انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خانم های نرم افزارآزاد کجا هستند؟  (دفعات بازدید: 30545 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
یه شیرزن پیدا بشه و یه تاپیک باز کنه و بحث بخش اوبونتو بانوان رو پیش بکشه.
برام جالبه بدونم بعد از این همه مدت، از تو خانم‌ها کسی همچین صفحه‌ای رو ساخته و بحث رو پیش بکشه؟

و دوست دارم بدونم واقعا مشکل چیه که کاربر خانم فعال تو این انجمن نداریم؟ :)
« آخرین ویرایش: 05 مهر 1396، 06:27 ق‌ظ توسط Sosha »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین Mmjafari

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 556
  • لیلی نام دیگر آزادی ست
    • صفحه من تو گیت
پاسخ : خانم های نرم افزارآزاد کجا هستند؟
« پاسخ #91 : 05 مهر 1396، 03:18 ب‌ظ »
دلیلش عدم علاقه خانم ها به اینجور مسائله. البته این خودش تحت تاثیر تبلیغاته.
تو آمار انجمن به اضای هر هشت و یک دهم پسر، یک خانم وجود داره.
این ینی چنین بخشی (بخش خانم ها)، یک بخش نا کارآمد و غیر فعال اضافه کرده

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #92 : 06 مهر 1396، 04:34 ق‌ظ »
من چنتا خوانم رو توی همین انجمن دیدم و نه بر خورد کسی فرق داشت نه هم چیز عجیبی وجود داشت.
خیلی عادی مثل بقیه جوابش رو دادند و تمام.
و از نظر من بزرگ ترین دلیل این که خانوم ها به این سمت نمیان(اگه توی اخلاق شون دیده باشید) ۸۰ در صد بی حوصلگی برای تجربه ی نو و ۲۰ در صد تمرکز روی درس های دانشگاهی جمهوریه اسلامی خودمون هست.
دخترا علاقه‌ی زیادی به این جور مساعل ندارن.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
و دوست دارم بدونم واقعا مشکل چیه که کاربر خانم فعال تو این انجمن نداریم؟ :)

به نظر من مشکل اینجاست که ما فکر می کنیم که دختر ها هم باید همون کاری رو بکنند که ما پسرها می کنیم. (سوبرداشت نشه. نمی خوام کسی رو به ضدزن بودن متهم کنم)
من فکر می کنم که دخترها سیستم و روش مخصوص به خودشون رو دارند. البته جایی که اختلاف رفتاری دختر و پسر ها زیاد باشه این سیستم هم متفاوت تر می شه.
مثلا من خودم حدود ۱۰ تا دختر می شناسم که ۵-۶ ساله گنو/لینوکس کار می کنند (برای استفاده روزمره نه حرفه ای) که هیچ کدومشون از انجمن اینترنتی خوششون نمی یاد و استفاده نمی کنند. ولی مشکلاتشون رو بین خودشون حل می کنند یا به من زنگ می زنند.
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
به نظر من مشکل اینجاست که ما فکر می کنیم که دختر ها هم باید همون کاری رو بکنند که ما پسرها می کنیم. (سوبرداشت نشه. نمی خوام کسی رو به ضدزن بودن متهم کنم)
من فکر می کنم که دخترها سیستم و روش مخصوص به خودشون رو دارند. البته جایی که اختلاف رفتاری دختر و پسر ها زیاد باشه این سیستم هم متفاوت تر می شه.
مثلا من خودم حدود ۱۰ تا دختر می شناسم که ۵-۶ ساله گنو/لینوکس کار می کنند (برای استفاده روزمره نه حرفه ای) که هیچ کدومشون از انجمن اینترنتی خوششون نمی یاد و استفاده نمی کنند. ولی مشکلاتشون رو بین خودشون حل می کنند یا به من زنگ می زنند.
چرا خوششون نمیاد؟ سوال و جواب در فضای اینترنت ایندکس می شه و به دیگران هم کمک میکنه.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین s1mpleworld

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 309
« پاسخ #95 : 06 مهر 1396، 11:37 ق‌ظ »
تو مباحث کامپیوتری معمولا خانم ها کمتر علاقه دارند شرکت کنند. حتی توی گروه های غیر فارسی زبان نیز با تعداد اعضای بالا نیز تقریبا خانم ندیدم، یا اگر بوده بنا به مسائل کاری مربوط به اون گروه اونجا بوده، یا هستند و جنسیت خودشون رو مشخص نمیکنند، و فکر هم نکنم جنسیت توی اینگونه مباحث زیاد تاثیری داشته باشه که دنبالشون باشیم.
با افتخار قدرت گرفته از Fedora 32

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
« پاسخ #96 : 06 مهر 1396، 11:48 ق‌ظ »
تو مباحث کامپیوتری معمولا خانم ها کمتر علاقه دارند شرکت کنند. حتی توی گروه های غیر فارسی زبان نیز با تعداد اعضای بالا نیز تقریبا خانم ندیدم، یا اگر بوده بنا به مسائل کاری مربوط به اون گروه اونجا بوده، یا هستند و جنسیت خودشون رو مشخص نمیکنند، و فکر هم نکنم جنسیت توی اینگونه مباحث زیاد تاثیری داشته باشه که دنبالشون باشیم.
برام فقط جالبه بدونم چرا کمتر از ما تو مباحث شرکت می‌کنن و چرا کمتر از ما هم فعال هستند.
آیا بطور کل، خانم‌ها کمتر از ما علاقه دارن به این گونه مباحث یا رفتار‌های ما باعث میشه که اونا کمتر حضور داشته باشن...
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #97 : 06 مهر 1396، 12:01 ب‌ظ »
برام فقط جالبه بدونم چرا کمتر از ما تو مباحث شرکت می‌کنن و چرا کمتر از ما هم فعال هستند.
آیا بطور کل، خانم‌ها کمتر از ما علاقه دارن به این گونه مباحث یا رفتار‌های ما باعث میشه که اونا کمتر حضور داشته باشن...
این مشکل فقط محدود به مشارکت نداشتن در انجمن های رایانه نیست، در سایر مناطق دنیا هم طبق مطالعات انجام شده مشخص شد گرایش خانم ها به علوم رایانه کم و حتی رو به کاهش هست، براای مطالعه بیشتر عبارت women computer science را جستجو کنید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند