاهد قدرت بی نظیرش باشه که البته این پروژه و دیگر پروژه هات قدرتشو مدیون شما ها مخصوصاً شخصه تو هستند محمد رضا … واقعاً ازت تشکر میکنم امید وارم که بقیه کاربرا هم ارزشه زحماتتو بفهمن …
( جا داره بگم بعضیا هم واقعاً قصدشون کمک کردنه مثه سلمان فقط یکم زیادی رکند … :دی )
« آخرین ویرایش: 30 فروردین 1392، 08:13 ب‌ظ توسط אוּרִיאֵל »

آفلاین امیرمسعود مهرابیان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
    • http://ammir.ir
« پاسخ #301 : 31 فروردین 1392، 05:50 ب‌ظ »
گنوم ۳.۸ توی مخازن تستینگ آرچ هست، به نظرم نصبش کن، واسه ی fallback mode هم باید بسته های gnome-shell-extentions رو نصب کنی. یه تست بزن. اولین نسخه ی گنوم ۳ بود که حاضر شدم نصبش کنم. با کمی شخصی سازی خیلی خوب میشه.
Freedom and community are important

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #302 : 31 فروردین 1392، 06:33 ب‌ظ »
گنوم ۳.۸ توی مخازن تستینگ آرچ هست، به نظرم نصبش کن، واسه ی fallback mode هم باید بسته های gnome-shell-extentions رو نصب کنی. یه تست بزن. اولین نسخه ی گنوم ۳ بود که حاضر شدم نصبش کنم. با کمی شخصی سازی خیلی خوب میشه.

باشه ببینم چی میشه. فعلا شدیدا سرگرم ور رفتن با MATE هستم. البته فکر کنم فعلا گنوم ۳.۸ رو نصب نکنم (این مخازن تستینگ آرچ خطر زیاد دارند!) .
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #303 : 02 اردیبهشت 1392، 05:30 ب‌ظ »
از اونجایی که بعضا معتقدند جبیر نشان بی فرهنگی ماست ، دیگر هیچگونه فعالیتی در این فروم نخواهم داشت جز مهمانی که به سخنان طنز مدعیان دروغین آزادی خواهد خندید.

هرگونه بحث درست و علمی در مورد جبیر رو در این بخش میتونیم داشته باشیم در آرامش کامل :

http://iran-bsd.ir/forumdisplay.php?fid=57

بزودی هم وبسایت BSDTube رو کامل میکنم تا دیگه هیچ حاجتی به وبسایتهایی ک ادعا (آروغ) ی آزادیشون پرده گوش فلک رو دریده نباشه.

آفلاین mojtabarezaei76

• Full Member
  • *
  • ارسال: 179
« پاسخ #304 : 02 اردیبهشت 1392، 09:56 ب‌ظ »
اذیت نکردن آقای حقیری= بزرگترین کار آزاد و گنو لینوکس در ایران
ثوابهم داره
دنیا را دو گونه می توان تغییر داد: با قلم (كاربست اندیشه) و با شمشیر (كاربست زور)

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
« پاسخ #305 : 02 اردیبهشت 1392، 10:12 ب‌ظ »
موضوع اذیت کردن نبوده!
رفتار و تحملش طوری بوده که این تصور رو بوجود اورده ظرفیتش بالا است. همین باعث شده بقیه در برخورد باهاش رک باشند. اگر روز اول قهر یا ناز کرده بود، کسی کاری به جبیر و پست دادن هاش نداشت.
« آخرین ویرایش: 02 اردیبهشت 1392، 10:31 ب‌ظ توسط کیان »

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #306 : 02 اردیبهشت 1392، 10:20 ب‌ظ »
موضوع اذیت نکردن نبوده!
رفتار و تحملش طوری بوده که این تصور رو بوجود اورده ظرفیتش بالا است. همین باعث شده بقیه در برخورد باهاش رک باشند. اگر روز اول قهر یا ناز کرده بود، کسی کاری به جبیر و پست دادن هاش نداشت.

اون نظرات درون مایه بدی نداشتند و در حدی نبودند که براشون ناز و قهر کنم. حتی تاپیک و کمپینی تحت عنوان «چرا اینقدر توزیع؟» راه افتاد فقط بخاطر جبیر! ولی الان وقتی شخصی با پررویی تمام میاد میگه نماد بی فرهنگی هست اونوقته که یا باید قهر کرد یا تودهنی کوبید.

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #307 : 02 اردیبهشت 1392، 10:34 ب‌ظ »
ولی الان وقتی شخصی با پررویی تمام میاد میگه نماد بی فرهنگی هست اونوقته که یا باید قهر کرد یا تودهنی کوبید.
کی و کجا توهین کرده؟
اون تاپیک گندهه رو می گی؟! حوصله ام نذاشته بهش نگاه کنم. فکر می کردم دارند درباره بی فرهنگی مون بحث می کنند. اگر می دونستم تاپیک ظرفیت ترولینگ داره حتما شرکت میکردم  ;D

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
« پاسخ #308 : 02 اردیبهشت 1392، 10:51 ب‌ظ »
از اونجایی که بعضا معتقدند جبیر نشان بی فرهنگی ماست ، دیگر هیچگونه فعالیتی در این فروم نخواهم داشت جز مهمانی که به سخنان طنز مدعیان دروغین آزادی خواهد خندید.

هرگونه بحث درست و علمی در مورد جبیر رو در این بخش میتونیم داشته باشیم در آرامش کامل :

http://iran-bsd.ir/forumdisplay.php?fid=57

بزودی هم وبسایت BSDTube رو کامل میکنم تا دیگه هیچ حاجتی به وبسایتهایی ک ادعا (آروغ) ی آزادیشون پرده گوش فلک رو دریده نباشه.

من یه چیزی میگم شاید باعث شه خودمم یکم کوچیک شم ولی خوب دیگه دوستان لطف کردند شورشو در اوردند یادمه چون از اون اول نه با اوبونتو نه با کاربراش حال نمیکردم کلاً نمیومدم اینجا چون اول راهنمایی که اومده بودم عضو شده بودم دوستان تا جایی که ممکن بود مارو آسفالت کردند همیشه از اوبونتو به معنای تمام متنفر بودم و خوب هستم هنوزم یه روز یکی از دوستان ( جواد ) اومد تو یکی از انجمنا که فعالیت زیادی داشتم و خوب متأسفانه بخاطره اعتقادات مذهبیم بن شدم یه سؤال در مورد جبیر کرد رفتم در موردش تحقیق کردم از همه چیش خوشم اومد ( به جز اوبونتو بیس بودنش … ) همش پیش خودم فکر میکردم دم اون تیمی که پشتشند گرم خیلی زحمت میکشند و نمیدونستم که یه پروژه ی ایرانیه و آقا محمد رضا پشتشه تا جایی که دیدم بعله کار خوده نامردشه :دی ایمیلشو پیدا کردم تو یاهو ادش کردم بش گفتم بیاد تو انجمن توضیح بده در مورد جبیر اولین سؤالی که ازش شد بحث هدف بود و خوب من ابتدا قانع شدم و بعدش دوباره برگشتم سره نظره خودم و باز پی هدف جبیر بودم تا همین اواخر که تو آی آر سی سؤال کردم از محمد رضا که خوب شورشو در اورده بودم و تحدید به بن شدن شدم و باعث شد که بفهمم هدفه جبیر چیه … هم کاربره تازه کار هم حرفه ای … هم جبیر هم سریر و هم … یه نو آوری به تمام معنا با یه وسعت دیده فوق العاده زیاد و خوب از کاربرای اینجا هم انتظاری نمیره که بتونند این وسعت دید رو درک کنند چون مثله اینه که بخوای به خزه برنامه نویسی یاد بدی … کاربرایی که حرفه ای هاشون فقط نقش مادر عروس رو بازی میکنند و هر کی هر تاپیکی میزنه میاند میگند لینوکس نه گنو لینوکس و مثه این که فقط همینو بلدند و یه عده هم میاند پشت سرشون پست میدند احسنت احسنت … تا اینجا که خوب شعر گفتم :دی و در مورد هدف هم خوده محمد رضا بهتر میتونه نظر بده … یادمه یه مدت پیش پستای این اتیاکیا شروع شد و رو راست بتون بگم حسودیم شد و رو راست تر بگم اکثر کاربرای دیگه هم حسودیشون میشه و تا حدی هم نسبت به این قضیه مطمئنم … ( البته تا قبل از این که یه سری ضعف هاشون رو بشه …)  دلیلش اینه که ماها همه تو یه چاهیم و همه میخوایم بریم بالا اما اگه یکی راهشو پيدا کرد که چجوری بره بالا هممون باهم میکشمیش پایین چون میخوایم بریم بالا و میخوایم فقط ماهم بریم بالا بقیه همون پایین بمونند و حسرت مارو بخورند نتیجش چی میشه ؟؟؟!!!… نتیجش مخالفتای دوستان با جبیر میشه … چرا چون می خواند بکشندش پایین چون می خواند خودشون فقط پیشرفت کنند همینه که دلیله مخالفتشون با جبیره همین حسودیشون اما ای کاش میفهمیدن که جبیر میخواد به خودشون کمک کنه میخواد راه خودشون رو آسون تر کنه اما مثه این که خودشون دوست دارند هنوز سر لینوکس یا گنو/لینوکس بحث کنند و خوب به محمد رضا هم حق میدم منم بودم شما رو به حال خودتون رها میکردم تا همو پاره کنین چون محمد رضا و یا امثالش مدیون شما نیستند که بخواند راهنماییتون کنند شما بهتره از همون به اصطاح حرفه ای هاتون کمک بگیرید … و به نظرم محمد رضا به یه مشت حسود و خاله زنک نیازی نداره میتونه راهشو پیدا کنه جبیر رو ادامه بده و یا متوقفش کنه تا مرز بی نهايت پیشرفت کنه و امیدوارم که نتیجه ی زحمتاشو هم ببینه … بخاطره همینه که من رأی نمیدم و با انتخاب خوده محمد رضا موافقم … اکثر توزیع ها خودشونو مدیونه کاربراشون میدونند اما اینجا کاربری نیست اینجا همش یه مشت حیوونه وحشي هست که انگار دارند از حسودی میمیرند و خوب جبیر میتونه کاربرای واقعی خودش رو پیدا کنه نه این که یه مشت آدم که اگه کسی از چیزی که اونا خوششون نمياد خوششون اومد و درکش کردند مثله جبیر بگند تو یه یوزر فیکی و این واقعیت نداره چون همینه که ما میگیم … البته بازم ممکنه محمد رضا با خیلی از حرفای من مخالف باشه و اینا نظرای منه …
در مورد ایران بی اس دی هم باید بگم به شدت جای پیشرفت داره ومن نگران این نیستم که شما منو متهم به تبلیغ کردن بکنید پس همه رو دعوت میکنم که به ایران بي اس دی بیاند از آموزش ها و تاپیک هاش استفاده کنند و چیز یاد بگیرند و اینو هم بگم که فوق العاده بار محتوایی داره تاپیکای ایران بي اس دی بدون ترولر هایی که میاند میگند لینوکس نه گنو/لینوکس … اگه میخواید واقعاً چیزی یاد بگيرید بیايد و سؤالاتتون رو مطرح کنید درسته کاربرای زیادی نداره اما تا شما نیاین که بقیه نمیاند و مطمئن باشین خیلی سریع تر از اینجا با وجود ترولر هاش جوابتونو میگیرید …

++ واقعا خوش حالم  که جبیر اوبونتو بیس نیست و کاری به کار اوبونتو نداره و همین طور مدیون ترولر های انجمن اوبونتو هم نیست … جبیر یعنی جبیر نه اوبونتو و میتونه کاربرای خودشو هم پيدا کنه … قول میدم که فوق العاده موفق باشه البته توجه کنید که مهم اسمش نیست مهم دولوپرای فوق العادشه …

++ بخاطره غلط املایی و تایپی و ایناهم ببخشید …

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #309 : 02 اردیبهشت 1392، 11:02 ب‌ظ »
من هیچوقت پست طولانی نمیدم و نمیخونم. اما دوتا پست طولانی رو کلا خوندم. یکی پست جناب shafaghi در ابتدای تاپیک هست که دارند آینده وضعیت جبیر رو توصیف میکنند و واقعا مدیون نظرات سازندشون هستم و یکی هم همین پست اخیر متین.
عزیزان همه انسان هستیم و وجوه مشترکی از لحاظ زیستی داریم. مثلا همه دو پا و دو دست و دو چشم و ... داریم و امثالهم. از طرف دیگر هم وجوه اشتراک فکری داریم. مثلا هممون نسبت به چیزی علاقه داریم و ... . یک قسمت از ماهیت انسان رو من بهش میگم «عنتریت» (توضیح : پسوند «یت» در فلسفه به معنای ماهیت هست). خب حالا چرا عنتریت؟
عنتر ها از دسته میمونهای دنیای قدیم (آفریقایی) هستند و انسان نما. همچنین وجوه مشترکی با انسان دارند. اما نفهم هستند. متاسفانه در اکثر جوامع مجازی فارسی زبان «عنتریت» به «انسانیت» در افراد غلبه کرده و کلا زندگیشون رو تباه کرده. نمونش کسانی که تا تو یاهو یک روبات ادد میکنند چک میکنن که ببینن قسمتی برای درخواست gf داره یا نه؟
و این یعنی عنتریت. اکثر این روبوت ها امکانات خوبی دارند ک میشه ازشون استفاده کرد. بگذریم بحث روبوت یاهو نیست اینجا.
جبیر برای من یک hobby بود ولی فکر کنم الان برام شده قاتل جون. نمیدونم چطور شعار «The Most Secure Desktop OS» شد نشون بی فرهنگی؟ دوست من اصن تو با فرهنگ. چی رو میخواید اثبات کنید؟
متاسفانه خیلی چیزا هست که به بدترین شکل در ما نهادینه میشه و وقتی به جامعه دیگری (مثلا کشور خارجی) میرسیم شروع میکنیم به اظهار فضل های بی مورد و بی نتیجه تر. آخرش هم وقتی توی یک فروم خارجی عضو میشیم (من مدتها Hacker دستگاههای iOS بودم و در نزدیک ۲۰ تا فروم آمریکایی و انگلیسی آیفون عضوم) میبینیم اون جماعت هم غرمدنگ تر از ما!
امیدوارم این پست طولانی خستتون نکنه. امیدوارم بخاطر «منافی ادب» بودن هم ویرایش یا حذف نشه :).

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #310 : 02 اردیبهشت 1392، 11:46 ب‌ظ »
جبیر برای من یک hobby بود ولی فکر کنم الان برام شده قاتل جون. نمیدونم چطور شعار «The Most Secure Desktop OS» شد نشون بی فرهنگی؟ دوست من اصن تو با فرهنگ. چی رو میخواید اثبات کنید؟
خودت قاتل جونش کردی! اگر hobby بوده hobby هات رو پیش خودت نگه دار تا وقتی ارزش عمومی کردن داشته باشه. آزمون و خطاهات رو که نباید در ملا عام انجام بدی:‌ ریمستر از اوبونتو، خوب نشد پس از BSD، خوب نشد پس از آرچ
طرفدار دو آتشه که زیاد داری و تجربه بقیه رو که فحش برداشت میکنی: نهایت به این نتیجه میرسی بقیه عنترند!
« آخرین ویرایش: 03 اردیبهشت 1392، 02:31 ق‌ظ توسط کیان »

آفلاین امیرمسعود مهرابیان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
    • http://ammir.ir
« پاسخ #311 : 03 اردیبهشت 1392، 12:42 ق‌ظ »
من اگه جای محمدرضا بودم وقتم رو هدر نمیدادم میون دشمنام.
یه بار جبیر رو تست کردم خب حقیقتا حس کردم نمیتونه جای سیستم عامل اصلیم رو بگیره پس نصبش نکردم. ولی همیشه زحمت هایی که محمدرضا واسه ی جبیر کشیده رو در نظر گرفتم و حس میکنم سواد گنو/لینوکسیش به مراتب بیشتر از من باشه.
فکر کنم جبیر اگه با این دشمناش در ارتباط نباشه خیلی راحت تر توسعه پیدا کنه و به جاهای خوبی هم برسه.  ;)
Freedom and community are important

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 439
« پاسخ #312 : 03 اردیبهشت 1392، 09:01 ب‌ظ »
واقعا توی این فروم نسبت به خیلی چیزها از جمله همین جبیر واکنش های غیر طبیعی صورت می گیره.
فرومی که چپ و راست دم از آزادی می زنه و میگه ما چه قدر خوبیم و از همه بهتریم به بقیه هم میگیم دزد نباید این رفتارها رو نشون بده.
منم یه بار به صورت لایو جبیر غارتگران کهکشان رو تست کردم و به عنوان یه توزیع خوب و «کارآمد» دیدمش ولی فعلا چیزی که منو از توزیع اصلیم جدام کنه نداشت هر چند مطمئنم با تیمی که پشتش داره مطمئنا می تونه به جاهای خوبی برسه.

با آرزوی موفقیت برای حقیری عزیز
« آخرین ویرایش: 03 اردیبهشت 1392، 09:25 ب‌ظ توسط Iman17 »
Fedora 20 - 64 bit - Xfce 4.10

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #313 : 03 اردیبهشت 1392، 09:09 ب‌ظ »
خودت قاتل جونش کردی! اگر hobby بوده hobby هات رو پیش خودت نگه دار تا وقتی ارزش عمومی کردن داشته باشه. آزمون و خطاهات رو که نباید در ملا عام انجام بدی:‌ ریمستر از اوبونتو، خوب نشد پس از BSD، خوب نشد پس از آرچ
طرفدار دو آتشه که زیاد داری و تجربه بقیه رو که فحش برداشت میکنی: نهایت به این نتیجه میرسی بقیه عنترند!

خب این خدمت شما.

----------------

جادی قبلا از اتوبیوگرافی (حسب حال نامه) لینوس تروالدز چند صفحه رو گذاشته بود. اون رو بخونید متوجه میشید «عنتریت» حتی توی پروفسور تننباوم هم غالب بوده.
لینوس میگه لینوکس هم یک hobby براش بوده. جبیر هم برای من hobby بود و هست و بسیار هم جدی. نه یک hobby مثل gf ! .

بگذریم ، این که تجربه بقیه رو فحش برداشت کردم ، تو دیدی کسی تجربه بیان کنه ؟ کتابچه میزاریم معرفی زبان برنامه نویسی طرف میاد به «و من الله التوفیق» آخرش گیر میده. توزیع میزنیم یه مشت از خدا بی خبر میان میگن داری آزادی رو به خطر میندازی. آزادی ای که با یک فلش پلیر توی توزیع ریمستر به خطر بیفته جاش تو مسترابه! (عمدا اینطور نوشتم). همچنین گنویی ک با این چیزا زیر سوال بره جاش تو عمق خود فاضلابه. متاسفانه فلسفه قشنگی که پشت نرم افزار آزاد هست الان فقط کمی از کود حیوانی بیشتر ارزش داره و این ارزش رو مدیون کاربرانشه ;)

آفلاین Fedora1100

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
  • FreeBSD 9.1 BETA
« پاسخ #314 : 03 اردیبهشت 1392، 09:21 ب‌ظ »
اذیت نکردن آقای حقیری= بزرگترین کار آزاد و گنو لینوکس در ایران
ثوابهم داره

بله سخنی بود بس گهربار! مرد مومن چه حرفیه میزنی؟ خوبه بیام بگم ***** = بزرگترین کار در جهان معاصر ؟ ثواب هم داره؟
یکم دوزش رو بیار پایین خواهشا!

کی گفته نباید در ملا عام انجام داد؟ عمل دفع نیست که!

واقعا توی این فروم نسبت به خیلی چیزها از جمله همین جبیر واکنش های غیر طبیعی صورت می گیره.
فرومی که چپ و راست دم از آزادی می زنه و میگه ما چه قدر خوبیم و از همه بهتریم به بقیه هم میگیم دزد نباید این رفتارها رو نشون بده.
منم یه بار به صورت لایو جبیر غارتگران کهکشان رو تست کردم و به عنوان یه توزیع خوب و «کارآمد» دیدمش ولی فعلا چیزی که منو از توزیع اصلیم جدام کنه نداشت هر چند مطمئن با تیمی که پشتش داره مطمئنا می تونه به جاهای خوبی برسه.

با آرزوی موفقیت برای حقیری عزیز

-----------

من نمیدونم چی بگم. فقط میتونم بگم اگر این انجمن سردرش بنویسه «*** لینوکسی» بهتر هست تا «انجمن فارسی اوبونتو».

====
توسّط ناظر انجمن ویرایش شد
« آخرین ویرایش: 03 اردیبهشت 1392، 11:06 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
بسه دلیل! با ما به از این باش که هستی با خلق زمین :)